Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Reusim sa spargem autobaza Grozav?

Poll ended at 06 Mai 2021, 18:53

3
11
85%
1
0
No votes
0
2
15%
 
Total votes: 13

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Mai 2021, 18:53

Sepsiszentgyorgy Oltul Sport Klub - Universitatea Craiova , miercuri 05 Mai 2021, 19:00 , Marcel Bîrsan va arbitra

Victorie cu 1-0.
Tudorie ba chiar si Mamut au reusit sa se integreze in jocul echipei, Capatana este in continuare pe dinafara dupa aproape 1 an de zile.
As renunta la el.
Ce imi place este ca Nistor nu mai apare la conferintele de dupa meci. Usor sarcastic si arogant mereu, nu cred ca e cel mai potrivit om sa vorbeasca in numele echipei.

https://www.facebook.com/UCVOficial/videos/4046824945413092/

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 04 Mai 2021, 20:01

Un egal ne asigura locul 3 si ne putem concentra (focusa cum se zice acum ) pe cupa, sau poate vrem sa trimitem undeva campionatul si atunci mai jucam inca un meci.
Dupa cum au jucat cu Clinceni ma indoiesc ca se mai gandesc la campionat.
usteag usteag usteag

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 04 Mai 2021, 20:19

Poate cineva sa-mi explice si mie ce inseamna ca ne concentram pe cupa, ca tot vad asta aici. Odihnim titularii pentru meciul retur cu echipa de liga a doua, sa fim siguri ca nu pierdem patru zero? Odihnim titularii o luna pana la marele meci final cu astra sau militia? Ne antrenam tactic timp de o luna pana la marea finala cu una din cele doua cazaturi de echipe? Testam timp de o luna formule de joc, da asa mai incetisor, sa fimodihniti? Nu inteleg sincer.

Pana una alta, daca se joaca pe bune, in mizeria asta de playoff e posibil orice rezultat, iar noi avem 5 puncte in minus fata de primul loc. Cefere si fecesebe de abia gafaie, poate nu or sta toate cele trei echipe capra la amandoua. Sf gheorghe la fecesebe sigur nu.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 04 Mai 2021, 20:27

Sa batem tot si evident ca avem sanse. Vreau sa batem din noi si pe oi si pe franari sa le dam peste nas iarasi....Sa demonstram "campioanelor" [cenzurat] că suntem cei mai buni, în cazul în care nu luăm titlul..

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 04 Mai 2021, 20:41

R.E.N. scrie:
04 Mai 2021, 20:19
Poate cineva sa-mi explice si mie ce inseamna ca ne concentram pe cupa, ca tot vad asta aici. Odihnim titularii pentru meciul retur cu echipa de liga a doua, sa fim siguri ca nu pierdem patru zero? Odihnim titularii o luna pana la marele meci final cu astra sau militia? Ne antrenam tactic timp de o luna pana la marea finala cu una din cele doua cazaturi de echipe? Testam timp de o luna formule de joc, da asa mai incetisor, sa fimodihniti? Nu inteleg sincer.

Pana una alta, daca se joaca pe bune, in mizeria asta de playoff e posibil orice rezultat, iar noi avem 5 puncte in minus fata de primul loc. Cefere si fecesebe de abia gafaie, poate nu or sta toate cele trei echipe capra la amandoua. Sf gheorghe la fecesebe sigur nu.
Daca jucam in finala cupei cum am jucat cu Clinceni, e pericol mare. Pe mine m-a speriat meciul asta. In momentul in care nu mai avem sanse la campionat, trebuie sa gestionam bine situatia. Asta inseamna sa nu riscam nimic in campionat, adica sa nu ne accidentam, sa avem o conditie fizica buna, sa abordam finala cu toate fortele si sa eliminam orice surpriza.
Semfinala e jucata.
usteag usteag usteag

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 04 Mai 2021, 20:52

R.E.N. scrie:
04 Mai 2021, 20:19
Poate cineva sa-mi explice si mie ce inseamna ca ne concentram pe cupa, ca tot vad asta aici. Odihnim titularii pentru meciul retur cu echipa de liga a doua, sa fim siguri ca nu pierdem patru zero? Odihnim titularii o luna pana la marele meci final cu astra sau militia? Ne antrenam tactic timp de o luna pana la marea finala cu una din cele doua cazaturi de echipe? Testam timp de o luna formule de joc, da asa mai incetisor, sa fimodihniti? Nu inteleg sincer.

Pana una alta, daca se joaca pe bune, in mizeria asta de playoff e posibil orice rezultat, iar noi avem 5 puncte in minus fata de primul loc. Cefere si fecesebe de abia gafaie, poate nu or sta toate cele trei echipe capra la amandoua. Sf gheorghe la fecesebe sigur nu.
Sa jucam relaxat, fara presiunea rezultatului, strict pe atac, cu libertate de miscare in teren, cu linia de fund dincolo de centrul terenului la fiecare faza, cu fundasii laterali permanent la invaluire si opt jucatori in careul advers la fazele fixe, sa vedem ce iese. Daca luam sase, vreau sa vad daca putem da trei.
M-am saturat de apararea care castiga trofee. De doi ani castigam trofee cu apararea. Am castigat trofeul cea mai buna aparare din istoria apararilor. Suficient. Sa mai jucam si fotbal. Macar doua, trei meciuri.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Mai 2021, 22:25

Meciurile tari le-am jucat foarte bine tactic și eu cred că La meciul ăsta ii vom lua în serios pe Sepsi pt că încet încet și-au câștigat statutul de echipă serioasă. În legătură cu meciul de la Clinceni judecând acum la rece cred că lui Ouzu ii pare rău că nu a tratat meciul cu altă tactică. După 2 meciuri f grele cu consoanele era de așteptat o mică scădere de ritm și probabil trebuia jucat meciul în așteptare fără să mergem peste ei ca mai apoi să le dăm spațiu de contraatac pt că în fond Clinceni ul doar așa știu juca.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 04 Mai 2021, 22:27

Pai sa jucam atenti,nu relaxati.Mai avem destul pana la finala cupei.Care este fix dupa meciul cu fcsb.Asa ca Pigli-Vata,Acka,Balasa,Bancu-Mateiu,Nistor-Cimpanu,Cic,Baiaram-Ivan.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Mai 2021, 22:52

Abia astept sa vina David Lazar , portarul de la Aastra, o sa avem si noi atacant cu rautate

Lazar - Bancu, Marius, Balasa, Vladoiu - Mateiu, Nistor - Ivan, Cic, Baiaram - Mirko : 11-le de titlu

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 05 Mai 2021, 09:46

Sa incercam un schimb George Cimpanu - Phil Foden. Amandoi firavi si se incadreaza la U21. Cimpanu pare mai inalt.


Sent from my iPad using Tapatalk

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 05 Mai 2021, 10:52

Si altul Baiaram-Mbappe......al nostru e mai tanar!

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 05 Mai 2021, 12:06

lory69 scrie:
05 Mai 2021, 10:52
Si altul Baiaram-Mbappe......al nostru e mai tanar!
Asa este, arabii nu au niciun motiv sa refuze tranzactia asta :lol:

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Mai 2021, 13:05

florinkeke scrie:
04 Mai 2021, 22:27
Pai sa jucam atenti,nu relaxati.Mai avem destul pana la finala cupei.Care este fix dupa meciul cu fcsb.Asa ca Pigli-Vata,Acka,Balasa,Bancu-Mateiu,Nistor-Cimpanu,Cic,Baiaram-Ivan.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Subscriu.

@Malus esti un vizionar, chiar as vrea sa vad prinul meci de fotbal din viata in care sa se intample ce spui tu. Sau sa se revina la formulele de succes din ‘50 sa jucam si noi un 4-2-4. Iti aduc aminte ca am batut stiaua/fcsb in 2002 2019 si 2021. Nu as pune meciul de acum doua etape in categoria “jucati ba fotbal”.

Sau am putea sa ne dam seama ca fundasii nostri centrali si mijlocasii la inchidere nu se disting prinviteza, si daca joci cu fundasii la centru prea mult, te trezesti cu niste mingi peste aparare, din care cateva sigur se duc unde trebuie. Si sa vedem atunci vine sprinteaza mai cu spor, Constantin, Acka sau Balasa..
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 05 Mai 2021, 14:30

^hai ca te.ai prins tu care era ideea, ca ej baiat destept.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 6: Șepși OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 05 Mai 2021, 14:56

E oarecum on-topic: cica Barbut a semnat cu Sepsi.

Închis