Transferuri vara lui '21

Moderator: grup_moderatori

Închis
Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 26 Mai 2021, 15:23

lory69 scrie:Din lista ta lipseste un numar 10.Asta ar rezolva majoritatea problemelor din faza de atac.Ne trebuie si un inchizator care sa joace cu fata spre poarta adversa....si nu mereu pase inapoi ca ai nostri.Fundasi cenyrali as mai cauta doar unul...am avea 4 ,cu Papp,Balasa si Constantin.Un fundas dreapta ar mai merge,sa avem dublura cu Vladoiu.Varfuri avem,cu Ivan,Koljic si Markovic.Pe dreapta se intoarce din imprumut Gustavo....Eu as vedea o super-echipa cam asa...Lazar - Vladoiu ? Constantin Bancu - Nistor ? Baiaram - Gustavo Ivan(Koljic) Mitrita.
Ca numar 10 ce intelegi? Poti sa dai exemple? Unii se gandesc la numarul 10 la jucatori precum Modric, Pirlo, etc. Dar numar 10 poate sa fie un de fapt ceva intre 9 si 10, gen Harry Kane, Diego Forlan. Cred ca te gandesti la cineva care sa joace in spatele atacantului(numarul 9). Eu cred ca ne lipsesc jucatori cu suturi din afara careului. Cand joci cu echipe care se apara aglomerat, e foarte util sa ai 2, 3 jucatori cu sut bun de la 18, 20 sau 25m. Cum am avut in finala. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Mai 2021, 16:46

lory69 scrie:
26 Mai 2021, 14:38
Din lista ta lipseste un numar 10.Asta ar rezolva majoritatea problemelor din faza de atac.Ne trebuie si un inchizator care sa joace cu fata spre poarta adversa....si nu mereu pase inapoi ca ai nostri.Fundasi cenyrali as mai cauta doar unul...am avea 4 ,cu Papp,Balasa si Constantin.Un fundas dreapta ar mai merge,sa avem dublura cu Vladoiu.Varfuri avem,cu Ivan,Koljic si Markovic.Pe dreapta se intoarce din imprumut Gustavo....Eu as vedea o super-echipa cam asa...Lazar - Vladoiu ? Constantin Bancu - Nistor ? Baiaram - Gustavo Ivan(Koljic) Mitrita.
Pai ai pe Cicaldau ca 10, nu poți sa strâmbi din nas la un asa jucător după un sfârșit de sezon slab, hai sa fim serioși, nu e mitrita dar nu ai resurse nelimitate și e totuși printre cei mai buni din campionat.. pe drepta mereu e slab jocul dar nu e problema cea mai mare asa ca putem sa alegem mai atent, nu sa ne grăbim cu alte rezerve

Clar Închizător puternic cu viziune de joc + fundas central neapărat... al doilea fundas trebuie pt ca Acka pleacă sper iar Papp e lipsa vreo 6 luni sigur, deci trebuie

Gustavo nu cred ca rezolva problema unei benzi, e decent dar nu extraordinar iar eu nu sunt încă lămurit cu Capatana pe dreapta.. Cu Camara eram lămurit dinainte sa vina și doar un Sorescu vad acolo pe moment care sa fie piesa la sigur dar nu mai mult de 500k EUR

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fanucrv » 26 Mai 2021, 17:45

Cic foarte probabil va fi vandut. Intra in ultimul an de contract si nu riscă nimeni sa plece gratis.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de zeddDarko » 26 Mai 2021, 19:38

fanucrv scrie:
26 Mai 2021, 12:59
o lasa cui ??? lui aditza ? lui badea ? la cati investitori sunt in fotbalul romanesc, am mari dubii ca e asa simplu sa gaseasca pe cineva.
Nu pleacă niciunde Rotaru, acum când are 2.5mil pe plus sa plece și noi de 3 ani suntem pe plus, e bun manager, nu e fraier.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Alishor » 26 Mai 2021, 21:44

Mitrita vrea sa plece de la arabi. nu il platesc, si mai are pana in 2022 contract cu americanii. Acum, Rotaru e nasul lui. Nu m-as mira sa vina inapoi, si ce bine ne-ar prinde. Tripleta aia facea spectacol acum 3 ani el, cu baluta si gustavo
5 septembrie 1948... Legenda incepe

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de lory69 » 26 Mai 2021, 21:58

Nu stiu de ce,dar Rotaru imi pare copia fidela a lui Lotito,patronul lui Lazio.Manager bun,vb aici dpdv financiar,dar pe plan sportiv inca se lasa asteptata marea performanta.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fabius_2014 » 26 Mai 2021, 22:47

In 2013 nu aveam curajul sa visam ca ne vom bate la campionat si ca vom castiga cupe. Este firesc sa te obisnuiesti cu binele si sa-ti doresti mai mult.
Eu cred ca in sezonul viitor trebuie sa ne consolidam d.p.d.v. financiar, sa ne batem la campionat si sa avem un joc care sa atraga suporterii pe stadion. Pana acum l-am sustinut pe Marinos si il sustin si de acum in colo daca poate imbunatati jocul ofensiv. Sincer, am mari indoieli.
Noi, in Craiova, mai avem un meci pe care trebuie sa-l castigam.
Cred ca avem nevoie de mai multe transferuri, cam 5-6 si trebuie sa luam in calcul si faptul ca vom vinde cativa jucatori.
Lazar, Malele, Markovici, fundasi, mijlocasi ce sa mai ca e de munca.
Nu mi-a placut declaratia lui Nistor, ca la Craiova nu e loc pentru cei de la Astra.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de THE LION » 26 Mai 2021, 23:45

Un atac cu Koljic, Mitrita, Ivan, Baiaram eventual Gustavo nu suna rau. Cu Malele si Markovic ne-am acoperi pt varf. Ofosu poate ramane in conditiile in care probabil va juca Baiaram. Plus Campanu.
La mijloc Nistor, Mateiu, Screciu si inca cineva care sa intre titular, poate T Baluta.
Un fundas central titular pe langa M Constantin, Papp, Balasa si un fundas dreapta sa puna presiune pe Vladoiu.
Portar Lazar si inca o rezerva de calitate pe care sa te poti baza.
Plus Capatana care poate acoperi mai multe posturi.
Concluzie: Mitrita e cheia.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de lory69 » 27 Mai 2021, 11:53

Cel mai important este sa facem transferurile la timp.Perioada de transferari oficiala incepe parca pe 7 iunie,iar plecarea in pregatire cred ca o saptamana mai tarziu.Eu sper ca anul asta sa avem lotul complet la plecarea in pregatire....nu cum s-a intamplat pana acum!Apoi...daca il vindem pe Cicaldau.....conducerea ar trebui sa faca transferurile inainte de comunicarea vanzarii lui Cic,altfel iar ne lovim de cereri aberante de la cluburi,stiind ca avem bani.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Mai 2021, 14:08

"Eu am contract aici, am inteles ca a semnat deja un portar (n.r. David Lazar). Deja a semnat, asta e, n-am ce sa fac, nu e decizia mea. Nu mi-am dorit sa plec niciodata, dar daca vine un alt portar... daca asa e, daca nu e asa, vorbim degeaba. Daca e luat, poate cineva nu mai are incredere in mine, dar eu am mare incredere in Craiova, nu mi-am dorit niciodata sa plec", a declarat Pigliacelli.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fanucrv » 27 Mai 2021, 15:03

Eu speram ca Mirko sa accepte concurenta si sa nu se supere ca a fost adus si Lazar. Era o prima pozitie la echipa acoperita foarte bine, cu doi portari de valoare. Aia la cfr au trei portari in lot foarte buni si acolo vad ca se poate. Nu stiu cum au facut si cum au gestionat vestiarul de au reusit sa aiba dubluri de valoare pe toate posturile fara crize de personalitate.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 27 Mai 2021, 15:05

Mirko accepta concurenta cu Laurentiu.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de zeddDarko » 27 Mai 2021, 16:11

Geronimo scrie:
27 Mai 2021, 15:05
Mirko accepta concurenta cu Laurentiu.


Sent from my iPad using Tapatalk

Nici măcar cu el, s-a supărat rău Mirko când l-a băgat Piturca pe Popescu, voia sa joace toate meciurile el.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Mai 2021, 17:29

Pigliacelli a scris istorie la Craiova !

El este primul jucător din istoria campionatului României care strânge 3600 de minute într-un campionat, fiind integralist în toate cele 40 de partide!

Avem doua cupe castigate cand el cand a fost integralist intr-un sezon. ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de malus dacus » 27 Mai 2021, 17:38

fanucrv scrie:
27 Mai 2021, 15:03
Eu speram ca Mirko sa accepte concurenta si sa nu se supere ca a fost adus si Lazar. Era o prima pozitie la echipa acoperita foarte bine, cu doi portari de valoare. Aia la cfr au trei portari in lot foarte buni si acolo vad ca se poate. Nu stiu cum au facut si cum au gestionat vestiarul de au reusit sa aiba dubluri de valoare pe toate posturile fara crize de personalitate.
Eu iau si eu pe urma baiatului aluia, Sorialis - Bravo, bine punctat!

Închis