Etapa 10 Playoff: Universitatea Craiova. - Sepsi OSK

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Cum terminam playoff-ul?

Batem in mare stil
6
50%
Batem cu rezervele
1
8%
Batem cu scor strans
4
33%
Ok, bine, poate nu batem
1
8%

Total votes: 12

manex
fanatic
fanatic

Re: Etapa 10 Playoff: Universitatea Craiova. - Sepsi OSK

Mesaj de manex » 19 Mai 2024, 10:32

Soiri trebuie sa ramana, sa stea Vladouiu rezerva. E rezerva decenta. Si Capatana.. Sa ramana. Campionatul e lung, vedeti cate accidentari sunt.
Eu cu Marko as juca asa:
ma, echipa, il vedeti pe ala mare si plinut?
Care plinut, Mister, asa e Marko.
Ok.. Pe Marko. Ma, toata lumea ii da pase in asa fel incat sa nu alerge mai mult de 15 metri sa sa dea gol. Marko nu face aparare, Marko sta la pomana si toata lumea joaca pt Marko! Clar!??
. Eu, serios, asa as face. Marko e atat de talentat, poate dribla 2 jucatori, 3...scoate din burta faze de geniu. Dar daca primeste 2 pase pe meci si alea naspa...
Sper sa avem un lot echilibrat si mai multi tineri in echipa. Trebuie si sa vindem
Am zis!!

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 19 Mai 2024, 11:09

Rotaru are vorbele la el, dar cu condiția să nu se "consume" în timpul meciului cu vreun whyskan o:

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2024, 12:45

Leonard Albert scrie:
18 Mai 2024, 19:20
In meciul asta ma intereseaza sa batem in mare stil, asa cum am votat, si sa-mi fac baietelul fericit de ziua lui. Si pentru ca jucam cu pepsi azi nu va purta fular cu Stiinta ci cu Romania. Hai Craiova!
La multi ani juniorului !

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2024, 13:01

Paul scrie:
19 Mai 2024, 09:43
Dragi colegi, cred ca va inflamati pe cine nu trebuie, si cel putin pe-aia cu bara nu ati inteles-o in context - Mike l-a intrebat pe Vochin cum e posibil sa nu se stie daca noi jucam sau nu barajul sau poate il joaca Farul din nou dupa ce il jucam noi prima data.
Cred ca un pic asa ar fi vrut sa le-o traga lui Farul si federatiei, sa il scoata pe Hagi VAR pe 5, daca tot nu e in stare sa ii puna nicio problema lui Petrescu.
Procedeul se poate numi aratatul pisicii post factum, adica nici eu nu sunt prost, dar nu o sa fiu ultimul taran din lume.
La care Vochin a spus ca ia Corvinul licenta, ca nu prea mergea sa spuna altceva. Chipurile depinde de Uefa, dar eu inclin sa cred ca Uefa il intreaba si pe Burleanu: ia zi-ne boss, cum facem?
La cate vorbe arent alese isi ia Craiova din partea celor din Cluj, faptul ca le zise Mike U Craiova 2, in conditiile in care pot baga mai mult de jumatate din titulari din lotul Craiovei, nu prea inteleg care e jignirea? Pe el si pe noi ne fac aia Craiolguta PSD, dar de U Cluj nu spune nimeni nimic.
Dar asa nu observarati discursul marelui ardelean Gheorghe Falca, noul asociat al lui Nelutu Varga, care ne explica ordinul de marime al superioritatii ardelenilor fara de restul tarii pana ii veni acru pe gat. Va invit sa vedeti declaratiile lui de la Fanatik live.
Asa merge, primar 14 ani si actual europarlamentar putred de bogat, care in 2004 cand “s-a ales” avea datorii la intretinerea apartamentului repartizat de stat.
Printr-o coincidenta fericita, odata cu primaria a inceput sa se descurce admirabil in domeniul imobiliar chiar in orasul Arad, iar acum se va asicia cu Nelutu ca sa ne arate ei cat de buni sunt ardelenii.
Eu am toata stima pentru ardeleni, dar si tot dispretul pentru personaje ca impaiatul de Falca si pentru masura dubla cu care suntem noi, Craiova, Rotaru, judecati, fata de “ei”.
Parerea mea este ca va inflamati degeaba, la cata frustrare a strans in el Rotaru in tot timpul asta in care nu s-a luat de nimeni, eu zic ca e chiar foarte potolit.
Imi luasi cuvintele din tasta. apld apld apld

1. Pentru cei care inca nu au inteles, Rotaru spune ca el plateste prime jucatorilor pentru o victorie care nu ne ajuta cu nimic, iar nesimtitul de Hagi cedeaza meciul pentru prietenul Petrescu. In min.20 era 3-0 pentru CFR in concluzie ai nostri nu aveau pentru ce sa mai traga.
2. Dupa ce Balasz a facut publicul craiovean needucat, dupa multele aere (basini) de superioritate ale unor clujeni frustrati, dupa declaratiile aproape secesioniste ale semianalfabetului Falca, dupa acuzele de sprijin politic facute de clujeni, adica cei in spatele carora sunt Boc, Dancu, Rus si altii, a-l acuza pe Rotaru ca jigneste un oras intreg, este o gluma.
Eu am fost primul care a spus ca Rotaru nu trebuie sa se ia in gura cu toti, dar astia din conducerea echipelor din Cluj merita sa fie muiti si daca ieri a facut-o Rotaru atunci e foarte bine.

Mai ramane faza cu cocoasa, dar asta a fost sub forma de gluma si trebuier intrebat Bana daca se simte jignit. Am vazut ca baiatul spune ce gandeste si nu-l intereseaza ce spune patromul.

dorumihnea2
fanatic
fanatic

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Mai 2024, 13:40

Marko nu mai driblează pe nimeni de multe multe etape , după cum vedeți Gâlcă a reușit să îl capaciteze pe Ivan și ar reuși și cu Koljc doar că la bosniac este o problemă de mental in ceea ce privește accidentările dar cu Saormovici se pare că nu reușește nimic. In ceea ce privește barajul vin și vă întreb că eu nu găsesc nimic , e sigură treaba cu Corvinul primește licență? Eu am și un semn de întrebare în legătură cu asta ...deci dacă câștiga Csa Steaua Cupa primeau și ei licență? Deci Corvinul nu are licență de liga 1 pt că au o problemă asemănătoare cu a Stelei dar ,,sursele federale,, s-au spart și au scos în media că din punctul lor de vedere au dat undă verde hunedorenilor și că UEFA are o simplă hotărâre de luat. Wtf....nu e cusută cu ață albă? Să mă înțelegeți....m-am bucurat să câștige Corvinul , am simpatizat cu ei in timpul meciului plus că din punctul meu de vedere dacă nu batem Otelul sau U Cluj nu prea merităm să mergem și în Cupe.

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 19 Mai 2024, 16:51

Ma bucur ca suntem pe sceeasi lungime de unda, fabius, de obicei asa am observat ca se intampla 🙌🏻
Chestia cu Roataru ca vorbeste prostii o vor spune evident toti din “lumea fotbalului” care au ceva cu noi, si se vor duce dupa fenta multi.
Dar fazele astea cu dubla masura cum de nu sunt asa de evidente macar pentru suporterii nostri?

Iar faza cu Corvinul si licenta e de spectacol, o sa vedeti ca acum, stiindu-se toate datele problemei, vor putea sa spuna si FRF-ul celor de la UEFA ce raspuns sa dea.
Dupa care Vochin o sa ne explice ca e UEFA domnilor, ce aveti? Cum fac si politicienii nostri cu UE, scuza infailibila!

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 19 Mai 2024, 17:14

Este sigur ca U Cluj joaca barajul pentru Conference League.
Dupa cum a jucat Galati in prima repriza, era pericol in baraj cu ei.
U Cluj fara Popa, Vali Gheorghe si Roguljic este o echipa mediocra. Popa nu a mai aparut de ceva vreme, Vali Gheorghe a iesit accidentat si Roguljic s-ar putea sa nu aiba drept de joc.
Cine nu bate U Cluj nu merita sa joace in Europa.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2024, 22:10

fabius_2014 scrie:
19 Mai 2024, 13:01
Paul scrie:
19 Mai 2024, 09:43
Dragi colegi, cred ca va inflamati pe cine nu trebuie, si cel putin pe-aia cu bara nu ati inteles-o in context - Mike l-a intrebat pe Vochin cum e posibil sa nu se stie daca noi jucam sau nu barajul sau poate il joaca Farul din nou dupa ce il jucam noi prima data.
Cred ca un pic asa ar fi vrut sa le-o traga lui Farul si federatiei, sa il scoata pe Hagi VAR pe 5, daca tot nu e in stare sa ii puna nicio problema lui Petrescu.
Procedeul se poate numi aratatul pisicii post factum, adica nici eu nu sunt prost, dar nu o sa fiu ultimul taran din lume.
La care Vochin a spus ca ia Corvinul licenta, ca nu prea mergea sa spuna altceva. Chipurile depinde de Uefa, dar eu inclin sa cred ca Uefa il intreaba si pe Burleanu: ia zi-ne boss, cum facem?
La cate vorbe arent alese isi ia Craiova din partea celor din Cluj, faptul ca le zise Mike U Craiova 2, in conditiile in care pot baga mai mult de jumatate din titulari din lotul Craiovei, nu prea inteleg care e jignirea? Pe el si pe noi ne fac aia Craiolguta PSD, dar de U Cluj nu spune nimeni nimic.
Dar asa nu observarati discursul marelui ardelean Gheorghe Falca, noul asociat al lui Nelutu Varga, care ne explica ordinul de marime al superioritatii ardelenilor fara de restul tarii pana ii veni acru pe gat. Va invit sa vedeti declaratiile lui de la Fanatik live.
Asa merge, primar 14 ani si actual europarlamentar putred de bogat, care in 2004 cand “s-a ales” avea datorii la intretinerea apartamentului repartizat de stat.
Printr-o coincidenta fericita, odata cu primaria a inceput sa se descurce admirabil in domeniul imobiliar chiar in orasul Arad, iar acum se va asicia cu Nelutu ca sa ne arate ei cat de buni sunt ardelenii.
Eu am toata stima pentru ardeleni, dar si tot dispretul pentru personaje ca impaiatul de Falca si pentru masura dubla cu care suntem noi, Craiova, Rotaru, judecati, fata de “ei”.
Parerea mea este ca va inflamati degeaba, la cata frustrare a strans in el Rotaru in tot timpul asta in care nu s-a luat de nimeni, eu zic ca e chiar foarte potolit.

1. Pentru cei care inca nu au inteles, Rotaru spune ca el plateste prime jucatorilor pentru o victorie care nu ne ajuta cu nimic, iar nesimtitul de Hagi cedeaza meciul pentru prietenul Petrescu. In min.20 era 3-0 pentru CFR in concluzie ai nostri nu aveau pentru ce sa mai traga.
Eu zic ca n-a fost blat. Cum le-am dat noi 3 goluri in 15 minute - asa si CFR le-a dat.

Leonard Albert
fanatic
fanatic

Mesaj de Leonard Albert » 20 Mai 2024, 08:26

fabius_2014 scrie:
19 Mai 2024, 12:45
Leonard Albert scrie:
18 Mai 2024, 19:20
In meciul asta ma intereseaza sa batem in mare stil, asa cum am votat, si sa-mi fac baietelul fericit de ziua lui. Si pentru ca jucam cu pepsi azi nu va purta fular cu Stiinta ci cu Romania. Hai Craiova!
La multi ani juniorului !
Sarumana!

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 20 Mai 2024, 09:03

Bobby scrie:
19 Mai 2024, 22:10
fabius_2014 scrie:

Eu zic ca n-a fost blat. Cum le-am dat noi 3 goluri in 15 minute - asa si CFR le-a dat.
[/quote]

Doar ca meciul cu noi avea ceva miza pentru ei, iar meciul cu CFR era lipsit total de miza. E de luat in seama diferenta.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 20 Mai 2024, 09:41

fabius_2014 scrie:
20 Mai 2024, 09:03
Bobby scrie:
19 Mai 2024, 22:10
fabius_2014 scrie:

Doar ca meciul cu noi avea ceva miza pentru ei, iar meciul cu CFR era lipsit total de miza. E de luat in seama diferenta.
[/quote]

Pai din contra. Daca la un meci cu miza s-au prabusit si au luat 3 goluri in 15 minute si au fost aproape sa-l ia si pe al patrulea, la ce sa te astepti la un meci fara miza pentru ei contra unui adversar super motivat ?

Vezi ca Farul a pierdut clar acasa si cu Sepsi inainte de a juca cu noi - adica 1-4 !

Mai degraba a fost vraiste in defenisva noastra de ne-au dat 3 goluri, si ne puteau da inca 2-3 lejer. Aia a fost surpriza. Cu CFR, Sepsi sau cu noi acasa la ei, Farul a dovedit ca prinde zile rele si poate lua o caruta de goluri.

Scrie răspuns