Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care crezi ca va fi rezultatul meciului?

Victorie
16
76%
Egal
2
10%
Infrangere
3
14%
 
Total votes: 21

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Aug 2021, 00:15

Ma mai lasati.ma dreac cu antrenorii vostri providentiali care castiga titluri cu apararea! Nu v.au ajuns antrenorii pwulii care au facut harcea parcea echipa asta de nu mai stie sa joace nimic? Va udarati ca Niagara la jocul lu uta si rapid. Ce pllm de fotbal joaca aia, ma ? Sa.mi bag plla in petrescu vostru! Si in grasu cu minte de v.a zis Mitica! Si in balint! Si in grozavu, na ! Muye la toți !!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 16 Aug 2021, 00:26

BiancoAzzurro_AS. scrie:
16 Aug 2021, 00:07
Nu au vândut nimic, ce poți sa le ceri?
Săpunaru, morais, crepulja și albu nu erau no name, erau certitudini și sunt 4 achiziții bune pe lângă carnat, belu și ce mai au pe acolo

Noi ce am transferat ca certitudini în 3 mercato de vara?! Constantin, Nistor, poate Găman și vandusi de 30 milioane... pai nu prea da la cantar.. ca ăștia au luat 4 dintr-un foc...

Sau hai sa zicem ca Rapid ia cupa anul asta și vinde pe Crepulja și Albu pe bani frumoși.. oare ce zici, suporterii lor nu cer transferuri?

... nu merge vrăjala asa plus ca o echipa se vede la înfrângeri, nu când merge bine
P. S. Poate nu vad eu bine dar cam împinși giulestenii de arbitru... parca e același pattern ca și aseară cu uta
Da am eu sau tu acces la actele clubului sa vad ca 30 de milioane au intrat deja in cont ? Cu siguranta eu habar n-am citi bani se obtin din vinzari si citi bani au intrat deja in club, si citi bani sint esalonati sa vina in urmatorii ani. Dar vad din actele publice profituri mici, de sute de mii de Euro, in ultimii ani. Asta inseamna ca acest club abia sta pe linia de plutire cu toate vinzarile astea.

Hai sa fim seriosi ca Crepulja, Albu si Cirnat n-au cota si CV peste Bic, Capatina, Qaka, Ivanov, Andrei Cristea si altii - pe care Craiova a platit bani, in timp ce Rapid nu a platit sume de transfer. Daca Rotaru ii aducea liber de contract pe alde Cirnat, Crepulja si Albu il alerga lumea cu furci prin Craiova.

Rapid l-a luat pe Morais, noi l-am luat pe Papp. Care e problema ?

Intrebarea mea pentru publicul din Craiova este urmatoarea : daca Cic a fost vindut cu X Euro (care o fi aia, ca eu nu stiu citi bani ar trebui sa revina Stiintei, dar poate ca unii pe aici stiu asta si ma lumineaza si pe mine), cam cit la suta din suma asta trebuie bagata in noi achizitii ca sa se calmeze lumea ? Si daca se baga banii ceruti, vine lumea la stadion indiferent de cum presteaza noile achizitii, ca bani s-au bagat, ce mai vreti ?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 16 Aug 2021, 00:30

Bobby, de transferuri e clar ca avem nevoie daca vrem sa ne depasim conditia de loc 2-3. Dai exemplul rrapidului sau al bototsaniului, dar pentru cazul nostru sunt irelevanti. Aia se pot bucura ca au ajuns in playoff, ca mai bat pe Craiova, fecesebe sau cefere, si cam atat. Nu poti sa iei campionatul cu o echipa de tarani disciplinati, poti sa termini in primele 5. Noi suntem la un alt nivel si de acolo trebuie sa crestem. Il dai exemplu pe Dan Petrescu si succesul pe care l-a avut la cefere cu o echipa disciplinata. Corect, dar Dan Petreescu n-a avut jucatori gen capatana, ofosu, si nici saraci de la botosani platiti cu 2000 de euro pe luna. Din cate stiu, cefere are salarii mult mai mari decat ce se plateste la Craiova. Degeaba il aduci pe Dan Petrescu daca il pui sa antreneze o echipa ca aia de ieri, in care nu aveai rezerva pentru Markovic, jucator de 20 de ani trecut prin accidentari, probleme cu greutatea, care n-a prins un meci intreg toata viata lui, nu aveai o rezerva decenta de inchizator, si nu aveai o aripa dreapta. Poti sa faci disciplina cu bani putini, sa speri la locurile 2-5, dar nu cred ca asta vrem.

Cat despre suporteri, nu poti sa compari ce se intampla acum la noi, cu rrapid sau uta. Aia de abia au promovat dupa nu stiu cati ani, au ceva rezultate, e normal sa vina lumea. Poti sa compari daca vrei cu perioada noastra cu Mangia, in care media de spectatori era peste 15000. Eu cred ca publicul din Craiova nu vine pentru transferuri si rezultate, vine cand vede ca exista o speranta, ca echipa joaca ceva. Imi aduc aminte de un meci Craiova uta de acum probabil vreo 15 ani, dupa ce ii batuseram pe national in deplasare. Incepuse echipa sa joace, cred ca eram pe locul 5, si au fost aproape 20000 de oameni la meci, pe ploaie.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 16 Aug 2021, 00:59

Dincolo de rezultatele noastre rămânem datori ca atmosfera la meciurile de acasa, dupa supercupa la următoru meci acasa am fost 5000, unde e entuziasmul de dinainte de pandemie când si cu pepula antrenor in vara din 2019 si nu jucam nimic aveam medie de 15 000 de fani
Acum lumea cere transferuri ok trebuie transferuri dar hai fraților in [****] la stadion anu asta trebuie mobilizare maxima, sa aratam cine suntem noi, sa dam peste nas boovenilor

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 16 Aug 2021, 01:50

Takeiteasy scrie:
16 Aug 2021, 00:26
BiancoAzzurro_AS. scrie:
16 Aug 2021, 00:07
Nu au vândut nimic, ce poți sa le ceri?
Săpunaru, morais, crepulja și albu nu erau no name, erau certitudini și sunt 4 achiziții bune pe lângă carnat, belu și ce mai au pe acolo

Noi ce am transferat ca certitudini în 3 mercato de vara?! Constantin, Nistor, poate Găman și vandusi de 30 milioane... pai nu prea da la cantar.. ca ăștia au luat 4 dintr-un foc...

Sau hai sa zicem ca Rapid ia cupa anul asta și vinde pe Crepulja și Albu pe bani frumoși.. oare ce zici, suporterii lor nu cer transferuri?

... nu merge vrăjala asa plus ca o echipa se vede la înfrângeri, nu când merge bine
P. S. Poate nu vad eu bine dar cam împinși giulestenii de arbitru... parca e același pattern ca și aseară cu uta
Da am eu sau tu acces la actele clubului sa vad ca 30 de milioane au intrat deja in cont ? Cu siguranta eu habar n-am citi bani se obtin din vinzari si citi bani au intrat deja in club, si citi bani sint esalonati sa vina in urmatorii ani. Dar vad din actele publice profituri mici, de sute de mii de Euro, in ultimii ani. Asta inseamna ca acest club abia sta pe linia de plutire cu toate vinzarile astea.

Hai sa fim seriosi ca Crepulja, Albu si Cirnat n-au cota si CV peste Bic, Capatina, Qaka, Ivanov, Andrei Cristea si altii - pe care Craiova a platit bani, in timp ce Rapid nu a platit sume de transfer. Daca Rotaru ii aducea liber de contract pe alde Cirnat, Crepulja si Albu il alerga lumea cu furci prin Craiova.

Rapid l-a luat pe Morais, noi l-am luat pe Papp. Care e problema ?

Intrebarea mea pentru publicul din Craiova este urmatoarea : daca Cic a fost vindut cu X Euro (care o fi aia, ca eu nu stiu citi bani ar trebui sa revina Stiintei, dar poate ca unii pe aici stiu asta si ma lumineaza si pe mine), cam cit la suta din suma asta trebuie bagata in noi achizitii ca sa se calmeze lumea ? Si daca se baga banii ceruti, vine lumea la stadion indiferent de cum presteaza noile achizitii, ca bani s-au bagat, ce mai vreti ?
O dai în diverse.... Săpunaru, albu, crepulja și morais au fost aduși ca jucători care jucau, nu ca jucători care frecau banca... Restul gen carnat, belu sunt umpluturi gen Ivanov, capatana etc... Noi am adus maxim 3 :Ctin, Nistor și Gaman doar ca în 3 ani diferiți.... Dacă tu conluzionezi ca s-au făcut achizitii, eu zic ca nu s-au făcut, am adus rezerve pe ideea ca nu avem banca de rezerve doar ca în paralel vindeam titulari ce sa vezi

Asta cu cat% bagi în vânzări.. Pai ăștia care nu au vândut deloc baga 100%..ce relevanta are întrebarea?! Baga 0% din partea mea dc aduci Certitudini... Aaa, și dacă asa se evaluează activitatea unei firme doar uitându-te la contul 121 atunci sa închidă naiba și BVB-ul ala ca nu are nici o logica atunci

de ce ai nevoie de transferuri?! Sa zicem ca vrei sa impui un nou spirit la echipa și asta nu îl include pe bancu și nistor..joci cu capatana și mitran? Ți se pare o soluție?

de ce nu iei gratis (ca sunt bagate meleoane chipurile) ? Pt ca vrei sa iei doar jucători de 20 de ani ca să vinzi și te miri ca nu e spirit... pai ne bucuram ca poate vindem pe Markovic sau ca facem performanta, ca să înțeleg și eu cum e cu spiritul asta...La ce ar trebui sa ne bucuram pe stadion?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 16 Aug 2021, 10:02

Facem o analiza dupa 5 etape, ok. Dar sa facem si o analiza pe ultimii 3 ani. Dupa parerea mea, lotul e subtire.


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 16 Aug 2021, 20:04

BiancoAzzurro_AS. scrie:
16 Aug 2021, 01:50
Takeiteasy scrie:
16 Aug 2021, 00:26
BiancoAzzurro_AS. scrie:
16 Aug 2021, 00:07
Nu au vândut nimic, ce poți sa le ceri?
Săpunaru, morais, crepulja și albu nu erau no name, erau certitudini și sunt 4 achiziții bune pe lângă carnat, belu și ce mai au pe acolo

Noi ce am transferat ca certitudini în 3 mercato de vara?! Constantin, Nistor, poate Găman și vandusi de 30 milioane... pai nu prea da la cantar.. ca ăștia au luat 4 dintr-un foc...

Sau hai sa zicem ca Rapid ia cupa anul asta și vinde pe Crepulja și Albu pe bani frumoși.. oare ce zici, suporterii lor nu cer transferuri?

... nu merge vrăjala asa plus ca o echipa se vede la înfrângeri, nu când merge bine
P. S. Poate nu vad eu bine dar cam împinși giulestenii de arbitru... parca e același pattern ca și aseară cu uta
Da am eu sau tu acces la actele clubului sa vad ca 30 de milioane au intrat deja in cont ? Cu siguranta eu habar n-am citi bani se obtin din vinzari si citi bani au intrat deja in club, si citi bani sint esalonati sa vina in urmatorii ani. Dar vad din actele publice profituri mici, de sute de mii de Euro, in ultimii ani. Asta inseamna ca acest club abia sta pe linia de plutire cu toate vinzarile astea.

Hai sa fim seriosi ca Crepulja, Albu si Cirnat n-au cota si CV peste Bic, Capatina, Qaka, Ivanov, Andrei Cristea si altii - pe care Craiova a platit bani, in timp ce Rapid nu a platit sume de transfer. Daca Rotaru ii aducea liber de contract pe alde Cirnat, Crepulja si Albu il alerga lumea cu furci prin Craiova.

Rapid l-a luat pe Morais, noi l-am luat pe Papp. Care e problema ?

Intrebarea mea pentru publicul din Craiova este urmatoarea : daca Cic a fost vindut cu X Euro (care o fi aia, ca eu nu stiu citi bani ar trebui sa revina Stiintei, dar poate ca unii pe aici stiu asta si ma lumineaza si pe mine), cam cit la suta din suma asta trebuie bagata in noi achizitii ca sa se calmeze lumea ? Si daca se baga banii ceruti, vine lumea la stadion indiferent de cum presteaza noile achizitii, ca bani s-au bagat, ce mai vreti ?
O dai în diverse.... Săpunaru, albu, crepulja și morais au fost aduși ca jucători care jucau, nu ca jucători care frecau banca... Restul gen carnat, belu sunt umpluturi gen Ivanov, capatana etc... Noi am adus maxim 3 :Ctin, Nistor și Gaman doar ca în 3 ani diferiți.... Dacă tu conluzionezi ca s-au făcut achizitii, eu zic ca nu s-au făcut, am adus rezerve pe ideea ca nu avem banca de rezerve doar ca în paralel vindeam titulari ce sa vezi

Asta cu cat% bagi în vânzări.. Pai ăștia care nu au vândut deloc baga 100%..ce relevanta are întrebarea?! Baga 0% din partea mea dc aduci Certitudini... Aaa, și dacă asa se evaluează activitatea unei firme doar uitându-te la contul 121 atunci sa închidă naiba și BVB-ul ala ca nu are nici o logica atunci

de ce ai nevoie de transferuri?! Sa zicem ca vrei sa impui un nou spirit la echipa și asta nu îl include pe bancu și nistor..joci cu capatana și mitran? Ți se pare o soluție?

de ce nu iei gratis (ca sunt bagate meleoane chipurile) ? Pt ca vrei sa iei doar jucători de 20 de ani ca să vinzi și te miri ca nu e spirit... pai ne bucuram ca poate vindem pe Markovic sau ca facem performanta, ca să înțeleg și eu cum e cu spiritul asta...La ce ar trebui sa ne bucuram pe stadion?
Ideea e ca daca jucatorii pe care ii ai acum nu joaca cu sufletul, cu spirit de echipa, cu sacrificiu, cu disciplina - e degeaba. Daca aduci 3 fotbalisti la un lot de 20 de pisicute, tot echipa de pisicute ai. Cu tot respectul, la clubul asta o e atmosfera toxica, de lene si suficienta care nu se rezolva cu transferuri. Parca jucatorii devin castrati cind ajung la echipa asta - sint sedati, lenesi, absenti. E o greseala mare a fanilor sa urle dupa investitii si transferuri cind problema e mult, multa mai profunda. Cultura acestui club este lenesa si suficienta. Asta trebuie schimbat din temelii si apoi ne gindim la transferuri - daca ne aducem si oameni cu ochi la jucatori / scouting. Se fac multe prostii pe bani la clubul asta - cite echipe de liga 1 au doi portari cumparati pe bani grei, cum are Craiova ? Si tot degeaba ? Ce mari preperatori fizici au Botosani sau Rapid ? La noi se aduc preparatori fizici pe bani grei, si tot degeaba - ai nostri nu alearga mai bine, nu baga capul in gheata adversarului. Rotaru incearca sa rezolva problema aruncind cu bani catre staff - dar e o chestie de cultura a clubului. Se platesc lenea si suficienta, fitele, si "talentul". La Craiova pare ca jucatorii sint platiti pentru poze, marketing, declaratii, si ceva antrenamente; meciurile par o corvoada, ceva plictisitor, aproape ne-necesar si enervant. Ce ne freaca astia cu meciurile lor oficiale ?

Jocul la alibi, baletul, ne intoarcem cu spatele cind adversarul suteaza sau centreaza - astea-s chestii de cultura a clubului, ceea ce se permite, si ceea ce se plateste foarte bine la sfirsit de luna. Cum juca Bic la Chindia si cum juca la noi ? Cum am scris - parca toti devin castrati, nemotivati si sedati la echipa asta. Si treaba asta e adinca de tot - sa ne amintim de meciurile cu flaminzii lui boo din 2013.

Totul trebuie schimbat din temelii - cancerul e adinc. Parerea mea. Acest club are la toate nivelele o cultura toxica, neprielnica performantei adevarate. E o naivitate sa credem ca 2-3 transferuri rezolva treaba asta.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 16 Aug 2021, 20:17

Eu nu stiu cum sa schimbi din temelii fără sa elimini merele stricate.. Dar daca zici tu ca se face spiritul cu același lot, eu am expus de ce nu cred pt ca de 3 ani facem asta... oricum teoria ta se va pune în practica pentru ca și rotaru a zis la fel, adică : e o mare prostie sa aduc 2,3 jucători și mai bine vând 2-3 și lucram la spirit..:))

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 16 Aug 2021, 21:05

La Craiova pare ca jucatorii sint platiti pentru poze, marketing, declaratii, si ceva antrenamente; meciurile par o corvoada, ceva plictisitor, aproape ne-necesar si enervant. Ce ne freaca astia cu meciurile lor oficiale ?

bă, fabuloasă descriere .. ar trebui trimis mail la club și prezentată jucătorilor .. dar, vai, ar putea să supere vedetele ..
PS la meciul vs Botoșani, domnul Baiaram făcea semn de tăcere către cineva din zona PN, deranjat de o apostrofare .. după ce pierduse o minge pentru care "luptase" în stilul său caracteristic ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 16 Aug 2021, 21:14

BiancoAzzurro_AS. scrie:
16 Aug 2021, 20:17
Eu nu stiu cum sa schimbi din temelii fără sa elimini merele stricate.. Dar daca zici tu ca se face spiritul cu același lot, eu am expus de ce nu cred pt ca de 3 ani facem asta... oricum teoria ta se va pune în practica pentru ca și rotaru a zis la fel, adică : e o mare prostie sa aduc 2,3 jucători și mai bine vând 2-3 și lucram la spirit..:))
Eu zic ca merele stricate sint in primul rind in stafful si in modul de organizare, filozofie si gindire ale acestui club. Aia e buba cea mare; daca jucatorii devin pisicute cind ajung la Craiova - asta nu o repari cu transferuri acum. Din punctul meu de vedere, ai nostri sint cam pisicute inca din 2013, nu de 3 ani. Publicul oltean iubeste lupta, sacrificiul si spiritul, sa pui gheata in capul adversarului cum se face la Botosani sau Rapid. Ai vazut tu asa ceva din 2013 incoace ? Mai au echipele adverse frica sa vina pe Ion Oblemenco cum se intimpla in trecut ? Nu - avem noi frica sa ne ducem la Botosani.

Acest club nu pare viu - nici pe teren, nici in birouri*. Dar poate sint eu cu mintea pe dealuri si altii vad realitatea altfel.

* Eu scoteam echipa de pe teren la Arad in prima repriza daca eram in conducerea acestui club. Nu se poate sa jucam cu macelari - distrugem vieti de oameni, cariere, sperante. OK - joci fizic, dar nu sa distrugi vieti - vezi atacurile brutale la Bancu si Screciu. Arata ca esti viu, ca iti pasa, fa ceva ca un om nu ca o corporatie rece. Provoaca o emotie ! Du-te la TV, vorbeste de Balaci si Arezanov, lacrimile lui Brandan cind Seroni l-a rupt pe Bancu, urletul lui Koljic anul trecut - fa ceva naibii ca esti platit cu mii de Euro degeaba. Vei avea publicul de partea ta daca stii sa provoci o emotie, empatie, orice sentiment uman adevarat. Inca o data - joci fizic la sacrificiu, dar fara sa distrugi niste oameni. Cum am spus - un club inghetat, impietrit, ne-viu, atit in teren cit si in birouri.
Last edited by Takeiteasy on 16 Aug 2021, 21:31, edited 1 time in total.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 16 Aug 2021, 21:23

fanUCV scrie:
16 Aug 2021, 21:05
La Craiova pare ca jucatorii sint platiti pentru poze, marketing, declaratii, si ceva antrenamente; meciurile par o corvoada, ceva plictisitor, aproape ne-necesar si enervant. Ce ne freaca astia cu meciurile lor oficiale ?

bă, fabuloasă descriere .. ar trebui trimis mail la club și prezentată jucătorilor .. dar, vai, ar putea să supere vedetele ..
PS la meciul vs Botoșani, domnul Baiaram făcea semn de tăcere către cineva din zona PN, deranjat de o apostrofare .. după ce pierduse o minge pentru care "luptase" în stilul său caracteristic ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Asta ar trebui sa fie mesajul trimis acestui club, staffului, echipei si sefului, Rotaru. OK - aduci miine 3 jucatori; dar ii iei si pe astia la sprituri prin Grecia cu actionarul, si asa ii castrezi. Cultura acestui club, ce se plateste si rasplateste la club, ce li se permite jucatorilor, aceste pisicute sensibile, satule si rasfatate - astea sint problemele adinci. Aduci inca 3 jucatori in rahat, tot in rahat esti pina la urma.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 16 Aug 2021, 22:08

Takeiteasy scrie:
16 Aug 2021, 21:14
[Din punctul meu de vedere, ai nostri sint cam pisicute inca din 2013, nu de 3 ani. Publicul oltean iubeste lupta, sacrificiul si spiritul, sa pui gheata in capul adversarului cum se face la Botosani sau Rapid. Ai vazut tu asa ceva din 2013 incoace ? Mai au echipele adverse frica sa vina pe Ion Oblemenco cum se intimpla in trecut ?
Te-ai cam avantat :) Cam de prin 95 pana acum trei-patru ani n-am mai avut o perioada in care echipele chiar sa se teama ca vin la Craiova. Ne lua puncte de acasa cam cine voia si cine se nimerea, eram buni doar de 'campioni la suporteri'. De cativa ani de abia am reinceput sa fim o forta. Chiar tu ai postat ca in sezonul regulat trecut am avut patru infrangeri.

Publicul oltean iubeste mai mult fotbalul decat lupta. Nu-mi aduc aminte sa fi mers pe stadion si sa se bucure lumea la un tackling ca la un dribling sau o pasa buna. In schimb toata lumea ii iubea pe Lutu, pe Sava, Badea, Stanga.

In rest, iti dau perfecta dreptate cu nevoia de curatenie generala. Credeam sincer in vremurile lui Multescu si Mangia ca s-a terminat perioada in care jucatorii de clubul asta se cred automat vedete. Nu ma deranja ca pierd, pentru ca vedeam ca incearca, pareau baieti seriosi, iar echipa avea o idee de joc. De doi ani incoace, au inceput toate sa se duca la vale. Transferuri facem sa dea la numar, jucatorii au ajuns din nou vedete, antrenorii sunt sapati, baietii dau din maini unul la altul si injura printre dinti cand sunt schimabti. Si nimeni nu face nimic, totul merge bine, mai schimbam un antrenor.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Aug 2021, 22:13

Takeiteasy scrie:
16 Aug 2021, 21:14

Arata ca esti viu, ca iti pasa, fa ceva ca un om nu ca o corporatie rece. Provoaca o emotie ! Du-te la TV, vorbeste de Balaci si Arezanov, lacrimile lui Brandan cind Seroni l-a rupt pe Bancu, urletul lui Koljic anul trecut - fa ceva naibii ca esti platit cu mii de Euro degeaba. Vei avea publicul de partea ta daca stii sa provoci o emotie, empatie, orice sentiment uman adevarat. Inca o data - joci fizic la sacrificiu, dar fara sa distrugi niste oameni. Cum am spus - un club inghetat, impietrit, ne-viu, atit in teren cit si in birouri.
Ma, semeni cu vechiul user Bobby ca exprimare. In caz ca esti, un mare minus in dreptul tau ca nu-ti asumi deschis treaba asta si ai ales sa revii sub un alt nume. Daca nu esti, pardon, retrag, dar a mai existat suspiciunea asta si din partea altora si ar fi fair sa ai o poziție fata de acest aspect.

Altfel, pt. ce am selectat acolo, iti dau dreptate. Aratam si ne comportam fix pe stilul unei corporații. Cifre, sabloane, ccacaturi, manuale corporatiste, morti pe dinăuntru. Pagina aia oficială se raportează doar la nr. de postari/zi. Nicio emotie, nimic viu pe-acolo. Si mai iese nea Sorin sa critice arbitrajul asa, rupt de somn, cu cate o glumiță si pe un ton lasa-ma sa te las. Singurul care pare apropiat de ce se vrea pe la noi pare, paradoxal, Reghecampf. Daca nu l-o lua si pe el somnul în curând.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 16 Aug 2021, 22:37

Nu e suspiciune, e confirmare :). Bobita a luat-o ușor, e supărat, nu mai scrie pe forum, dar e aici.
Acum, bobita vrea sa șteargă cu buretele tot ce a fost bun din 2013 incoace, e pe pisicuțe (mai știu eu unul care acuza cu pisicuțe recent), Zlatinski nu era dar avea salariul prea mare.
Ne supărăm când intra antonica 7, dar e ok când o zice bobita. Poate s-a dat comanda inversa pentru cei cu ochi albaștri...
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 17 Aug 2021, 13:27

Takeiteasy scrie:
16 Aug 2021, 20:04
Ideea e ca daca jucatorii pe care ii ai acum nu joaca cu sufletul, cu spirit de echipa, cu sacrificiu, cu disciplina - e degeaba. Daca aduci 3 fotbalisti la un lot de 20 de pisicute, tot echipa de pisicute ai. Cu tot respectul, la clubul asta o e atmosfera toxica, de lene si suficienta care nu se rezolva cu transferuri. Parca jucatorii devin castrati cind ajung la echipa asta - sint sedati, lenesi, absenti. E o greseala mare a fanilor sa urle dupa investitii si transferuri cind problema e mult, multa mai profunda. Cultura acestui club este lenesa si suficienta. Asta trebuie schimbat din temelii si apoi ne gindim la transferuri - daca ne aducem si oameni cu ochi la jucatori / scouting. Se fac multe prostii pe bani la clubul asta - cite echipe de liga 1 au doi portari cumparati pe bani grei, cum are Craiova ? Si tot degeaba ? Ce mari preperatori fizici au Botosani sau Rapid ? La noi se aduc preparatori fizici pe bani grei, si tot degeaba - ai nostri nu alearga mai bine, nu baga capul in gheata adversarului. Rotaru incearca sa rezolva problema aruncind cu bani catre staff - dar e o chestie de cultura a clubului. Se platesc lenea si suficienta, fitele, si "talentul". La Craiova pare ca jucatorii sint platiti pentru poze, marketing, declaratii, si ceva antrenamente; meciurile par o corvoada, ceva plictisitor, aproape ne-necesar si enervant. Ce ne freaca astia cu meciurile lor oficiale ?

Jocul la alibi, baletul, ne intoarcem cu spatele cind adversarul suteaza sau centreaza - astea-s chestii de cultura a clubului, ceea ce se permite, si ceea ce se plateste foarte bine la sfirsit de luna. Cum juca Bic la Chindia si cum juca la noi ? Cum am scris - parca toti devin castrati, nemotivati si sedati la echipa asta. Si treaba asta e adinca de tot - sa ne amintim de meciurile cu flaminzii lui boo din 2013.

Totul trebuie schimbat din temelii - cancerul e adinc. Parerea mea. Acest club are la toate nivelele o cultura toxica, neprielnica performantei adevarate. E o naivitate sa credem ca 2-3 transferuri rezolva treaba asta.
Practic ce vrei tu sa spui e ca rotaru nu se pricepe deloc sa conduca un club de fotbal spre performanta adevarata si se multumeste cu campanii de imagine si trofeee secundare?

Închis