Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 22 Sep 2021, 10:38

Nu inteleg ce inseamna lot ok. Avem portar(i) in top 3? Fundasul nostru dreapta e in top 3 fundasi dreapta din campionatul nostru? Si putem trece prin toate posturile. Asta daca cunoastem cat de cat jucatorii din campionat. In 8 ani de zile si nopti, nu poti sa scoti de la echipa a 2-a un fundas dreapta sau central concret. Si se lucreaza asiduu la copii si juniori... probabil se pune accent pe literatura si limbi straine, nu mai ramane timp pentru fotbal.

Macar sa ramanem cu Reghe tot sezonul si apoi sa tragem linie. Sper sa nu schimbam in iarna antrenorul. Asta daca nu se intrerupe campionatul...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de iuli » 22 Sep 2021, 12:42

Takeiteasy scrie:
22 Sep 2021, 09:53
Reghe la Craiova, 8 meciuri, 1.38 puncte pe meci :

https://www.transfermarkt.us/laurentiu- ... iner/14563

Papura a avut in 11 meciuri 1.45 puncte pe meci in campionatul trecut !

https://www.transfermarkt.us/corneliu-p ... iner/22679

Eu zic ca lotul actual al lui Reghe este peste ceea ce a avut Papura campionatul trecut.
vrei sa scoti in evidenta ca papura e un antrenor bun?
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Sep 2021, 12:47

Când Papură, Bergodi sau Mangia erau antrenori la Craiova aveam goleadori ca Mitriță, Baluță, Ivan, Cic sau Kolici varianta profi.... Deci nu mai faceți evaluări.... Acum ce avem? 22 de șuturi și 2 goluri cu Rapid sau 12 șuturi și nici un gol cu cfr.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 22 Sep 2021, 13:02

iuli scrie:
22 Sep 2021, 12:42
Takeiteasy scrie:
22 Sep 2021, 09:53
Reghe la Craiova, 8 meciuri, 1.38 puncte pe meci :

https://www.transfermarkt.us/laurentiu- ... iner/14563

Papura a avut in 11 meciuri 1.45 puncte pe meci in campionatul trecut !

https://www.transfermarkt.us/corneliu-p ... iner/22679

Eu zic ca lotul actual al lui Reghe este peste ceea ce a avut Papura campionatul trecut.
vrei sa scoti in evidenta ca papura e un antrenor bun?
Pai nu scot in evidenta nimic - doar arat niste cifre. O fi bun unul cu 1.38 puncte pe meci ? Ca Papi nu era bun - a fost consens la treaba asta.
Garantez eu ca U Craiova va juca frumos, pozitiv si cu Teja pe banca, dar la 3-4 mii salariu, mult mai mic decit salariul lui Reghe. Nu va scoate multe puncte - dar pe cine intereseaza rezultatele atita vreme cit Screciu tre' sa invete meseria de fundas central pe buget de 9 milioane ?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 22 Sep 2021, 13:22

iuli scrie:
Takeiteasy scrie:
22 Sep 2021, 09:53
Reghe la Craiova, 8 meciuri, 1.38 puncte pe meci :

https://www.transfermarkt.us/laurentiu- ... iner/14563

Papura a avut in 11 meciuri 1.45 puncte pe meci in campionatul trecut !

https://www.transfermarkt.us/corneliu-p ... iner/22679

Eu zic ca lotul actual al lui Reghe este peste ceea ce a avut Papura campionatul trecut.
vrei sa scoti in evidenta ca papura e un antrenor bun?
Nu cred ca asta vrea sa demonstreze. Papura poate demonstra si in alta parte, nu neaparat la noi. Lumea e mare si libera, nu-l opreste nimeni sa studieze la Coverciano sau unde considera el.

Noi am atacat returul cu RB Leipzig cu Baicu. Asta arata cat de priceput e nea Miai. De ce ne miram ca el credea in antrenorul Papura?
Marea performanta a lui Papura ramane cele 2 tururi trecute in cupele europene, nu s-a facut de ras nici cu AEK, dar ce sa faci cand te bazezi pe Briceag sau Fortes. La nivel de joc, nu cred ca eram sub ce aratam cu Piturca. Si vorba aia, nu se poate face comparatie intre cei doi. Piti a antrenat la echipa nationala, acolo avea bufet si stia diferenta intre prosciutto si parmigiano-reggiano, no?

In campionatul nostru diferenta se face la jucatori si arbitraje, nu la antrenori. Nu avem noi tacticieni ca in Italy. Hai sa-l urmarim atent pe Ionut Chirila la Clinceni, in 6 luni ne arata el...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de florinkeke » 22 Sep 2021, 13:43

Cu doua victorii in urmatoarele doua meciuri din campionat ne schimbam parerea si se schimba si statistica de puncte /meci. Ca si joc eu zic ca suntem pe dumul cel bun.Ne trebuie si eficienta si suntem acolo,motiv pentru care si eu il sustin pe Reghe.
Legat de jucatori, e clar ca sunt cativa blazati insa ,la fel, ma bazez pe Reghe ca va face curatenie.
Legat de Screciu, eu zic ca re potential enorm ca fundas central,mai ales langa Valerica sau M Constantin. Si sa nu uitam ca are doar 20 de ani, Valerica la 20 de ani la fel o comitea.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 22 Sep 2021, 13:57

florinkeke scrie:Cu doua victorii in urmatoarele doua meciuri din campionat ne schimbam parerea si se schimba si statistica de puncte /meci. Ca si joc eu zic ca suntem pe dumul cel bun.Ne trebuie si eficienta si suntem acolo,motiv pentru care si eu il sustin pe Reghe.
Legat de jucatori, e clar ca sunt cativa blazati insa ,la fel, ma bazez pe Reghe ca va face curatenie.
Legat de Screciu, eu zic ca re potential enorm ca fundas central,mai ales langa Valerica sau M Constantin. Si sa nu uitam ca are doar 20 de ani, Valerica la 20 de ani la fel o comitea.
Ne trebuie rabdare. Eu nu mai vreau sa schimbam antrenorul. Sa incercam sa schimbam la jucatori. Daca la 23-25 de ani nu poti arata nimic, eu zic ca nu mai are rost...

Pe Vladoiu sa-l mai asteptam 1 an, eu zic ca e suficient. La Ivan, daca nu reuseste sa dea minim 10 goluri in tot sezonul, e o cauza pierduta, pai cati antrenori sa mai schimbam?! Ca nu mai are 20 de ani.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 22 Sep 2021, 14:08

florinkeke scrie:
22 Sep 2021, 13:43
Legat de Screciu, eu zic ca re potential enorm ca fundas central,mai ales langa Valerica sau M Constantin. Si sa nu uitam ca are doar 20 de ani, Valerica la 20 de ani la fel o comitea.

Intrebarea este - cite meciuri, bani si campionate strici (plus nervii mei) ca sa-l faci pe Screciu fundas central ? Daca vrei sa faci niste rezultate, poate e bine sa joci titular cu cei care pot, nu cu cei care au potential sa poata in viitor ? Noi cind abia marcam, daca marcam, il bagam pe unul care poate gafa ca fundas central ? Ce antrenor e ala ?

Ma gindesc ca Screciu ar fi trebuit imprumutat un an sa joace meci de meci in liga 1, sa creasca.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 22 Sep 2021, 14:14

Takeiteasy scrie:
florinkeke scrie:
22 Sep 2021, 13:43
Legat de Screciu, eu zic ca re potential enorm ca fundas central,mai ales langa Valerica sau M Constantin. Si sa nu uitam ca are doar 20 de ani, Valerica la 20 de ani la fel o comitea.

Intrebarea este - cite meciuri, bani si campionate strici (plus nervii mei) ca sa-l faci pe Screciu fundas central ? Daca vrei sa faci niste rezultate, poate e bine sa joci titular cu cei care pot, nu cu cei care au potential sa poata in viitor ? Noi cind abia marcam, daca marcam, il bagam pe unul care poate gafa ca fundas central ? Ce antrenor e ala ?

Ma gindesc ca Screciu ar fi trebuit imprumutat un an sa joace meci de meci in liga 1, sa creasca.
Pai ne trebuie pentru regula U21. Trebuie sa ai minim 4 la dispozitie. Poate e mai bine sa jucam cu el in meciurile de acasa si in deplasare sa avem U21 dintre cei 3 ofensivi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 22 Sep 2021, 14:35

Geronimo scrie:
22 Sep 2021, 14:14
Takeiteasy scrie:
florinkeke scrie:
22 Sep 2021, 13:43
Legat de Screciu, eu zic ca re potential enorm ca fundas central,mai ales langa Valerica sau M Constantin. Si sa nu uitam ca are doar 20 de ani, Valerica la 20 de ani la fel o comitea.

Intrebarea este - cite meciuri, bani si campionate strici (plus nervii mei) ca sa-l faci pe Screciu fundas central ? Daca vrei sa faci niste rezultate, poate e bine sa joci titular cu cei care pot, nu cu cei care au potential sa poata in viitor ? Noi cind abia marcam, daca marcam, il bagam pe unul care poate gafa ca fundas central ? Ce antrenor e ala ?

Ma gindesc ca Screciu ar fi trebuit imprumutat un an sa joace meci de meci in liga 1, sa creasca.
Pai ne trebuie pentru regula U21. Trebuie sa ai minim 4 la dispozitie. Poate e mai bine sa jucam cu el in meciurile de acasa si in deplasare sa avem U21 dintre cei 3 ofensivi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pai nu stiu - poate joci cu U21 pe pozitii in care o greseala nu inseamna gol luat. Si daca vrei fundas central U21 poate cauti unul care se pricepe ? Botosani unde naiba l-a gasit pe Racovitan ?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 22 Sep 2021, 14:48

Takeiteasy scrie:
Geronimo scrie:
22 Sep 2021, 14:14
Takeiteasy scrie:
Intrebarea este - cite meciuri, bani si campionate strici (plus nervii mei) ca sa-l faci pe Screciu fundas central ? Daca vrei sa faci niste rezultate, poate e bine sa joci titular cu cei care pot, nu cu cei care au potential sa poata in viitor ? Noi cind abia marcam, daca marcam, il bagam pe unul care poate gafa ca fundas central ? Ce antrenor e ala ?

Ma gindesc ca Screciu ar fi trebuit imprumutat un an sa joace meci de meci in liga 1, sa creasca.
Pai ne trebuie pentru regula U21. Trebuie sa ai minim 4 la dispozitie. Poate e mai bine sa jucam cu el in meciurile de acasa si in deplasare sa avem U21 dintre cei 3 ofensivi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pai nu stiu - poate joci cu U21 pe pozitii in care o greseala nu inseamna gol luat. Si daca vrei fundas central U21 poate cauti unul care se pricepe ? Botosani unde naiba l-a gasit pe Racovitan ?
Pai aia cauta. Noi cautam? Se uita cineva la liga a 2-a? S-a insitat ani cu Hreniuc. Ne axam mult pe marketing si conditii de pregarire. Dar degeaba, daca nu e talent/calitate nu ai ce sa slefuiesti. Nu cred ca se poate face haute couture dintr-un sac de iuta.

Aici pierdem, la evaluarea jucatorilor cu sau fara potential de crestere.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 22 Sep 2021, 15:04

Hu iz madărfacăr Racovițan? De unde blm știți mă, jucători d`ăștia? Și, nu greșește ăsta, ziceți? Bă, lasă-mă dreaqu, sunt în urmă rău cu folbalu. O să mă uit și io la Racovițan.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 22 Sep 2021, 15:09

malus dacus scrie:Hu iz madărfacăr Racovițan? De unde blm știți mă, jucători d`ăștia? Și, nu greșește ăsta, ziceți? Bă, lasă-mă dreaqu, sunt în urmă rău cu folbalu. O să mă uit și io la Racovițan.
Pai tu nu l-ai remarcat pe Cordea cand juca la Novara?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de florinkeke » 22 Sep 2021, 17:55

Pai ca sa ajunga super fundas trebuie sa joace.Screciu este peste Racovitan.Iese cu mingea la picior, exact gen Valerica.Ii mai trebuie putina sala.Si ne-a adus o cupa.Eu zic ca toti cei 4 u21 ai nostri vor fi titulari de drept la anul daca Reghe ramane aici.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 22 Sep 2021, 18:07

malus dacus scrie:
22 Sep 2021, 15:04
Hu iz madărfacăr Racovițan? De unde blm știți mă, jucători d`ăștia? Și, nu greșește ăsta, ziceți? Bă, lasă-mă dreaqu, sunt în urmă rău cu folbalu. O să mă uit și io la Racovițan.
Ești Florin Manea ? :lol: :lol: :lol:

Închis