Transferuri vara lui '21

Moderator: grup_moderatori

Închis
malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de malus dacus » 04 Sep 2021, 11:30

Eu aș comenta puțin o declarație a lui Cârțu, care a trecut ușor neobservată. Spune el, într-o intervenție telefonică la tv., că principalul merit în privința lui Markovic îi aparține lui Rotaru, care a avut mare încredere în el și nu știu ce. Cum, necum, iată că Markovic a ajuns la Națională. Cu alte cuvinte, dacă ar fi fost după alde Nea Sorin, sau care mai sunt pe-acolo 'cunoscatori' prin club, Markovic ar fi fost numai bun de aruncat sau de împrumutat încă un an, doi pe la Chindia sau Clinceni. Păi, ce facem fratele meu, dacă am ajuns ca Rotaru să ochească jucătorii mai bine decât o fac profesioniștii? Asta denotă încă odată cât de vraiște suntem pe partea de scouting, iar în locul lui Cârțu, mai bine tăceam din gură, nu mai spuneam pe la televizor.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Thunder » 04 Sep 2021, 12:59

Ce sa-ti spun domne`, sarisi tu repede sa-ti aperi sefu`... Nu te ustura limba? Macar asa un pic? :-D :-x

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de malus dacus » 04 Sep 2021, 15:38

^ ce sa-ti spun domne`, sarisi tu repede sa te remarce sefu`...

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Thunder » 04 Sep 2021, 20:14

Io n-am sef ba angajatule pe bani de la club, carpa lu` rotaru sau cum ti se zice acolo? :-D

Avatar utilizator
empedocle
membru
membru
Mesaje: 123
Membru din: 10 Aug 2021, 20:55

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de empedocle » 04 Sep 2021, 21:04

Thunder scrie:
04 Sep 2021, 20:14
Io n-am sef ba angajatule pe bani de la club, carpa lu` rotaru sau cum ti se zice acolo? :-D
...zise Bamse si mai lua o gura din Mierea Traznet.


Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Leonard Albert » 04 Sep 2021, 21:54

empedocle scrie:
04 Sep 2021, 21:04
Thunder scrie:
04 Sep 2021, 20:14
Io n-am sef ba angajatule pe bani de la club, carpa lu` rotaru sau cum ti se zice acolo? :-D
...zise Bamse si mai lua o gura din Mierea Traznet.
Un alt clasic spunea "...zise contele si mai lua o gura de fan."
Nu te lua de "ielefant" ca e pretenu' meu! Si pe urma ne doare pe toti :eek:

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de malus dacus » 04 Sep 2021, 22:23

Miere, fan. Il prostira tiganii cu ciuperci colorate.

Avatar utilizator
empedocle
membru
membru
Mesaje: 123
Membru din: 10 Aug 2021, 20:55

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de empedocle » 04 Sep 2021, 22:58

Leonard Albert scrie:
04 Sep 2021, 21:54
Un alt clasic spunea "...zise contele si mai lua o gura de fan."
Nu te lua de "ielefant" ca e pretenu' meu! Si pe urma ne doare pe toti :eek:
Ok, Leo ...si ca doi roacari adevarati ce sunteti, tu si pretenul tau duceti-va sa beti 2 sticle de Saniuta cu suc de rosii, sa nu mai gasiti forumul vreo 2 zile. ;)
E greu sa fii treaz, asa e ?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 04 Sep 2021, 23:06

E foarte bine pentru VNC. Are timp un an sa creasca in liga a 2-a. Daca nu reuseste, e vina noastra? Cum putem noi(de pe forum) sa-l ajutam?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Takeiteasy » 05 Sep 2021, 00:54

Paul scrie:
04 Sep 2021, 09:51
@Takeiteasy tie ti se pune pata pe toti cei care nu sunt plavani, indiferent de tehnica si abilitatile de rupere de ritm pe care le-ar avea.
. Eu din ce imi amintesc la Viitorul, Houri facea jocul si Viitorul era de speriat, acum e o echipa mediocra.
Pur si simplu in fotbalul de azi potenta fizica, musculatura, anduranta sint foarte importante. Tu iti amintesti de vreunul in Craiova Maxima, acum 40 de ani cind fotbalul era mai romantic, asa cu muschi de junior U15 precum Houri sau Cimpanu ? Sau in U Craiova 1991 ? Ciurea era mai micut - dar avea draci asta pe teren la greu.

Pe cifre, in campionatul 2018-2019 la Viitorul :

Houri, 34 de meciuri, 4 goluri, 5 pase de gol
Ianis Hagi, 39 de meciuri, 14 goluri, 8 pase de gol

Stiu - Viitorul de atunci era un grup de 10 oameni jucind pentru Ianis :laughing: Totusi Ianis era liderul si la assist-uri. Houri a facut treaba decenta atunci - ii doresc succes la Craiova si sa dezvolte o musculatura precum Alex Baluta (pe care sper sa-l revad in Banie in 1-2 ani).

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Paul » 05 Sep 2021, 07:38

Un alt exemplu de fotbalist fara fizic dar cu viteza si tehnica din 91 ar fi Agalliu, primul strain din campionatul nostru, eu asa mi-l amintesc. Si a mai fost Lutu mai tarziu.
Nici eu nu prefer fotbalistii piperniciti, dar ma uit in primul rand la cum joaca, daca fac ceva pe teren.
Poate Houri nu a dat majoritatea golurilor si assisturilor la Viitorul, dar el era ala care facea jocul, si reusea sa creeze panica si sa destabilizeze apararile adverse, ceea ce noua ne cam lipseste la mijloc la ora asta, eu asa vad.
Poate isi revine Vana, poate in cativa ani revine Mitrita acasa, dar pana una alta cu teutoni cu anduranta la mijloc nu faci nimic. Mie imi plac jucatorii tehnici, care fac spectacol dar nu doar de dragul spectacolului, adica mingicari fara cap, ci aia care iti castiga jocurile.
Sper sa avem mereu cate unul din asta in echipa, sau chiar 2 daca se poate, cu muschi sau fara, si daca nu ajung sa fie Houri sau Campanu, atunci altii care sa dea un no look pass, un calcai de efect si eficient, sa culce o aparare cu o fenta din corp, chestii de-astea mai de Craiova asa, nu atletism de Cfr si Dan Petrescu.
Dar fiecare vrea sltceva, suntem diferiti si nu e nimic rau in asta.
De fapt asta e tot ce vreau sa spun, pana a face judecati de valoare cu titlu de adevaruri absolute, fiecare ar trebui sa isi puna intrebarea daca un jucator pe care ei il considera praf nu e cumva pe placul altora, si pana la urma ne uitam la fotbal ca ne place, nu ca la acțiunile de la bursa.
Cateodata vad opinii din-astea ex-cathedra (https://www.merriam-webster.com/diction ... 20cathedra) la care mi se pare ca se potrivesc replici ca lui the Dude, daca ai vazut filmul Great Lebovski: “That’s just, like, your opinion, man”.

Avatar utilizator
empedocle
membru
membru
Mesaje: 123
Membru din: 10 Aug 2021, 20:55

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de empedocle » 05 Sep 2021, 13:30

Thundere >>> "Mare transfer" ai fost tu pentru forumul asta ! Vinovati cei ce te tin pe aici.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Leonard Albert » 05 Sep 2021, 20:10

empedocle scrie:
04 Sep 2021, 22:58
Leonard Albert scrie:
04 Sep 2021, 21:54
Un alt clasic spunea "...zise contele si mai lua o gura de fan."
Nu te lua de "ielefant" ca e pretenu' meu! Si pe urma ne doare pe toti :eek:
Ok, Leo ...si ca doi roacari adevarati ce sunteti, tu si pretenul tau duceti-va sa beti 2 sticle de Saniuta cu suc de rosii, sa nu mai gasiti forumul vreo 2 zile. ;)
E greu sa fii treaz, asa e ?
Saniuta cu suc de rosii? Ai gusturi proaste filoszofule. :)( Am spus ca nu beau in timpul liber, doar la job. Si asta pentru ca ma simt cateodata ca Petrini la deratizare.
Raposatul Empedocle, ala adevarat, nu matale, spunea ca se simte un "vagabond exilat de zei". Asa ca iti dau un exil si sa auzim de bine!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Paul » 05 Sep 2021, 20:50

empedocle scrie:
05 Sep 2021, 13:30
Thundere >>> "Mare transfer" ai fost tu pentru forumul asta ! Vinovati cei ce te tin pe aici.
Am sters mesajul injurios. @Thunder te rog nu mai folosi limbajul asta, gaseste alt mod de a iti manifesta nemultumirea.

Închis