[Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum credeti ca vom debuta in noul sezon?

Poll ended at 14 Iul 2017, 16:50

O victorie, primele 3 puncte!
25
76%
Un egal, mai sunt multe de pus la punct
4
12%
O infrangere, continuam seria neagra din amicale
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Copacul » 12 Iul 2017, 20:04

2-0 pana la pauza si pe urma facem spectacol
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de romaad » 12 Iul 2017, 21:13

alexdrind96 scrie:
12 Iul 2017, 19:05
Vine Mustafi azi, peste 3 zile e cu Koscielny in centrul apararii impotriva lui Liverpool.
A fost o mutare foarte inteligenta, au luat 4 in 20 minute. Nu ca nu m-as fi bucurat,...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Bobby » 13 Iul 2017, 01:19

Articol destul de dur si pesimist al lui Cosmin Staicu despre Mangia. Se pregateste nea Gigi sa revina ?

http://www.cvlpress.ro/12.07.2017/the-i ... -craiovei/

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de JustME » 13 Iul 2017, 02:49

cu tot respectul pentru Cosmin dar echipa s-a stins inaintea playoffului, s-a stins pe vremea cand gafaiam alergand un amarat de punct. Rocha&comp erau inca la echipa atunci, doar Vatajelu plecase, iar echipa era deja pamant de flori cu un nea Gigi stana de piatra pe margine. faptul ca Mangia mai baga un „press, cuore, cover the ball” e mult fata de nea Gigi care la meciuri (ca la antrenamente nu l-am vazut) zici ca era mut pe margine.

nu sunt fan Mangia si nici nu l-am dorit antrenor la inceput insa daca tot a venit mi se pare normal sa il lasam sa munceasca. cea mai mare prostie din lume ar fi readucerea lui Multescu. l-am vazut ce poate si cat e de limitat, la revedere. e doar parerea mea.

daca nu castigam cu Iasul o sa fie inmormantare :smoke:

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorin107 » 13 Iul 2017, 07:05

Un articol degeaba, dupa parerea mea. E in acelasi stil ca si intrebarile alea idioate cu paltonul. Numai la noi se poate sa vorbesti de plecare cand de-abia ai venit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de alex.p » 13 Iul 2017, 11:50

Preţul biletelor pentru meciul Universitatea Craiova – CSM Politehnica Iași:
Peluza : 10 lei
Tribuna 2: 20 lei
Tribuna 1: 25 lei
Tribuna 0: 70 lei

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 13 Iul 2017, 12:51

Moldovenii se dau loviti:

Vom avea un meci foarte greu cu Craiova, dar sunt convins că putem face lucruri frumoase. Craiova pleacă favorită în acest meci, însă sunt convins că vom face o figură frumoasă. Mergem să obţinem un rezultat bun, nu ascund că şi un rezultat de egalitate ne-ar mulţumi. Va fi greu, dar cred că putem face o partidă mare la Turnu Severin”, a declarat Flavius Stoican, care speră să aibă susţinători la Severin, în oraşul său natal: „Vor fi mulţi suporteri care ţin cu Craiova, dar sunt convins că vom avea şi noi susţinători, pentru că eu sunt din acel oraş. Important este ca noi, ca echipă, să ne ridicăm la pretenţiile oamenilor care vin la stadion. Eu le imprim jucătorilor acest stil, să jucăm pentru suporteri. Dacă vom face aceste lucruri, oamenii ne vor aprecia, indiferent de rezultat”.
Lotul deplasat la Turnu Severin: Kelava, Koşelev (portari), Bosoi, Tiago, Mihalache, Frăsinescu, Moisi, Panţîru, Bădic (fundaşi), Danale, Platini, Cioinac, Pedro, Chelaru, Qaka, Spătaru, Sîn (mijlocaşi), Cristea, Molddovan (atacanţi). Au rămas acasă portarul junior Axinte, tinerii Vremea şi Dodan, precum şi jucătorii extracomunitari Kizito şi Tito, care nu au fost încă legitimaţi, din cauza datoriilor la bugetul statului. Chiar dacă a făcut deplasarea, kosovarul Qaka nu va evolua la Turnu Severin, situaţia contractuală a acestuia nefiind încă rezolvată cu fostul club.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de champion » 13 Iul 2017, 13:14

DeuxEx scrie:
13 Iul 2017, 12:51
Moldovenii se dau loviti:

Vom avea un meci foarte greu cu Craiova, dar sunt convins că putem face lucruri frumoase. Craiova pleacă favorită în acest meci, însă sunt convins că vom face o figură frumoasă. Mergem să obţinem un rezultat bun, nu ascund că şi un rezultat de egalitate ne-ar mulţumi. Va fi greu, dar cred că putem face o partidă mare la Turnu Severin”, a declarat Flavius Stoican, care speră să aibă susţinători la Severin, în oraşul său natal: „Vor fi mulţi suporteri care ţin cu Craiova, dar sunt convins că vom avea şi noi susţinători, pentru că eu sunt din acel oraş. Important este ca noi, ca echipă, să ne ridicăm la pretenţiile oamenilor care vin la stadion. Eu le imprim jucătorilor acest stil, să jucăm pentru suporteri. Dacă vom face aceste lucruri, oamenii ne vor aprecia, indiferent de rezultat”.
Lotul deplasat la Turnu Severin: Kelava, Koşelev (portari), Bosoi, Tiago, Mihalache, Frăsinescu, Moisi, Panţîru, Bădic (fundaşi), Danale, Platini, Cioinac, Pedro, Chelaru, Qaka, Spătaru, Sîn (mijlocaşi), Cristea, Molddovan (atacanţi). Au rămas acasă portarul junior Axinte, tinerii Vremea şi Dodan, precum şi jucătorii extracomunitari Kizito şi Tito, care nu au fost încă legitimaţi, din cauza datoriilor la bugetul statului. Chiar dacă a făcut deplasarea, kosovarul Qaka nu va evolua la Turnu Severin, situaţia contractuală a acestuia nefiind încă rezolvată cu fostul club.
Sîn ala cred ca e Andrei Sin fost jucator la noi. Vad ca a prelungit si Cristea la ei. Oricum, Universitatea Craiova pleaca favorita certa in acest meci. Oricare alt rezultat in afara de victorie, ar fi un mare esec pentru noi.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de SLH » 13 Iul 2017, 16:06

alex.p scrie:
13 Iul 2017, 11:50
Preţul biletelor pentru meciul Universitatea Craiova – CSM Politehnica Iași:
Peluza : 10 lei
Tribuna 2: 20 lei
Tribuna 1: 25 lei
Tribuna 0: 70 lei
Scump!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1221
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorinyki » 13 Iul 2017, 16:29

Screciu şi Rossi joacă în centru

Evoluţia modestă a lui Zlatinski din meciul cu Dinamo Kiev l-a determinat pe Mangia să îl treacă pe bancă. Mai mult, italianul l-a chemat pe Zlatinski să îi arate şi cifrele de pe InStat, care calculează parametrii fiecărui jucător.

Bulgarul nu a fost de acord cu decizia antrenorului şi i-ar fi reproşat că el poate juca la orice echipă din România şi într-un picior. Italianul este cunoscut ca şi un antrenor care nu tolerează actele de indisciplină şi i-a dat două variante: ori acceptă să treacă pe banca de rezervă, ori va fi trimis la echipa a doua.

Din Fanatik

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de gsm » 13 Iul 2017, 16:34

daca este in conflict cu zlatisky, e nasoala treaba. zlatinsky este cel mai inimos si in acelasi timp cel mai orgolios jucator din echipa. concluzie: a pierdut vestiarul.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 13 Iul 2017, 16:35

Hmmm... Zlatinski cred ca il confunda pe Mangia cu Mogo!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Copacul » 13 Iul 2017, 16:43

Asta e din Austria, de cand Zlatinski era "usor accidentat"
C O P A C U LImagine

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de LiviuB » 13 Iul 2017, 16:43

Hai sa nu ne grăbim. E vorba de fanatik

Trimis de pe SM-G950F folosind aplicatia #craiovamaximaro


Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de dxtr009 » 13 Iul 2017, 17:13

nu se stiu numerele jucatorilor
unii dintre ei habar n au cat vor avea pe spate
tricouri in dubiu pana maine
23 de jucatori in lot (3 portari), Birzan n a facut deplasarea

in rest, aere de superioritate si basini de profesionalism dinspre club
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis