Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 04 Aug 2021, 18:40

Cunoasteti voi vreun investitor dispus sa vina la Craiova ?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de manex » 04 Aug 2021, 18:47

Eu zic sa privim cu circumspectie toata treaba. Si nu cred ca un patron de club care anunta ca vrea sa iasa va face vreun bine clubului. De acum inainte trebuie sa mearga treaba brici ca sa se gaseasca cumparator. Craiova e o afacere buna, asa ca sunt sigur ca va fi o afacere buna pentru cine cumpara.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 04 Aug 2021, 18:59

Sunt atatea exemple de patroni care au dat chix in fotbal ca m-as mira sa vad vreunul dispus sa vina la Craiova. In afara de partea financiara, la Craiova este si o presiune enorma facuta de suporteri. Baieti, nu mai visati ca se bat investitorii pe Universitatea si ca sunt gata sa bage bani pentru performanta si glorie. Mergem mai departe, poate aveti vreun exemplu in fotbalul romanesc ??
Ca in armata " DESTEPTAREA " .

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 04 Aug 2021, 19:01

manex scrie:
04 Aug 2021, 18:47
Eu zic sa privim cu circumspectie toata treaba. Si nu cred ca un patron de club care anunta ca vrea sa iasa va face vreun bine clubului. De acum inainte trebuie sa mearga treaba brici ca sa se gaseasca cumparator. Craiova e o afacere buna, asa ca sunt sigur ca va fi o afacere buna pentru cine cumpara.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Da - e o prostie sa anunti ca pleci. Ce motivatie sa mai aibe staful si jucatorii urmatorii doi ani ? Probabil ca sint altele care se intimpla. Exista zvonuri de o fuziune la Craiova. Rotaru este ultimul obstacol in calea lui boo. Micapi, ziarul online al Olgutei care mai anunta stiri de sport, a ramas mut 100 % cind echipa a cistigat ultimele trofee anul asta: asta e un semn puternic. PSD a votat ca boo sa vina la stadion chiar din liga 2; PSD i-a dat lui boo toate autorizatiile pentru balta Craiovitei. PNL era cu boo deja. Publicul incepe sa fie nemultumit. Echipa e intr-o amortire.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2021, 19:04

@ Azzurro. Mă vere, el a investit și a dus clubul până la un anumit nivel. Ăsta - locul 3, o cupă, o dudă. De-acum, spune că dacă nu e capabil să-l ducă la next level ( asta însemnând campionatul ), se retrage și lasă locul altcuiva. Ce înseamnă "se retrage"? Își ia cele țîșpe milioane investite și se cară, lăsând în urmă o s.c. fără datorii și 2-3 mil. în cont. Așa spune el, iar până la proba contrarie trebuie luat de bună credință. Acuma, noi ca suporteri, ce avem de fapt de obiectat? Adică să zicem ce? Stai, vere, că nu e corect, că ce? Tu ce i-ai cere în momentul ăsta fix? Să vândă acum, sau ce? Cum să procedeze?

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 04 Aug 2021, 19:09

marius_vl scrie:
04 Aug 2021, 18:26
si cu toate astea il aduce pe Reghe pe bani foarte multi...
Contract pe 2 ani - fix pina in 2023.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de manex » 04 Aug 2021, 19:17

Mai este si un "daca" acolo. Daca nu reuseste ce si-a propus . Dar daca reuseste? Mai vinde?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 04 Aug 2021, 19:21

@malus Eu de pe forum pot sa ii cer sa se hotărască ce vrea pentru ca deja au început reproșurile de ambele părți...ma îndoiesc ca ma aude...

ne-am învățat cu binele și sa ne imaginam ca nu prinzi poff pt ca nu se mai fac transferuri atunci o sa ii placa oare situația sa îl înjure lumea sau sa fluiere pe stadion? poți garanta ca nu se va auzi un "uie rotaru" . Tine la glume din astea? Dupăia o ia pe urmă lui Nevoita ... asa mai bine pregătește din timp, anunță că nu mai vrea și nu mai investește, ne calmam si gata, rămâne o afacere reciproc avantajoasa pana acum

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Aug 2021, 20:05

fabius_2014 scrie:
04 Aug 2021, 18:59
Sunt atatea exemple de patroni care au dat chix in fotbal ca m-as mira sa vad vreunul dispus sa vina la Craiova. In afara de partea financiara,
Care frate ca niciunu nu a plecat sarac din Fotbal. Toti au plecat la racorica ca au facut bani si nu au platit taxe. Toti sunt mai bogati decat erau inainte sa intre in fotbal.
Sechelariu
Vama
Bondrescu
Bosanceanu
Padureanu
Niculae
Niculae Dinamo
Copos
Iancu
Porumboiu
etc etc etc. Sa nu mai zic de aia prin B care sug bani de la primarii

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 04 Aug 2021, 20:36

@ cortinadampezzo din toti cei enumerati de tine care ti se pare mai bun decat Rotaru ? Poate dai vreun exemplu de om potent financiar dispus sa investeasca pentru performanta. Echipele alora enumerati nu mai exista. Nu avem nevoie de asa ceva.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de florinkeke » 04 Aug 2021, 20:42

Mie mi.a placut atitudinea peluzei,si anume investeste.Mi se pare ok sa ne dorimnmai mult si sa se ceara asta.Pe de alta parte,clubul asta e la un nivel la care nu visam sa ajungem in 8 ani,asa nu e cazul sa cerem plecarea investitorului.Ar trebui sa ne trezim,cine cumpara sa baga milioane si sa se bage in jocuri cu Boo?De ex,de ce nu ai investi la Rapid sau Dinamo si ai investi la noi?Sa fim seriosi...Rotaru e profesionist ca manager.Daca trage linie acum a format un club solid,a vandut pe sume record si are si trofee,deci hai noi!!

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2021, 20:49

Takeiteasy scrie:
04 Aug 2021, 19:01
manex scrie:
04 Aug 2021, 18:47
Eu zic sa privim cu circumspectie toata treaba. Si nu cred ca un patron de club care anunta ca vrea sa iasa va face vreun bine clubului. De acum inainte trebuie sa mearga treaba brici ca sa se gaseasca cumparator. Craiova e o afacere buna, asa ca sunt sigur ca va fi o afacere buna pentru cine cumpara.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Da - e o prostie sa anunti ca pleci. Ce motivatie sa mai aibe staful si jucatorii urmatorii doi ani ? Probabil ca sint altele care se intimpla. Exista zvonuri de o fuziune la Craiova. Rotaru este ultimul obstacol in calea lui boo. Micapi, ziarul online al Olgutei care mai anunta stiri de sport, a ramas mut 100 % cind echipa a cistigat ultimele trofee anul asta: asta e un semn puternic. PSD a votat ca boo sa vina la stadion chiar din liga 2; PSD i-a dat lui boo toate autorizatiile pentru balta Craiovitei. PNL era cu boo deja. Publicul incepe sa fie nemultumit. Echipa e intr-o amortire.
Fuziune cine cu ce. Facem un superlot de 60 de jucatori si evoluam sub stemele cu stegulet si u american? Sau, invers, renunță Ajîcă la echipa copiilor si se asociază cu Clubul Sportiv? Deci, cum?

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 04 Aug 2021, 21:14

malus dacus scrie:
04 Aug 2021, 20:49
Takeiteasy scrie:
04 Aug 2021, 19:01
manex scrie:
04 Aug 2021, 18:47
Eu zic sa privim cu circumspectie toata treaba. Si nu cred ca un patron de club care anunta ca vrea sa iasa va face vreun bine clubului. De acum inainte trebuie sa mearga treaba brici ca sa se gaseasca cumparator. Craiova e o afacere buna, asa ca sunt sigur ca va fi o afacere buna pentru cine cumpara.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Da - e o prostie sa anunti ca pleci. Ce motivatie sa mai aibe staful si jucatorii urmatorii doi ani ? Probabil ca sint altele care se intimpla. Exista zvonuri de o fuziune la Craiova. Rotaru este ultimul obstacol in calea lui boo. Micapi, ziarul online al Olgutei care mai anunta stiri de sport, a ramas mut 100 % cind echipa a cistigat ultimele trofee anul asta: asta e un semn puternic. PSD a votat ca boo sa vina la stadion chiar din liga 2; PSD i-a dat lui boo toate autorizatiile pentru balta Craiovitei. PNL era cu boo deja. Publicul incepe sa fie nemultumit. Echipa e intr-o amortire.
Fuziune cine cu ce. Facem un superlot de 60 de jucatori si evoluam sub stemele cu stegulet si u american? Sau, invers, renunță Ajîcă la echipa copiilor si se asociază cu Clubul Sportiv? Deci, cum?
Habar n-am; dar ne putem uita la Farul. Hagi a facut Viitorul pentru ca galeria Farului nu a dorit ca el sa preia aceasta echipa. Acum galeria Farului a uitat cum il injura pe Hagi si "fuziunea" Viitorul - Farul s-a produs. Aceasta fuziune e o vrajeala - de fapt Hagi a luat de la Marica marca OSIM "Farul Constanta". Ce are Rotaru acum ? Are locul in liga1, un club bine organizat si cu reputatie bune, marca "Stiinta Craiova" si imnul echipei. Boo are si el un club de liga 1 plus galeria personala si conexiuni cu clasa politica din Craiova.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de THE LION » 04 Aug 2021, 21:14

Rotaru e super manager. Este o mare greseala sa i se ceara sa plece. Lume inconstienta... asa au facut si aia de la rapid.
In ultimele 3 luni luaram o cupa si o supercupa.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 04 Aug 2021, 21:25

manex scrie:
04 Aug 2021, 19:17
Mai este si un "daca" acolo. Daca nu reuseste ce si-a propus . Dar daca reuseste? Mai vinde?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Crezi tu ca poare reusi in 2 ani ceea ce n-a reusit in 8 ani ? Putin probabil. Omul a construit un club de la zero si l-a adus in primele 3 din tara - poate ca mai mult nu e posibil. Sa aduci acest club ca numarul 1 plus grupe de cupele europene e necesar un efort mai mare si cu o noua echipa manageriala. Nu mi se pare ca Rotaru vrea sa riste totul pe aceasta carte mare. Ce-i in mina nu-i minciuna. Sa incerci cu adevarat sa devii numarul 1 plus grupe de cupe europene ai nevoie de un manager de club de top cum il are CFR pe Copilu, plus un antrenor din alta clasa : Olaroiu, Dan Petrescu etc., plus 5-10 milioane extra. Bani pe care nu-i ai, pentru ca Rotaru a decis sa acest club trebuie sa functioneze ca un business din viata reala : adica va consuma doar atit cit produce. Cum poate acest club sa faca rost de bani ? Imprumut de la banca sau listare la bursa; dar nu cred ca obtii 1 milion de Euro cu listarea la bursa...

Închis