Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va fi meci Bon ?

Poll ended at 25 Iul 2021, 19:08

3p
6
67%
1p
3
33%
 
Total votes: 9

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 25 Iul 2021, 23:30

Măcar la Kolijc se vede o îmbunătățire, e din ce în ce mai prezent în meci, odată cu primul gol cred că se va descătușa, acum încă e in blocajul psihic normal după perioada de recuperare.
Marko e primul jucător după Mitriță care ia mingea la picior și știe ce să facă cu ea.
Găman e un transfer bun. Cu Constantin va face un cuplu redutabil.
Gustavo ca de obicei, ambițios, rău și pus pe treabă.

Restul, pământ de flori. Poate e nevoie de muncitori sezonieri la mare cât încă mai e sezon.
CRAIOVA NESUPUSA

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 25 Iul 2021, 23:35

BiancoAzzurro_AS. scrie:Ca sa întreaga și rotaru, pe limba lui... Stop loss in [****]... Lichidează tot portofoliul și cumpăra din nou
Nu intelege. Daca pana acum nu si-a dat seama de Mateiu/Bic, ce asteptari sa avem de la nea Mihai!? O enigma e si Capatina... Sper macar sa nu mai aud declaratii cu titlu', titlu'... Nu avem lot si mai bine se concentreaza pe cautarea altor jucatori. E timpul de ne despartim de unii dintre ei. Mai mult nu pot.


Sent from my iPad using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 25 Iul 2021, 23:37

Bag inimă in prima repriza. Iau ca reper rep 2 si eu spun ca avem potențial. Cu acesti jucatori. Ce s-a intamplat in prima repriza e rezultatul jocului practicat de antrenorii pwulii de până acum. Conte ala n.are.nicio treaba iar Bancu, ori isi revine ori incearca alt post. Ar mai trebui ceva pe la mijloc, dar neapărat un antrenor care sa stie cum sa scoata ce e mai bun din acesti baieti. Hai Craiova!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 25 Iul 2021, 23:48

Pigliacelli la ce naiba mai sta titular când ai pe Lazar de națională iar nu pot sa îmi dau seama... Gol de la 30 m, gol pe coltul scurt, nu iese pe centrări, nu coordonează.. sa stea pe banca ca nu e nimeni nebun sa dea bani pe el

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 25 Iul 2021, 23:49

daca maine dimineata nu avem un antrenor adevarat, pt noi acest sezon este ingropat

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 26 Iul 2021, 00:00

Noi suntem total descoperiti la mijloc....ar trebui ca Mateiu,Bic si Fedele sa ne lase,iar Rotaru sa bage mana in buzunar si sa cumpere 2 mijlocasi centrali.Ma uitam la Mateiu cum inota in spatele lui Morutan...si asta in prima repriza.De Bic ce sa mai zic.....

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 44
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 26 Iul 2021, 00:03

Pe vremuri era un strigat pentru cei de la dinamo si suna cam asa:
" ce rusine sa fi caine he he
sa se pise toti pe tine... "

Ee saptamana asta eu cam asa m-am simtit. Multumesc baietilor ucv

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 26 Iul 2021, 00:06

BiancoAzzurro_AS. scrie:
25 Iul 2021, 23:48
Pigliacelli la ce naiba mai sta titular când ai pe Lazar de națională iar nu pot sa îmi dau seama... Gol de la 30 m, gol pe coltul scurt, nu iese pe centrări, nu coordonează.. sa stea pe banca ca nu e nimeni nebun sa dea bani pe el
Probabil ca cu Laci Lazar va avea sansa lui.

Si ar trebui sa vedem un mesaj cu multumiri lui Conte - n-are nici o treaba cu sportul asta; sa-l readuca pe pustiul Sirbu ca back up la fundas dreapta. Cimpanu - imprumut la o echipa de liga 1 sa joace si sa creasca. Mateiu, Bic - la revedere. Bancu - trecut mijlocas stinga. Mai degraba joci cu Benga ca fundas stinga.

Din liga 1 mi-a sarit in ochi Pitu de la Viitorul / Farul.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 26 Iul 2021, 00:28

Cica pe Cimpanu l-au scoutat 2 ani...Cam pe aici se face diferenta...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 26 Iul 2021, 01:01

Umilinta. Atat pot spune. S-au pisat pe noi cu jet. Am fost la meci si am vazut neputinta si lipsa de valoare. Baietii noștri nu pot da pase mai complicate. Mijlocul este inexistent, flancul drept la fel. Pe Markovic il vreau titular. Sper ca Ivan nu are ceva grav. La finalul meciului au venit toti inspre galerie, dupa care au plecat toti cand au văzut ca sunt luati la rost . cu exceptia lui Bon, Mateiu, Mirko si Gustavo. Astia au ramas si faceau semne ca le pare rau. L-au luat baietii la stanga pe Mateiu, asta a dat din mana, a intors spatele si a plecat. Au ramas Mirko si Gustavo. Va dati seama? Ca idee, buna decizia galeriei de a nu mai canta in repriza a doua. Si sa zica merci baietii nostri ca se joaca fara spectatori joi. Oricum.. 1-0 pentru familia de la booveni.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 26 Iul 2021, 04:32

Paul scrie:
25 Iul 2021, 23:13
Fane Stoica si Cirtu au mai dat goluri ca Markovici. In afara de Markovici si Gaman, si ca si dorinta Gustavo, restul a fost o rusine fara margini
Mda...A fost un gol uluitor, de top, al lui Markovic, o reusita de generic. Cirtu mai facea din astea, dar nu-mi aduc minte de un asa gol de la Fane Stoica. Nu vezi in liga 1 goluri din astea - fabulos, ce mai. Bravo lui !

P.S. Fane Stoica a fost un talent mare. Pacat ca a fugit in Grecia si si-a ingropat cumva cariera. Daca mai statea la Craiova un an-doi, putea ajunge la o echipa serioasa din Vest. Fane Stoica si Augustin Calin au fost preferatii mei din acei ani - ambii nu s-au realizat pe masura talentului mare avut.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 26 Iul 2021, 06:58

Cirtu a dat multe goluri in stilul asta, cu driblinguri imposibil pe tusa si sut din unghi imposibil, de parca zicea, ce ma, credeti ca nu se poate, hai ca va arat eu cum se face. De la Fane Stoica am vazut cel putin 2 goluri in stilul asta, ambele pe Central la poarta cu tabela, dar nu mai imi aduc aminte meciurile - erau de campionat. Stiu doar ca la unul m-am nimerit chiar in dreptul liniei de fund, opus cu tunelul, cum era atunci, si efectiv omul a sutat cu efect de pe tusa sub bara, de nu a avut nimeni nicio reactie decat dupa ce mingea era in poarta, si a mai dat-o si de aproape, gen 2 metri de bara.
Acum noi vorbim de amintiri, ca ce am putea sa vorbim despre echipa de ieri, in afara de faptul ca ne-au facut sa nu ne mai pese de Laci si sa ne gandim serios daca luam vreun punct cu Botosani, Voluntari sau UTA in cele 3 meciuri pe care altfel le-am fi considerat de 9 puncte.
Ivan si Gustavo par singurii care pun suflet, iar Gaman si Markovici singurii alti 2 care isi mai merita locul, la ce am vazut ieri. A fost efectiv o umilinta majora. Bancu, daca are un pic de bun simt, ar trebui sa lase acest post de fundas, ca nu numai ca nu e de el, dar ne distruge efectiv. Gogomania de ieri e intr-un fel mai mica decat lipsa de marcaj de la golul albanezilor, efectiv nu mai suport sa il vad jalon si dup-aia cu mainile pe sus ca vai domnule ce ghinion, fir-ar sa fie!
Totul e rau acum, adica cum e posibil sa schimbi antrenorul ACUM, ori il schimbai la sfarsitul poff cand s-a vazut ca nu gaseste solutii, si acum, ca o paranteza, cred ca efectiv nu avea solutii, ca baietii sunt praf si [*****], ori stai sa joace si returul, nu lasi echipa fara cap in situatia asta, cand e foarte usor sa o ia rau la vale. Ne chinuim un an intreg chipurile sa castigam campionatul, cupa, si sa participam in cupe, ca sa ce? Ca sa dam cu piciorul in galeata cu lapte.
Nici nu stiu ce antrenor ar fi bun acum. Ce cred este ca Kolijc nu il mai scapa prea curand pe antrenor de lipsa unei idei de joc, cum s-a intamplat de fiecare data cand era valid si marca meci de meci, cred ca ar trebui sa incercam sa jucam cu 2 varfuri, cu el si MArkovici, si Ivan pe dreapta, ca nu mai are rost sa il forteze pe Cimpanu in pozitia aia in care toti stiu ce urmeaza sa faca si e suficient un branci sa il faca arsice, si lui Bancu sa i se puna in vedere ca daca mai vrea sa joace, asa, capitam cum este, sa o faca de la mijloc in sus, indiferent de nationala si alte chestii.
Lui Nistor ar trebui sa ii calculeze salariu in functie de raportul paselor bune cu cele proaste, ca poate in sfarsit e si el putin mai atent, iar Mateiu are nevoie sa stea pe banca, ca nu se descurca deloc si ne ingroapa, si toate astea le spun cu mare regret, dar din pacate sunt evidente.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Iul 2021, 08:32

Aseară mijlocul a fost praf în frunte cu Mateiu și Bic iar de Bancu ce să mai spun.... Trebuie remaniat lotul e clar nu se poate să îți dea Fcsb atâtea goluri, trebuie aduși jucători valoroși care să joace cu determinare. Dacă a rămas cu plus 2 mil Rotaru după afacerea Cicaldau ar trebui aduși Sorescu (cer cățeii 1 mil pe el dar poate îl scoate la vreo 500 de mii, Ciobanu (probabil 1mil va cere Hagi pe el) Baluță (pe care îl putem împrumuta) și eu aș încerca să îl iau pe Pițu dar nu știu dacă Hagi e dispus să se despartă și de Ciobanu și de Pitu deodată. Pitu ar putea fi marfă de export peste 2 sau 3 ani, că oricum ii place la Rotaru să facă astfel de afaceri. Cam ăștia i-aș vedea eu luați dar nu știu ce antrenor s-ar înhăma la corabia noastră în derivă. Nu știu dacă Edi ar vrea să vină, eu știu că e f cumpătat în alegerea echipelor și cedează ușor presiunii plus că își face contract beton la fiecare echipă. Una peste alta eu cred că la jucătorii noștrii mentalitatea e paguboasa, nu cred că milițienii așa cum sunt ei acum în curu gol luau atâtea aseară pt că joacă cu inima. La noi nu se există așa ceva în afara de vreo 2 cazuri.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Iul 2021, 09:04

Mai avem un giuvaier de 10 mil eur = Markovici , apoi inchidem

A fost o zi proasta. Plecarea lui CIcaldau parca a turnat plumb in ghete. Unii jucatori au realizat: fie ca nu se vor transfera niciodata in strainatate fie ca au 30 de ani si nu au nicio realizare . Avem o decadere si o blazare imensa la echipa.

Noua nu ne trebuie antrenor ci psiholog

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 2. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 26 Iul 2021, 09:33

O umilinta, dar un moment oportun pentru a se reconfirma ca nu antrenorul.e problema la Universitatea Craiova. Multescu, Mangia, Piturca, Bergodi, Ouzunidis au fost alegeri bune, dar problema e la o parte din jucători si la atmosfera toxica din jurul echipei. Raman la convingerea: eram pe drumul bun cu Mangia, dar de cand a venit Cartu, toate merg pe dos.

Închis