Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 31 Iul 2021, 22:02

Koson scrie:
dorumihnea2 scrie:
31 Iul 2021, 17:54
Koson scrie:
31 Iul 2021, 14:50
Grande, Cartu si Marcel nu sunt sunt scouteri, sunt...degeaba. Oamenii astia nu ajuta cu nimic, doar incurca, asa vad eu.
Si va rog! Sa fiu contrazis cu argumente, nu cu sentimentalisme. M.Popescu out! Cartu out! Ca nu murim daca guristii astia nu-s in schema. Sau poate ma ia iarasi vreunul pe-aci la plua ca o fi si Marcel vreo glorie fata de care, eu, un nenorocit, nu am respect?
Guristii afara, scouterii afara, si purtatorii de tricouri gen Papp, Vatajelu, Bic, Capatana, Mateiu, Fedele.
Mintile in cap lui Bancu si Nistor, vedetele pluii...si daca nu se poate, un ban cinstit pe ei si pa!
Pe Screciu, Markovic si Campanu poti sa-i ierti deocamdata. Nu au varsta si nici aplecarea spre vagabonteala astora, "marile scule". Par un pic mai inocenti.
Stam ca prostii si plangem in batista..astia au conditii si salarii de Bundesliga si joaca de subAlbania de nord...Dar ce [****], sunt "baietii nostri"...
Sa-i pupam in fund pe veci! E fundul nostru, corect domnul admin ciudat? Un ban daca se poate, ca e mosia dvs. ...ca dupa Tbilisi...
Ești cam supărat astăzi și bănui că dacă te contrazice cineva iar începi să jignești.... Dar nu ai dreptate și vezi lucrurile prea pătimaș.
Ai un pic de dreptate, azi fusei cu capsa pusa, scuze bro! Dar m-a scos total din sarite meciul asta cu Laci. Asa am patit si anul trecut cu locomotiva. Turbez cand ne ard no name-urile astea. Inca o data, daca te-am deranjat cu ceva nu e din cauza ta, pur si simplu turbez la infrangerile astea cu straini de doi bani.
Si pe mine ma deprima infrangerile astea. Cand pierzi un meci la scor dar pe greseli copilaresti, mai inteleg. Zic, hai ca se pot remedia, nu au fost concentrati, oboseala, accidentari, etc. Dar cand vad meciuri din astea, in care nu vezi 3 pase consecutive spre atac("tranzitia pozitiva"), cand mijlocasul ofensiv si atacantul nu reusesc un sut concret pe poarta, nu mai inteleg de ce ii consideram valorosi, pe ce criterii de evaluare? Dupa figuri(tipete) in teren sau la antrenamente?! Doar ca imbraca tricoul alb-albastru?! Astept sa avem 2 mijlocasi centrali care fac ceva cu mingea, elimina adversar, isi fac mingea pe sut din afara careului...


Sent from my iPad using Tapatalk

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de FreakBoy » 31 Iul 2021, 23:17

Koson, poți continua cum vrei tu. Tot prost ești!
Am un prieten bun care nu m-ar lasă să îți zic ce vreau. Nu pentruca nu am dreptatedar pentru ca as afecta și mulți alți nevinovați. Cred ca am mai avut discuția asta, ar trebui sa lupți pentru ai tai nu sa ii faci de ras la fiecare pahar.
Eu țin la prietenul meu, dacă vrei sa te înjur te înjur în privat.
Revenind la ce tu nu înțelegi, Cartu nu e semizeu, Cartu e zeu! Datorita lui suntem azi aici. El a făcut diferenta dintre noi, uta, ripensia, farul și multe alte echipe anonime.
Respecata-ti legendele! Fix asta i-am zis și unui mititel. Nu cred ca e diferența între voi.
I N I M I T A B I L I

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Koson » 01 Aug 2021, 00:36

Esti penibil! Pur si simplu. Argumentul tau suprem e ca m-ai facut prost. Tocmai de-aia sunt peste tine, ca nu sunt un dragut care considera ca daca sunt jucatorii mei sunt perfecti.
Injura-ma in privat daca te tine!
Cartu asta o fi zeu pentru tine, eu te intreb ce plus a adus Zamolxe asta la echipa. Si nu doar eu ma intreb, toata lumea se intreaba.
Te-ai scos ca m-ai facut prost, esti fabulos, n-am mai vazut ca tine!
Eu respect legendele, dar nu le vad rostul. Arata-mi calea, Moise! Unde [****] gresec? Ce mama dracului au realizat legendele tale in ultimii 20 de ani sefule de forum? Ce? Raspunde!
Ai vazut la mine lipsa de respect fata de ei? Nu, ai vazut indoiala fata de capabilitatile lor! Asta ma face mititel? Pai daca imi pun intrebarea asta si tu ma injuri, eu sunt perfect legitimat sa te considert pe tine mititel. Pentru ca eu "in prostia mea" vreau binele acestui club, nu latru lozinci ca matale.
Nu intentionez sa te jignesc, dar esti prea iubaret fata de echipa, cand trebuie si mai ales cand nu trebuie, ca un copil legat de ma-sa. Dar copilul ala daca o ia pe aratura are nevoie de un tata care sa-i dea una la buci. Sa-si revina un pic. Ei, uite ca unii considera ca avem nevoie de o palma la buci. Sau doua.
Tu esti mamicuta aia care mangaie prostul pe cap cand a luat nota 2 la limba georgiana. Si acum ai mai luat un doi la albaneza.
Si dai in clocot pe-aici daca zice cineva de rau de loaza ta. Pai ajuta-l! Invata-l! Fa-l mai bun! Nu te bucura ca e prostul tau!
Atat si cu tine!
P.S.: Sunt "prietenul" tau Leonard de la Tbilisi. Ma facusi muci cu Laci. Astept urmatoartea tragere. Daca o mai fi! Si un ban eventual. Se poate, nu?

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Koson » 01 Aug 2021, 00:55

Inca ceva si am incheiat, mestere Freak. Nu beau in weekend, beau doar in timpul saptamanii, la job :laughing: . Sa traiesti! Nu tin ranchiuna.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Aug 2021, 14:53

Nu știu cât aduce Cirtu plus sau minus la echipa dar știu clar ca noi echipa de titlu pana acum nu am avut.. când eram aproape de o echipa am adus pe Câmpanu, Ofosu și Capatana și am dat pe Mihăilă deci.. 3 rezerve pe un titular și pe Tudorie/Mamut in locul lui Koljic, în loc sa aduci 2 piese grele de 1 mil fiecare.. ne-am cârpit ce sa mai și asta e strategie de la Rotaru.. Nu a venit Mihăiță sa zică ca vrea el ceva top și da cu banu și ăilalți au zis ca nu, sa aducem ceva ieftin... hai sa fim serioși

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 03 Aug 2021, 12:34

Cica Reghe incaseaza 25 000 euro/ luna plus bonusuri de performanta ! Rotaru vad ca s-a decis sa bage adanc mana in buzunar in privinta asta !

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 04 Aug 2021, 01:23

Ce neam prost e Radoi asta !

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dinamo ... 38606.html

Si asta a fost la un pas de a deveni antrenorul Craiovei anul trecut, dupa plecarea lui Bergodi. Te doare minte ce era in capul aluia de s-a gindit la o asa idee.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de _BGD_ » 04 Aug 2021, 11:52

Mihai Rotaru spune ca cica in 3 zile l-ar fi vandut pe Andrei Vlad in strainatate si ca ar fi aflat ciobanu si de-asta a picat transferul.

Mie unul imi vine greu sa cred aceasta poveste... cred ca a dat-o Rotaru sa se scoata dupa ce l-a refuzat Vlad

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de marius_vl » 04 Aug 2021, 13:45

si mai spune ca cica s-a gandit sa se retraga mai repede din fotbal dupa ultimele evenimente, ca de ce isi permite lumea sa fie nemultumita dupa 3 meciuri? Auzi ce tupeu la arici, despre astea 3 meciuri e vorba, nu despre ce se tot intampla de vreun an si ceva incoace! ia pleaca ma tu, hai, si lasa-ne dracu in pace, ca mediocritate avem si cu tine si fara tine

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 04 Aug 2021, 14:05

marius_vl scrie:
04 Aug 2021, 13:45
si mai spune ca cica s-a gandit sa se retraga mai repede din fotbal dupa ultimele evenimente, ca de ce isi permite lumea sa fie nemultumita dupa 3 meciuri? Auzi ce tupeu la arici, despre astea 3 meciuri e vorba, nu despre ce se tot intampla de vreun an si ceva incoace! ia pleaca ma tu, hai, si lasa-ne dracu in pace, ca mediocritate avem si cu tine si fara tine
Si finantezi tu ? Sau va imaginati ca e coada pana in strada de doritori sa_si bata capul cu fotbalul lui Burleanu si cu razboaiele lui Mititelu. Eu zic sa va mai ganditi cand aveti dorinte revolutionare, ca lucrurile sunt mai maro decat isi inchipuie unii. Nici eu nu sunt vesel de ce se intampla acum la echipa, dar daca anii astia in care am mai miscat cate-o cupa, cate-un loc pe podim , a fost mediocritate , atunci ce mai zicem de anii in care terminam campionatul cu inima-n chiloti sa nu retrogradam. Eu , repet, nu zic ca e perfect. Imi doresc campionate si prezente in cupele europene cat mai lungi, nu doar un tur, dar pentru asta ,conditia este sa gasesti pe cineva care sa investeasca dublu decat Rotaru si nu prea vad cine.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 04 Aug 2021, 14:34

Si mie mi se pare ca ar trebui sa fie semn de ingrijorare intentia lui Rotaru de a nu mai continua, decat motiv de bucurie, ca nu vad cine ar veni sa preia. De exemplu de ce nu a luat nimeni Dinamo in toti anii astia in care a agonizat? E greu sa ai finantare asigurata, indiferent ce pareri avem noi.
Bineinteles ca nu putem fi multumiti, cum deasemenea sunt convins ca nici Rotaru nu eset multumit, dar nu e cea mai buna varianta sa ramanem fara investitor, mai ales cu infectia mititeliana langa noi.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 04 Aug 2021, 14:37

Dar stim exact cum a ajuns nea Mihai finantator/patron/actionar sau ce e la club? Asa, vorbe, barfe, zvonuri am mai auzit, dar nu gasesc ceva plauzibil de care sa ma agat. A venit el sau a fost chemat? De catre cine? Presupun ca nu a fost obligat/santajat...


Sent from my iPad using Tapatalk

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 04 Aug 2021, 14:46

Suna a motiv sa ramburseze împrumut acționar și fanii sa se mulțumeasca cu locul 3 încă 5 ani și apoi sa mai vedem... știe și el ce vedem toți ca nu mai are ce sa vândă și echipa o sa o ia în jos dacă nu cumpăra nimic

Ar vrea sa nu investească deloc, sa isi retragă banii băgați pt ca acum are din vânzările de jucatori și apoi sa vândă acțiunile pe alte câteva milioane societatea care e "funcțională".. zice de câteva milioane în cont probabil pt ca mai are rate de primit de la mitrita/Mihăilă și cicaldau

E greu sa accepți ca nu vrei sa te bați la campionat, nu pare prea încurajator asa ca mai bine sa înceapă sa caute alt investitor ca să aibă timp pana în 2023 sa finalizeze tranzacția.. eventual sa pună în vânzare și actiuni către suporteri ucv

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 04 Aug 2021, 14:47

marius_vl scrie:si mai spune ca cica s-a gandit sa se retraga mai repede din fotbal dupa ultimele evenimente, ca de ce isi permite lumea sa fie nemultumita dupa 3 meciuri? Auzi ce tupeu la arici, despre astea 3 meciuri e vorba, nu despre ce se tot intampla de vreun an si ceva incoace! ia pleaca ma tu, hai, si lasa-ne dracu in pace, ca mediocritate avem si cu tine si fara tine
E posibil sa nu mai avem nici mediocritate. Sa luam exemple: Petrolul, U Cluj, Poli Timisoara... Colcaie de finantatori in fotbalul nostru, toti oameni rafinati cu biblioteci citite si intelese. Acum, daca nu reusesc sa scoata o idee din capul lor, se apleaca spre plebea oraselor, oferind fotbal atat cat se poate sau cat pot.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 04 Aug 2021, 14:52

Vrei sa spui ca asa cum a ajuns asa si pleaca, pentru ca acela/aceea/aceia care l-au chemat acum ii spun sa plece si nu e hotararea lui, sau unde bati cu asta?
Eu nu cunosc exact aranjamentele care au dus la structura actuala, si sincer nici nu ma intereseaza, stiu doar ca de pe vremea lui Mititelu si a celorlalti borfasi care au fost inaintea lui "patronii" Craiovei, mi-am dorit sa avem un actionariat care sa isi doreasca cu adevarat binele echipei. Ca nu ii iese, e ca in viata, una e ce vrei si alta e ce poti. De exemplu Mititelu care mereu s-a dat de ceasul mortii ca el face totul pentru Craiova, stim clar ca a facut totul pentru vanitatea lui cel mult, si eventual pentru bani, numai ca e un manager prost si o personalitate imposibila.
Eu sunt multumit de situatia actuala a actionariatului, care e clar ca a facut greseli mari, dar cine nu le face. Important ar fi sa vrea cu adevarat performanta si sa isi dea seama cand greseste. Ceea ce cred ca Rotaru face.

Închis