Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm forma excelentă și devenim principala contracandidata la titlu?

- batem rapidul și intrăm în lupta la titlu
14
61%
- batem rapidul, dar la titlu nu mai sunt șanse
3
13%
- facem egal
4
17%
- pierdem
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 27 Mar 2024, 05:11

gogu2005 scrie:
26 Mar 2024, 10:23
O să le dăm fix phulaaa, mai ales după stenogramele publicate azi.
Bila aia de grăsime din ferentari ajunsă șef de galerie punea presiune pe firma de pază să dezbrace suporterii U Craiova și să le facă control la sânge pt că așa voia [*****] lui.
nu e vorba de fapt despre fanii lui ajica - care au fost in Giulesti anul asta ?

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de gogu2005 » 27 Mar 2024, 11:00

Nu știu cât de proaspete sunt înregistrările. Dar articolul face referire la U Craiova și mă gândesc că se leagă într-o anumită măsură de comportamentul abuziv al jandarmeriei față de Peluza Nord. Băieții se plâng de ceva timp de provocările și șicanările la care sunt supuși de merdenelele în uniformă, iar ajicarii nu au nicio problemă indiferent de incidentele pe care le provoacă (apropo de gențile cu bâte și peste care s-a așternut liniștea).
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanatic16 » 27 Mar 2024, 15:14

Eu nu înțeleg ce bani are mititelu de jandarmerie dacă la jucători nu le plătește salariile.
Acab, cea mai proasta meserie la jandarmerie

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 28 Mar 2024, 00:50

fanatic16 scrie:
27 Mar 2024, 15:14
Eu nu înțeleg ce bani are mititelu de jandarmerie dacă la jucători nu le plătește salariile.
Acab, cea mai proasta meserie la jandarmerie
Mi se pare incredibil ca jandarmeria din Craiova foloseste in comunicate oficiale numele "Fotbal Club Universitatea..." (nume inventat si nelegal) pentru boo, si un nume in bataie de joc pentru noi :

https://www.fanatik.ro/a-venit-nota-de- ... e-20631567

Cum e posibil ca o institutie de stat sa faca asa ceva ?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fabius_2014 » 28 Mar 2024, 10:02

Bobby scrie:
28 Mar 2024, 00:50
fanatic16 scrie:
27 Mar 2024, 15:14
Eu nu înțeleg ce bani are mititelu de jandarmerie dacă la jucători nu le plătește salariile.
Acab, cea mai proasta meserie la jandarmerie
Mi se pare incredibil ca jandarmeria din Craiova foloseste in comunicate oficiale numele "Fotbal Club Universitatea..." (nume inventat si nelegal) pentru boo, si un nume in bataie de joc pentru noi :

https://www.fanatik.ro/a-venit-nota-de- ... e-20631567

Cum e posibil ca o institutie de stat sa faca asa ceva ?
Situatia se rezolva foarte simplu printr-o adresa trimisa de Universitatea Craiova, atat jandarmeriei din Craiova, cat si la MAI si la presa. Trebuie atentionati asupra neprofesionalismului de care dau dovada folosind, in ciuda hotararilor instantelor judecatoresti, denumirea gresita, cat si o avertizare pentru cel care intocmeste aceste adrese pentru ca incalca o hotarare judecatoreasca. Trebuie sa raspunda cine semneaza aceste adrese pentru ca atunci cand responsabilitatea este personala o sa vedeti ca nu o sa-i mai convina nimanui sa incalce legea.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de manex » 28 Mar 2024, 22:01

Il doare in pl de adresa noastra.
Fapt: bd Uverturii era blocat vinerea. Blo-cat. 500 de metri facuti in 1 ora. Ceva... Jihad. Stau in trafic, le dau mail la politie.. Ca ce fac... Ca nu e normal... La final le. Zic... Am 3 copii in masina si sunt drogat, ma îndrept din directia Uverturii catre Chiajna... Puneti filtre sa ma opreasca". Si ii si intreb ce au facut in data de x, ora y.. Unde erau echipajele... Mi-au răspuns. Dupa o luna. Ca ei au treaba in alta parte, ca stiu de problema, ca echipajele nu trebuie sa dirijeze circulatia... Pkm. Ma... Le-am zis ca - s drogat cu 3 copii. (duc copiii la antrenament la handbal, al meu si inca 2). Asa ca... Fcu... Csu... Pe bune?
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de manex » 28 Mar 2024, 22:58

Si ca tot stati si o lalaiti...:ati luat bilet la meci? E careva care sta ca looserul acasa sambata?
Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 29 Mar 2024, 13:25

Avem abonamente. Nu putem sa stam fara abonamente.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanatic16 » 29 Mar 2024, 13:42

Deschisara și sudul, forzaa, sperau aia sa le dam lor :))

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de dorumihnea2 » 29 Mar 2024, 14:05

Meciul ăsta ne prinde în chiloți fără Bancu și Screciu , dacă lipsea și Mitrita atunci eram in curul gol . Nu se știe exact străinii care au fost la naționale în ce formă sune ....la ce zi sau oră au ajuns de pe unde au umblat ...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 29 Mar 2024, 14:40

Asta e... suntem condamnati. Nu mai avem sanse. Mai mergem la meci?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de florinkeke » 29 Mar 2024, 17:39

Nu trebuie sa facem o tragedie,dar cand iti lipsesc 2 din cei mai buni 3 jucatori,titulari in nationala,clar pierzi din forta.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Leonard Albert » 29 Mar 2024, 17:53

Ndong si Badelj au fost "piese" in ultimul meci pe care l-au jucat. Daca vor juca la fel, suntem bine. Problemele noastre in ultimul timp sunt la nea Cretu si la varu' Baiaram. Care degeaba o baga-n ate daca pierde 90% din mingi. Si sunt exasperat de faptul ca nimeni nu pune macar o amarata de intrebare: ce e ma cu Soiri? Are lepra, are scabie? Un titular de nationala sa fie rezerva lui Vladoiu care e rezerva lui Capatana? Ceva nu e in regula...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3508
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Freestate » 29 Mar 2024, 18:48

La Sud pusera pret 30 de lei ... mai scump, de ce oare ?
Nu au steaguri in fata, pot vedea meciul mai bine ? :)(
Sau anticipeaza ca boovenii nu vor putea sa stea departe de spectacol si se vor pripasi pe acolo ...sa vada si ei un meci ca lumea ? :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 29 Mar 2024, 20:24

Leonard Albert scrie:Ndong si Badelj au fost "piese" in ultimul meci pe care l-au jucat. Daca vor juca la fel, suntem bine. Problemele noastre in ultimul timp sunt la nea Cretu si la varu' Baiaram. Care degeaba o baga-n ate daca pierde 90% din mingi. Si sunt exasperat de faptul ca nimeni nu pune macar o amarata de intrebare: ce e ma cu Soiri? Are lepra, are scabie? Un titular de nationala sa fie rezerva lui Vladoiu care e rezerva lui Capatana? Ceva nu e in regula...
Petev are prostul obicei de a superviza antrenamentele. Chiar se implica la echipa si mai face si schimbarile. Nu inteleg de ce nu-si vede de treaba lui. Chiar nu poate sa stea linistit pe margine?! :-) :-) :-)

P.S. sigur ii vine randul si lui Soiri. Sa avem rabdare. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns