Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 19 Noi 2021, 16:16

Paul scrie:
19 Noi 2021, 09:09
Chestia e ca pe forum, unde activam ca suporteri, cred ca avem tot dreptul sa visam, sa nu fim realisti, sa fim mega subiectivi si sa ne placa de ai nostri mai mult decat e cazul, ca altfel in loc de form ar fi emisiune de analiza sportiva in care critici profesionisti ii fac bucati pe toti. Pentru asa ceva exista emisiunile sportive, unde oameni care cred ca fac entorsa instant daca dau in vreo minge, gen Banciu, ne arata cum se poate sa ii faci de doi lei pe toti cei care nu se ridica la nivelul de superstar, ca noi doar asa ceva putem suporta.
In cazul lui Badea, el nu a vorbit ca suporter, asa ca nu cred ca si-ar fi luat mustrari de niciun fel.
Oamenii pot comunica ce vad si ce simt. Nu e Koreea de Nord sa-i obligi sa simta intr-un fel. Badea e si el un suporter al acestei echipe - dar un suporter mult mai informat si educat in fotbal.

Eu n-am crezut nici o secunda in campionatul trecut, cind eram pe primul loc dupa primele etape, ca avem vreo sansa la campionat. Asa vedeam eu - si abia am prins locul 3 cu chiu cu vai, pentru ca gigi a jucat cu rezervele un meci cu noi in play off.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 19 Noi 2021, 16:23

dorumihnea2 scrie:
19 Noi 2021, 14:03
Se pare că Houri are ruptură musculară și l-am pierdut până la sfârșitul anului iar pt meciul cu Argeș a căzut și Găman. Indisponibili ar mai fi Câmpanu și Screciu conform Fanatik. Dacă e așa e groasă pt că avem cel mai dificil calup de meciuri.
Astea sint vesti foarte proaste. Echipa are un program dificil : Arges, FCSB, Botosani, Voluntari - echipe bune. Ghinion curat !

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 23 Noi 2021, 03:42

Se apara fecesebeii ca oile speriate in meciul cu Botosani :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/faza-e ... 47639.html

O piine de mincat pentru ai nostri.

Sper sa cistigam duminica, sa zicem 2-0 sau 3-1.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Noi 2021, 10:02

Faze de astea creăm câte 3, 4 pe meci dar problema e că ne batem joc de ocazii. Dacă tragi linie am avut ocazii de gol mari cam câte a avut și Argeșul cu un om în plus 80 de minute dar suntem superficiali la finalizare. La Baiaram ii trebuie 10 ocazii mari ca să dea și el un gol iar Kolici nu îl vezi 90%din meci și când are și el o ocazie o ratează. Producem fotbal dar suntem ineficienți. Zicea bine țăranu de Iftime că,, cfr va câștiga campionatul pt că sunt pragmatici pt că așa i-a învățat Petrescu,, și așa e.

Levhjg
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 20 Noi 2021, 00:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Levhjg » 23 Noi 2021, 10:38

Stie careva, se poate merge duminica la meci ? Avem voie ?
Apropos daca vin gerurile si ne prind pe la stadion ca nu cumva sa puneti limba pe turchineti sa pe alte elemente metalice de la stadion ! S-ar putea sa va lipiti. :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 23 Noi 2021, 13:07

Exista o hotarare de guvern in sensul asta din care rezulta ca e cu spectatori <30%, dar pana in ora 21, ceea ce nu mai stiu ce poate insemna:
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... ri-1741663
Pe de alta parte, de vineri e posibil sa avem alt guvern, deci ... nu se stie. Asa au dat-o si pe-aia cu Luni liber ca sa fie punte intre weekend si Sf Andrei + 1 Decembrie, si au lasat-o ca in tren.
Nu sunt in stare sa comunice nimic clar, e o brambureala maxima.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 23 Noi 2021, 14:44

Levhjg scrie:
23 Noi 2021, 10:38

Apropos daca vin gerurile si ne prind pe la stadion ca nu cumva sa puneti limba pe turchineti sa pe alte elemente metalice de la stadion ! S-ar putea sa va lipiti. :)(
:lol: bine ai (re)venit pe forum... :)-

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 25 Noi 2021, 01:43

Acest articol are spre final un video cu Florin Lovin - fost la FCSB si Astra. Tipul are personalitate puternica, este fluent si convingator. Lovin a jucat la doua echipe cu ceva rezultate atit la intern cit si la extern. El povesteste citeva intimplari din vestiarul Astrei, despre cum se pregateau meciuri cheie, despre cum se gestionau momente delicate.

https://www.gsp.ro/international/strani ... ti-incinta

Ce jucatori are acum Craiova cu un nivel similar de coerenta si leadership ? Poate partial Gaman - dar el pare mai degraba un tip retinut. Mie mi se pare ca CFR are un grup de jucatori acolo apropiat de ce vad eu la Lovin - tupeu pozitiv, personalitate, coerenta, calitate umana peste medie (Dau un exemplu - Deac, dar mai sint si altii).

Inainte de a vedea ce super antrenor ar avea Craiova, intrebarea e - are echipa asta oameni cu gena de lideri si campioni ? Fotbalul se joaca mult cu mintea, nu doar cu picoarele. Eu vad asta parca la Gaman - poate partial la M. Constatin (desi e evident ca nu prea mai poate), Nistor (dar nu constant) si cam atit.

Levhjg
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 20 Noi 2021, 00:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Levhjg » 25 Noi 2021, 07:17

Da, Lovin s-a lovit de bricheta...Stim cu totii ca jucatorii perversi cu aptitudini de curve au stofa de campioni. Deac, valoare morala ? Omrani ? Debeljuh ? Vinicius ?
Asta e diferenta dintre ai lor si ai nostri, ai nostri se dau in ...aia lor prin aeroporturi, ceilalti ii dau pe adversari in ...aia lor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 25 Noi 2021, 08:37

E clar ca la noi de multe ori meciurile cheie s-au pierdut pe fondul unor caderi psihologice, si as fi si eu curios ce se face din punct de vedere al motivarii si pregatirii psihologice, in plus fata de calitatile naturale ale conducerii tehnice si a lotului.
Nu agreez deloc idea unei selectii eugeniste, si de fiecare data cand aud teorii spartane, ca sa nu zic naziste, prin care ni se propune o schimbare continua, la prima greseala, cu zero toleranta la greseli, ma intreb daca exista cu adevarat macar un exemplu in care reteta asta a functionat.
CFR ar fi probabil cel mai aproape de scenariul asta, iar Dan Petrescu pare pasionat de latura asta draconica a meseriei lui, dar eu zic ca succesele lor nu vin atat din frica de a fi eliminati, cat mai ales din sprijinul extra sportiv pe care il primesc, si posibil si din ajutor profesionist motivational.
Urmeaza Fcsb, unde Gigi comanda manerul unei masini de tocat carne care distruge tot ce nu ii place.
Eu imi doresc ca la noi sa se faca in primul rand o familie in care sa se creasca pe baza de incredere, si vor veni si titlurile si participarile europene.
Gaman a si spus ca el ajuta cum poate si in primul rand vrea sa incurajeze colegii mai tineri, ceea ce mi se pare ca e exact ce trebuie.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 25 Noi 2021, 11:39

Una e sa greseasca un jucator valoros, se intampla, si alta e sa "tragem" de unii care nu au demonstrat nimic. O avem pe asta cu tricoul... daca e in alb-albastru e automat o mare valoare de care nu ne putem lipsi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 25 Noi 2021, 13:10

La jumatatea sezonului regulat, suntem iesiti din lupta pentru titlu si ne aflam mai degraba in lupta pentru poff. Etapa asta daca nu batem , avem sanse mari sa iesim din primele 6. Asta e adevarul, Restul povesti , alinturi, conduite si planuri de viitor .Ca deobicei.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 25 Noi 2021, 14:53

Daca am incerca din iarna asta sa facem un lot concret pentru conference league... In vara nu e timp...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 26 Noi 2021, 21:12

Avem o guvernare extraordinara: e voie pe stadion la 30% din capacitate, dar pana la ora 21, deci te duci la meci iar la pauza pleci.
Abia azi au hotarat ca luni sa fie liber la scoala, astfel incat sa nu isi poata face nimeni planuri din timp, desi se stia cand cad 30 si 1.
Pare ca fac totul in bataie de joc.
Lasa frate ora cat o fi, spune-le la oameni din timp daca e sau nu e liber, ce e greu asa?

Închis