Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Iul 2021, 23:20

Eu cred ca am trecut de nivelul asta cu stam sa creștem... vrem jucători certitudini pe care sa și plătim dacă e nevoie doar ca oferim bani putini la salariu și aici se complica treaba pentru ca trebuie sa compensezi cu ceva...

În fata ciobanului compensam pt ca oferim un mediu ok de dezvoltare și dam drumul jucătorilor la o suma realista... dar cfr oferă și mediu și bani și performanta și nu vad cum ne-am putea bate cu ei dacă nu falimentează cu datoriile lor imense care vad ca se tot rostogolesc, degeaba le cantam prohodul de 4ani

Mai vine și rapid, farul.. lucrurile se complica mult... eu sunt îngrijorat dacă nu facem vreo 2 achiziții certitudine, intram in pluton deja

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 24 Iul 2021, 00:29

Cat sa plătești, vere? Sepsi plateste sub nivelul nostru si e peste noi la ora asta. Nu mai vorbesc de aia pe la Botosani care au prins p.off.ul si joaca pe 2-3 mii. Intre noi si cele din spate e diferenta mare la salarii, dar la.joc nu prea se vede. Pe cand invers, suntem aproape de cfr si fscb dar mult departe ca joc.

In alta ordine de idei, vad multe critici la adresa lui Cimpanu. Mie nu mi se pare chiar asa de rau. Mai degraba cred că ar trebui cumva ajutat, lucrat un pic mai mult cu el sau ceva. Se cam pierde prin banda pe acolo, dar, frate, e printre putinii din echipa noastră care intra in om unu la unu. Pt. un jucator de atac asta mi se pare un criteriu esential. Plus ca trage binisor la poarta, plus ca mai vede si cate o pasa in gaura, chiar nu pricep de ce li s-a pus pata la toți pe Cimpanu. Mai zicea cineva pe.aici ca ar trebui incercat si un schimb de locuri cu Ivan, ceea ce mi se pare o idee foarte ok. Sper ca noul antrenor sa vina cu ceva idei si sa mai schimbe animite lucruri ce par incremenite.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 24 Iul 2021, 00:35

malus dacus scrie:
24 Iul 2021, 00:29
Cat sa plătești, vere? Sepsi plateste sub nivelul nostru si e peste noi la ora asta. Nu mai vorbesc de aia pe la Botosani care au prins p.off.ul si joaca pe 2-3 mii. Intre noi si cele din spate e diferenta mare la salarii, dar la.joc nu prea se vede. Pe cand invers, suntem aproape de cfr si fscb dar mult departe ca joc.

In alta ordine de idei, vad multe critici la adresa lui Cimpanu. Mie nu mi se pare chiar asa de rau. Mai degraba cred că ar trebui cumva ajutat, lucrat un pic mai mult cu el sau ceva. Se cam pierde prin banda pe acolo, dar, frate, e printre putinii din echipa noastră care intra in om unu la unu. Pt. un jucator de atac asta mi se pare un criteriu esential. Plus ca trage binisor la poarta, plus ca mai vede si cate o pasa in gaura, chiar nu pricep de ce li s-a pus pata la toți pe Cimpanu. Mai zicea cineva pe.aici ca ar trebui incercat si un schimb de locuri cu Ivan, ceea ce mi se pare o idee foarte ok. Sper ca noul antrenor sa vina cu ceva idei si sa mai schimbe animite lucruri ce par incremenite.
De acord ! Nu cred ca banda dreapta e postul lui. Lita Dumitru, fostul lui antrenor la juniori, sugera ca mijlocas ofensiv cu libertate de actiune, in spatele virfului e postul lui Cimpanu. Baiatul trebuie sa se duca la sala, sa puna muchi pe el, sa exerseze si jocul cu piciorul drept si sa-si perfectioneze sutul.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 24 Iul 2021, 00:39

M-as mira sa avem un alt antrenor la urmatoarele 3 meciuri. Ce antrenor serios iti vine sa conduca returul cu Laci, dupa 0-1 "afara" si transferul lui Cic ?

Probabil ca il avem pe Bon citeva meciuri. Daca boovenii au continuitate prin patron, noi avem continuitate prin bon (Bon era antrenor principal la FCU in martie 2014, inainte de desfiintare).

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Augustus Caesar » 24 Iul 2021, 05:03

Ok asta cu demiterea grecului dar trebuia facuta de mai mult timp, chiar de la sfarsitul sezonului trecut- vezi rezultate p-off, parcurs chinuit in cupa si in general jocul echipei fara nici o speranta. In sfarsit, e bine c-am scapat de grec, e rau pentru ca n-am facut-o cand trebuia ! Iar, de parca nimeni nu vedea jocul echipei acum ne chinuim cu interimate mai tarziu cu vre-un nou ''experiment'' care pana va cunoaste lotul si pana se va ''obisnui'' cu prieteniile din echipa si care trebuie sa-i dam timp si uite-asa fu_em si sezonul asta ! Nu inteleg, cautam un antrenor care ''sa se plieze'' pe mofturile jucatorilor si ''cat de adaptabil este'' la gasca vesela de la club sau unul pentru performanta ? Ca din aceasta cauza o tot lab_rim pe acolo prin p-off de cativa ani. Pentru ca antrenori care si-au dovedit valoarea sunt destui liberi de contract; si nu cred c-ar spune ''nu'' la conditiile care l-i s-ar oferi. Dar poate ca nea' Rotaru nu vrea ''sa strice cuibul cu viespi'? Sper ca in ceasul al treisprezecelea sa luam o decizie inteleapta, spunea cineva pe aici ''ca nici un antrenor nu-ti garanteaza titlul'', asa este dar parca mare parte din timp am experimentat- cu doua exceptii cred, Mangia si Bergodi; e intamplator oare ca vin dintr-o cultura fotbalistica importanta si urmarea a fost ca echipa s-a exprimat bine ? Si tot intamplator este ''ca au plecat inexplicabil'' ? Cred ca ar trebui data o matura si prin restul ogradei nu numai pe banca tehnica ca sa trecem la urmatorul nivel ! Iar pe banca un antrenor care a avut campionate la noi in tara ori in cazul in care este strain, sa vina dintr-o tara cu civilizatie fotbalistica. Sa lasam balcanismele ce ne omoara tot timpul.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 24 Iul 2021, 08:04

Respect Cicaldau ! Un fotbalist cu calitati exceptionale, aproape complet, pentru cine intelege jocul de fotbal - muncitor, tehnic, mare capacitate de efort, viziune, joc cu ambele picioare, il vad ca pe cel mai bun produs de la Viitorul de la infiintarea acestui club. Sper sa creasca mult la Galata si sa ajunga intr-un campionat si mai puternic. El a evoluat frumos la Craiova si a incintat de multe ori cu prestatiile sale. Nu stiu cind vom mai avea un jucator ca el. Nu prea am avut asa ceva in ultimii 35 de ani pe Ion Oblemenco.

https://www.youtube.com/watch?v=gbWl6tIUn6I

P.S. Citeva pase de gol cu calciul a dat Cic la Craiova - prezentate in acest montaj. O tempora !

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 24 Iul 2021, 08:49

Cic a fost unul dintre cei mai buni mijlocasi care au jucat pentru Știința. Și nu m-am nascut ieri când spun asta. Lumea rămâne cu impresia ultimilor 6 luni, dar care jucator a excelat la noi in ultima perioadă? Regret ca nu a putut juca mai mult timp cu Koljic, pentru ca au rezolvat multe meciuri doar ei doi. Lângă băieții ăștia doi daca mai aveam câțiva de nivelul lor, eram in locul cfr ului.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Iul 2021, 09:49

malus dacus scrie:
23 Iul 2021, 23:17
dorumihnea2 scrie:
23 Iul 2021, 22:59
Asta e problema la noi românii cum dă unu 2 goluri gata e cel mai tare transfer... Lăsați-mă cu Cordea (nume nefericit)... Stai să îl vadem peste 2 sau 3 ani ce poate... Când a venit Pantaru era oul R. Carlos dar.... În al doilea rând din ce am înțeles Cordea nu a costat doar 50 de mii, de fapt s a stins o datorie de vreo 500 de mii cu el de când era ciobenul finanțator la Clinceni...
Ba, daca tu l.ai vazut acum, după doua goluri, nu inseamna toti sunt habarniști ca tine. Eu de ex. l-am remarcat la Clinceni si am si scris aici, pe forum. Tu poti sa astepti sa vezi ce se întâmplă peste doi ani, dar nu trebuie sa-i pui si pe altii.
Iar începi vericule.... Du-te învârtindu-te cu oițele tale....

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Iul 2021, 09:56

Cicăldău și-a făcut datoria cu vârf și îndesat pt Știința marcând multe goluri jucând totuși pe poziția de mijlocaș central. Evoluția sa mai slabă din ultimele 6 luni are legătură probabil și cu noua poziție care i-a dat-o în teren grecul. În rest ce pot să zic e că nu toți i-au apreciat valoarea.... Este unu pe aici care venea cu videouri ca să demonstreze că Cic dădea goluri din lovituri libere că nu știau portarii să își așeze zidul... Lol

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 24 Iul 2021, 10:47

dorumihnea2 scrie:Asta e problema la noi românii cum dă unu 2 goluri gata e cel mai tare transfer... Lăsați-mă cu Cordea (nume nefericit)... Stai să îl vadem peste 2 sau 3 ani ce poate... Când a venit Pantaru era oul R. Carlos dar.... În al doilea rând din ce am înțeles Cordea nu a costat doar 50 de mii, de fapt s a stins o datorie de vreo 500 de mii cu el de când era ciobenul finanțator la Clinceni...
Ai dreptate. Nu multi trec proba timpului.


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 24 Iul 2021, 11:19

Din declaratia data de Rotaru astazi, se pare ca Dan Petrescu si Diego Simeone nu vor veni prea curind antrenori la Craiova :laughing: :

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... or-1199985

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 24 Iul 2021, 11:33

Rotaru a mai spus ca intr-o saptamana avem antrenor nou sau suntem in tratative cu noul antrenor. Din modul in care s-a comportat pana acum Rotaru, rezulta ca noul antrenor este deja in tratative cu Craiova.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de u2blue » 24 Iul 2021, 12:16

Cicaldau si-a facut datoria, nu trebuie injurat ca pleaca.
Cel care are datorii est Il Grande Comandante Rotaru ... si uite asa inca un an fara titlu. A devenit artist in a [cenzurat] un sezon cu vanzari dupa pregatire / schimbari de antrenori de_a_n_[*****].

Dar o sa ne revansam o sa luam Cupa Romaniei !!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Iul 2021, 12:33

Cic, koljic și mitrita au incantat tribunele prin executii și nu știu când vom mai avea curând astfel de piese... Ca o coincidenta pe toți au fost plătite sume de transfer.

Cic trebuia sa plece, doar ca noi am tot cautat să-l dam peste 8 mil, asa pare cel puțin

As adaugă la cele spuse pe aici ca Cic cred ca s-a accidentat doar o data, în rest a fost permanent în echipa și constant (exceptând 2 perioade care probabil l-au marcat psihic - după CE u21 și ultimele 6 luni)

Mult succes, trebuia sa plece la un nivel superior!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de florinkeke » 24 Iul 2021, 13:22

Cic si-a facut datoria fata de noi si plecarea lui e benefica pentru ambele parti.Pentru noi e importanta strategia de a umple golul lasat de el in echipa.Eu m.as mai multumi cubinca o cupa anul.asta daca titlul nu se poate.Trebuie sa ne vedem lungul nasului.Pana nu facem bani grei(cupe europene sau un investitor poyltent) ca sa trecem la urmatorul nivel primele 3 pozitii reptezinta o performanta.Si cu putin noroc/organizare poate ne batem si la titlu.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Închis