Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de R.E.N. » 08 Iun 2021, 20:01

E o tampenie sa te apuci sa critici inainte sa vezi cum se implementeaza. Daca o sa vina Rotaru cu trei propuneri rezonabile de presedinte, si o sa faca tot sistemul transparent (buget, obiective, organigrama, eventuale plafoane de transferuri), are toate sansele sa functioneze.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 08 Iun 2021, 22:16

Corect, vorbim atunci. Dar dacă nu ne curge câte o bală din colțul gurii, nu vad ce e greșit în a încerca să gândim singuri. Scenariul cu finanțator care să-și pună la dispoziție banii pt. a dispune unul ales de niște alții, mie mi se pare utopie.
Scenariul fără finanțator e altă discuție. Despre ăsta vorbim când vom avea peste 10.000 de cotizanți.


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Iun 2021, 08:31

Un articol despre socios ii de la cluburile celebre..... 30 de lire Anglia, 150 Madrid, 140 Barca..... Ce să spun.... O să vedem, contează și evoluția echipei sau ce își propune conducerea anul ăsta..... Văd și multă lume dezamăgită pe facebook

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Iun 2021, 09:10

„La 30 iunie termin mandatul, nu e o problemă să mă schimbe cineva. E interesantă inițiativa cu alegerea președintelui. Poate candidez, nu m-am decis, mai e până în februarie. Mai stau, mă mai gândesc.
Nu vreau stresul pe care l-am avut ca antrenor, iar pe viitor președintele ar trebui să-și asume anumite responsabilități. Eu nu am vrut să angajez antrenor, nu am concediat pe nimeni, nu m-am implicat în transferul de jucători.
Voi face un sondaj să văd dacă fanii au încredere să le reprezint interesele. Am crescut cu dragostea oamenilor. Trebuie să văd o susținere. Nu trebuie neapărat să fie din Craiova, poate să fie din altă parte.
Eu nu aș schimba pe nimeni din club, toate compartimentele, marketing, economic, sunt la nivel elevat. M-aș implica în deciziile tehnice. Cred că Ouzounidis continuă, nu s-a pus problema schimbării antrenorului.
În 2023 urmează listarea la bursă. Este greu să ții clubul ca domnul Rotaru, la acest nivel, e o încercare, o provocare mare de tot”, a declarat Sorin Cârțu


Cartu recunoaste si el ca nu a avut nicio sarcina ca presedinte si nu a facut nimic in 4 ani, afara de sa intre la Digi si sa vorbeasca de fcsb si mimi
Sistemul socios e una, listarea la bursa e alta.
La bursa vine unu cumpara un pachet majoritar si apoi cere dividende. Iar daca intr-un an nu poti da dividente , fiind majoritar te si lichideaza.

Ca sa vii tu ca suporter sa cumperi actiuni de 1000-2000 eur pe persoana fizica e una, ca esti fan si vrei sa te identifici. Ca sa vina Betano, Editie Speciala sau Digisport cu 500 000-1 mil eur si cumpara pachete de cate 25% de actiuni, apoi depinzi de ei. Iar la un moment dat vor zice in craiova e bine sa fie o singura echipa, echipa lui Mititelu :lol:

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 09 Iun 2021, 10:08

Vedem ce va fi. Mie mi se pare ca s-au pripit atât cu anuntul in sine cat si cu modalitatea in care au ales sa.l faca. Stati cu ochii pe noi blea blea 19:48, au crezut ca sparg ouale.n maimuta si cand colo, reactiile au fost mai degraba negative, lumea interesata de transferuri, de alte acareturi. Baiatu de la marketing sau cine se ocupa ori a fost mahmur toata ziua si a decis sa.si faca target.ul de x postari pe zi printr.o scamatorie, ori era super fumat si i s.a parut ca e mega idee sa pui oamenii trei ore in asteptare inainte sa le spui sa.si faca abonamente daca vor sa voteze chestii pe care le vei anunta mai incolo.
Ca sa fi avut efect, anuntul trebuia facut cand toate detaliile erau bine puse la punct, eventual ales momentul dupa un transfer ceva mai Doamne Ajuta. Asa, rahat in ploaie. Pare mai degrabă o chestie de dus cu zaharelul. Chiar daca nu e. Asa pare.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de zeddDarko » 09 Iun 2021, 10:24

malus dacus scrie:
09 Iun 2021, 10:08
Vedem ce va fi. Mie mi se pare ca s-au pripit atât cu anuntul in sine cat si cu modalitatea in care au ales sa.l faca. Stati cu ochii pe noi blea blea 19:48, au crezut ca sparg ouale.n maimuta si cand colo, reactiile au fost mai degraba negative, lumea interesata de transferuri, de alte acareturi. Baiatu de la marketing sau cine se ocupa ori a fost mahmur toata ziua si a decis sa.si faca target.ul de x postari pe zi printr.o scamatorie, ori era super fumat si i s.a parut ca e mega idee sa pui oamenii trei ore in asteptare inainte sa le spui sa.si faca abonamente daca vor sa voteze chestii pe care le vei anunta mai incolo.
Ca sa fi avut efect, anuntul trebuia facut cand toate detaliile erau bine puse la punct, eventual ales momentul dupa un transfer ceva mai Doamne Ajuta. Asa, rahat in ploaie. Pare mai degrabă o chestie de dus cu zaharelul. Chiar daca nu e. Asa pare.
Mi s-ar fi parut o chestie de dus cu zaharelul daca isi batea joc de echipa(ceea ce n-a facut), chiar am urcat an de an, sau daca era mititelu la conducere, e specializat in scamatorii de genul.Eu cred ca e pe bune, iar daca e pusa cum trebuie in functiune vom avea toti de castigat.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 09 Iun 2021, 12:16

Ma, si eu m.as bucura sa fie. Dar deocamdată văd stângăcii ca cele explicate mai sus.
In alta ordine de idei, ok, suntem bine ca rezultate in ultimii ani. Dar nu e nicio crestere. De trei ani batem pasul pe loc. Cupa/trei, cupa/patru, doi/nimic si ZERO in Europa. Cam astea sunt rezultatele. Plus joc urât ca dracu. Plus echipa 2.a in liga a 4.a sau desfiintata. Plus ( minus ) nici macar nu mai vindem. La transferuri suntem morti. Dar ne listam la bursa.
Listarea la bursa trebuia facuta cand ai avut 20k pe Arena Nationala si calu juca la Dabuleni. Asta e moment de listare la bursa?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 09 Iun 2021, 13:41

Nu e nimic de listat la bursa. Ce listezi la bursa cand societatea/compania nu are nimic concret? Nu are decat drepturi federative pe jucatori, locul in liga 1 si probabil autocare vopsite frumos. Nu stiu daca geanta medicala e de la club sau e a doctorului care l-a suparat pe Papura. Poate mai sunt drepturi de proprietate intelectuala, apparel industry, circuit de f1 sau baze sportive. Sa vezi ca ne trezim cu Warren Buffett in cladirea Malmo, crezand ca e in Suedia.


Sent from my iPad using Tapatalk

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de THE LION » 09 Iun 2021, 15:49

Ideea cu votul este excelenta. Altfel atragi sponsori cand ai 15.000 de abonati implicati.
Este un pas foarte important daca vrem sa crestem.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 09 Iun 2021, 17:04

Pe partea de abonați ne.a lovit grav si pandemiapulii. Fix cand eram pe crestere. Acum e greu sa te mai lipesti. Daca sarim de un 5k eu zic ca e parfum.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 09 Iun 2021, 17:59

E un pas în fata cu președintele însă implementarea e mai grea.. Eu salut totusi inițiativa și faptul ca nu votează oricine... as adaugă că ar trebui sa poți fi membru cotizant/abonat pentru ca avem o o grămadă plecați din tara/oraș care nu s-ar da înapoi de la 50-100eur/an

Cu privire la candidați eu am așteptări destul de mici la prima votare însă cred ca apoi lucrurile vor arata mai bine

Cu bursa e mai greu pt ca trebuie sa fie o evaluare bună ca să pună un pachet minoritar pe piața și sa merite, cel puțin asa cred eu din ce vad pe AERO ucv

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Bogho » 11 Iun 2021, 10:59

Supercupa, CFR - Universitatea, se va juca la Tg Jiu.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 11 Iun 2021, 11:13

BiancoAzzurro_AS. scrie:E un pas în fata cu președintele însă implementarea e mai grea.. Eu salut totusi inițiativa și faptul ca nu votează oricine... as adaugă că ar trebui sa poți fi membru cotizant/abonat pentru ca avem o o grămadă plecați din tara/oraș care nu s-ar da înapoi de la 50-100eur/an

Cu privire la candidați eu am așteptări destul de mici la prima votare însă cred ca apoi lucrurile vor arata mai bine

Cu bursa e mai greu pt ca trebuie sa fie o evaluare bună ca să pună un pachet minoritar pe piața și sa merite, cel puțin asa cred eu din ce vad pe AERO ucv
Ce se incearca acum e ceva de genul: mai bine sa muncesti degeaba decat sa stai degeaba. E bine ca se incearca cate ceva. Raman la parerea ca tot SELECTIA e cea mai importanta.


Sent from my iPad using Tapatalk

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Bogho » 16 Iun 2021, 15:02

In al doilea tur preliminar din Europa Conference League vom intalni castigătoarea din dubla Laçi (Albania) - Podgorica (Muntenegru).
Primul meci il jucam acasa pe 22 iulie.

Închis