[Conference League] Universitatea - FK Laci

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificăm?

Poll ended at 30 Iul 2021, 11:44

Da, ne calificăm,
19
76%
Nu, rămâne pentru anul viitor
6
24%
 
Total votes: 25

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de fabius_2014 » 30 Iul 2021, 13:25

Tony7 scrie:
30 Iul 2021, 11:34
mititelu e de vina, no?

Asta e problema la voi. Nu stiti sa sustineti o echipa neconditionat.
Cum vine greul: nu ma mai duc la meci, inchid TV, inchid tot, atacam autocarul.
Asa ati fost mereu. Niste lasi si tocmai deasta ati fugit cu prima ocazie.

Ati vrut sa sustineti un om adus de politic ca sa faca bani din fotbal, sustineti-l pana la capat.
Prostia lui e ca tine oameni precum Pirtu la club care nu mai au nicio treaba cu fenomenul. Si asta doar pentru ca el crede ca tine nu stiu ce legende si asa o sa-l sustina fanii.
Problema la tine este educatia primita acasa.
Tu vorbesti de prostie, dar esti sclavul booveanului, cel mai mare prost, un incult si un nespalat.
Tony esti sclavul unui hot care a furat din banii craiovenilor si vrea sa mai fure si munca alora de au format Craiova Maxima.
Puscariasilor, hotilor, cocalarilor, milogilor toata pleava Craiovei s-a adunat langa FCU Est. Infractorilor, drogangiilor, sclavilor.
Lasi esti tu ca nu ai curajul sa recunosti ca booveanul este un infractor. Ti-e frica de Aditza ca nu te mai plateste . Sclavule !
Craiova nu i se va alatura NICIODATA booveanului. Sperati degeaba.

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de lawrence0726 » 30 Iul 2021, 13:43

fabius_2014 scrie:
30 Iul 2021, 13:25
Tony7 scrie:
30 Iul 2021, 11:34
mititelu e de vina, no?

Asta e problema la voi. Nu stiti sa sustineti o echipa neconditionat.
Cum vine greul: nu ma mai duc la meci, inchid TV, inchid tot, atacam autocarul.
Asa ati fost mereu. Niste lasi si tocmai deasta ati fugit cu prima ocazie.

Ati vrut sa sustineti un om adus de politic ca sa faca bani din fotbal, sustineti-l pana la capat.
Prostia lui e ca tine oameni precum Pirtu la club care nu mai au nicio treaba cu fenomenul. Si asta doar pentru ca el crede ca tine nu stiu ce legende si asa o sa-l sustina fanii.
Problema la tine este educatia primita acasa.
Tu vorbesti de prostie, dar esti sclavul booveanului, cel mai mare prost, un incult si un nespalat.
Tony esti sclavul unui hot care a furat din banii craiovenilor si vrea sa mai fure si munca alora de au format Craiova Maxima.
Puscariasilor, hotilor, cocalarilor, milogilor toata pleava Craiovei s-a adunat langa FCU Est. Infractorilor, drogangiilor, sclavilor.
Lasi esti tu ca nu ai curajul sa recunosti ca booveanul este un infractor. Ti-e frica de Aditza ca nu te mai plateste . Sclavule !
Craiova nu i se va alatura NICIODATA booveanului. Sperati degeaba.
Eu nu inteleg cu poti tu sa generalizezi si sa spui ca toti care tin cu echipa lui Mititelu sunt puscariasi,hoti,cocalari,milogi,infractori,drogangii sau sclavi.Ii cunosti tu personal pe fiecare din ei?Ca nu inteleg.Chiar toti suporterii clubului lui Rotaru au facultati,doctorate,sunt savanti sau directori?Nu e nici macar unul din ei agent de paza,lucrator comercial,cu 8 clase,cu 10 clase sau fara BAC?

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de zeddDarko » 30 Iul 2021, 14:21

lawrence0726 scrie:
30 Iul 2021, 13:43
fabius_2014 scrie:
30 Iul 2021, 13:25
Tony7 scrie:
30 Iul 2021, 11:34
mititelu e de vina, no?

Asta e problema la voi. Nu stiti sa sustineti o echipa neconditionat.
Cum vine greul: nu ma mai duc la meci, inchid TV, inchid tot, atacam autocarul.
Asa ati fost mereu. Niste lasi si tocmai deasta ati fugit cu prima ocazie.

Ati vrut sa sustineti un om adus de politic ca sa faca bani din fotbal, sustineti-l pana la capat.
Prostia lui e ca tine oameni precum Pirtu la club care nu mai au nicio treaba cu fenomenul. Si asta doar pentru ca el crede ca tine nu stiu ce legende si asa o sa-l sustina fanii.
Problema la tine este educatia primita acasa.
Tu vorbesti de prostie, dar esti sclavul booveanului, cel mai mare prost, un incult si un nespalat.
Tony esti sclavul unui hot care a furat din banii craiovenilor si vrea sa mai fure si munca alora de au format Craiova Maxima.
Puscariasilor, hotilor, cocalarilor, milogilor toata pleava Craiovei s-a adunat langa FCU Est. Infractorilor, drogangiilor, sclavilor.
Lasi esti tu ca nu ai curajul sa recunosti ca booveanul este un infractor. Ti-e frica de Aditza ca nu te mai plateste . Sclavule !
Craiova nu i se va alatura NICIODATA booveanului. Sperati degeaba.
Eu nu inteleg cu poti tu sa generalizezi si sa spui ca toti care tin cu echipa lui Mititelu sunt puscariasi,hoti,cocalari,milogi,infractori,drogangii sau sclavi.Ii cunosti tu personal pe fiecare din ei?Ca nu inteleg.Chiar toti suporterii clubului lui Rotaru au facultati,doctorate,sunt savanti sau directori?Nu e nici macar unul din ei agent de paza,lucrator comercial,cu 8 clase,cu 10 clase sau fara BAC?
Buna asta, avand in vedere ca stim cine se invarte prin peluza sug pe acolo, DA, suntem siguri ca sunt doar puscariasi, drogangii si cu 12 clase terminate pe genunchi, maxiiim, maxim e vreo unul care a reusit sa ia bacul.
Ati chemat copiii din toate scolile craiovene sa le demonstrati cum e cu baietia pe stadioane, da nu va iesit, s-au tirat imediat cand au vazut ce conglomerat de prostie e acolo, baietii cu papuci din pepco sa nu stea in primul rand.

igotban
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 30 Iul 2021, 14:17

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de igotban » 30 Iul 2021, 14:24

Incepand de azi, respectam legendele.

@fabius_2014: Nici n-are rost sa-ti raspund. Tu nu poti sa vorbesti despre educatie si altele.
Felul in care te exprimi si felul in care te controlezi (nu te controlezi) arata ce fel de persoana esti tu si n-am nevoie sa-ti zic mai multe.

Iar pentru restul, nu mai generalizati pentru niste echipe de fotbal. E fotbal si doar atat.
Cu asa gandire, toata Romania ar trebui sa va puna pe toti in aceeasi oala cu aia de au atacat autocarul aseara.

NB: @Admin, modifici te rog motivul banului? Nu se scrie "respecta-ti legendele!".

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de FreakBoy » 30 Iul 2021, 14:32

laurentiu, poate ii explici tui lui tonica unde se foloseste cratima, ca tot discutai mai sus de nivelul pregatirii :). Greseala mea e ca am presupus ca Sorin Cartu este legenda si pentru restul suporterilor craioveni, nu doar pentru cei ai Universitatii.
I N I M I T A B I L I

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de iepurakis » 30 Iul 2021, 14:42

guyz, chiar nu e potrivit sa ne revarsam nervii prin alte parti.
judecand la rece s-au facut multe greseli in curtea noastra, vina e doar a(r)ici.
daca voi asteptati ca antonica sa vina si sa va incurajeze in durerea voastra, sunteti naivi.
Capu' sus si lasati jalea asta, ca nu va prinde bine.
partea buna e ca mai jos decat atat nu cred ca se poate, de aici se poate doar urca.
si tot ca parte buna, campionatul abia a inceput.
evident, trag speranta ca domnul patron intelege ca e nevoie sa goodbye cateva non-valori din lot.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de fabius_2014 » 30 Iul 2021, 14:44

lawrence0726 scrie:
30 Iul 2021, 13:43
Eu nu inteleg cu poti tu sa generalizezi si sa spui ca toti care tin cu echipa lui Mititelu sunt puscariasi,hoti,cocalari,milogi,infractori,drogangii sau sclavi.Ii cunosti tu personal pe fiecare din ei?Ca nu inteleg.Chiar toti suporterii clubului lui Rotaru au facultati,doctorate,sunt savanti sau directori?Nu e nici macar unul din ei agent de paza,lucrator comercial,cu 8 clase,cu 10 clase sau fara BAC?
[/quote]

Am vazut ca tot o dai in vrajeala ieftina, dar niciodata nu ai demnitatea si puterea sa recunosti ca Mititelu este un infractor si un puscarias. Ii faci pe altii lasi, dar tu nu ai puterea sa recunosti un adevar de necontestat. Un om care comite o infractiune este un infractor. Un om care este condamnat si executa pedeapsa in puscarie este un puscarias. Mititelu indeplineste cele doua conditii. Daca nu esti un las, recunosate ca booveanul este un infractor si un puscarias. Lasa vrajeala si recunoaste adevarul. Ai curajul sa-l superi pe cocalarul tatuat ?
Eu recunosc faptul ca printre suporterii FCU Est mai sunt si cativa oameni naivi sau neinformati, dar majoritari sunt cei enumerati de tine mai sus. Mai sunt si unii care cred ca incurajand echipa familiei sunt anti Olga sau anti PSD. De cand mai multi lideri PNL s-au declarat fani Universitatea Craiova, s-a cam dus ideea ca Universitatea Craiova este o echipa pro PSD. Acum, boovenii spun ca este echipa sistemului. :lol: :lol: :lol:

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Geronimo » 30 Iul 2021, 14:45

Respecta-ti viata/mama/tata/sotia/dusmanul!

Imperativ pers. a 2-a plural: respectati.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de gogu2005 » 30 Iul 2021, 14:47

igotban scrie:
30 Iul 2021, 14:24
Incepand de azi, respectam legendele.

@fabius_2014: Nici n-are rost sa-ti raspund. Tu nu poti sa vorbesti despre educatie si altele.
Felul in care te exprimi si felul in care te controlezi (nu te controlezi) arata ce fel de persoana esti tu si n-am nevoie sa-ti zic mai multe.

Iar pentru restul, nu mai generalizati pentru niste echipe de fotbal. E fotbal si doar atat.
Cu asa gandire, toata Romania ar trebui sa va puna pe toti in aceeasi oala cu aia de au atacat autocarul aseara.

NB: @Admin, modifici te rog motivul banului? Nu se scrie "respecta-ti legendele!".
Eu chiar vreau să fiu pus în aceași oală cu cei care au atacat autocarul. Dacă eram în Craiova aș fi fost acolo lângă băieții din PN care, bravo lor, au luat atitudine. Nu mai merge cu vorba bună. Unii jucători nu realizează unde sunt și care e rolul lor. Un șut în koor poate fi un pas înainte.
CRAIOVA NESUPUSA

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de fabius_2014 » 30 Iul 2021, 15:00

igotban scrie:
30 Iul 2021, 14:24
Incepand de azi, respectam legendele.

@fabius_2014: Nici n-are rost sa-ti raspund. Tu nu poti sa vorbesti despre educatie si altele.
Felul in care te exprimi si felul in care te controlezi (nu te controlezi) arata ce fel de persoana esti tu si n-am nevoie sa-ti zic mai multe.

Iar pentru restul, nu mai generalizati pentru niste echipe de fotbal. E fotbal si doar atat.
Cu asa gandire, toata Romania ar trebui sa va puna pe toti in aceeasi oala cu aia de au atacat autocarul aseara.

NB: @Admin, modifici te rog motivul banului? Nu se scrie "respecta-ti legendele!".
Ai intrat pe un forum unde nu ai fost invitat si unde nu esti binevenit. Asta tine de educatie.
Faptul ca pe tine te deranjeaza ca booveanul este un infractor nu inseamna ca eu nu ma pot abtine.
Ai intrat pe forumul asta se iti bati joc si atunci iti trebuie o lectie.
Booveanul este un infractor si asta te enerveaza la maxim.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de marius_vl » 30 Iul 2021, 17:51

gogu2005 scrie:
30 Iul 2021, 14:47
igotban scrie:
30 Iul 2021, 14:24
Incepand de azi, respectam legendele.

@fabius_2014: Nici n-are rost sa-ti raspund. Tu nu poti sa vorbesti despre educatie si altele.
Felul in care te exprimi si felul in care te controlezi (nu te controlezi) arata ce fel de persoana esti tu si n-am nevoie sa-ti zic mai multe.

Iar pentru restul, nu mai generalizati pentru niste echipe de fotbal. E fotbal si doar atat.
Cu asa gandire, toata Romania ar trebui sa va puna pe toti in aceeasi oala cu aia de au atacat autocarul aseara.

NB: @Admin, modifici te rog motivul banului? Nu se scrie "respecta-ti legendele!".
Eu chiar vreau să fiu pus în aceași oală cu cei care au atacat autocarul. Dacă eram în Craiova aș fi fost acolo lângă băieții din PN care, bravo lor, au luat atitudine. Nu mai merge cu vorba bună. Unii jucători nu realizează unde sunt și care e rolul lor. Un șut în koor poate fi un pas înainte.
+1

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Iancu Magheru » 30 Iul 2021, 18:09

Haideți să vă mai indulcesc un pic această zi oribilă cu niște capre de prin vecini ucise fără milă. Probabil știți toți de eliminarea fcsb-ului de catre nimeni in drum Karagandy, dar am studiat tot tabloul turului II Conferens Lig si am mai dat de niste surprize:
-Aek Atena, echipa cu lot mai valoros decat orice club din Romania eliminată de Velez Mostar din Bosnia (un fel de Laci)
-Hajdul Split, echipa legendară a Yugoslaviei, cu cea mai veche grupare Ultras din Europa, eliminata de Tobol, compatrioții lu Karagandy, iar la fel ca si noi asta a fost o umilință cu recidiva fiindca acum 2 ani fuseseră eliminați de Gzira din Malta
-Austria Viena, echipa cu lot valoric cam ca al nostru și venită dintr-o țară unde se joaca fotbal binișor, eliminată de literalmente polițiști și agenți de vanzari, ce joaca in timpu liber pt Breidablik din Islanda
-Feyenoord s-a calificat, dar i-au tremurat bojocii ca piftia cu niște băieți luați de pe maidan să reprezinte Drita din Kosovo (3-2 pt olandezi la general)

Bineînțeles, nu ne încălzește mare lucru, dar ne arata cam cum a ajuns fotbalul in general in jumătatea de est a continentului, unde pur si simplu oricine poate bate pe oricine..

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de lory69 » 30 Iul 2021, 18:11

Toti vorbesc despre valoarea jucatorilor,dar ma intreb....la experienta pe care o are,Cartu chiar nu a observat un lucru esential ? NU AVEM MIJLOCASI CENTRALI!Dupa mine,asta e pozitia cheie in alcatuirea unui lot....valoarea mijlocasilor centrali.Ei asigura protectia fundasilor centrali si fac legatura cu pase spre atacanti.Mijlocasul central trebuie sa fie puternic,rapid si sa gandeasca foarte rapid diecare faza.Daca observati la meciul de ieri,si nu numai,mijlocasii nostri sunt prinsi ori in spatele mingiei,ori pe linie cu fundasii centrali.Oare nimeni din conducere nu a vazut ca Mateiu,Bic,Screciu sunt in plus pe teren.Fedele mai are ceva calitati,dar estw la fel de rapid ca un melc.Daca pe langa mijlocasi mai adaugam ca avem si fundasi laterali slabi,arunci ne dam seama de ce albanezii au avut atatea ocazii de gol.Apropo....fac si pe scouterul......Mijlocasul Shehu,cel cu nr 6,imi pare un jucator excelent,iar in plus e si foarte tanar....22 ani.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Geronimo » 30 Iul 2021, 19:25

lory69 scrie:Toti vorbesc despre valoarea jucatorilor,dar ma intreb....la experienta pe care o are,Cartu chiar nu a observat un lucru esential ? NU AVEM MIJLOCASI CENTRALI!Dupa mine,asta e pozitia cheie in alcatuirea unui lot....valoarea mijlocasilor centrali.Ei asigura protectia fundasilor centrali si fac legatura cu pase spre atacanti.Mijlocasul central trebuie sa fie puternic,rapid si sa gandeasca foarte rapid diecare faza.Daca observati la meciul de ieri,si nu numai,mijlocasii nostri sunt prinsi ori in spatele mingiei,ori pe linie cu fundasii centrali.Oare nimeni din conducere nu a vazut ca Mateiu,Bic,Screciu sunt in plus pe teren.Fedele mai are ceva calitati,dar estw la fel de rapid ca un melc.Daca pe langa mijlocasi mai adaugam ca avem si fundasi laterali slabi,arunci ne dam seama de ce albanezii au avut atatea ocazii de gol.Apropo....fac si pe scouterul......Mijlocasul Shehu,cel cu nr 6,imi pare un jucator excelent,iar in plus e si foarte tanar....22 ani.
In sfarsit, nu ma mai simt sigur pe aici. Asta spun si eu, daca nu ai control pe minge nu ai ce cauta sa joci mijlocas. 2 din cei 3 nu pot juca in acelasi timp, ca nu mai iesim din aparare decat cu minge lunga. E o jignire la adresa noastra.
Legat de Cartu, a spus de cateva ori ca nu e intrebat/consultat la transferuri. Rusinea cea mai mare la club e selectia.


Sent from my iPad using Tapatalk

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Geronimo » 30 Iul 2021, 19:32

Iancu Magheru scrie:Haideți să vă mai indulcesc un pic această zi oribilă cu niște capre de prin vecini ucise fără milă. Probabil știți toți de eliminarea fcsb-ului de catre nimeni in drum Karagandy, dar am studiat tot tabloul turului II Conferens Lig si am mai dat de niste surprize:
-Aek Atena, echipa cu lot mai valoros decat orice club din Romania eliminată de Velez Mostar din Bosnia (un fel de Laci)
-Hajdul Split, echipa legendară a Yugoslaviei, cu cea mai veche grupare Ultras din Europa, eliminata de Tobol, compatrioții lu Karagandy, iar la fel ca si noi asta a fost o umilință cu recidiva fiindca acum 2 ani fuseseră eliminați de Gzira din Malta
-Austria Viena, echipa cu lot valoric cam ca al nostru și venită dintr-o țară unde se joaca fotbal binișor, eliminată de literalmente polițiști și agenți de vanzari, ce joaca in timpu liber pt Breidablik din Islanda
-Feyenoord s-a calificat, dar i-au tremurat bojocii ca piftia cu niște băieți luați de pe maidan să reprezinte Drita din Kosovo (3-2 pt olandezi la general)

Bineînțeles, nu ne încălzește mare lucru, dar ne arata cam cum a ajuns fotbalul in general in jumătatea de est a continentului, unde pur si simplu oricine poate bate pe oricine..
Poate nu sunt interesati de competitia #3. Dar Kazakhstan are 3 echipe in turul urmator si nici nu sunt in Europa.

Sper sa nu aud aici tampenia aia: "nu mai exista echipe mici".


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis