Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 04 Aug 2021, 21:32

CFR joaca pe totul sau nimic si este extrem de periculos. Nu cred ca ne-ar conveni.
La CFR merg foarte bine si subteranele si nu-i putin.
La noi e bine asa cum e, chiar daca e inca loc mult de si mai bine.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Aug 2021, 22:05

După episodul Piturca, Rotaru a ales să,, riște,, din nou cu un antrenor plătit regește ceea ce e atipic pt el. Eu cred că își dorește să treacă la alt nivel dar să vedem dacă va reuși. Ce îmi pare rău e că trebuia să vedem lucrul ăsta înainte de plecarea în cantonament pt că atunci puteam spune dacă Reghe e într-adevăr antrenor sau nu. Cred că îi va aduce și vreo 2 jucători dar știm și că se cântărește mult la aducerea acestora. Răbdare și tutun.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de marius_vl » 04 Aug 2021, 22:07

Unii visează cai verzi pe pereți, iar echipa e căzută total, suntem la retrogradare și chiar nu văd cum vom ieși din groapă, și asta 100% din cauza managementului lui Rotaru, care de un an și ceva a pus dopul la șampanie! Nu mă interesează amenințările lui că se retrage, noi, suporterii ne-am pus sufletul pe tavă pt echipa asta, ducă-se învârtindu-se, mai bine fără echipă decât să accept umilințele din prezent și cele care vor urma... Îmi doresc ca la meciul cu voluntari stadionul să fie gol, pt a-și primi o lecție de la #campioniilasuporteri, să vadă că poate să vândă tot și să plece liniștit

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 04 Aug 2021, 22:18

@marius_vl daca aduci tu unul mai bun sau daca stii vreunul mai bun si dispus sa investeasca, noi il sustinem, dar daca nu, mai bine abtine-te.
Daca pleaca Rotaru, avem soarta lui Dinamo .
Din 1993 si pana in 2013, Craiova nu a contat in fotbal si acum dupa ce in 8 ani am luat doua cupe si o supercupa, strambam din nas.
Daca va doriti ca echipa sa dispara inseamna ca nu sunteti suporteri .
Noi ne pricep la fotbal, la management, la toata alea, doar ca am avem ghinion.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2021, 22:21

Takeiteasy scrie:
04 Aug 2021, 21:14




Habar n-am; dar ne putem uita la Farul. Hagi a facut Viitorul pentru ca galeria Farului nu a dorit ca el sa preia aceasta echipa. Acum galeria Farului a uitat cum il injura pe Hagi si "fuziunea" Viitorul - Farul s-a produs. Aceasta fuziune e o vrajeala - de fapt Hagi a luat de la Marica marca OSIM "Farul Constanta". Ce are Rotaru acum ? Are locul in liga1, un club bine organizat si cu reputatie bune, marca "Stiinta Craiova" si imnul echipei. Boo are si el un club de liga 1 plus galeria personala si conexiuni cu clasa politica din Craiova.

Eee, piula. Nu merge asa. Daca bagi maneaua cu fuziunea cant-o pana la capat. Nu cu habar n-am. Vrajeala nu e la Farul. Acolo e clar. Hagi a venit cu jucatorii, Marica a venit cu marca. Vrajeala e asta de o spui tu. Cu ce vine Ajîcă în "fuziune"? Cu feceu sloboz 48? Hai nu mersi!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de marius_vl » 04 Aug 2021, 22:25

Îmi doresc ca echipa asta să fie campioană, nu pt un loc 3 și două cupe ne-am scindat și am purtat războiul ăsta jegos cu boovenii! Decât să înghit paharul umilinței care va fi înfrângerea din meciul direct cu ăia, mai bine mă lipsesc

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 04 Aug 2021, 22:28

Stati linistiti ca echipa isi revine si asta foarte curand, de luni.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 04 Aug 2021, 22:30

Eu sunt multumit si cu locul 3. Cred ca e mai bine sa investim(sa alegem antrenori potriviti) in juniori/echipa a 2-a. M-as bucura sa vad un jucator crescut la noi, ajuns la o echipa mare(Barca, Real,...). Grupele europa league sunt echivalentul unei cine romantice cu Monica Bellucci. Nu-mi pare rau ca investesc sufleteste in echipa de cand ma stiu. Nu-mi aduc aminte care a fost primul meci vazut. In viata ai o singura mama(ma rog, nu mai suntem siguri... parinte 1, parinte 2) si o singura echipa de fotbal.


Sent from my iPad using Tapatalk

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de FreakBoy » 04 Aug 2021, 22:31

Bine ca s-au cernut suporterii și au rămas proștii dincolo :)(
Bai, unii nu meritați nici sa vedeți meciuri la tv.
**** oameni prosti.
Forza Știința!
I N I M I T A B I L I

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2021, 22:34

marius_vl scrie:
04 Aug 2021, 22:25
Îmi doresc ca echipa asta să fie campioană, nu pt un loc 3 și două cupe ne-am scindat și am purtat războiul ăsta jegos cu boovenii! Decât să înghit paharul umilinței care va fi înfrângerea din meciul direct cu ăia, mai bine mă lipsesc
Daca ar gandi si boovenii ca tine - ba, decat sa beau paharul umilinței sa ma bata clona, mai bine ma lipsesc - Ajîcă ar fi ca si terminat.
Pe bune cand iti vad anumite postari de nu-mi vin in minte faze din alea cu copii care se dau cu curu de pamant prin magazine ca nu le cumpara ma-sa catel pe baterii.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de valentin0001 » 04 Aug 2021, 23:08

marius_vl scrie:
04 Aug 2021, 22:07
Unii visează cai verzi pe pereți, iar echipa e căzută total, suntem la retrogradare și chiar nu văd cum vom ieși din groapă, și asta 100% din cauza managementului lui Rotaru, care de un an și ceva a pus dopul la șampanie! Nu mă interesează amenințările lui că se retrage, noi, suporterii ne-am pus sufletul pe tavă pt echipa asta, ducă-se învârtindu-se, mai bine fără echipă decât să accept umilințele din prezent și cele care vor urma... Îmi doresc ca la meciul cu voluntari stadionul să fie gol, pt a-și primi o lecție de la #campioniilasuporteri, să vadă că poate să vândă tot și să plece liniștit
Dar stiu ca te-ai simtit umilit rau cand ai luat cupa si supercupa.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 05 Aug 2021, 04:24

malus dacus scrie:
04 Aug 2021, 22:21
Takeiteasy scrie:
04 Aug 2021, 21:14


Habar n-am; dar ne putem uita la Farul. Hagi a facut Viitorul pentru ca galeria Farului nu a dorit ca el sa preia aceasta echipa. Acum galeria Farului a uitat cum il injura pe Hagi si "fuziunea" Viitorul - Farul s-a produs. Aceasta fuziune e o vrajeala - de fapt Hagi a luat de la Marica marca OSIM "Farul Constanta". Ce are Rotaru acum ? Are locul in liga1, un club bine organizat si cu reputatie bune, marca "Stiinta Craiova" si imnul echipei. Boo are si el un club de liga 1 plus galeria personala si conexiuni cu clasa politica din Craiova.

Eee, piula. Nu merge asa. Daca bagi maneaua cu fuziunea cant-o pana la capat. Nu cu habar n-am. Vrajeala nu e la Farul. Acolo e clar. Hagi a venit cu jucatorii, Marica a venit cu marca. Vrajeala e asta de o spui tu. Cu ce vine Ajîcă în "fuziune"? Cu feceu sloboz 48? Hai nu mersi!
Doar am zis ca e un zvon - nu ca eu vreau asa ceva. Ajica detine in proprietate doar sufletele a citeva mii de sclavi - cu asta ar veni daca o fuziune s-ar realiza. Imi e greu sa vad alta finalitate daca Rotaru se retrage de tot. Aaa - daca ar face un pas in spate dar ar atrage un alt actionar majoritar foarte puternic, da - nu vad nici o fuziune in asa situatie.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Augustus Caesar » 05 Aug 2021, 04:29

marius_vl scrie:
04 Aug 2021, 13:45
si mai spune ca cica s-a gandit sa se retraga mai repede din fotbal dupa ultimele evenimente, ca de ce isi permite lumea sa fie nemultumita dupa 3 meciuri? Auzi ce tupeu la arici, despre astea 3 meciuri e vorba, nu despre ce se tot intampla de vreun an si ceva incoace! ia pleaca ma tu, hai, si lasa-ne dracu in pace, ca mediocritate avem si cu tine si fara tine
si ce iti mai doresti ? sa-i predea si clubul lui mititelu ?
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 05 Aug 2021, 06:27

BiancoAzzurro_AS. scrie:
04 Aug 2021, 16:18
:-)
Takeiteasy scrie:
04 Aug 2021, 15:32
Mersi. Deci Rotaru chiar pare serios sa plece in 2 ani. Nu cred ca un om sanatos la cap si cu multi bani ii va lua locul la Craiova; cine sa vina aici sa poarte razboaie cu boo ? Daca ai bani si iti place fotbalul te duci la un club fara nebuneli boovene : Rapid, Petrolul, U Cluj, FC Arges etc.

Probabil ca ne asteapta boo ca un soi de Mihai Viteazul unificator al fotbalului Baniei in 2023 - ca nu vad alta alternativa.
Da, și eu ma tem de astfel de "solutii" dar nici sa vinzi de 30 mil și apoi sa zici ca atâta poți :)( gen sa fii pe poziție de forță acum ca ai cashul in cont și sa te rugam frumos sa nu pleci... la Craiova nu se poate fără pretenții, ca nu avem astfel de ADN

Poți sa vii sa zici ca nu mai vii iar cu bani de acasă dupa ce îți retragi investițiile, ok.. ia tata banii, îți mulțumim pt ajutor și pune tot clubul la taraba, nu doar jucătorii și aia e.. performanta cu forța nu se poate... SAU tragi linie, retragi progresiv împrumuturile și după ce ești pe zero tot ce o sa mai vinzi reinvestesti integral, fără scuze, fără datorii către acționar, fără vrăjala cu Vina mare achizitie

Rezulta ca a ajuns unde și-a propus adică autofinanțare, ceea ce nu e neapărat un lucru negativ și totodată e și sfârșit de ciclu, e clar... trebuie sa decizi încotro, alt ciclu sau exit

P. S. E totuși cel mai bun management din '95 încoa , sper sa înțeleagă țepele de pana acum cu achizițiile de după Cicaldau încoa și sa investească în jucători buni sau sa ia liberi de contract și sa ii plătească mai bine.. dar sa o tina cu din ăștia gen Fortes, Qaka etc pe bani mai bine ne găsește un alt investitor caci ne supărăm degeaba unii pe alții
Eu habar n-am citi bani de fapt au ajuns la club. Si nici noi ca si fani nu stim - dar cu siguranta banii intrati la societate sint mai putini decit cifrele din media. Se dau comisoane grase la impresari, se platesc grile de formare pentru jucatorii care au facut junioratul la alte cluburi, se platesc procente la alte cluburi (Pescara - Mitrita, Cic - Viitorul, Sporting Pitesti - Ivan, CSM Resita - Vatajelu, Screciu & Vlad & Mihaila - Silviu Bogdan etc.). Daca tu zici ca a vindut de 30 de milioane , poate ca 20 de milioane intra de fapt la club. Si daca in ultimii 4 ani s-a mers pe auto finantare, inseamna ca vreo 16 milioane din banii astia s-au dus. Daca Craiova are un buget de vreo 9 milioane de Euro, vreo 4 milioane pe an vin din vinzari de jucatori, pentru ca TV + bilete + reclama sa tot fie vreo 4.5-5 milioane maxim. Deci sa zic ca ar mai avea vreo 4 milioane din aia 20; pandemia Covid a cauzat pierderi de vreo 2-2.5 milioane de Euro, lipsa la incasari. Am vazut ca Rotaru n-a taiat salariile, n-a taiat bugetul si fitele la Covid - desi pina si Becali a facut asta !!! Pai asa multi bani nu prea mai sint - vreo 2 milioane ramase, asa la o prima strigare ? Si vezi ca pierderile la incasari continua - si din cauza de Covid, si din cauza de boo : asta inseamna ca si mai multi bani din vinzari de jucatori sint necesari de acum inainte. Eu nu prea vad de unde bani la Rotaru sa bage milioane in achizitii acum, decit daca aduce de acasa, dar nu asa merge clubul asta - astea sint vise.

Daca ma gindesc la ultimii 8 ani - cineva a facut bani frumosi din clubul asta. Numele lui e Silviu Bogdan. Procentele la jucatorii vinduti crescuti de el se ridica la citeva milioane de Euro. Prost a fost Rotaru ca acceptat o asa afacere.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 05 Aug 2021, 10:29

Si cu ce alt jucator a mai reusit Silviu Bogdan? Nu ma refer la comisioane. Un jucator descoperit/crescut de el care a ajuns in top 4 campionate din Europa...
E foarte greu sa faci saltul de la locul 3 la locul 1. Nu e acelasi lucru ca de la locurile 6-7 la locul 3. E bine sa analizam pe ultimii 5 ani, unde am fost noi si unde au fost alte echipe pe care le bagam noi in ecuatie( botosani, gmm, clinceni, pepsi osk).


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis