[Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Primul meci

Poll ended at 23 Iul 2021, 09:49

3p
10
67%
1p
2
13%
0p
3
20%
 
Total votes: 15

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Iul 2021, 11:27

Rotaru este cu jucatorii ... Marinos nu a spart nucleul puternic din vestiar. Inca joaca cu Vatajelu dreapta, Mirko, Cimpanu, Balasa. Nici in timpul meciului nu face schimbari numai sa nu ii supere pe jucatorii vechi.
Grecul e ca aghiasma asa, nu face rau dar nici prea bine nu face

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 23 Iul 2021, 11:28

Cfr a fost in meciul lor în aceeași situație. Diferența a facut-o agresivitatea in joc imediat după pauză. Au reintrat în teren foarte hotărâți să întoarcă rezultatul. La noi se joacă pe vârfuri, la vrăjeală, călcâie, și se renunță foarte ușor când suntem conduși, nu există o zvâcnire de orgoliu.
CRAIOVA NESUPUSA

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 23 Iul 2021, 11:28

Takeiteasy scrie:
Geronimo scrie:
23 Iul 2021, 10:13
Nu inteleg de ce aglomeram jocul pe centru contra echipelor care se apara aglomerat.
Sent from my iPad using Tapatalk
Una dintre cauze ar putea fi ca oamenii de banda joaca pe picior invers si cauta sa intre pe centru, pentru a putea folosi piciorul de baza (exemplu, Cimpanu) ?

Eu daca as fi antrenor i-as pune pe astia de banda - Ivan, Cimpanu - sa faca schimb de locuri in timpul meciurilor.
Si Bancu a intrat mult in centru, mai ales in ultimele 20-25 de minute. Atat stiu si eu, daca adversarul se baricadeaza, scoti mingea in tuse, centrezi sau incerci sa treci 1 la 1 de adversarul care vine pe tine. Sa jucam noi pe devieri, un-doiuri e greu, nu suntem chiar asa de tehnici cum ne visam. Nu am avut un sut concret pe poarta, toate deviate, si asta in 3 meciuri... :-( Mateiu are cel putin un blackout pe meci. Nu inteleg ce pregatire trebuie sa faci, sa inveti sa faultezi tactic la 70 de metrii de poarta ta!? Noi cu greu am reusit sa batem(joc oficial, nu de pregatire) juniorii fcsb-ului, asta spune multe despre valoarea(aici intra atitudinea si durerea in organul falic) jucatorilor nostrii. Cu unii adversari trebuie sa castigi chiar si fara antrenor, daca te consideri mare scula/piesa de fotbalist.


Sent from my iPad using Tapatalk

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Iul 2021, 11:30

Rotaru a zis ca nu ia niciodata decizii la cald. Daca e sa faca ceva, va face diseara sau maine. Eu acum l-as schimba, sa nu sacrificam Europa. Acum e super clar ca ne trebuie minim o extrema de valoare si un mijlocas de creatie. Cu ce avem acum nu speram la mai mult de locul 3.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 23 Iul 2021, 11:45

Pana cand suporterii isi vor putea asuma intreaga responsabilitate delegand competentele unui presedinte cu putere deplina in partea tehnica (asa cum clubul a promis), responsabilitatea completa e a lui Rotaru.
Nu a lui Bancu, nu a lui Campanu, nu a grecului.
Asa merg lucrurile, altfel, nu.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 23 Iul 2021, 11:59

Normal ca nea' Mihai e responsabil. Suporterii nu pot gresi? Aaaa, suporterii se pricep cel mai bine la fotbal, mai ales daca au si bere rece... :-) Si ce multumiti eram cand l-am adus pe Donkor, Balasa, Capatina...


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Iul 2021, 12:02

Eu nu văd pe nimeni din club capabil să vadă adevărata valoare a jucătorilor și să poată să conducă clubul ca un președinte ales de noi, nici măcar Gică. Ar putea fi nea Sorin dar el se complace în meseria de yesman și nu mai vrea la vârsta asta bătaie de cap. El a lucrat cu jucători adevărați la viața lui și știe cum stă treaba. Geolgau sau Ticleanu au ochi la fotbaliști iar antrenorii care mi-ar place mie sunt Uhrin sau Gâlcă.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 23 Iul 2021, 13:36

dorumihnea2 scrie:Eu nu văd pe nimeni din club capabil să vadă adevărata valoare a jucătorilor și să poată să conducă clubul ca un președinte ales de noi, nici măcar Gică. Ar putea fi nea Sorin dar el se complace în meseria de yesman și nu mai vrea la vârsta asta bătaie de cap. El a lucrat cu jucători adevărați la viața lui și știe cum stă treaba. Geolgau sau Ticleanu au ochi la fotbaliști iar antrenorii care mi-ar place mie sunt Uhrin sau Gâlcă.
Nici eu nu vad un arhitect la club. Nea Sorin nu are cuvant de spus la nea Mihai. Omul nostru are sfatuitori din afara clubului. Si oricum, noua nu ne place nici nea Sorin, ca asa suntem. Sunt mai buni altii, pe care nu-i avem. :-) Cum orice soldat are in rucsac bastonul de maresal, sa incercam cu Bamse, ca e de mult timp in club.


Sent from my iPad using Tapatalk

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Kellogg » 23 Iul 2021, 15:49

Geronimo scrie:
23 Iul 2021, 11:59
Normal ca nea' Mihai e responsabil. Suporterii nu pot gresi? Aaaa, suporterii se pricep cel mai bine la fotbal, mai ales daca au si bere rece... :-) Si ce multumiti eram cand l-am adus pe Donkor, Balasa, Capatina...


Sent from my iPad using Tapatalk
Ia l ba acasa pe nea Miai al tau ca prea il domnești. El e principalul responsabil pentru situatia de la echipa si pentru ce se intampla cu mizeria aia de brutar.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 23 Iul 2021, 16:34

Kellogg scrie:
Geronimo scrie:
23 Iul 2021, 11:59
Normal ca nea' Mihai e responsabil. Suporterii nu pot gresi? Aaaa, suporterii se pricep cel mai bine la fotbal, mai ales daca au si bere rece... :-) Si ce multumiti eram cand l-am adus pe Donkor, Balasa, Capatina...


Sent from my iPad using Tapatalk
Ia l ba acasa pe nea Miai al tau ca prea il domnești. El e principalul responsabil pentru situatia de la echipa si pentru ce se intampla cu mizeria aia de brutar.
Pai luam noi decizii la club!? Si daca noi gresim in aprecieri, cu ce ii influentam jocul lui Bic/Cimpanu?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 23 Iul 2021, 17:43

Hai ca numai pe pisicu de Galca nu.l incercasem, dupa ce nu l.a incercat nimeni pe planeta. Asta antrenează fete sau juniori sau habar n.am prin Spania si e tocmai nimerit sa.l punem noi.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Iul 2021, 20:43

Si cand te gandesti ca la echipa asta a jucat Balaci, care avea un foc in calcaie cand auzea tot stadionul strigan numele lui Oblemenco, care la 17 ani l-a injurat pe Deselnicu ca nu i-a dat pase. Nici macar Oblemeno nu comenta in fata lui Deselnicu. Si apoi vezi meciul de aseara cand Cimpanu se kk pe el cand tipa Nistor sau Bancu la el

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 23 Iul 2021, 20:54

Kellogg scrie:
23 Iul 2021, 15:49

Ia l ba acasa pe nea Miai al tau ca prea il domnești. El e principalul responsabil pentru situatia de la echipa si pentru ce se intampla cu mizeria aia de brutar.
E mult peste ce nea Miai poate sa faca, din pacate.

Un prieten din Pitesti imi zicea zilele trecute ca multe dintre nebuniile din fotbal cu branduri sint de fapt cauzate de OSIM - si pe OSIM nimeni nu il poate invinge.

Echipa din Pitesti in liga 1 foloseste marca OSIM detinuta de primaria Pitesti : FOTBAL CLUB ARGES 1953

Dar o asociatie din Pitesti a inregistrat o marca cu nume si grafica similare : FOTBAL CLUB ARGEŞ PITEŞTI 1953 VULTURII ALB-VIOLEŢI

Gasesti marcile astea inregistrate pe site-ul OSIM. Un mititel din Pitesti si-a putea crea o noua echipa cu nume similar, corect ?

Cine are responsabilitate in ceea ce-l priveste pe boo :

- OSIM;
- Olguta si PSD (ca i-a facut PUZ);
- FRF (ca-i permite sa copieze simbolurile unui alt club);
- presa vinduta;
- sclavii care-l tin in viata.

P.S. Ca sa vezi cum se misca OSIM-ul. Boo a depus la inregistrare in 2021 marca ECHIPA DE FOTBAL UNIVERSITATEA CRAIOVA; nici pina azi OSIM nu i-a refuzat cererea ! Bine - nu acceptat inregistrarea, dar in 9 ani putea sa- dea eject. Dar nu a facut-o !

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 24 Iul 2021, 00:42

Takeiteasy scrie:
23 Iul 2021, 20:54
Kellogg scrie:
23 Iul 2021, 15:49

Ia l ba acasa pe nea Miai al tau ca prea il domnești. El e principalul responsabil pentru situatia de la echipa si pentru ce se intampla cu mizeria aia de brutar.
E mult peste ce nea Miai poate sa faca, din pacate.

Un prieten din Pitesti imi zicea zilele trecute ca multe dintre nebuniile din fotbal cu branduri sint de fapt cauzate de OSIM - si pe OSIM nimeni nu il poate invinge.

Echipa din Pitesti in liga 1 foloseste marca OSIM detinuta de primaria Pitesti : FOTBAL CLUB ARGES 1953

Dar o asociatie din Pitesti a inregistrat o marca cu nume si grafica similare : FOTBAL CLUB ARGEŞ PITEŞTI 1953 VULTURII ALB-VIOLEŢI

Gasesti marcile astea inregistrate pe site-ul OSIM. Un mititel din Pitesti si-a putea crea o noua echipa cu nume similar, corect ?

Cine are responsabilitate in ceea ce-l priveste pe boo :

- OSIM;
- Olguta si PSD (ca i-a facut PUZ);
- FRF (ca-i permite sa copieze simbolurile unui alt club);
- presa vinduta;
- sclavii care-l tin in viata.

P.S. Ca sa vezi cum se misca OSIM-ul. Boo a depus la inregistrare in 2021 marca ECHIPA DE FOTBAL UNIVERSITATEA CRAIOVA; nici pina azi OSIM nu i-a refuzat cererea ! Bine - nu acceptat inregistrarea, dar in 9 ani putea sa- dea eject. Dar nu a facut-o !
Edit : corectat : P.S. Ca sa vezi cum se misca OSIM-ul. Boo a depus la inregistrare in 2012 marca ECHIPA DE FOTBAL UNIVERSITATEA CRAIOVA; nici pina azi OSIM nu i-a refuzat cererea ! Bine - nu acceptat inregistrarea, dar in 9 ani putea sa- dea eject. Dar nu a facut-o !

Închis