Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu Gaz Metan

Poll ended at 23 Aug 2021, 21:27

Ne revenim si castigam
15
71%
Egal cu ocazii multe ratate
3
14%
Criza se adanceste
3
14%
 
Total votes: 21

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de Takeiteasy » 21 Aug 2021, 22:00

iepurakis scrie:
21 Aug 2021, 21:51


nu mi s-a parut asa rau screciu, cum zice cineva mai sus.
Eu doar am enumerat cele mai mari oportunitati de a marca ale Mediasului, intre minutele 66-79, care au fost legate toate de erori ale lui Screciu. Nu poti face performanta cu asa fundas central !

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Aug 2021, 22:19

Mie nu îmi place cum ne apărăm, totul pare la disperare mai ales în ultimele minute... Nu putem tine de minge și degajam mingea la întâmplare zici că ne atacă Real Madrid. Probabil e mai bun cuplul de fundași centrali Găman cu Constantin și mai bun Baiaram decât Câmpanu. Markovici cu mingea la picior în careu e f bun dar nu are viteză. Ne trebuie mijloc.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de lory69 » 21 Aug 2021, 22:19

Eu cred ca jucam prea stresati,de aici si greselile la transmiterea balonului.O victorie cu ciorile,apoi cantonamentul montan,refacerea lui Ivan,Conte....cred ca vom arata altfel!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de manex » 21 Aug 2021, 22:28

Exact, precipitarea aia in careu, nesiguranta vin din cauza fricii de rezultate proaste .

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de Takeiteasy » 21 Aug 2021, 22:45

dorumihnea2 scrie:
21 Aug 2021, 22:19
Mie nu îmi place cum ne apărăm, totul pare la disperare mai ales în ultimele minute... Nu putem tine de minge și degajam mingea la întâmplare zici că ne atacă Real Madrid. Probabil e mai bun cuplul de fundași centrali Găman cu Constantin și mai bun Baiaram decât Câmpanu. Markovici cu mingea la picior în careu e f bun dar nu are viteză. Ne trebuie mijloc.
Ne trebuie multe - mijloc nu prea e, atacul e slabut, nu mai zic de aparare. Vad ca Reghe ii cere lui Cimpanu sa bata cornere - poate ca vrea sa-i dea incredere. Nu stiu daca baiatul poate mai mult jucind intr-un picior.

Faza din minutul 50 e de revazut : https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... 1235823#13

Cimpanu primeste o pasa buna si in loc sa avanseze in careu pe spatiul liber el se opreste, isi pune mingea pe stingul (ca alta miscare n-are) si trage un sut topait pe coltul scurt. Mai baieti - asta nu e fotbalist. Ma dor ochii sa privesc asa ceva. Baiatul asta e de un an la Craiova - muschi pe el n-a pus, sta un pic pe dreapta si-si potriveste mingea pe stingul (singura lui miscare), nu invata sa dea cu dreptul (pot sa-l compar cu Vata, care a inceout sa foloseasca si piciorul drept reusind centari si choar pase de gol folosit fundas dreapta de Marinos), joc defensiv nu stie. E un baiat modest tare pina la urma...Nu te poti gindi sa faci treaba cu asa ceva.

Reghe a jucat azi cu trei U21 in teren un meci al disperarii - asta inseamna ca el nu crede ca are multe solutii in lot.

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de Guardiola » 21 Aug 2021, 23:21

Echipa de pluton.
Vana și Nistor cei mai slabi. Bancu e ieșit din forma. Campanu nu a dublat deloc pe Vladoiu și pe partea lui au fost toate ocaziile din a doua repriza.
Noi am jucat 10 minute in prima repriză și 10 in a doua.
Reghe slab cu schimbările. Markovici și Fedele trebuiau ținuți în teren.
Se exagerează și cu Vladoiu, e sub Vatajelu și era să ne coste și azi la fel cum a fost cu Botosianul.
Bine că am luat 3 puncte și in rest mai nimic. Arătam a echipa de locurile 7-12. Cu grecul eram mai organizați.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de Takeiteasy » 21 Aug 2021, 23:29

Sta-i-ar 4-3-3-ul in git lui Rotaru si presei de rahat ca nu stie / nu vrea sa intrebe ceea ce important la conferintele de presa. Pai vrei sa fii ca oierul sa faci tu tactica de joc, sau iti iei antrenor pentru asta ?

N-am avut niciodata lot de asa ceva, dar paralelul asta cu fotbalul face el tactica de joc. Cum naiba sa progresezi asttel ?

Joaca nene 4-4-2, cu doua virfuri. cu acoperire clara a benzilor.

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 44
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de TheMan » 22 Aug 2021, 13:11

Cu tot respectul fata de parerile celorlalti eu am vazut meciul in reluare (si poate si pentru ca stiam rezultatul nu m-am enervat asa tare pe ocazile lor) dar mie mi-a placut echipa.

Adica fedele a fost peste tot cat a jucat.
Linia de atac s-a simtit ca a fost formata din copii /reveniti dupa accidentari (greseli multe la finalizare : campanu sut in loc sa intre, baiaram dupa gol a tot gresit, la final kolic incearca pasa in loc de sut 1 la 1 in 8 m) in fine cred ca puteam sa ne desprindem usor cu o mai mare calitate in fata.

Iar despre ocazile lor din corner si penalty mie personal mi-au parut niste exceptii ce nu au venit pe fondul jocului, ca se puteau concretiza este adevarat. Dar cand joci fotbal joci impotriva altora nu poti ca aia sa nu aiba nimic - si in meciurile cu echipe mari (CL, UEFA, Nationala) tot zicem : "moama daca o baga ala alt meci era" dar nu cred ca e neaaparat asa, deoarece si daca primeam gol mie jocul mi-a dat impresia ca am fi avut o reactie buna.

Iar asaltul lor de la final (bine e mult spus, alea 2-3 mingii aruncate in 16) ne-au prins in 10 la 10 cu mijlocasi la inchidere gustavo si capatana. Adica cumva normala precipitarea jucatorilor.

Ma gandeam ca poate in meciul cu rapid ar fi o treaba sa intre direct cu proteze de box baietii.

Altfel mie mi-a placut cum am jucat (i-am subordonat :D ) si cred ca daca revin si accidentatii plus cateva transferuri bune v-om fi bine anul asta.

*Pacat ca nu a fost lume la meci, a aratat urat pe tv stadionul (gazon, tribune). Asistenta de liga a 2 a olanda - orasel cu 30 000 de locuitori.

Forta Stiinta Ale .... ucv

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2057
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de fanatic16 » 22 Aug 2021, 19:52

In concluzie, un alt topic făcut de mine, o noua victorie :)))))) ( cu mare noroc penaltyul ratat de medias si la bara aia unde a deviat campanu și a prins pigliacelli)
Pana sa faca reghe schimbarile alea neinspirate in repriza 2 nu le am dat vreo sansa alora de la gaz butan sa ne dea gol
Jocul arata din ce in ce mai ok, as remarca agresivitatea din ce in ce mai buna la mijloc, faptul ca recuperam mingea din ce in ce mai repede, însă in atac aceeași indolenta la ocazii prețioase care ne ar fi dat oportunitatea sa ne desprindem repede după golul lui baiaram (incursiunea si sutul lui bancu, sutul lui campanu puțin pe lângă bara si koljic care are poziție buna de sut din 8 metri si alege sa dea pasă)
In concluzie avem nevoie de 2 3 transferuri noi care sa fie titulari nu cred ca putem mai mult de locul 4 5 cu actualul lot, probabil vom avea mai multe victorii legate cand va reveni ivan si va juca neapărat varf nu extrema!
Săracul Mateiu, al doilea jucător mutilat in gura, al doilea meci la rand cand avem un jucător care se alege cu dinți rupți, trebuie luata atitudine împotriva actelor de genul asta,trebuie stat cu gura si făcut caz la tv despre asta, daca fbsc si sumudica fac caz de ale lor hai sa facem si noi deoarece chiar trebuie, nu se poate sa avem meciul si jucătorul rupt in gura de toți fomistii veniți in Romania pe vapor
Nu a fost multă lume la meci, tot am depășit cu brio asistenta de la booveni chindia
Forza Stiinta, victorie cu ciorile sâmbătă!!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de fanucrv » 22 Aug 2021, 20:00

Sa faci topicul si cu Crapid ! o: :))

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2057
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de fanatic16 » 22 Aug 2021, 20:05

fanucrv scrie:
22 Aug 2021, 20:00
Sa faci topicul si cu Crapid ! o: :))
Daca nu mi o ia nimeni înainte il fac )))))))

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de _BGD_ » 22 Aug 2021, 20:22

fanatic16 scrie:
22 Aug 2021, 20:05
fanucrv scrie:
22 Aug 2021, 20:00
Sa faci topicul si cu Crapid ! o: :))
Daca nu mi o ia nimeni înainte il fac )))))))
Vad ca ai fost foarte afectat de faptul ca nu am visat eu ca voiai să faci topic cu UTA, scuză-mă că ți am luat scopul suprem :lol:

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2057
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de fanatic16 » 22 Aug 2021, 20:37

_BGD_ scrie:
22 Aug 2021, 20:22
fanatic16 scrie:
22 Aug 2021, 20:05
fanucrv scrie:
22 Aug 2021, 20:00
Sa faci topicul si cu Crapid ! o: :))
Daca nu mi o ia nimeni înainte il fac )))))))
Vad ca ai fost foarte afectat de faptul ca nu am visat eu ca voiai să faci topic cu UTA, scuză-mă că ți am luat scopul suprem :lol:
Am văzut ca a purtat noroc echipei cand am făcut eu topic nu interpreta greșit ca ti as imputa ceva pentru ca nu asta am vrut sa se înțeleagă

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș

Mesaj de Takeiteasy » 23 Aug 2021, 01:40

Vad ca acest club are pisicute plictisite nu doar la nivel de jucatori, ci si la nivel de staf.

Antrenorul Gazului ne zice, in casa noastra !, "CSU Craiova", la conferinta de presa de dupa meci, si nimeni n-a zis nimic (asum ca in sala era cel putin un reprezentant al clubului nostru - ofiterul de presa).

Un om platit de club, care ar avea spirit si suflet, i-ar fi dat urmatoarea replica lui Teja :

"Domnul Teja ne apeleaza cu unul dintre numele trecute ale clubului nostru, CSU Craiova - avut inainte de a trece la numele Stiinta Craiova. Ii reamintim ca din 1966 noi ne numim Universitatea Craiova. Dar daca domnul Teja prefera astazi numele trecute ale cluburilor de fotbal, ii sugeram sa se prezinte ca antrenor al echipei Zorile Rosii Medias; sau poate prefera alte nume : Karres Medias sau Partizanul Medias". (https://en.wikipedia.org/wiki/CS_Gaz_Metan_Media%C8%99)

P.S. Replici de genul asta trebuie date tuturor reprezentantilor de club care nu ne repecta. Daca nu folosesti "Universitatea Craiova" vom folosi alte nume din trecutul tau.

Închis