Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de David Graham » 16 Sep 2021, 17:22

E clar a fost de-al nostru daca se oparesc asa usor. Le-as recomanda pudra de talc si mai multa retinere pe viitor. :)(
:)(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 16 Sep 2021, 19:21

Paul scrie:
16 Sep 2021, 06:40
Chiar ca e ca de obicei cu Staicu, pe el nu il multumeste nimeni si nimic niciodata si nu scapa nicio jumatate de ocazie sa ironizeze pe fiecare jucator.
Pe mine unul pe enerveaza si plictiseste stilul asta de demascator. Ok, toti fac greseli, stim asta, dar cel putin eu nu de aia ma uit la fotbal, doar sa vad ce e rau.
Sa imi spuneti si mie cand o sa scrie si el ceva pozitiv.
In Prosport Staicu publica materiale pozitive in general - in sprijinul U Craiova. El este unul dintre putinii ziaristi care publica la Bucuresti despre U Craiova intr-un mod decent.

In Cuvintul Libertatii el publica aceste analize ale jucatorilor care sint acide - dar de multe ori realiste. Astea sint greu de facut - de ce ? Pentru ca risca sa ii supere pe cei de la club si chiar pe jucatori - asa ai mai putin acces la informatii de la club. E mult mai usor sa-i cocolosesti pe jucatori.

Chiar ma gindeam, dupa ultima lui analiza, ca noi in 8 ani am avut un singur fundas dreapta decent (Martic) si un singur numar 9 (Koljic) : asta arata un scouting nefericit, plus pastrarea in lot a multor jucatori care nu performeaza, in loc sa se incerce alte variante pe post / jucatori noi.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de SLH » 16 Sep 2021, 20:13

Treaba cu abonamentele e mai complexa, dar e clar ca o mare parte din abonati nu vin. De exemplu eu le-am facut copiilor care au impreuna 5 ani si evident ca nu o sa vina la meciuri. Din cand in cand le mai dau unor oameni, dar de obicei sunt niste abonamente 'pierdute'.
De la anul trebuie sa reglementam si asta. Sa existe niste abonamente mai ieftine de sustinere sa zicem, fara loc in baza carora sa poti sa primesti bilet contra unui cost preferential primele 2 zile de cand sunt scoase la vanzare biletele pt un meci dupa care sa devina inactive.
De exemplu imi fac un abonament de sustinere cu 100 de lei desi sunt din alt oras si nu stiu cand sau daca ajung vreodata. Inainte de fiecare meci am 48H in care pot pe baza codului de abonament sa-mi cumpar un bilet cu 50% reducere. Asa cred ca toate partile au ceva de castigat. Cifrele pot sa fie si altele, dar ideea in sine sa fie asta.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 16 Sep 2021, 20:15

SLH scrie:Treaba cu abonamentele e mai complexa, dar e clar ca o mare parte din abonati nu vin. De exemplu eu le-am facut copiilor care au impreuna 5 ani si evident ca nu o sa vina la meciuri. Din cand in cand le mai dau unor oameni, dar de obicei sunt niste abonamente 'pierdute'.
De la anul trebuie sa reglementam si asta. Sa existe niste abonamente mai ieftine de sustinere sa zicem, fara loc in baza carora sa poti sa primesti bilet contra unui cost preferential primele 2 zile de cand sunt scoase la vanzare biletele pt un meci dupa care sa devina inactive.
De exemplu imi fac un abonament de sustinere cu 100 de lei desi sunt din alt oras si nu stiu cand sau daca ajung vreodata. Inainte de fiecare meci am 48H in care pot pe baza codului de abonament sa-mi cumpar un bilet cu 50% reducere. Asa cred ca toate partile au ceva de castigat. Cifrele pot sa fie si altele, dar ideea in sine sa fie asta.
Foarte buna idea. Bravo.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Sep 2021, 20:28

Cicaldau si Morutan, titulari in EFL cu Lazio

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de David Graham » 16 Sep 2021, 21:00

Mitrita gol in Gibraltar
Lincoln - PAOK 0-2 min.58
:)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 16 Sep 2021, 21:08

SLH scrie:
16 Sep 2021, 20:13
Treaba cu abonamentele e mai complexa, dar e clar ca o mare parte din abonati nu vin. De exemplu eu le-am facut copiilor care au impreuna 5 ani si evident ca nu o sa vina la meciuri. Din cand in cand le mai dau unor oameni, dar de obicei sunt niste abonamente 'pierdute'.
De la anul trebuie sa reglementam si asta. Sa existe niste abonamente mai ieftine de sustinere sa zicem, fara loc in baza carora sa poti sa primesti bilet contra unui cost preferential primele 2 zile de cand sunt scoase la vanzare biletele pt un meci dupa care sa devina inactive.
De exemplu imi fac un abonament de sustinere cu 100 de lei desi sunt din alt oras si nu stiu cand sau daca ajung vreodata. Inainte de fiecare meci am 48H in care pot pe baza codului de abonament sa-mi cumpar un bilet cu 50% reducere. Asa cred ca toate partile au ceva de castigat. Cifrele pot sa fie si altele, dar ideea in sine sa fie asta.
La meciul cu boovenii, veți face o postare explicita la nord prin care sa faceți apel la toti suporterii Științei sa vina la nord? Cunosc mulți suporteri ai științei care la booveni vs știința vor sa ia bilet la t2 ca le e frica de o eventuala bataie generala între Nord și puz
Trebuie facuta o campanie în sensul asta sa umplem nordul

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de FreakBoy » 16 Sep 2021, 21:13

Un nord plin fara tribuna de partea noastră tot egal o sa fie considerat.. dar eu cred că sâmbătă vor face tot posibilul sa se iasă în evidență și să fie la a doua abatere cat sa mai rămână "meciul" nedecis.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de SLH » 18 Sep 2021, 15:54

fanatic16 scrie:
16 Sep 2021, 21:08
SLH scrie:
16 Sep 2021, 20:13
Treaba cu abonamentele e mai complexa, dar e clar ca o mare parte din abonati nu vin. De exemplu eu le-am facut copiilor care au impreuna 5 ani si evident ca nu o sa vina la meciuri. Din cand in cand le mai dau unor oameni, dar de obicei sunt niste abonamente 'pierdute'.
De la anul trebuie sa reglementam si asta. Sa existe niste abonamente mai ieftine de sustinere sa zicem, fara loc in baza carora sa poti sa primesti bilet contra unui cost preferential primele 2 zile de cand sunt scoase la vanzare biletele pt un meci dupa care sa devina inactive.
De exemplu imi fac un abonament de sustinere cu 100 de lei desi sunt din alt oras si nu stiu cand sau daca ajung vreodata. Inainte de fiecare meci am 48H in care pot pe baza codului de abonament sa-mi cumpar un bilet cu 50% reducere. Asa cred ca toate partile au ceva de castigat. Cifrele pot sa fie si altele, dar ideea in sine sa fie asta.
La meciul cu boovenii, veți face o postare explicita la nord prin care sa faceți apel la toti suporterii Științei sa vina la nord? Cunosc mulți suporteri ai științei care la booveni vs știința vor sa ia bilet la t2 ca le e frica de o eventuala bataie generala între Nord și puz
Trebuie facuta o campanie în sensul asta sa umplem nordul
Pai si astfel de baitaie unde ar avea loc, nu tot la T2?
E o ineptie sa crezi ca poti sa o ajuti pe Stiinta de la T2, dar in acelasi timp sa fi fatalau si sa zici ca fugi de bataie. Cine isi inchipuie ca daca niste razleti de la t2 o sa reactioneze pro Stiinta o sa scape nebatuti? Sau viseaza ca o sa vina atunci Nordul pana la T2 sa-i salveze pe ei?
E limpede T2 gol o sa arate ca mittieii nu au suporteri, in timp ce la noi cu ei T2 o sa fie macar semi-plin.
Oricum e inutila discutia, cine nu a gandit asa singur nici nu o sa inteleaga vreo explicatie. Sau, mai simplu, chiar nu tine cu Stiinta si asteapta sa vada cine bate in teren si in tribune ca sa isi aleaga echipa.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 18 Sep 2021, 16:10

SLH scrie:
18 Sep 2021, 15:54
fanatic16 scrie:
16 Sep 2021, 21:08
SLH scrie:
16 Sep 2021, 20:13
Treaba cu abonamentele e mai complexa, dar e clar ca o mare parte din abonati nu vin. De exemplu eu le-am facut copiilor care au impreuna 5 ani si evident ca nu o sa vina la meciuri. Din cand in cand le mai dau unor oameni, dar de obicei sunt niste abonamente 'pierdute'.
De la anul trebuie sa reglementam si asta. Sa existe niste abonamente mai ieftine de sustinere sa zicem, fara loc in baza carora sa poti sa primesti bilet contra unui cost preferential primele 2 zile de cand sunt scoase la vanzare biletele pt un meci dupa care sa devina inactive.
De exemplu imi fac un abonament de sustinere cu 100 de lei desi sunt din alt oras si nu stiu cand sau daca ajung vreodata. Inainte de fiecare meci am 48H in care pot pe baza codului de abonament sa-mi cumpar un bilet cu 50% reducere. Asa cred ca toate partile au ceva de castigat. Cifrele pot sa fie si altele, dar ideea in sine sa fie asta.
La meciul cu boovenii, veți face o postare explicita la nord prin care sa faceți apel la toti suporterii Științei sa vina la nord? Cunosc mulți suporteri ai științei care la booveni vs știința vor sa ia bilet la t2 ca le e frica de o eventuala bataie generala între Nord și puz
Trebuie facuta o campanie în sensul asta sa umplem nordul
Pai si astfel de baitaie unde ar avea loc, nu tot la T2?
E o ineptie sa crezi ca poti sa o ajuti pe Stiinta de la T2, dar in acelasi timp sa fi fatalau si sa zici ca fugi de bataie. Cine isi inchipuie ca daca niste razleti de la t2 o sa reactioneze pro Stiinta o sa scape nebatuti? Sau viseaza ca o sa vina atunci Nordul pana la T2 sa-i salveze pe ei?
E limpede T2 gol o sa arate ca mittieii nu au suporteri, in timp ce la noi cu ei T2 o sa fie macar semi-plin.
Oricum e inutila discutia, cine nu a gandit asa singur nici nu o sa inteleaga vreo explicatie. Sau, mai simplu, chiar nu tine cu Stiinta si asteapta sa vada cine bate in teren si in tribune ca sa isi aleaga echipa.
Perfect de acord însă tot vad nevoia unui comunicat în privința asta ca să vina cati mai mulți la nord în meciul cu boovenii

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de David Graham » 18 Sep 2021, 16:19

Nu ai cum sa faci T2 sa stea la peluza, vor fi amestecati, de-ai nostri cu de-ai lor. Dar nu va fi asta problema... daca va fi 30% dupa COVID ...va fi 30% din fiecare sector fie ca e la peluza fie ca e la T2. Se vor pune in vanzaare un anumit nr de bilete la peluze si T2.
Dupa modelul cu FCSB, vor cumpara pentru ei totul la T2. Noi vom ramane cu 2.000 de bilete la PN. Nu va faceti iluzii !
:)(

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de SLH » 18 Sep 2021, 16:39

David Graham scrie:
18 Sep 2021, 16:19
Nu ai cum sa faci T2 sa stea la peluza, vor fi amestecati, de-ai nostri cu de-ai lor. Dar nu va fi asta problema... daca va fi 30% dupa COVID ...va fi 30% din fiecare sector fie ca e la peluza fie ca e la T2. Se vor pune in vanzaare un anumit nr de bilete la peluze si T2.
Dupa modelul cu FCSB, vor cumpara pentru ei totul la T2. Noi vom ramane cu 2.000 de bilete la PN. Nu va faceti iluzii !
Planul e sa le cumpere ei inclusiv pe majoritatea de la Nord ca sa ramanem putini.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de David Graham » 18 Sep 2021, 16:52

Si la meciul retur din februarie ce vor face ? Vor mai pupa locuri ? Poate ca pana atunci avem 75% din stadion si nu 30% cum se preconizeaza pentru ei ?
:)(

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de SLH » 18 Sep 2021, 17:10

David Graham scrie:
18 Sep 2021, 16:52
Si la meciul retur din februarie ce vor face ? Vor mai pupa locuri ? Poate ca pana atunci avem 75% din stadion si nu 30% cum se preconizeaza pentru ei ?
Poate pana in februarie nici nu ii mai intereseaza

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Iancu Magheru » 18 Sep 2021, 18:36

Nu vă mai faceți griji cu familiștii. Sunt neglijabili, și ca suporteri, și ca performanța in teren și tot. Noi să ne vedem de-ale noastre. De ex. o victorie cu cfr ar fi briliantă luni, dupa ce Farul si Rapid au pierdut etapa asta meciuri cu adversari facili.

Închis