Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne revenim psihic ?

Poll ended at 02 Aug 2021, 21:24

Da
9
43%
Nu
10
48%
Echitabil
2
10%
 
Total votes: 21

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Takeiteasy » 01 Aug 2021, 23:16

marius_vl scrie:
01 Aug 2021, 22:52
dorumihnea2 scrie:
01 Aug 2021, 22:50
Dacă se pregătea de ieșirea din scenă nu îl aducea pe Reghe pe salar mare.... Omul nu se prea pricepe la jucători, este și prea generos cu ei și nu i se întoarce generozitatea de către jucători. Sper totuși că vom plomba cumva cariile din echipă cu toate că nu așa se face performanta. Reghe și - a dat seama că nu are cu cine dar ce nu îmi place mie e declarația lui care pare împrumutată din strategia aricioasa a lui Rotaru.....,,, Vrem să transferam dar nu se poate peste noapte,,,,..... Eu completez noi nu putem niciodată transfera la timp când trebuie.
Stai liniștit că Reghe pleacă singur după vreo 2-3 etape
Daca pleaca Reghe, sa-l aduca pe Dan Petrescu ! Sa lasam avioanele, fotbalul sampanie si alte vise - la munca cu Petrescu.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 01 Aug 2021, 23:32

Ba vere sunteti de coma, sa moară dreacu! N.avem trei zile de cand schimbaram antrenorul si deja vorbiti sa vina altu. Vine bursucu salvator cu bagheta magica si inelul lui Arabela si rezolva, ne face campioni. N.ati avut in pllm bursuc pana acum? Varianta greaca da tot bursuc. Numai bursuci ati cerut sa castigati trofee si ati castigat pana au ajuns astia de nu mai stiu sa joace nimic. Hai s.o luam de la capat, sa mai aducem niste fundasi sa intarim apararea, poate mai castigam o cupa si scoatem un punct in Europa.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Takeiteasy » 01 Aug 2021, 23:58

malus dacus scrie:
01 Aug 2021, 23:32
Ba vere sunteti de coma, sa moară dreacu! N.avem trei zile de cand schimbaram antrenorul si deja vorbiti sa vina altu. Vine bursucu salvator cu bagheta magica si inelul lui Arabela si rezolva, ne face campioni. N.ati avut in pllm bursuc pana acum? Varianta greaca da tot bursuc. Numai bursuci ati cerut sa castigati trofee si ati castigat pana au ajuns astia de nu mai stiu sa joace nimic. Hai s.o luam de la capat, sa mai aducem niste fundasi sa intarim apararea, poate mai castigam o cupa si scoatem un punct in Europa.
Nu poti sa-l compari pe Petrescu cu Marinos. Grecul avea un singur trofeu cistigat - acum 14 ani, in Cipru. Petrescu are trofee cu vreo 4 echipe. Nu s-a facut de ris in cupele europene, a cistigat trofee in Romania la Urziceni, CFR si Tirgu Mures. A ajuns in primavara europeana cu CFR - ceea ca Craiova n-a mai facut din anii 80. Si CFR a jucat dupa Petrescu - nu poti spune ca jucatorii de acolo s-au prabusit dupa plecarea lui. Nu exista comparatie intre cei doi antrenori.

Nimeni nu a cerut plecarea lui Reghe - dar daca omul renunta in viitor, altul decit Petrescu eu nu vad.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Iancu Magheru » 02 Aug 2021, 00:58

Vorbiți la cald și cam anapoda de negativist, credeam ca e forum de suporteri cu mentalitate, cu gândire selectă, nu opincarii de care imi e greață pe facebook sau pe stadion la tribuna 2.
Azi am jucat incomparabil mai bine decat cu Arges, Laci meci 1 si Laci meci 2, nu mai zic de fcsb. Înfrângerea e si rezultatul plafonarii și incongruențelor din ultima jumate de an, plus mega imens ghinion pe final si norocu botoșilor (mai dă ala vreo foarfeca in cariera lui, pune vreunu de aici pariu cu mine că nu?).
Dacă deja din al doilea meci (practic primul, ca in returu cu Laci cred ca nici nu ii stia pe toti jucătorii dupa nume si prenume), Reghe isi pune asa bine amprenta pe echipa și jucam relativ frumos, pe alocuri combinativ de ti-e mai mare dragul, pai hai fratilor sa avem răbdare. Avem 4 meciuri accesibile luna asta și sunt sigur ca vom merge din ce in ce mai bine.
Vînă bunicel, Mateiu cu ceva poftă si determinare in el, Vlădoiu pt prima data ne mănâncă un meci, haideți sa fim indulgenți. Fedele ala nu ma impresionează cu o floare la 4 luni, dar daca intra bine in meci din postura de rezervă eu sunt mulțumit. Clar vor mai fi transferuri și vor fi bune sau foarte bune. Exista potential.
Eu m-am săturat sa fiu mofluz si pesimist. Mi-a fost rău o noapte si o zi dupa returu cu laci. Am si eu viața personală, stres cu alte chestii, nu stau sa ma dau de ceasu morții ca echipa mea favorită a pierdut 3 meciuri din ultimele 4.
Hai, capu sus și forța Știința!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanucrv » 02 Aug 2021, 09:33

si eu cred ca echipa a aratat mult mai bine si chiar a jucat ceva fotbal. E greu dupa o lunga perioada de fotbal cu pipeta sa joci dupa 5 zile, exuberant si in viteza. Eu nu sunt fanul Lui Reghe, dar recunosc ca echipa s-a mai miscat, a avut ocazii (inainte nici ocazii numai aveam) si doar greselile individuale si ghinionul au facut sa pierdem meciul. La noi nu a intrat iar la ei din doua suturi au marcat doua goluri, ultimul fiind noroc chior.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Aug 2021, 09:36

Posesie 50% 50%
Suturi 8 2
Suturi pe poarta 4 2
Faulturi 17 12
Cornere 5 0
Offsideuri 1 5

Botosanu nu a avut niciun corner, a avut doua suturi peste poarta si doua suturi pe poarta si ambele au fost gol, e ca si cum noi am avut poarta goala ! Nu e numai vina lui Vladoiu. E adevarat ca joaca slab in ultimul timp ...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fabius_2014 » 02 Aug 2021, 10:27

Daca incepuram sa vorbim de plecarea lui Reghe, dupa 5 zile de la sosire, inseamna ca nu prea cunoastem fenomenul fotbal.
Echipa a aratat diferit fata de era Marinos si in ciuda rezultatului eu cred ca avem potential si in scurt timp, 2-3 saptamani, o sa jucam frumos si eficient.
Cu inca maxim 3 jucatori noi, putem sa ne batem la campionat.
Baieti, Fedelle nu e melc, Lazar nu e invincibil, Vladoiu pe faza de aparare e zero, Bancu e blazat rau, Vana are potential,Ofosu nu e un transfer ratat si nici Campanu, Koljic isi revine si totusi trebuia introdus si Markovic.
Astea sunt concluziile mele dupa infrangerea cu Botosani.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Stefan.. » 02 Aug 2021, 10:44

Nu a fost chiar rau jocul din prima repriza, dar nu a fost sa fie. Altfel, ne agitam degeaba. Rotaru culege ceea ce a semănat. Constient sau influentat negativ de oameni de fotbal din club fara valoare, unii mari fotbaliști ai Stiintei la timpul lor, dar doar atât. Rotaru a creat conditii de fotbal european, a adus antrenori buni de care nu a stiut sa tina, plecând urechea la jucători sau la atarnatori. De la momentul demiterii lui Mangia a adus brambureală in club. S-o trezi omul...

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de White&Blue » 02 Aug 2021, 10:59

Vad ca sunt scosi vinovati Vladoiu si Lazar in mare parte, dar primul gol se da din pozitie centrala de langa Vladoiu...Balasa si Constantin unde erau?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de dorumihnea2 » 02 Aug 2021, 11:17

Nu vi se pare că la meciuri cu echipe medii sau sub medie când pierdem ei dau 1 gol dintr-un șut pe poartă sau 2 goluri din 2 șuturi..... Deci despre asta e vorba.... Jucăm bine, atacăm și ne clatinam la prima ocazie a adversarilor.... Avem apărare bună sau nu? Nu avem.... E clar că în meciurile astea e același scenariu... Adversarii ne dau gol la prima ocazie, se retrag în apărare și după începem să macinăm în gol.... Bine a sesizat și Reghe la dolul 2 noi avem 6 oameni în careu și ei doar 2.Dar peste toate astea e clar că Vladoiu e principalul vinovat la amândouă goluri pt că nu a putut bloca atacanții. Așa cum și fundașul lor a greșit la golul nostru că i-a dat spațiu lui Gustavo.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanatic16 » 02 Aug 2021, 14:18

Gustavo mi a plăcut, a fost omul meciului clar, a fost singurul care chiar a driblat si 80 la suta i a ieșit, faza golului de geniu l a facut din preluare pe botosanean si execuția nu a fost una simpla, cu pământul , a coborât intre linii foarte bine, a avut cele mai mari ocazii, plus lovitura libera foarte bine executata, l as pune ca un mare plus pentru echipa, va fi un jucător foarte important sezonul asta.
Iar parțial mi a plăcut fedele, dar se vede lipsa de ritm
Koljic în afara de bara din min 80 nu a reușit mai nimic parca are o teama de a baga piciorul

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanatic16 » 02 Aug 2021, 14:21

Per total sunt mulțumit de ce am văzut ca număr de ocazii si încercări de a juca cat mai rapid, în prima repriza s a văzut amprenta lui reghe dar mai e nevoie de timp si neapărat de jucători, însă reghe cred ca va reuși sa ne faca sa jucam un fotbal ofensiv plăcut ochiului, păcat de rezultat, păcat de marea parte a asistentei pierdute din cauza ultimei perioade dar ne vom ridica, sunt sigur de asta

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de florinkeke » 02 Aug 2021, 14:49

Am avut ocazii insa parca nu avem calitate la finalizare.Inclusiv Gustavo,care trebuia sa mai dea cel putin una in a doua repriza.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Paul » 02 Aug 2021, 14:55

Eu ma bucur sa vad ca exista optimism, si desi ma credeam un optimist de data asta vad ca sunt mai putin multumit ca multi colegi de forum. Eu raman cu intrebarea legata de nefolosirea lui Markovici, dar probabil exista motive, poate nu duce. Nu stiu de ce nu a jucat Gaman care mi se pare ca face exact ce nu face Balasa, adica ia fata adversarului si urca cu mingea la picior in loc sa dea in spate sau ca sa se scape de ea.
Imi doresc sa reuseasca Reghe, sper sa incepem sa jucam spectaculos si sa avem rezultate, dar nu pot sa nu fiu suparat ca dupa doua infrangeri foarte dureroase echipa nu a parut ca joaca pe viata si pe moarte.
Bancu si Vina parca se ascundeau de minge, nu prea gasesc explicatie pentru asta.
Eu nu sunt adeptul datului cu parul, si inteleg ca oricine greseste, dar daca ar fi dupa mine, cei care arata ca nu se omoara cu firea ar mai trece si pe banca, ca sa inteleaga ca exista consecinte.
In fine, dam inainte, hai Craiova!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 02 Aug 2021, 17:20

E primul meci de trei ani incoace, in care jucam si noi fotbal, incercam sa marcam. Ok, rezultatul, dar parca dupa meciul asta nu e chiar asa deplasat s-o bagi p-aia "meritam sa câștigăm". Marin Tuicaru ce ar fi declarat, oare, dupa un astfel de joc, cand la el daca treceai odata de centrul terenului, se punea ca am avut zece ocazii?
Altfel, poate ne lamuresc baietii astia care se mai pricep la tactici, care-i treaba cu doi atacanti si de ce n-am putea juca asa? Eu parca as vrea sa.i vad in teren impreuna pe Koljic si Markovic. N.avem lot de un 4.4.2, un 3.5.2 sau care ar fi problema? Reghe zicea ca in acest caz, unul din atacanti ar trebui sa faca faza defesiva pllm, nu ma pricep prea bine.

Închis