Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Moderator: grup_moderatori

Mergem in finala?

Da
18
90%
Nu
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Paul » 15 Apr 2021, 12:30

Deci cand nu ii merge jocul e constantean si nu are cine stie ce talent? Nu poate beneficia nimeni de putina intelegere, gata, pac-pac a la Becali.
Eu zic ca e foarte bun Cicaldau, si trece printr-o pasa mai proasta, ca oricare. Si daca nu ar fi genial, e ce avem mai bun, nu stiu ce rost au rautatile la adresa lui, nu pare sa fie genul care sa isi bata joc, sa fie increzut sau impostor, cum ar fi de exemplu unul ca Tanase de la FCSB. La ala nu as avea nicio problema sa i se zica multe, nu doar pentru ca nu joaca la noi, dar fix pentru atitudine, pe cand la Cicaldau, eu, cel putin, nu vad ceva negativ, doar o scadere de forma, speram trecatoare.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de dorumihnea2 » 15 Apr 2021, 13:04

Și eu zic că ar fi mai bun Căpățînă sau Birzan.... Incredibil........

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de malus dacus » 15 Apr 2021, 13:51

In plus ca nu.i merge jocul, admitand ca ar avea un joc care momentan nu.i merge, eu nici nu l.am auzit vreodata vorbind cu ceva pasiune despre clubul la care evolueaza. Declaratii scurte si liniare, rezumate la doua, trei, clisee. Sa facem, sa dregem, jocul nostru. Au fost jucatori veniti de prin alte colturi ale tarii, unii chiar straini, care si.au insusit rapid spiritul acestor locuri si au aratat mult mai mult atasament pt. culori. In timp ce acest baiat pare ramas suspendat undeva intre fbsc si un salariu decent pe luna. Dar, ma rog, astea.s chestii subiective. Astept sa vad cand i se termina pasa proasta si incepe sa.i iasa jocul.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Paul » 15 Apr 2021, 14:00

Are alt temperament, cred ca ti se pune pata degeaba pe el, eu unul il vad ca pe un copil bun, nu e felul lui sa se entuziasmeze.
Si la mine e tot subiectiv, dar mie imi place, chiar cu stilul asta mai potolit, are bun simt si nu e arogant, asta e de bine spre foarte bine la mine.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Apr 2021, 16:24

Cicaldau e cel mai bine cotat în liga 1, e clar ca trebuie sa joace și ca e bun... acum ca are o pasa mai proasta e alta, e și el om si a mai avut pase proaste

Daca îl mai scoate prin minutul '70 sa se mai odihneasc/concentreze/ambitioneze nu vad nici o tragedie, face parte din viata

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Stefan.. » 15 Apr 2021, 17:31

Discuție inutila pe subiectul Cicaldau. Baiatul e cel mai bine cotat jucător din liga I si , mai mult, poate cel mai bun din națională. S-a vazut la ultimul meci al României. Ca-si doreste un transfer afara, are dreptate, dar e altceva. Aici a problema.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de R.E.N. » 15 Apr 2021, 17:33

Cred ca daca sta cineva sa caute prin mesaje, acum trei saptamani cadeati in fund ce bun e Cicaldau. Acum e constantean. Mai da doua goluri, iar e cel mai bun, mai face un meci prost, trebuie trimis la echipa a doua. Cu Bancu la fel. Trage echipa dupa el zece meciuri ok, face doua meciuri mai blazate, Bancu apune, trebuie vandut repede la arabi. Asa a fost publicul la Craiova mereu. Din pacate.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de dorumihnea2 » 15 Apr 2021, 17:40

Problema cu Cic e că nu își așează bine portarii zidul la lovituri libere..... Glumesc.... Are o scădere de formă dar în play off își va arăta adevărata valoare.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Geronimo » 15 Apr 2021, 17:47

dorumihnea2 scrie:Și eu zic că ar fi mai bun Căpățînă sau Birzan.... Incredibil........
Trebuie facut un experiment contra naturii, Raul Hreniuc in pozitia lui Cicaldau. Sa zguduim din temelie municipiul Sighetul Marmatiei. Imagine

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de dorumihnea2 » 15 Apr 2021, 20:08

Ok bună asta, bună glumă..... Din păcate în ultimii ani nu se mai investește la copii și juniori dovadă și faptul că Rotaru a ales să dea 500 de mii pe Câmpanu pt poziția de under.... Bietul Birzan înoată prin liga 3 pe la Deva cu toate că se aștepta mult de la el, dar probabil că nu e sfătuit bine nici de impresari și nici de tatăl lui. Îmi amintesc că anul trecut era revoltat taică-su că îl tine Craiova cu forța,, nereguli în contract etc. Ar mai fi o speranță cu băieții de la under 17 care se află pe locul 2 momentan și în condițiile în care câțiva sunt folosiți și la satelit cu atât mai bună prestația lor.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de malus dacus » 15 Apr 2021, 20:08

R.E.N. scrie:
15 Apr 2021, 17:33
Cred ca daca sta cineva sa caute prin mesaje, acum trei saptamani cadeati in fund ce bun e Cicaldau. Acum e constantean. Mai da doua goluri, iar e cel mai bun, mai face un meci prost, trebuie trimis la echipa a doua. Cu Bancu la fel. Trage echipa dupa el zece meciuri ok, face doua meciuri mai blazate, Bancu apune, trebuie vandut repede la arabi. Asa a fost publicul la Craiova mereu. Din pacate.
Ia cauta tu un mesaj de.ala de.al meu de cadeam in fund ce bun e cicaldau. Dupa ce gasesti, bea apa si mai fa odata pe interesantu.
O disputa se castiga cu argumente, nu pozand in matur echilibrat pt. a lua ochii fraierilor. Si, observ ca iar il bagi pe Bancu in ciorba, nefiind vorba de Bancu. Argumentul tau suprem cand vorbim despre Cicaldau e Bancu! In rest, esti bine?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de fanucrv » 15 Apr 2021, 21:05

Messi al portarilor încasă tot de la 11 m. Nu știu cum dracu reușesc ai nostri, sa facă vedete toti ciumeții.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de malus dacus » 15 Apr 2021, 21:38

Are si Messi asta al portarilor un bulan de speriat. Nu vb. de penalty din seara asta, cand s-a vazut ca si-au pregătit cfristii executiile cum trebuie la antrenamente. Vorbesc in general. Atatea suturi tintite direct in portar n-am vazut de cand privesc la fotbal, adunat la toti portarii, cate am vazut tintite intr-un sezon direct in messi al portarilor. Am vazut ca si pe.aici unii il regreta, il vad mare talent. Eu nu plang deloc dupa el. Cand s-o intoarce norocul si va trebui sa apere pe meserie o sa ma distrez mult. Ar fi misto sa se intample chiar din acest p.off.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 17 Apr 2021, 00:07

malus dacus scrie:
15 Apr 2021, 11:24
Cifrele care l-au ridicat pe acolo pe sus prin niste statistici au fost de conjunctura, din perioada cand alerga 13 virgula km per meci, coroborat niste toate 11m doar de el executate, coroborat cu niste ziduri de cascadorii rasului la niste lovituri din preajma careului, coroborat cu niste maxim bulan la niste suturi deviate si cam atat. Nu cred ca a dat niciodata peste rascoale de prea mult talent constanteanul Cicaldau.
de bulan zici si fara talent parca....mai jos cateva executii chinuite din sezonul asta doar

sut dreptul superb, efect
https://www.youtube.com/watch?v=H5DuzphBURo
sut cu stangul dupa ce face preluare cu dreptul
https://www.youtube.com/watch?v=2kDnVvRDJgA

deja din lovitura libera nu mai e o surpriza
https://www.youtube.com/watch?v=664uvVmEYWE
https://www.youtube.com/watch?v=WGlDvQ8oMhg

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de malus dacus » 17 Apr 2021, 08:50

BiancoAzzurro_AS. scrie:
17 Apr 2021, 00:07

cateva executii chinuite din sezonul asta doar

sut dreptul superb, efect
https://www.youtube.com/watch?v=H5DuzphBURo
- bulan. Primul si unicul sut cu exteriorul din cariera.

sut cu stangul dupa ce face preluare cu dreptul
https://www.youtube.com/watch?v=2kDnVvRDJgA
- semi bulan. Barbut are mai multe.

deja din lovitura libera nu mai e o surpriza
https://www.youtube.com/watch?v=664uvVmEYWE
- corect.

https://www.youtube.com/watch?v=WGlDvQ8oMhg
- lectie pt. portari 'Cum nu se aseaza zidul'.

Închis