Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 13 Oct 2021, 18:10

Sa luam lucrurile pozitive, cum ne învață marele rege - e bn ca dintre toti galagiosii, cititorul mt i-a recunoscut pe ai nostri.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 13 Oct 2021, 18:52

Mi-a placut ca MT a incercat si o perversa cu rasism, dar in cazul de fata dintre Baiaram, Campanu si Markovici, minoritarul era Campanu.
De cand i-au gasit pe booveni cu batele in stadion, au inceput sa curga reclamatiile fata de Universitatea si PN. Mie imi miroase a booveni pe-aici.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Oct 2021, 19:57

Sunt niste copii de 20 de ani care castiga mii de euro pe luna, ce vrei sa faca ? sa citeasca Kant in avion ?
Cu totii faceam asa pe la liceu

Cand esti in staff la nationala U18 U19 U20 etc, pe langa antrenor profesionist esti si parinte. E vina celor din staff ca nu le da peste bot.
Problema este alta, faptul ca viitoarele noaste transferuri de milioane trateaza nationala ca o excursie. Asta arata ca sunt niste copii care nu inteleg inca profesionalismul . Vezi Halaand sau Mbape.

Sa va arat ce iesri avea Ibrahimovic pe la conferintele de presa ? Pana la urma e si el un tigan din balcani ca cei enuntati mai sus

Pusera astia gazonu ? cine se infiltreaza sa faca o poza ?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 13 Oct 2021, 20:19

Nu sunt cei mai educati baietasi din lume, asta e clar, dar ce ma mira este ca nu a fost niciun “adult” de la FRF cu ei, si deasemenea cum s-au nimerit fix numai aia de la Craiova cu probleme, si Digi a luat de bun totul si imediat a pus articolul.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 13 Oct 2021, 20:19

Problema e ca MT i-a vazut doar pe-ai nostri. Scrisoarea e scrisa pervers, nimeni nu spune ca sunt jucatorii Universitatii Craiova, desi toata lumea stie, ca sa nu para un atac la echipa, dar exact asta este. Toti fotbalistii tineri fac asa, dar MT ii numeste doar pe-ai nostri.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 13 Oct 2021, 20:29

Revenira cu detalii, se pare ca MT a facut o sesizare si la FRF si asta e bine
https://m.digisport.ro/fotbal/echipa-na ... te-1315329

Una peste alta, Digi jubileaza ca exista zeci si sute de comentarii in care ne spun toti cat de mult ne urasc pe noi oltenii astia necivilizati, ca toti suntem asa, se stie.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 13 Oct 2021, 22:58

Să trimită cititorul MT o scrisoare și în legătură cu bâtele introduse de familia Mititelu pe stadion la un meci cu grad maxim de risc, poate atunci alocă digi mai mult de 15 secunde subiectului.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2124
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 13 Oct 2021, 23:47

Ba fraților e motiv de bucurie pentru mine articolul ala de [cenzurat], arata ce frica le e de Universitatea, si la bucuresteni, si la booveni.
Suntem cea mai in forma echipa la ora actuala, am câștigat de maniera clara si am dominat si la capitolul suporteri, iar asta deranjează, diferența e ca noua in afara de articole de [cenzurat] nu au ce sa ne facă, in schimb la rapid l au saltat pe Mita Iosif ca se duceau aia la 1 punct de cfr cluj, pe motiv ca n are licenta
Sunt strict obiectiv aici, si e nedreptate ce fac ăștia la colorați, dar in același timp ma bucur ca la noi nu se poate întâmpla asa ceva.
Noi in mai puțin de 2 săptămâni am dat o mare mooie la kolozsvar, dinamuie si mai ales booveni.
Veți zice ca cfr era cu echipa 2 dar contează mult rezultatul in opinia mea, plus faptul ca in Gruia meritam cel puțin egalul la cât au ratat Ivan si Campanu
Suntem pe drumul cel bun dupa mult timp, luni sper sa fim peste 10 mii
Forza Știința

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 14 Oct 2021, 00:49

Dupa ce am procesat un pic informatiile din spatiul public - mi se pare dubios circul asta cu cei 3 de la tineret.

Deci o scrisoare anonima a cuiva ajunge pe prima pagina ? Asta e incredibil. Pare facatura 100 % - si nu are nimic de a face cu jurnalismul. Exista filmulete, dovezi ? Oricine poate scoate un telefon mobil si inregistra ceea ce se intimpla. Cum dracu' sa publici o anonima a cuiva si nu faci o minima investigatie jurnalistica ? Ia trimiteti oricare de aici o scrisoare la Digi sa vedem daca ajunge la prima pagina ?

Ce dovezi are anonimul asta ?

Ce om normal vede vreo 20-25 de jucatori tineri si ii recunoaste din toata gramada pe cei 3 de la Craiova ? Trebuie sa fii pasionat de fotbal sa-i recunosti pe cei trei - si omul o fi pasionat, dar cu ce echipa tine ?

Anonima scrie : "O însoțitoare de zbor, româncă, care și ea a fost abuzată de Cîmpanu și Baiaram". Asta e fabulos ! Asta imi aduce aminte de mititelu - ca striga ca FRF comite abuzuri impotriva lui. Cum sa pretinzi ca o femeie a fost ABUZATA de niste tineri in vazul tuturor ?

P.S. Sper ca cei de club sa se pozitioneze corect fata de aceasta situatie si sa scoata in evidenta ceea ce am scris eu mai sus !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de manex » 14 Oct 2021, 08:40

Este o facatura, clar. Dupa meciul lui Markovic unde l-au facut praf a urmat Ivan ca l-a scapat pe ala, acum chestia asta. Pai daca e sa ne gandim, astia sunt jucatorii noștri cei mai buni. Se incearca sa dea in eidin toate pozițiile. Sa le scada cota, nu stiu. Si stweardesa de ce nu a facut plangere? Unde e plangerea ei? Facatura

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Oct 2021, 08:43

Partida din optimile Cupei României, dintre Minaur Baia Mare şi Universitatea Craiova, programată miercuri, 27 octombrie, de la ora 18:00, se va disputa pe arena „Viorel Mateianu” din Baia Mare. Gazdele partidei au decis să închirieze o nocturnă mobilă pentru acest meci, în ciuda costurilor destul de mari (circa 60.000 de euro), care afectează bugetul clubului, dar au ţinut să organizeze pe propriul teren partida contra deţinătoarei trofeului.

O parte din încasări va fi acoperi cheltuiala gazdelor. din preţul biletelor la meci, unul destul de mare, 50 de lei tichetul. Stadionul va fi deschis în proporţie de 50 la sută, respectiv se mizează pe o asistenţă de 4.000 de spectatori, iar pentru fanii oaspeţilor sunt rezervate 200 de locuri.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de David Graham » 14 Oct 2021, 08:45

Sa-i intelegem pe acesti baieti, supusi unui regim concentrational, aspru, militaresc (mai ales sub comanda lui Reghe), rupti de lume si de familie...apuca si ei sa-si faca (ca un reflex), cum pot, mici placeri: ba isi intind un basorelief pe piele, ba isi lasa sortul, pantalonii in vine ca sa ne arate chilotii, o mica epatare in aeroport ...este bomboana de pe coliva. Nu inteleg ce au avut cu stewardesele, niste pasarici care reusesc sa arate bine mereu ...:)(
:)(

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de FreakBoy » 14 Oct 2021, 08:50

manex scrie:
14 Oct 2021, 08:40
Este o facatura, clar. Dupa meciul lui Markovic unde l-au facut praf a urmat Ivan ca l-a scapat pe ala, acum chestia asta. Pai daca e sa ne gandim, astia sunt jucatorii noștri cei mai buni. Se incearca sa dea in eidin toate pozițiile. Sa le scada cota, nu stiu. Si stweardesa de ce nu a facut plangere? Unde e plangerea ei? Facatura

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Nu trebuia nici măcar să facă plângere, doar dacă își anunță căpitanul îi putea reține 100% la aterizare.
I N I M I T A B I L I

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 14 Oct 2021, 09:49

Hai bă mă lași..... Știa M. T că îi cheamă X, y și z.... Sunt suporteri de ai noștrii care nu ii recunosc dacă ii văd pe stradă.... Era vreun fcsbist sau boovean fraierul ăsta de M. T. sau totul e inventat. Vreun frustrat între 2 vârste... Oricum generația tânără și cei care acum joacă și cei mai mici preșcolari, din care face parte și fiu miu sunt aparte față de noi, au crescut mai dezinvolti fără inhibiții și sunt mai gălăgioși... bine în afară de timpul când stau pe telefoane.... Dar până la urmă ce e asta? Adică nu au vorbit urât cu omul sau cu stewardesa.... Că erau ei mai vocali.... Eventual dacă nu ți-a convenit trebuia să le spui lucrul ăsta...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Oct 2021, 10:54

Oricum nu prea face mare lucru in afara de vopsit gardu, Cirtu ar trebui sa intre la digi si sa le demonteze elanul.
Daca se injurau in franceza nu mai intelegea nimeni . Si ce daca se injurau intre ei si isi dadeau palme, suntem in Korea de Nord ?

”Mă simt foarte bine pentru că nu mai am dureri la genunchi. Întâlnirea cu băieții și cu mingea a fost extraordinară. Cinci luni m-am antrenat separat și mi-a fost foarte greu, pentru că nu e ușor singur. Ești tu cu tine și trebuie să te motivezi, dar am trecut peste perioada asta și chiar mă simt foarte bine.
Am trecut veste văzându-i pe băieți la treabă, la meciuri. Asta mă motiva foarte bine, pentru că îmi doream și eu să revin cât mai repede. A fost un proces lent”, Paul Papp

Închis