Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Guardiola » 26 Sep 2021, 20:17

malus dacus scrie:
26 Sep 2021, 15:48
Ziar de Cluj ăsta îmi sună cumva ca Ziar de Craiova, care e ajîc notoriu. Poate chiar e vorba de o franciză, habar n-am, că-s peste tot ziare de-astea "Ziar de...". Nu zic că nu-s capabili ăia de la cfr de tot felul de chestii, dar nu pot nici să înghit pe nemestecate ca zice 'reputatul ziarist' Liviu Alexa, fost șef psd și el pe acolo. Plus reputatul analist Gușă. Dar, e bine ca se ceartă. Am mai citit articole de Alexa, toate împotriva cfr și Varga. E bine.
Faptul că Dancu se pozează cu fularul cfrului și că este prezent la toate acțiunile FRF ca un sponsor din umbra pentru mine e clar că bureleanu și ai lui trag pentru CFR.
Când a jucat cfrul cu Sevilia a avut meci la noi și ne-a bătut. Am fost la Ramada la brunch atunci și am văzut tot lotul lor și tot stafful. Undeva la bar era o masa cu bătrânei in haine decente care se vedeau că sunt importanți deaorece și bursucul cu mara au venit și i-au salutat respectuos. Nu am cunoscut pe nimeni și nu îmi spunea nimic fetele lor, dar bănuială a fost că erau securiști. Nu aveau fete de sponsori, cu doar de colonei.
Deci ceva adevăr e și în ce scriu ăștia, la fel cum era Rotaru cu Hrebenciuc. In același timp nu reușesc să găsesc un motiv de ce u Cluj nu a promovat deși au ditamai bugetul și aconditii excelente.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Iancu Magheru » 26 Sep 2021, 20:34

Guardiola scrie:
26 Sep 2021, 20:17
malus dacus scrie:
26 Sep 2021, 15:48
Ziar de Cluj ăsta îmi sună cumva ca Ziar de Craiova, care e ajîc notoriu. Poate chiar e vorba de o franciză, habar n-am, că-s peste tot ziare de-astea "Ziar de...". Nu zic că nu-s capabili ăia de la cfr de tot felul de chestii, dar nu pot nici să înghit pe nemestecate ca zice 'reputatul ziarist' Liviu Alexa, fost șef psd și el pe acolo. Plus reputatul analist Gușă. Dar, e bine ca se ceartă. Am mai citit articole de Alexa, toate împotriva cfr și Varga. E bine.
Faptul că Dancu se pozează cu fularul cfrului și că este prezent la toate acțiunile FRF ca un sponsor din umbra pentru mine e clar că bureleanu și ai lui trag pentru CFR.
Când a jucat cfrul cu Sevilia a avut meci la noi și ne-a bătut. Am fost la Ramada la brunch atunci și am văzut tot lotul lor și tot stafful. Undeva la bar era o masa cu bătrânei in haine decente care se vedeau că sunt importanți deaorece și bursucul cu mara au venit și i-au salutat respectuos. Nu am cunoscut pe nimeni și nu îmi spunea nimic fetele lor, dar bănuială a fost că erau securiști. Nu aveau fete de sponsori, cu doar de colonei.
Deci ceva adevăr e și în ce scriu ăștia, la fel cum era Rotaru cu Hrebenciuc. In același timp nu reușesc să găsesc un motiv de ce u Cluj nu a promovat deși au ditamai bugetul și aconditii excelente.
Din liga 2 promovezi daca jucătorii au mentalitate, ambiție, asa cum au avut fcu din pacate. Pt ca nu iti permiți să rupi norii cu jucatori buni si salarii imense. E adevărat, trebuie oameni care sa stie juca bine și stabilitate financiară, dar in primul seriozitate. Iar U Cluj nu a avut norocul decat de bani, nu si de jucatori serioși. Eu as vrea sa promoveze, cred ca ar mai știrbi din hegemonia cfr-ului. Greu ar lua frânarii 6 puncte cu ei.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 26 Sep 2021, 21:17

Un test de inteligenta in zona de PR pentru ai nostri la meciul cu boovenii.

Sper ca vor reusi sa transmita citeva adevaruri simple :

- Universitatea Craiova a mai jucat cu alte echipe din Craiova in meciuri oficiale; echipele din Craiova joaca cu multa ambitie impotriva Universitatii Craiova pentru ca asa faci cind joci impotriva echipei fanion;
- destule echipe din Craiova in prima liga - Electroputere, Extensiv, Gaz Metan CFR; inca una, infiintata in 2017 acum e in liga 1;
- acest meci va fi primul intre cele doua echipe; FC Calu a mai jucat in liga 3 cu satelitul Universitatii Craiova.
- probabil ca angajatii lui boo nu cunosc nimic depre istoria Stiintei : stiu ei ca stema cu leul a Craiovei Maxima nu e la ei ?
- asta micu Albu tot face git prin presa; ii putem explica ca Ilie Balaci, cica "idolul" lui, n-a jucat niciodata cu sigla clonata de pe cirpele boovenilor, ci a jucat doar cu sigla Universitatii Craiova de pe tricourile noastre.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Iancu Magheru » 26 Sep 2021, 21:20

Foarte puțin probabil sa se mai joace cu spectatori meciul cu familiștii, 4.62 rata de infectare azi in Craiova. Iar alaltăieri era 3.4. Poate s-o juca la Tg Jiu cum mai zicea cineva pe aici.
Last edited by Iancu Magheru on 26 Sep 2021, 21:36, edited 1 time in total.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 26 Sep 2021, 21:28

Cel mai bine e sa nu-i bagi in seama pe familisti; baga-i in aceeasi oala cu alte echipe din Craiova : Electro, Extensiv, Gaz Metan CFR etc. Bine chestia asta e o insulta pentru Electro - o echipa apreciata pe vremuri si sustinuta.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Sep 2021, 08:46

Rotaru: „Nu e un meci de orgoliu cu cealalaltă Craiova. S-a văzut că s-a tras o linie. Am jucat cu Sepsi luni și am avut 10.000 de spectatori, la ora 21:00, iar ceilalți, cu FCSB-ul la ora 20:00, au avut 5.500 - 6.000 de spectatori. De asta spuneam că îmi doresc să vină în Liga 1, pentru a se spulbera acest mit, cu suporteri mai mulți sau mai puțini. Fără discuții, ne batem la titlu! Realistic vorbind, anul trecut aveam 8 puncte în față după 10 etape, anul ăsta suntem pe locul 9 după 9 etape, cu 12 puncte. La 11 puncte distanță. Deci dacă recuperăm până la sfârșitului 3 puncte, rămân 4 puncte între noi și liderul Ligii 1”

Mititelu: "Țin să îi reamintesc lui Rotaru ca aici nu suntem la ANRP, unde își supraestima despăgubirile prin dosare, ci suntem la fotbal. Să își potolească prostul obicei de a supraestima numărul spectatorilor care vin la CSU!
A vândut 6.000 de abonamente cu 20 de lei. La meciul lor cu Sepsi nu au fost 10.000 de oameni, cum nici la meciul nostru cu Steaua nu au fost 6.000. Am avut 8.000 de spectatori la meciul cu Steaua, cu tot cu loje. Deocamdată media de spectatori ne este favorabilă. Suntem peste ei!
Linia se va trage la sfârșitul sezonului, nu după 9 etape. 7 ani s-au distrat singuri prin Craiova și prin Liga I, dar s-a terminat. Karma și Dumnezeu o să îi bată la ușă lui Rotaru cât de curând. Nota de plată pentru răul făcut familiei mele și suporterilor echipei Universitatea Craiova o să o primească când îi va fi lumea mai dragă. Îi propun să își mai facă o asociație - Asociația Pentru Protecția Numărului de Spectatori”

Suporterii din Craiova: "E meci? Ce meci? Ai vazut ultimul clip pe TikTok?"

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 27 Sep 2021, 09:02

Amandoi bat campii !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 27 Sep 2021, 12:05

Un nou transfer - croat de 25 de ani
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ni-1288667

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de florinkeke » 27 Sep 2021, 12:21

Sa speram ca am gasit si noi un jucator minune la "reduceri". Bafta la noi Ante :)

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Sep 2021, 13:35

E interesant ce scrie sub poza lui în articol, în sfârșit...... Altceva aș vrea să remarc. Dacă asta e rețeta succesului pt titlu să joci cum a jucat CFR aseară sincer mă lipsesc. Doar la liga 4a am mai văzut așa trageri de timp și dominați într-un hal... E incredibil. Prefer să jucăm spectaculos și asta e... Să fie ce o fi....

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de David Graham » 27 Sep 2021, 13:41

Ne-am umplut de stangaci...tipul pare mai mult o alternativa la Gustavo. E mai inalt, da bine cu stangu...pare mai in forta.
:)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Sep 2021, 13:47

https://youtu.be/qDoiMV986YI

Nu-i rău, cred ca e mai agil decât Fedele și pare mai inteligent decat Mamut. Mie imi plac croații, sunt serioși și ambițioși. Daca s-ar intoarce și Martic ar fi blană, că tot pune el încontinuu poze de pe vremea cand juca la noi, poate e vreun hint ceva.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 27 Sep 2021, 13:50

Iancu Magheru scrie:
27 Sep 2021, 13:47
https://youtu.be/qDoiMV986YI

Nu-i rău, cred ca e mai agil decât Fedele și pare mai inteligent decat Mamut. Mie imi plac croații, sunt serioși și ambițioși. Daca s-ar intoarce și Martic ar fi blană, că tot pune el încontinuu poze de pe vremea cand juca la noi, poate e vreun hint ceva.
Martic ajunsese panarama de fundas înainte sa plece, mai bine ne lipsim de el

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Sep 2021, 15:09

fanatic16 scrie:
27 Sep 2021, 13:50
Iancu Magheru scrie:
27 Sep 2021, 13:47
https://youtu.be/qDoiMV986YI

Nu-i rău, cred ca e mai agil decât Fedele și pare mai inteligent decat Mamut. Mie imi plac croații, sunt serioși și ambițioși. Daca s-ar intoarce și Martic ar fi blană, că tot pune el încontinuu poze de pe vremea cand juca la noi, poate e vreun hint ceva.
Martic ajunsese panarama de fundas înainte sa plece, mai bine ne lipsim de el
Indisciplinat, cu Reghe nu cred sa mai meargă așa.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Sep 2021, 15:19

Mi se pare slab, sub Cimpanu, poate la nivel cu Capatana. Vedem.

Ofosu, om de titlu in slovacia nu isi gasea locu la Craiova. Chiar el a zis, la nivel tehnico tactic, campionatul romanesc e peste slovacia.
Ei ne bat prin europa unde mergem noi bauti dar in rest sunt sub noi.
Ca viteza sau intensitate de joc, calitati tehnice individuale si fuga, pare jucator de mijlocul clasamentului :hai

Închis