Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 07 Ian 2022, 16:30

Deci, tipul ăsta de care n-a auzit nimeni bogdan costicea, care era fără job și care in sfârșit si-a găsit de lucru la Voluntari, e marea schema la ora actuală in fotbalul romanesc ?? Foarte tare.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 07 Ian 2022, 16:32

Pur si simplu nu poti sa faci fotbal fara selectie si scouting. Daca tu ca si club nu esti in stare sa aduci un scouter care alege FC Voluntari - inseamna ca de fapt nu mai reprezinti prea mult. FCSB are acum in pregatire cu echipa mare un portar de 14 ani nascut in Craiova. Nu ca n-ai scouting - dar pierzi si pe astia tineri din oras : cam asa devii irelevent, daca nu cumva esti deja irelevant.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 07 Ian 2022, 16:33

malus dacus scrie:
07 Ian 2022, 16:30
Deci, tipul ăsta de care n-a auzit nimeni bogdan costicea, care era fără job și care in sfârșit si-a găsit de lucru la Voluntari, e marea schema la ora actuală in fotbalul romanesc ?? Foarte tare.
Pai asta a fost omul care a construit academia FCSB care rivalizeaza cu Hagi - dupa multi, are talente peste ceea ce are Hagi.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 07 Ian 2022, 16:46

Takeiteasy scrie:Esec mare pentru roty - daca nici scouter nu putem sa aducem :

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/d ... v-19391830

Fara scouter de top sintem zero.
Chiar zero?! Poate suntem null in zona asta, sper sa nu ne luam NPE...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 07 Ian 2022, 16:49

malus dacus scrie:Deci, tipul ăsta de care n-a auzit nimeni bogdan costicea, care era fără job și care in sfârșit si-a găsit de lucru la Voluntari, e marea schema la ora actuală in fotbalul romanesc ?? Foarte tare.
Nu a auzit nimeni pentru ca nu e nimeni ineresat de zona asta. Omul lucreaza in ascuns, chiar in taina mare... La noi nu a fost bun nici S. Bogdan ca avea intetesele lui si se ocupa cu mobilierul de calitate superioara... Totusi, cum am reusit sa-l pierdem pe Hreniuc...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 07 Ian 2022, 17:29

Pe mine ma sperie alegerile din martie cand vom alege cu sufletul si nu cu mintea. Ma sperie ca un om care se pricepe doar la fotbal va trebui sa se descurce in finante, subterane si multe alte de-astea. Frate, mi-e teama ca o sa alegem legende si o sa ne ducem in jos pe mana noastra.Fiecare este bun la locul lui, unul este bun in teren, altul este bun pe banca si altul in birou. Sper sa ajunga fiecare la locul lui.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 07 Ian 2022, 18:13

^ pana nu-i vezi fisa postului nu-si au rostul discuțiile. Daca e vorba de președinte de decor ca in prezent, nu are mare relevanță cine va fi ales. Vedem ce se întâmplă cu actionarii, cu bursa si toate poveștile si abia atunci putem discuta.
@academia fcsb. Deocamdată n.am vazut mare lucru iesit din academia aia. Dar chiar de ar fi mega talente pe acolo, de unde stim noi care e contribuția lui Costicea ăsta?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Ian 2022, 18:43

Poate nici nu a vrut să îl aducă Rotaru pe acest scouteri.... Poate nici pe Copilu nu vrea să îl aducă..... Observ în ultimul timp câ aproape tot ce dă presa ca sigur în legătură cu clubul nostru nu se materializează....

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 07 Ian 2022, 18:51

Pai ce jucatori tineri ai acum la prima echipa :

- Screciu, lansat acum vreo 5-6 ani de Multescu;
- Marko, lasnsat acum 5-6 ani de Multescu;
- Baiaram, debutat la prima echipa de Papi acum 3 ani;
- Cimpanu muschi de tintar.

De vindut pe bani multi nu prea mai vad pe nimeni. Rotaru arunca sute de mii pe cantonamente in Turcia in loc sa faca baza pentru juniori cum are Gigi (FCSB nu mai arunca banii pe cantnamente afara !), tot ii frecam pe tinerii lansati de Multescu acum 5-6 ani (!!), ultimul jucator bun adus din liga 2 la Craiova e Bancu (acum 8 ani !), in 9 ani am adus un singur virf care a marcat mai mult de 5 goluri (Koljic), speranta noastra la mijloc e tot Mateiu (adus si el acum 8 ani), la fundasi centrali ne bazam pe virsta a treia, iar in ultimii 9 ani am avut un singur fundas dreapta decent (Martic). Asta e lipsa de competenta strigatoare la cer, acoperita de 2-3 tunuri norocoase la vinzari.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 07 Ian 2022, 18:57

dorumihnea2 scrie:
07 Ian 2022, 18:43
Poate nici nu a vrut să îl aducă Rotaru pe acest scouteri.... Poate nici pe Copilu nu vrea să îl aducă..... Observ în ultimul timp câ aproape tot ce dă presa ca sigur în legătură cu clubul nostru nu se materializează....
Sau poate ca a vrut sa-i aduca, dar oamenii nu vor sa vina - nu sint convinsi de propunerea facuta din Banie.
Cind copiii Olteniei se duc in grup la FCSB - in ultimii 3-4 ani multi copii vazuti drept talentati din Craiova, Slatina, Orsova etc. au refuzat Stiinta pentru FCSB - viitorul nu mai suna bine de loc.

Prostia la acest club a atins culmi unice - sa strimbi din nas la Octavian Popescu si sa-i aduci pe alte Mamut, Fedele sau Vina e uluitor. Nu mai exista club in Romania sa readuca atit de multi fosti jucatori - si asta arata cit de habarnisti sint cei care conduc.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 07 Ian 2022, 19:50

Bobbyta, te ambalezi cam tare si nu are sens. Clubul asta, asa cum e el, REinfiintat in 2013, este in primele trei din tara, se autofinanteaza si iese pe plus, are doua cupe si o supercupa si participari ( e adevarat fara rezultate) in cupele europene. Daca la noi s-au atins culmi unice ale prostiei atunci la boovenii sclavi ai familiei unde s-a ajuns ? La noi, nu stiu din ce motiv, clubul inca nu face pasul ala care sa te faca sa castigi campionatul 5 ani la rand, dar suntem foarte aproape.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 07 Ian 2022, 22:04

fabius_2014 scrie:
07 Ian 2022, 19:50
Bobbyta, te ambalezi cam tare si nu are sens. Clubul asta, asa cum e el, REinfiintat in 2013, este in primele trei din tara, se autofinanteaza si iese pe plus, are doua cupe si o supercupa si participari ( e adevarat fara rezultate) in cupele europene. Daca la noi s-au atins culmi unice ale prostiei atunci la boovenii sclavi ai familiei unde s-a ajuns ? La noi, nu stiu din ce motiv, clubul inca nu face pasul ala care sa te faca sa castigi campionatul 5 ani la rand, dar suntem foarte aproape.
Da' nu ne bobitzam intre noi, ca nu sintem la stagiul asta.

Ideea e ca acest club functioneaza deocamdata ca business la un nivel bun pentru Romania - dar la nivel tehnic e slabut. Managementul economic e bun - managementul tehnic e modest. Daca ne apucam sa comparam acest management tehnic cu fc calu - da, e super. Dar nu stiu cit mai poti vinde bine fara sa contezi in Europa si fara sa cistigi titluri in Romania. Managementul bun economic are o singura explicatie, cum un amic din presa imi zicea : "mimicic" (Mitrita + Mihaila + Cic). Scoti mimicicul din ecuatie si bate vintul rau de tot. Mai ai mimicicuri in lot ? Eu nu prea vad nici unul.

Orice om normal la cap mai taia din cheltuieli dupa Covid - ca toate cluburile au pierdut bani. Nu la Craiova. Asta e inca o prostie. Cantonament de 250 k vara trecuta al echipei mari a fost egal cu zero pe terenul de joc, ca esti pe locul 5 si nici un jucator n-a progresat. Sa folosesti aia 250 k sa faci doua terenuri pentru copii si juniori - aia poate genera $$ in viitor.

E parerea mea - oferita pe gratis.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 07 Ian 2022, 22:39

Takeiteasy scrie:
07 Ian 2022, 22:04
fabius_2014 scrie:
07 Ian 2022, 19:50
Bobbyta, te ambalezi cam tare si nu are sens. Clubul asta, asa cum e el, REinfiintat in 2013, este in primele trei din tara, se autofinanteaza si iese pe plus, are doua cupe si o supercupa si participari ( e adevarat fara rezultate) in cupele europene. Daca la noi s-au atins culmi unice ale prostiei atunci la boovenii sclavi ai familiei unde s-a ajuns ? La noi, nu stiu din ce motiv, clubul inca nu face pasul ala care sa te faca sa castigi campionatul 5 ani la rand, dar suntem foarte aproape.
Da' nu ne bobitzam intre noi, ca nu sintem la stagiul asta.

Ideea e ca acest club functioneaza deocamdata ca business la un nivel bun pentru Romania - dar la nivel tehnic e slabut. Managementul economic e bun - managementul tehnic e modest. Daca ne apucam sa comparam acest management tehnic cu fc calu - da, e super. Dar nu stiu cit mai poti vinde bine fara sa contezi in Europa si fara sa cistigi titluri in Romania. Managementul bun economic are o singura explicatie, cum un amic din presa imi zicea : "mimicic" (Mitrita + Mihaila + Cic). Scoti mimicicul din ecuatie si bate vintul rau de tot. Mai ai mimicicuri in lot ? Eu nu prea vad nici unul.

Orice om normal la cap mai taia din cheltuieli dupa Covid - ca toate cluburile au pierdut bani. Nu la Craiova. Asta e inca o prostie. Cantonament de 250 k vara trecuta al echipei mari a fost egal cu zero pe terenul de joc, ca esti pe locul 5 si nici un jucator n-a progresat. Sa folosesti aia 250 k sa faci doua terenuri pentru copii si juniori - aia poate genera $$ in viitor.

E parerea mea - oferita pe gratis.
Clubul trebuie sa-ti multumeasca pentru parerea ta " oferita gratis", dar nu cred ca sta cineva sa citeasca postarile noastre.
1. Tot campionatul romanesc are un " nivel tehnic slabut " .
2. Universitatea Craiova, cu managementul tehnic modest, a fost aproape sa ia un campionat si daca politicul si FRF nu-si bagau coada, chiar il castiga.
3. In ceea ce priveste cheltuielile stiu ca in ultimii ani suntem unul din putinele cluburi care au iesit pe plus dpdv financiar.
4. Pe langa " mimicic " au mai fost Ivan, Vatajelu, Baluta, Screciu, Gustavo, jucatori vanduti la preturi foarte bune. Daca nu se accidenta Koljici mai luau o caruta de bani. Treaba nu sta chiar asa rau cum o vezi tu.
5.Barosane, fiecare are dreptul la o parere si fiecare are obligatia sa-i respecte pe ceilalti si sa le respecte parerile chiar daca nu e de acord cu ele. Regula nu se aplica sclavilor EFM.
6. Cand ajungem " la stagiul "in care putem sa ne bobitzam sa-mi spui, pana atunci ne barosanim, " Barosane" .

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 08 Ian 2022, 07:29

Discutie exploziva recenta Costin Stucan - Liviu Alexa (jurnalist de investigatii din Cluj) despre fotbal : o mare parte a discutiei este despre CFR Cluj.

In orice tara din lume presa ar fi vuit ani de zile pe temele din aceasta discutie, multe din ele cunoscute, altele doar soptite. Dar omerta e de baza in presa romaneasca de sport.

https://www.youtube.com/watch?v=OUNRJbAl82g

https://www.ziardecluj.ro/interviu-senz ... e-ioan-rus (aceeasi discutie, dar transcrisa in text)

Zic astia doi ca CFR Cluj este un club securistic, cu influente din zona Ioan Rus, Vasile Dancu si chiar Florian Codlea (guvern, SRI, alte servicii). Ioan Varga detine cumva CFR Cluj - dar totul este controlat de barosanii astia politici si securistici. Cica Rotaru n-are nici o sansa sa se bata cu Varga, pentru ca n-are relatiile astea securistice de la Cluj.

Se mai vorbeste in aceasta discutie de perioada Paskany si despre contributia astuia la campania lui Base (si Ajica a donat pentru Base !).

Liviu Alexa n-are de loc cuvinte frumoase despre Marian Copilu - desi Marian este apreciat de multi oameni de fotbal.

Fiecare gindeste ce poate despre acest material de presa - dar iti sta mintea in loc sa vezi ce debiteaza astia. Si multe sint corelate si confirmate !

Fotbalul romanesc e o troaca a derbedeilor, cu multe mizerii in spatele usilor inchise. Totusi unele echipe romanesti si antrenori romani au avut si rezultate in cupele europene in ultimii 30 de ani, deci a existat si ceva valoare fotbalistica reala.

P.S. Stucan il intreaba pe Alexa care ar fi viitorul la CFR Cluj. Alexa raspunde si ne zice indirect ca poate mai ciupim o cupa ceva in urmatorii ani, ca de titlu nu poate fi vorba : "Dacă el (= Varga) continuă să stea acolo legat sau tinut cu lesa de Dâncu și Rus, probabil că un traseu coerent va fi că vor mai câștiga 4 campionate de-acum înainte cu protecția altora dar nu cred că va face performanță mai mare de atâta. Dacă va rupe lanțul și își va asuma, nu știu, o anumită independență și libertate se va lovi frontal după aceea de tot sistemul ăsta și poate chiar va face pârnaie, nu știu. Cam asta e."

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Ian 2022, 08:58

In concluzie : prostii suntem noi ca facem deplasari si ne uitam la un fotbal aranjat :lol: :lol: :lol:

Rotaru isi face banii lui . Doarme linistit pe milioanele alea chiar daca nu are un titlu castigat. Nu iti face probleme

Închis