Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne revenim psihic ?

Poll ended at 02 Aug 2021, 21:24

Da
9
43%
Nu
10
48%
Echitabil
2
10%
 
Total votes: 21

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Geronimo » 02 Aug 2021, 23:51

Takeiteasy scrie:Realistic vorbind - daca CFR Cluj ar putea lua orice jucator de la Craiova, credeti ca ar lua pe cineva care sa prinda acum primii 18 acolo ? Eu nu vad pe nimeni.
Nu. Au pe toate posturile jucatori peste ce avem noi, cel putin ca forta fizica.

Noi l-am adus pe Ionita. Aia nu stiau cum sa scape de el. Nu cred ca ne repezim acum peste Chipciu.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de valentin0001 » 03 Aug 2021, 10:24

malus dacus scrie:
02 Aug 2021, 22:39
Ai minus Mihaila. Ciocaldau era degeaba de un an iar pt. Koljic n.ai cu cine sa te certi.
Degeaba? Ia scade punctele aduse de golurile lui in ultimul an si vezi cu cate ramanem si mai repeta dupa ca era degeaba.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de robertc » 03 Aug 2021, 10:33

Eu imi amintesc cand Marinos zicea ca re nevoie de jucatori,dar patronul....
Acum cred ca e un sezon ratat,poate sa incercam sa construim pentru la anul,dar e si lupta asta indirecta cu boovenii si se pare ca nu avem oameni in club care sa aiba o strategie.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 03 Aug 2021, 10:59

valentin0001 scrie:
03 Aug 2021, 10:24
malus dacus scrie:
02 Aug 2021, 22:39
Ai minus Mihaila. Ciocaldau era degeaba de un an iar pt. Koljic n.ai cu cine sa te certi.
Degeaba? Ia scade punctele aduse de golurile lui in ultimul an si vezi cu cate ramanem si mai repeta dupa ca era degeaba.
Vreo 3-4 meciuri in care a fost unicul marcator sau a marcat golul victoriei. Daca.i scad penaltyurile, nu stiu cu ce mai ramane. Nu mi se pare ceva uau pt. un nr. 10 titular meci de meci.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de dorumihnea2 » 03 Aug 2021, 11:15

Stai să ne înțelegem Cic era număr 10 forțat că nu avea cine.... El e mai degrabă la închidere box to box.... Budescu, Ciobanu sau Pitu sunt număr 10.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 03 Aug 2021, 11:30

Era box to fleosc. Cel mai bun randament in pozitia asta il dadea.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Geronimo » 03 Aug 2021, 11:55

Vedem daca reuseste in Turcia. Acum nu stiu cat de bun il consideram noi, comparand cu cine? Cu Luka Modric? Pentru nivelul nostru era bun. George al nostru nu poate fi comparat cu Foden? :-) seamana daca ne uitam pe site-urile web de video.


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Takeiteasy » 03 Aug 2021, 17:41

"Formația lui Reghecampf a avut cele mai multe ocazii (10) și cele mai multe șuturi expediate (17)."

Screciu a prins echipa etapei pe baza de InStat !

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/liga-1 ... ories-link

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de R.E.N. » 03 Aug 2021, 18:33

Takeiteasy scrie:
02 Aug 2021, 23:17
Realistic vorbind - daca CFR Cluj ar putea lua orice jucator de la Craiova, credeti ca ar lua pe cineva care sa prinda acum primii 18 acolo ? Eu nu vad pe nimeni.
Ivan Koljic Baiaram.

Ivan si-a gasit postul, se lipeste de gol si inainte de accidentare era printre cei mai buni atacanti din tara, Koljic a inceput sa aiba ocazii, dupa ce o sa dea cateva goluri o sa fie iar de neoprit. Baiaram mi se pare printre cei mai talentati U21 din tara. In rest, acum, nimic.

Eu inca am sperante ca Bancu o sa-si revina si o sa fie unul din motoarele echipei. E de zece ori mai fotbalist decat Camora.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Takeiteasy » 03 Aug 2021, 21:02

R.E.N. scrie:
03 Aug 2021, 18:33
Takeiteasy scrie:
02 Aug 2021, 23:17
Realistic vorbind - daca CFR Cluj ar putea lua orice jucator de la Craiova, credeti ca ar lua pe cineva care sa prinda acum primii 18 acolo ? Eu nu vad pe nimeni.
Ivan Koljic Baiaram.

Ivan si-a gasit postul, se lipeste de gol si inainte de accidentare era printre cei mai buni atacanti din tara, Koljic a inceput sa aiba ocazii, dupa ce o sa dea cateva goluri o sa fie iar de neoprit. Baiaram mi se pare printre cei mai talentati U21 din tara. In rest, acum, nimic.

Eu inca am sperante ca Bancu o sa-si revina si o sa fie unul din motoarele echipei. E de zece ori mai fotbalist decat Camora.
Ivan - poate, depinde in ce pozitie. Koljic de acum - nu cred; Omrani, Alibec si Debeluh sint peste el ca joc si randament.

Baiaram are calitati, dar nu are forta, viteza si sut. Nu mi se pare ca a progresat mult in ultimii 2 ani de cind joaca la prima echipa. Petrila pare peste el ca U21 in acest moment.

Ca fundas - forta, rautate, joc defensiv, smecherie in joc - si ca lider, Camora este mult peste Bancu. Bancu are calitate tehnica mult mai mare - dar nu ca fundas. Eu as lua oricind unul muncitor cu psihicul tare, in loc de unul labil, dar cu calitati tehnice.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de R.E.N. » 04 Aug 2021, 12:48

Takeiteasy scrie:
03 Aug 2021, 21:02
R.E.N. scrie:
03 Aug 2021, 18:33
Takeiteasy scrie:
02 Aug 2021, 23:17
Realistic vorbind - daca CFR Cluj ar putea lua orice jucator de la Craiova, credeti ca ar lua pe cineva care sa prinda acum primii 18 acolo ? Eu nu vad pe nimeni.
Ivan Koljic Baiaram.

Ivan si-a gasit postul, se lipeste de gol si inainte de accidentare era printre cei mai buni atacanti din tara, Koljic a inceput sa aiba ocazii, dupa ce o sa dea cateva goluri o sa fie iar de neoprit. Baiaram mi se pare printre cei mai talentati U21 din tara. In rest, acum, nimic.

Eu inca am sperante ca Bancu o sa-si revina si o sa fie unul din motoarele echipei. E de zece ori mai fotbalist decat Camora.
Ivan - poate, depinde in ce pozitie. Koljic de acum - nu cred; Omrani, Alibec si Debeluh sint peste el ca joc si randament.

Baiaram are calitati, dar nu are forta, viteza si sut. Nu mi se pare ca a progresat mult in ultimii 2 ani de cind joaca la prima echipa. Petrila pare peste el ca U21 in acest moment.

Ca fundas - forta, rautate, joc defensiv, smecherie in joc - si ca lider, Camora este mult peste Bancu. Bancu are calitate tehnica mult mai mare - dar nu ca fundas. Eu as lua oricind unul muncitor cu psihicul tare, in loc de unul labil, dar cu calitati tehnice.
Ivan trebuie sa joace atacant, a demonstrat cu Ouzounidis ca acolo e pozitia lui. Iti bati joc de calitatile lui daca il bagi in banda.

Koljic cred ca mai are nevoie de cateva etape, dupa care o sa stea iar toata lumea in fund ca da gol in fiecare meci. Nu e usor sa iti recapeti increderea si forta dupa o accidentare din aia, dar deja apare periculos in fata portii, se vede ca are instinct de varf. Cand e in forma, e mai bun decat Omrani de zece ori.

Koljic - Ivan ar fi de departe cel mai bun cuplu de atacanti din divizia a, dar noi trebuie sa jucam cu un varf, ca asa vrea patronul...

Baiaram a progresat totusi, a inceput sa mai inteleaga cand trebuie sa dea drumul la minge, contribuie mult la fazele de atac, si poate sa scoata oameni din joc. Cu un antrenor bun, poate sa ajunga departe. Din pacate in ultimii doi ani la Craiova n-a prea avut parte. Eu as fi curios cum s-ar descurca in spatele varfurilor, sau in fosta pozitie a lui Cicaldau.

Camora nu e vreun fundas de fier, are destule lacune, iar cu mingea nu e prieten deloc. Psihic, e normal ca toti jucatorii de la cfr sa fie peste noi, ei de ani de zile sunt obisnuiti sa castige, noi sa masuram cat am fost de aproape...
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de ElStef » 04 Aug 2021, 13:47

Rotaru zice că vrea să retragă mai devreme, a investit 17 milioane și nu a luat nimic......

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Aug 2021, 14:31

Sa suparat ariciu ca s-au luat astia de el, cica isi ia jucariile si pleaca daca il mai injuram
„A fost o discuţie cu fanii cu o zi înainte de meciul cu Botoşani. Ei sunt nemulţumiţi, eu sunt nemulţumit, toţi suntem nemulţumiţi. Le-am şi zis: «Sunt la fel de nemulţumit ca voi, dar mai adăugaţi 17 milioane de euro».

Există o falie între aşteptările fanilor şi ceea ce se întâmplă. Cred că este o mare eroare. Eu am investit în echipă undeva în jur de 17 milioane de euro, dar până azi nu s-a retras niciun ban până acum.

Am zis că mă retrag în 2023, dar la ce nebunie e, iau în calcul să o fac mai devreme! Dar nu vreau ca Știința să sufere. Eu, dacă ies din managementul clubului și din acționarat, voi face tot ce e posibil să las Ştiinţa sănătoasă, cu bani în cont. Nu cum s-a întâmplat cu Dinamo. Asta e ceea ce am promis. Sănătos înseamnă cu 2-3 milioane de euro în cont, fără datorii. Dacă nu mai aduc plusvaloare, mă retrag. Dacă cineva are așteptări și nu poți să i le satisfaci, lași pe altul.

Dacă pentru trei meciuri, toată lumea începe să ţipe și ne acuzăm. e o problemă de construcție. Așteptările sunt mari. Dacă nivelul maxim e o Cupă și o Supercupă, trebuie să lași pe cineva care să facă mai mult ca tine, dar fără să îți bați joc", a declarat Mihai Rotaru la ProX.


Si asta e o morala pentru Becali, Mititelu si altii. La un moment mai lasi si pe altul

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2021, 15:50

Perfect. Să vedem cum încep să curgă titlurile gârlă și calificarile in Europa. Chiar sunt curios.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de THE LION » 04 Aug 2021, 21:18

Care altul?
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Închis