Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care crezi ca va fi rezultatul meciului?

Victorie
16
76%
Egal
2
10%
Infrangere
3
14%
 
Total votes: 21

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 15 Aug 2021, 21:10

Imi aduc aminte de campionatul câștigat de Cartu insa mult mai greu însă decat se astepta lumea. Steaua si Dinamo vandusera tone de jucători iar noi doar pe Gica Popescu Eram pe la liceu in perioada aia si vedeam meciurile din galeria lui Barza. Știu ca nea Sorin venise de la Electro unde facuse o figura frumoasă si preluase Universitatea care se cam chinuia dupa perioada Maxima. Primul lucru care l-a facut la echipa a fost sa impună o disciplină draconica si sa spargă bisericuțele care pareau ca sunt. Se zvonea chiar ca ii cam altoia pe jucatori . In primul an de antrenorat in Sezonul de toamna până in revolutie a batut toate echipele privilegiate: Moreni, Victoria, Dinamo, Steaua. A fost ceva fabulos. Nu jucam spectaculos dar echipa era montata si disciplinata. Cam de ce asta ai nevoie sa faci performanta in Romania. Anul urmator am luat titlu.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Aug 2021, 21:14

Eu sunt si fan al conspiratiilor, dar am si auzit pe cineva care zicea

Anu asta in cupa s-au tras sfori...
In cupa noi vom avea cel mai greu parcurs, cica tragerile sunt masluite, vom juca cu FCU, Botosani sau Steaua, cel putin pana in semifinale .
Rapidu zice ca au pe ramura echipe de liga 2a, a3a, Mioveni, Voluntari si numai cu echipa dinastea pe traseu

Vedem

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Aug 2021, 21:57

Cautam scuze pt eventualele infrangeri

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 15 Aug 2021, 22:13

fanucrv scrie:
15 Aug 2021, 21:10
Imi aduc aminte de campionatul câștigat de Cartu insa mult mai greu însă decat se astepta lumea. Steaua si Dinamo vandusera tone de jucători iar noi doar pe Gica Popescu Eram pe la liceu in perioada aia si vedeam meciurile din galeria lui Barza. Știu ca nea Sorin venise de la Electro unde facuse o figura frumoasă si preluase Universitatea care se cam chinuia dupa perioada Maxima. Primul lucru care l-a facut la echipa a fost sa impună o disciplină draconica si sa spargă bisericuțele care pareau ca sunt. Se zvonea chiar ca ii cam altoia pe jucatori . In primul an de antrenorat in Sezonul de toamna până in revolutie a batut toate echipele privilegiate: Moreni, Victoria, Dinamo, Steaua. A fost ceva fabulos. Nu jucam spectaculos dar echipa era montata si disciplinata. Cam de ce asta ai nevoie sa faci performanta in Romania. Anul urmator am luat titlu.
QED.

Cu pisicute satule si plictisite nu faci nici o brinza. E o atmosfera de dolce far niente la echipa asta de ani buni; nu pot sa uit cum intra Cosic pe teren la meciul finala de campionat cu CFR : sictirit, adormit si cascind.

La cite meciuri cu FCSB am incasat gol in primele minute - la destule meciuri. Ca pisicutele intra pe teren cu gindul la salarii mari, hoteluri de 5 stele, si sprituri cu finantatorul.

Pe mine m-a socat sa aud ca jucatorii il vad pe Rotaru ca "pe un frate mai mare". Pai cine dracu' e sef la clubul asta ? Ce e aia sa-i iei pe jucatori, de fapt pe unii jucatori, cu avionul privat in Grecia, in vacanta ? O timpenie. Im aduc aminte si de poza aia cu Rotaru, Mutu, Mitrita, Baluta, si Barbut de acum citiva ani la sprituri (https://www.prosport.ro/fotbal-intern/a ... live_close) - fabulos. Du-te bai Rotarule pe site-uri de dating daca vrei amici de pahar !

De asta echipa are nevoie de un antrenor care sa sparga vrajeala si lenea. In afara de Petrescu eu nu stiu altul.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 15 Aug 2021, 22:31

Rar mi se intampla sa mi se para de pe stadion ca am jucat mai prost decat li se pare oamenilor de la tv, dar asa a fost aseara.
Prima data cand vad in viata mea stadionsa cante mai mult si mai tare decat peluza. Tare ciudata atmosfera. Bine, dupa 1-0, pana la 1-0 nu au avut nimic special in afara de taranisme de oameni carora nu le place si nu inteleg fotbalul "hotii-hotii" ca la botosani, bistrita si tg mures.
Sunt foarte multumit de prezenta si prestatie in peluza noastra, desi am avut deplasare cu cele mai multe belele de ani de zile.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Aug 2021, 22:32

Takeiteasy scrie:
15 Aug 2021, 20:10
fanucrv scrie:
15 Aug 2021, 17:45
cortinadampezzo scrie:
15 Aug 2021, 15:09
Astfel, ma gandesc ca sa nu ne pripim cu niste transferuri grabite, fiind constransi de rezultate si timp. Tranferuri dinalea gen Rambe si alti :bad:
Păi cam asta e pericolul si nu e prima data cand se acționează sub impulsul momentului. Așa au adus mereu tot felul de petarde ,de care au scapat greu si cu costuri mari. Dar asa se-ntâmplă cand nu ai o strategie cât de cât.Ultimul exemplu e cu Cicaldau: te pregătești sa-l vinzi de ceva timp si nu urmărești pe nimeni sa pui in loc.
Parerea mea e ca Rotaru a pierdut o sansa uriasa prin neangajarea lui Dan Petrescu
Sunt de părere mereu ca bursucul nu e compatibil cu stilul nostru, plus ca a făcut performanta cu cele mai mari salarii și cu o echipa aleasa de el și infuzie serioasa de capital, nu pe saracie, iar primul campionat au furat de m-am plictisit cu arbitrii.. Noi am strâmbat din nas cu ozunidis care a avut rezultate cu jucătorii ăștia(a bătut cfr de 2 ori și pe fcsb aproape de 2 ori)

Cu Reghe nu prea avem de ce ne plânge, are sânge in instalație, știe meserie și jucam fotbal cu el.. se vede cu ochiul liber.. si nu e nici vreun tip flexibil , tine la disciplina

Problema e timpul și vreo 2-3 achizitii forta, nu dan Petrescu care sa alunge toată lumea de la stadion,.. asta ne mai lipsea acum...eu unul m-aș chinui sa vad un meci al echipei noastre și mi-e teama ca cel puțin 80% vad asa

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Aug 2021, 22:37




La noi rezultatele aduc oamenii la stadion.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 15 Aug 2021, 22:40

SLH scrie:
15 Aug 2021, 22:31
Rar mi se intampla sa mi se para de pe stadion ca am jucat mai prost decat li se pare oamenilor de la tv, dar asa a fost aseara.
Prima data cand vad in viata mea stadionsa cante mai mult si mai tare decat peluza. Tare ciudata atmosfera. Bine, dupa 1-0, pana la 1-0 nu au avut nimic special in afara de taranisme de oameni carora nu le place si nu inteleg fotbalul "hotii-hotii" ca la botosani, bistrita si tg mures.
Sunt foarte multumit de prezenta si prestatie in peluza noastra, desi am avut deplasare cu cele mai multe belele de ani de zile.
Doar voi ați fost la înălțime. Și asta intr-un stadion ostil și foarte vocal. A fost la un moment dat un cadru cu galeria ,spre finalul meciului, si efectiv am simțit parere de rau văzând mai multi băieți cu tristețe și resemnare pe chipul lor. Nimic nu e mai rău sa te intorci dintr-o deplasare grea si lungă , iar echipa sa fii pierdut meciul.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 15 Aug 2021, 22:40

BiancoAzzurro_AS. scrie:
15 Aug 2021, 22:32
Takeiteasy scrie:
15 Aug 2021, 20:10
fanucrv scrie:
15 Aug 2021, 17:45


Păi cam asta e pericolul si nu e prima data cand se acționează sub impulsul momentului. Așa au adus mereu tot felul de petarde ,de care au scapat greu si cu costuri mari. Dar asa se-ntâmplă cand nu ai o strategie cât de cât.Ultimul exemplu e cu Cicaldau: te pregătești sa-l vinzi de ceva timp si nu urmărești pe nimeni sa pui in loc.
Parerea mea e ca Rotaru a pierdut o sansa uriasa prin neangajarea lui Dan Petrescu
Sunt de părere mereu ca bursucul nu e compatibil cu stilul nostru, plus ca a făcut performanta cu cele mai mari salarii și cu o echipa aleasa de el și infuzie serioasa de capital, nu pe saracie, iar primul campionat au furat de m-am plictisit cu arbitrii.. Noi am strâmbat din nas cu ozunidis care a avut rezultate cu jucătorii ăștia(a bătut cfr de 2 ori și pe fcsb aproape de 2 ori)

Cu Reghe nu prea avem de ce ne plânge, are sânge in instalație, știe meserie și jucam fotbal cu el.. se vede cu ochiul liber.. si nu e nici vreun tip flexibil , tine la disciplina

Problema e timpul și vreo 2-3 achizitii forta, nu dan Petrescu care sa alunge toată lumea de la stadion,.. asta ne mai lipsea acum...eu unul m-aș chinui sa vad un meci al echipei noastre și mi-e teama ca cel puțin 80% vad asa
Vedem unde sintem la sfirsit de sezon. Doar timpul va arata cine are dreptate. Eu nu cred ca 2-3 achizitii vor schimba ceva. O atmosfera de pisicute alintate nu se schimba cu inca 2-3 jucatori alesi tot de ala care a umplut lotul de pisici. Ce super valori are Academia Rapid - jumatate din primul 11 la meciul cu FCSB e de liga 2 ? Dar joaca cu draci, cu motivatie, cu tupeu.

Daca ma gindesc eu mai bine - parca nu e rau ca ii tavalesc cei de la UTA, Sepsi sau Botosani pe ai nostri. Lupta bai pisico, da dracu' cu aia de pamint daca ai singe in instalatie. Citi dintre ai nostri arata ceva singe in instalatie ? Poate Nistor, Markovic si un pic M. Constantin.
Last edited by Takeiteasy on 15 Aug 2021, 22:44, edited 1 time in total.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 15 Aug 2021, 22:40

manex scrie:
15 Aug 2021, 22:37
La noi rezultatele aduc oamenii la stadion.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Corect !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Aug 2021, 22:55

SLH scrie:Rar mi se intampla sa mi se para de pe stadion ca am jucat mai prost decat li se pare oamenilor de la tv, dar asa a fost aseara.
Prima data cand vad in viata mea stadionsa cante mai mult si mai tare decat peluza. Tare ciudata atmosfera. Bine, dupa 1-0, pana la 1-0 nu au avut nimic special in afara de taranisme de oameni carora nu le place si nu inteleg fotbalul "hotii-hotii" ca la botosani, bistrita si tg mures.
Sunt foarte multumit de prezenta si prestatie in peluza noastra, desi am avut deplasare cu cele mai multe belele de ani de zile.
De la tv s-a vazut ca au vrut.
Ce ati pățit?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Aug 2021, 23:10

Takeiteasy scrie:
15 Aug 2021, 22:40
manex scrie:
15 Aug 2021, 22:37
La noi rezultatele aduc oamenii la stadion.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Corect !
Mda.. S-au îngrămădit după cupa și supercupa, plutea optimismul în aer

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 15 Aug 2021, 23:28

Dupa joc nu aveam sperante pentru viitor. Avem multi jucatori care pierd mingea foarte usor.


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 15 Aug 2021, 23:41

Ca tot urla unii dupa transferuri, de am impresia ca sint suporterii unei echipe numite "Transferuri" - ce lot are Academia Rapid de a batut FCSB (lotul lor face cit Cic !) ?? O groaza de jucatori de liga 2 plus vreo 4, 5 achizitii (toate gratis) de liga 1. Craiova a platit pentru Lazar mai mult decit a platit Academia pentru tot lotul lor.

Asta e chestie de antrenori, de atmosfera din club, de leadership in teren, pe banca si in club. Noi putem sa visam transferuri de milioane - asta e o prostie. Cum dracu' ba un antrenor no name la Rapid, cu multi jucatori no name fac treaba ? La ei de ce nu urla lumea sa bage patronul milioane ? De ce vin ma zeci de mii in tribune fara transferuri ?

Acolo exista spirit de echipa, tactica realista (nu vreun nebun care cere sampanie), toti pentru unul si unul pentru toti, si o simbioza echipa - public. Plus presedinte de club care se pricepe.

Sintem plecati de acasa daca toti cerem transferuri - ca nu asta lipseste la Craiova. Lipsesc realismul, spiritul, lupta, sacrificiul, selectia, unitatea. Bagi 10 milioane in noi pisicute - ca nu rezolvi problema fundamentala. Asta ar trebui sa ceara publicul !

La ei vin zeci de mii pentru echipa si pentru spirit. La noi, multi strimba din nas ca nu se baga milioane in achizitii. Diferenta !

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 16 Aug 2021, 00:07

Nu au vândut nimic, ce poți sa le ceri?
Săpunaru, morais, crepulja și albu nu erau no name, erau certitudini și sunt 4 achiziții bune pe lângă carnat, belu și ce mai au pe acolo

Noi ce am transferat ca certitudini în 3 mercato de vara?! Constantin, Nistor, poate Găman și vandusi de 30 milioane... pai nu prea da la cantar.. ca ăștia au luat 4 dintr-un foc...

Sau hai sa zicem ca Rapid ia cupa anul asta și vinde pe Crepulja și Albu pe bani frumoși.. oare ce zici, suporterii lor nu cer transferuri?

... nu merge vrăjala asa plus ca o echipa se vede la înfrângeri, nu când merge bine
P. S. Poate nu vad eu bine dar cam împinși giulestenii de arbitru... parca e același pattern ca și aseară cu uta

Închis