Transferuri vara lui '21

Moderator: grup_moderatori

Închis
Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2942
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 05 Sep 2021, 23:39

Takeiteasy scrie:
Geronimo scrie:
05 Sep 2021, 22:38
Takeiteasy scrie:Valentin Gheorghe de la Astra are calitati - dar nu stiu daca U Craiova a dorit cu adevarat sa-l aduca; bine se zice ca cerea si salariu foarte mare pentru liga 1. Craiova joaca pe banda cu Cimpanu, Gustavo, Baiaram si Ivan. Era greu sa intre si V. Gheorghe - baiatul este clar peste Cimpanu, de exemplu, dar probabil ca fostul jucator de la Botosani trebuie jucat des pentru ca s-au platit muuulti bani pe el.
Este peste Cimpanu. Poate a contat si varsta, V. Gheorghe are 24 de ani. Asta e. Nea Mihai a pariat pe Cimpanu.


Sent from my iPad using Tapatalk
Lita Dumitru, antrenorul lui Cimpanu la juniorii lui Chiajna, tot zice ca Alex Cimpanu nu e jucator de banda, si ca da cel mai bun randament in spatele virfului, cu libertate de miscare. Ar trebui incercat pe pozitia asta; ii dai lui Cimpanu mingea la picior pe dreapta, el pierde timp sa si-o puna pe stingul, se mai si intoarce : nu poti face fotbal de top in asa mod.

Daca nea Miai tot a pariat pe Cimpanu - trimite-l la sala sa puna muschi pe el, spune-i sa stea suplimentar pe teren sa lucreze la lovirea mingii cu piciorul drept, incearca-l si pe alte pozitii (pe stinga, in spatele virfului), invata-l sa joace ambele faze etc.
E valabil si pentru altii, nu doar pentru Cimpanu.


Sent from my iPad using Tapatalk

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 05 Sep 2021, 23:55

Mie personal nu îmi place Vali Gheorghe... La Astra era indisciplinat, inconstant, de faza de apărare nu știu sa fi făcut, fizic nu, ratează mult și cred ca e vârful carierei lui acum... eu din ce l-am văzut nu cred ca poate mai mult...poate acum ca are o șansă ca îl știe Edi și date fiind accidentările oilor o sa joace sigur poate o sa îl umfle puțin, dar rămân la părerea ca nu e om de titlu... Îți face 1 meci și apoi 3 meciuri dispare.. E roman get beget cu alte cuvinte

Și sper sa nu ma înșel bineinteles :)(

P. S. Eu as fi interesat de un fel de djokovoc în echipa, sau bordeianu, hoban.. genul ala de închizător f inteligent, muncitor, cinic, bătăios și cu pasa în fata

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Takeiteasy » 06 Sep 2021, 00:55

BiancoAzzurro_AS. scrie:
05 Sep 2021, 23:55


P. S. Eu as fi interesat de un fel de djokovoc în echipa, sau bordeianu, hoban.. genul ala de închizător f inteligent, muncitor, cinic, bătăios și cu pasa în fata
Noi nu prea am stiut sa aducem din astia...L-am avut pe Brandan la un moment dat, si cam atit. In afara de Mateiu, de 7 ani pe acea pozitie, dar parca fara sa atinga nivelul dorit spre performanta. Unde nu e scouting...

P.S. Dragos Albu nu e rau la 20 de ani. Pacat ca nu l-am luat noi, si l-au luat boovenii. Inca o data - cind nu ai scouting...

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de dorumihnea2 » 06 Sep 2021, 11:45

Apropo de Albu, eu nu am stat să îl urmăresc dar se pare că se plâng boovenii de el că nu știe da o pasă.... Rupe jocul adversarilor și atât.... V. Gheorghe are ceva valoare, pe care i-am remarcat-o în finala Cupei dar nu va face nici o brânză la oier pt că nu e mediu potrivit. La olimpiadă nu a mișcat nimik de asta sunt reticent în privința lui.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Takeiteasy » 07 Sep 2021, 04:25

Dragos Albu era cel mai bun la echipa nationala de juniori, inainte de a pleca in Olanda.

La booveni, Albu are 7 meciuri in liga 1 si doua pase de gol : nu e rau pentru un copil de 20 de ani, debutant in liga 1.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fanucrv » 07 Sep 2021, 07:10

Am înțeles de la un simpatizant fcu , ca Albu are capul plin de fumuri anti csu și că in meciul direct va fi foooarte implicat. Culmea , cica pe la 14 ani ,venea pe stadion, la meciurile "clonei".

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Takeiteasy » 08 Sep 2021, 08:08

fanucrv scrie:
07 Sep 2021, 07:10
Am înțeles de la un simpatizant fcu , ca Albu are capul plin de fumuri anti csu și că in meciul direct va fi foooarte implicat. Culmea , cica pe la 14 ani ,venea pe stadion, la meciurile "clonei".
Pai exista poza cu el la git cu esarfa "Renastem impreuna".

L-au pus capitan la booveni - acuma baiatul trebuie sa dovedeasca cit de sluga este acolo. Bine - caracterul spurcat al lui albu s-a vazut zilele trecute cind s-a folosit de memoria lui Balaci, sanchi - cica idolul sau. Ala care il plateste acum pe albu a vomat pe imaginea lui Balaci ani buni, nu ?

Avatar utilizator
empedocle
membru
membru
Mesaje: 123
Membru din: 10 Aug 2021, 20:55

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de empedocle » 08 Sep 2021, 08:40

Hai s-o luam usor ! Cine e Albu ?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fanucrv » 08 Sep 2021, 09:17

Takeiteasy scrie:
08 Sep 2021, 08:08
fanucrv scrie:
07 Sep 2021, 07:10
Am înțeles de la un simpatizant fcu , ca Albu are capul plin de fumuri anti csu și că in meciul direct va fi foooarte implicat. Culmea , cica pe la 14 ani ,venea pe stadion, la meciurile "clonei".
Pai exista poza cu el la git cu esarfa "Renastem impreuna".

Nu stiam ca sunt si poze :o [miti] .
Off topic : aseara la under 21 cei doi jucatori , Screciu si Campanu, au avut evolutii diametral opuse : primul a jucat bine si pare pe drumul bun pe postul de fundas central, chiar daca la gol poate ca trebuia sa fie un pic mai agresiv si sa stranga langa fundasul lateral, in schimb Campanu a fost catastrofal. A pierdut absolut toate mingile jucate , singura realizare fiind un fault obtinut prin minutul 93

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Takeiteasy » 08 Sep 2021, 09:31

fanucrv scrie:
08 Sep 2021, 09:17

Nu stiam ca sunt si poze :o [miti] .
Aici este poza aia celebra :

https://www.fanatik.ro/refuzat-de-unive ... v-19509772

Se zice ca Rotaru nu l-a dorit pe Albu la U Craiova, desi baiatul a fost propus la noi ! Si se pare ca el a devenit cal in anul 2020 - in 2013 purta esarfa cu "Renastem impreuna" si in 2019 dorea ca U Craiova sa ia titlul !

Bine ca Rotaru i-a cumparat cu bani grei pe Capatina si Bic - care joaca pe acealasi post cu Albu. Scouter de top nea Miai asta...Care fraier mai dadea anul trecut 500 k plus procente pentru Cimpanu ?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Sep 2021, 08:33

Ulrich Meleke, Cătălin Itu şi Iasmin Latovlevici sunt ultimii jucători plecaţi de la CFR Cluj, iar campioana României speră să scape şi de Giedrius Arlauskis. În plus, Dan Petrescu a încercat să renunţe şi la serviciile lui Jonathan Rodriguez.

Eu l-as lua pe Itu

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Iancu Magheru » 09 Sep 2021, 09:30

Ar trebui trimis un scouter special in Croația să fileze jucatori. E mină de aur campionatul ăla. Au o școală de tineri fotbaliști incredibilă, parcă nici nu s-ar chinui să scoată talente. Numai la o privire frugală găsii 3 flăcăi de 18 ani evaluați la câte 3-4 milioane, la Hajduk și Dinamo Zagreb Și dintre toti noi l-am luat pe Mamut..

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2942
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 09 Sep 2021, 09:43

Iancu Magheru scrie:Ar trebui trimis un scouter special in Croația să fileze jucatori. E mină de aur campionatul ăla. Au o școală de tineri fotbaliști incredibilă, parcă nici nu s-ar chinui să scoată talente. Numai la o privire frugală găsii 3 flăcăi de 18 ani evaluați la câte 3-4 milioane, la Hajduk și Dinamo Zagreb Și dintre toti noi l-am luat pe Mamut..
Sa vezi ca ne trezim cu alt Renato Kelic.


Sent from my iPad using Tapatalk

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Iancu Magheru » 09 Sep 2021, 11:00

Geronimo scrie:
09 Sep 2021, 09:43
Iancu Magheru scrie:Ar trebui trimis un scouter special in Croația să fileze jucatori. E mină de aur campionatul ăla. Au o școală de tineri fotbaliști incredibilă, parcă nici nu s-ar chinui să scoată talente. Numai la o privire frugală găsii 3 flăcăi de 18 ani evaluați la câte 3-4 milioane, la Hajduk și Dinamo Zagreb Și dintre toti noi l-am luat pe Mamut..
Sa vezi ca ne trezim cu alt Renato Kelic.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ești de rea-credință! Măcar unu de nivelul lui Martic.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Sep 2021, 11:31

Dacă ne uităm înapoi la momentul transferului lui Căpățînă 90% din cei de aici erau toți de acord cu mutarea.... Deci s-o lăsăm moartă..... Rotaru a cheltuit f mulți bani în trecut pe juniori f "" talentați,, gen Burlacu, Hreniuc, Jurj, Miculaiciuc etc și a plătit sume de peste 50 de mii pe ei și de confirmat doar Mihăilă deci....

Închis