Transferuri vara lui '21

Moderator: grup_moderatori

Închis
marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de marius_vl » 31 Mai 2021, 18:48

adi_g scrie:
31 Mai 2021, 18:26
Campanu este slabut....Nici nu se comparacu Gustavo din zilele lui bune. Ba mai mult, Campanu este si sub Barbut. Cred ca este cel mai neconvingator U 21 al nostru, in urma fata de Vladoiu, Screciu si, mai ales, Baiaram...
Eu aș zice că e chiar cel mai slab U21 dintre toate echipele de playoff

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 31 Mai 2021, 19:45

Poate ca nu a fost intamplator ca am dat gol foarte greu in campionat. Cei 2 U21 au fost extremele din spatele atacantului central. Cel mai greu in fotbal e faza de atac, sa dai gol. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Iun 2021, 07:54

Baiaram are un potențial enorm dar sezonul ăsta nu s-a prea lipit la gol și mici la assisturi iar Câmpanu f slab de aici și seceta din atacul nostru. În sezonul următor se schimbă datele problemei o dată cu revenirea lui Markovici la care e de apreciat în principal faptul că a marcat destul de bine pt cât de puțin a jucat, revine și Kolici sper că fără accidentări, Ivan este deja o certitudine în atac iar dacă mai apar V. Gheorghe sau Malele suntem super acoperiți. Cu părere de rău Rotaru ar trebui să își ia adio de la,, investiția,, Câmpanu și să îl împrumute pe undeva. Pt under 21 preferații mei ar fi Baiaram, Screciu, Markovici și Mitran dar...... Primii 3 au avut și destule accidentări deci eu i-aș rula prin rotație. În altă ordine de idei ne trebuie neapărat un fundaș central și eu m-aș orienta spre unul din afară și aș aduce un sârb, ceh sau slovac... Ăștia mi se par f potriviți pe postul ăsta... Anul ăsta probabil că îi vom vinde pe Pigliacelli și pe Cicaldau... Cred că pe Cic îl vom lăsa și la Olimpiadă în dauna Conference pentru a fi văzut de impresari și a fi vândut. Vă dați seama ce frustrări are ciobenul în a recunoaște că e un fraier că nu a luat campionatul.... Dacă te interesează să vinzi jucători atunci ii trimiți la Olimpiadă unde mustește de impresari nu te chinui să joci cu La Valletta sau Tobol. De echipa mititeilor ce să zic ....nu mă interesează cu desăvârșire dar probabil că o să încerce toți cei de acolo de la conducător (care a fost adus doar pt atacuri murdare) până la jucători sau antrenori doar să ne provoace.... Va fi un an greu datorită frustrărilor venite dinspre mititei de asta cred că Rotaru ar trebui să deschidă bine ochii la jucători sau la toate hotărârile care le ia la nivel administrativ.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de R.E.N. » 01 Iun 2021, 16:42

Frate lui Markovici ii sare burta cand alearga. Plus, eu n-am vazut in viata mea jucator de 19 ani sa nu fie in stare sa alerge. Nu stiu, o fi talentat, o sti cu mingea, dar nu poti sa ai un fizic in halul ala si sa vrei sa fii fotbalist profesionist.

La Campanu n-as renunta sezonul asta, chiar daca nu e la un nivel care sa rupa norii. Mi se pare ca pote creste.

Ne trebuie un atacant si o aripa dreapta neaparat. Pe dreapta suntem pamant, in afara de Campanu nu mai e nimeni. Poate Ivan, daca ii schimbam pozitia pentru a opta oara. Doar ca Ivan nu face faza defensiva suficient de bine pentru o extrema.

Un numar zece ca pleaca Cicaldau, un inchizator ca ne trebuie totusi o rezerva pentru Mateiu, si doi fundasi cetrali si suntem top :))
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Iun 2021, 23:21

Dacă vrem performanta e clar ca cel puțin pe moment nu ne putem baza ca titulari pe jucători ca Markovici sau Câmpanu și depinde de ei dacă înțeleg ca mai mult de 20-30 minute nu pot sta pe teren, trebuie sa crească ca să stea 90 minute real și nu artficial din cauza regulii .... nici Baiaram nu e eficient încă asa ca pe toți 3 ii vad doar perspective

Vladoiu și V. Ctin sunt bunicei, păcat ca nu mai sunt u21 și le va fi greu sa se impună, sunt de asemenea perspective și nu certitudini

Cum vad eu acum, la cum s-au prezentat sezonul trecut, ar fi asa

Plecari :Acka, Camara, Fedele, Mamut, Bic, Tudorie, Ivanov

Rezerve:Pigliacelli, Balasa, Vătăjelu, Capatana, Vladoiu, V. Ctin, Ofosu, Mateiu, Gustavo

De baza: Lazar, Ctin, Bancu, Cicaldau, Nistor, Ivan

U21:Baiaram, Screciu, Câmpanu, Mitran, Markovici

Achizitii :ruga : închizător titular(obligatoriu) , fundas central titular(obligatoriu) , orice titular pe dreapta(de preferat) , titular vârf (de preferat), U21(de preferat)

interesanți liga1: Deaconu, Tamas, Sorescu, Malele, Crepulja, Ghiță, Boboc.. la Sepsi și Academica nu m-am uitat, presupun ca ar fi ceva
Externi: Mitrita, T.Baluta, Budescu

P. S. Lotul nu pare prea ofertant anul asta

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de dorumihnea2 » 02 Iun 2021, 12:37

6 pagini pe topicul ăsta și conducerea tace și nu mișcă nimik. Din păcate istoria se repetă, va urma iar o pregătire în Austria cu un lot format din vreo 15 jucători de la a 2 a echipă ca să fie la număr iar la finalul perioadei de transferuri iar dă Rotaru o căruță de bani pe ceva jucători de 2 bani, că deh omul când e disperat dă oricât. Fcsb și CFR s-a mișcat noi batem pasul pe loc.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 352
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de TitiUCV » 02 Iun 2021, 12:50

Ce graba sa avem daca ne dorim titlul doar la nivel declarativ ? Nici macar Lazar care era anuntat de toata lumea deja la noi nu este prezentat oficial...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de malus dacus » 02 Iun 2021, 13:04

Ho ma, sa termine ciobenu cu ce are de luat. Nu parca asa era intelegerea - ciobenu alege primul, ca e mai batran?

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 02 Iun 2021, 13:38

Tot asa era și înainte, prima data cfr și fcsb ca dau salarii mari și sunt mai titrate si ce rămânea luam noi... Au mai fost excepții când noi dădeam bani pe Ivanov, qaka sau fortes(coincide cu revenirea lui Cartu și Papura dacă stau sa ma gândesc), atunci îți dai seama ca ne-au lăsat băieții sa ne băgăm in fata 😊

Cic și nistor nu i-a vrut ciobanul iar mitrita si Ivan au caracter ca altfel ii pierdeam și pe astia

Ne batem cu suporteri mai mulți și cu bani mai putini asta e adevăru

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de marius_vl » 02 Iun 2021, 13:49

cand vezi ca puscaria aia de Chipciu are 25 k pe luna, iar la noi media salariala e de 10-12 k, iti cam dai seama de ce aia au 4 titluri consecutive, iar noi doar doua cupe! banul vorbeste si dicteaza, ca peste tot, de altfel...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 02 Iun 2021, 14:06

E greu daca nu ai o strategie clara. Te bati pe jucatorii liber de contract(prima de instalare, comision impresari, etc.), negociezi pentru jucatori aflati sub contract cu alte cluburi, ori investesti in juniori/echipa a 2-a si astepti 2, 3 sau 4 ani sa vezi daca poti scoate ceva bun pentru prima echipa. Se pare ca la noi au un cuvant greu de spus impresarii. Nu pot sa-mi explic cum de am urmarit noi liga a 2-a din Croatia. Daca l-am ratat pe Aguero, cred ca totusi nu-l readucem pe Brandan, Brandan cu accent pe ultimul a.


Sent from my iPad using Tapatalk

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fanucrv » 02 Iun 2021, 15:14

Eu cred ca Rotaru va face cateva transferuri bune acum. Stie , sau asa cred,ca nu prea isi mai permite sa mearga pe variante indoielnice si probabil ca incearca sa aduca jucatori de calibru. Faptul ca nu apare nimic in presa , este stilul lui si cred ca e mai bine asa decat varianta cealalta care a "transferat " pana acum, jumatate din campionatul Romaniei si mai nou Belgia si Italia, dar concret doar un jucator de liga a doua . "Fabulos" dupa caracterizarea facuta de presa iubitoare, jucator pe care Sepsi l-a refuzat ( asta nu s-a mai popularizat ca nu dadea bine).


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 02 Iun 2021, 16:00

Daca pleaca, nea Mihai e pus in situatia de a alege dintre: Trica, Bon, Gusatu sau Papura. Grea decizie. Doar nu o sa aduca un antrenor serios, cu rezultate, acum la inceputul perioadei de pregatire.


Sent from my iPad using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de malus dacus » 02 Iun 2021, 16:20

^Ar mai fi de luat in calcul si Vrajitoarea de la Plenita. Cunoaste bine lotul cu care a retrogradat in liga a 4-a, de.asta zic.

Închis