Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universtatea - Sepsi. Pronostic.

Poll ended at 15 Sep 2021, 10:39

3
9
64%
1
5
36%
0
0
No votes
 
Total votes: 14

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de malus dacus » 14 Sep 2021, 12:47

Au fost destui spectatori aseara.T2 si la inelul de sus, nu cred ca e departe numarul anuntat, de 10 mii. Si la PN au fost la inelul 2. Ochiometric, din 30 mii locuri, nu pare exagerat sa spui ca a fost ocupata o treime. Daca ziceti ca T 2 are 10 mii, pai ia imaginati.va, sa aduni tot de la pn si t1 si sa.i pui la t2 nu se umplea? Eu zic ca da.

Avatar utilizator
empedocle
membru
membru
Mesaje: 123
Membru din: 10 Aug 2021, 20:55

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de empedocle » 14 Sep 2021, 12:52

6.500 am fost frate. Daca-ti spun ca la pauza turchinetii la T2 aratau General Attendance - 4.300 si ceva ? Desigur la intrare in fata mea niste tontalai nu nimereau sa puna biletul sub scaner la turchinet si sareau peste. Unii intrau cu copilul in brate. Hai sa fim seriosi ... intram toti acolo la t2 si mai raman multe locuri. Este valabil si pentru FC Calu cu Dinamo. Desigur ei au avut strategie, au stat mai rasfirati ca sa para ocupat mai mult. :)(
Uita-te pe poza, du-te pe Eventim si numara locurile. Ce am incercuit sunt 1.600 de locuri !
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Prazake » 14 Sep 2021, 14:02

Au terminat boovenii de injurat pe mama lui Cristi Neamtu si acum exploateaza alte orizonturi in care sa isi arate pros...pardon, sustinerea pentru clubul in care un boovean schimba capitanul cum are chef??

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de fanatic16 » 14 Sep 2021, 16:03

Estimări poa sa facă oricine, la pauza meciului clubul a anunțat 10483, cel mai probabil asta e numărul corect de bilete vândute
Acum ca turnichetii aia merg vai de mortii lor de am avut nevoie vara asta de 3 ori sa chem un paznic sa si scaneze legitimația ca să pot întra pentru ca nu mi scana abonamentul, și automat multe bilete și abonamente nu sunt scanate și nu rămân în memorie la contor, e partea a doua

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Takeiteasy » 14 Sep 2021, 19:55

Era frumos cind Rotaru nu aparea pe la TV. Multe prostii auzim acum de la el.

https://www.fanatik.ro/mihai-rotaru-mes ... e-19752249

Azi s-a batut cu pumnul in piept ca face si drege la Cluj etapa viitoare (cita minte sa ai sa faci asta ???) plus, record mondial, omul declara ca il achizitioneaza pe Houri dupa un singur meci oficial, in care echipa n-a invins si Houri n-am marcat ori a avut asist. Eu n-am mai vazut asa ceva ! Clauza de cumparare poate fi activata in vara, nu acum. Asta e din ciclul sintem timpiti. Lasa-l bre sa joace 10-15 meciuri sa-ti faci o idee; urmareste-l in meciuri cu adevsari tari, cind exista presiune. Poate cu banii aia chiar gasesti ceva mai bun pina atunci - se-arunca Rotaru asta ceva de speriat. Si Donkor parea de Premier League dupa 3 dusuri in vestiarul Craiovei.

P.S. La Houri s-a decis dupa un meci oficial. Pe Octavian Popescu l-a avut in curte vreo 4-5 luni si tot strimba din nas, desi suma de transfer era mult, mult mai mica, si salariuljucatorului era de vreo 10 ori mai mic. Cum am zis - asta e din ciclul sintem timpiti.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Paul » 14 Sep 2021, 20:38

Rotaru vorbeste fiind entuziasmat de joc, ok, nu e rezervat deloc, dar doar spune ca il ia pe Houri din vara, nu e ca si cum l-ar fi luat, talking is cheap.
Eu nu vad nimic rau daca se avioneaza asa, ce conteaza? La fel cum pare ca unii chiar cred ca un entuziasm “deplasat” al suporterilor inainte de meci are efecte contrare.
Eu zic sa va relaxati si sa luati la cunostiinta ca am inceput si noi sa jucam ceva fotbal dupa mai mult de un an cred. Trebuie sa nu mai ratam atat, in rest e bine, ce, nu e asa?

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Sep 2021, 21:06

Takeiteasy scrie:
14 Sep 2021, 19:55
Era frumos cind Rotaru nu aparea pe la TV. Multe prostii auzim acum de la el.

https://www.fanatik.ro/mihai-rotaru-mes ... e-19752249

Azi s-a batut cu pumnul in piept ca face si drege la Cluj etapa viitoare (cita minte sa ai sa faci asta ???) plus, record mondial, omul declara ca il achizitioneaza pe Houri dupa un singur meci oficial, in care echipa n-a invins si Houri n-am marcat ori a avut asist. Eu n-am mai vazut asa ceva ! Clauza de cumparare poate fi activata in vara, nu acum. Asta e din ciclul sintem timpiti. Lasa-l bre sa joace 10-15 meciuri sa-ti faci o idee; urmareste-l in meciuri cu adevsari tari, cind exista presiune. Poate cu banii aia chiar gasesti ceva mai bun pina atunci - se-arunca Rotaru asta ceva de speriat. Si Donkor parea de Premier League dupa 3 dusuri in vestiarul Craiovei.

P.S. La Houri s-a decis dupa un meci oficial. Pe Octavian Popescu l-a avut in curte vreo 4-5 luni si tot strimba din nas, desi suma de transfer era mult, mult mai mica, si salariuljucatorului era de vreo 10 ori mai mic. Cum am zis - asta e din ciclul sintem timpiti.
Iar tu ești din ciclul pesimiștii, nemulțumiții și cârcotașii pământului. Se întunecă cerul când îți dai cu parerea despre ce se întâmplă la echipa asta.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de fabius_2014 » 14 Sep 2021, 21:17

Joc bun, rezultat prost.
Cred ca de pe vremea lui Mangia nu am mai jucat asa frumos.
Eu sunt optimist si sper avem rezultate din ce in ce mai bune si suporteri din ce in ce mai multi.
Bobby, cu tot respectul, eu nu vad nimic de reprosat lui Rotaru la interviul la care faci referire.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Takeiteasy » 14 Sep 2021, 21:30

Paul scrie:
14 Sep 2021, 20:38
Rotaru vorbeste fiind entuziasmat de joc, ok, nu e rezervat deloc, dar doar spune ca il ia pe Houri din vara, nu e ca si cum l-ar fi luat, talking is cheap.
Eu nu vad nimic rau daca se avioneaza asa, ce conteaza? La fel cum pare ca unii chiar cred ca un entuziasm “deplasat” al suporterilor inainte de meci are efecte contrare.
Eu zic sa va relaxati si sa luati la cunostiinta ca am inceput si noi sa jucam ceva fotbal dupa mai mult de un an cred. Trebuie sa nu mai ratam atat, in rest e bine, ce, nu e asa?
Pararea mea este ca Rotaru n-ar trebui sa apara la TV; si daca apare - sa vina cu echilibru, nu cu entuziasme din astea de tribuna. Auzeam din astea si la boo. Un lider vine dintr-o zona de echilibru mental. La Craiova, tribuna ii vedea pe Ferfelea sau Donkor drept staruri de top dupa 1-2 meciuri. Te astepti ca liderul acestei organizatii numite U Craiova sa dovedeasca mai mult echilibru si intelepciune.

Eu daca as avea un jucator cu optiune de cumparare in vara - nu as comenta nimic public despre el pina in vara. Jucatorii si impresarii citesc si ei declaratiile, nu ? Va aduceti aminte cum Mamut baga capul la gheata adversarului pina ce Rotaru sa anunte ca il cumpara definitiv ? Chiar Rotaru zicea ca el asa determinare n-a mai vazut - determinarea aia a disparut subit dupa ce Mamut a fost cumparat.

Fotbalul e industrie si industrie se face cu creier, cu rabdare, cu stiinta - nu pe la TV.

Alftel, nu exista nici o logica si nici un beneficiu tangibil pentru vorbele astea ale lui Rotaru - niste prostioare de suporter :

"Am recuperat un punct față de CFR Cluj și vrem să mergem la ei acum și să câștigăm. CFR este o echipă normală, foarte bună, dar nu mai este o sperietoare. Noi mergem să-i repunem."

Noi ar trebuie sa vorbim DUPA meci, nu INAINTE.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de fabius_2014 » 14 Sep 2021, 21:45

Inaintea unei lupte se incearca ridicarea moralului luptatorilor. Ce faci daca le spui ca aia sunt mai buni ca noi si ne bat de nu ne vedem. Tu ca manager le spui ca mergem la lupta, ca ei au doua picioare si noi avem doua, dar noi mai avem unul in plus, la mijloc, care e mai mare si mai tare ca al lor. Mergem sa ne batem fara frica.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Paul » 14 Sep 2021, 21:50

Da, ma rog, e o parere. Poate spune ceva in public si dupa ii spune lui Houri - da, te iau, dar sa vad x goluri si y assisturi.
Nu stiu, zic si eu.
Eu nu am nicio problema ca iese Rotaru si da interviuri optimiste, chiar pot sa spun ca mie, si poate numai mie, imi place sa vad ca patronul e prins de fenomen, daca isi lasa angajatii profesionisti, in speta Reghe, sa isi faca treaba.
Pun pariu ca si lui Reghe ii place chestia asta.
Dar cel mai mult cred ca de fapt nu prea conteaza, nici asa nici altfel, ce zice Rotaru sau noi pe-aci.
Conteaza ca in sfarsit jucam ceva, mai trebuie sa rezolvam cu ratarile.
Nu e putin lucru, eu cam si uitasem cum e sa te uiti de drag cum jucam, nu stiu cum de mai are cineva timp si chef sa se lege de altceva acum.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Paul » 14 Sep 2021, 21:52

fabius_2014 scrie:
14 Sep 2021, 21:45
Inaintea unei lupte se incearca ridicarea moralului luptatorilor. Ce faci daca le spui ca aia sunt mai buni ca noi si ne bat de nu ne vedem. Tu ca manager le spui ca mergem la lupta, ca ei au doua picioare si noi avem doua, dar noi mai avem unul in plus, la mijloc, care e mai mare si mai tare ca al lor. Mergem sa ne batem fara frica.
Exact, omul vrea sa ii motiveze si sa ii incarce pozitiv, nu sa ii cocoseze psihic cu un pesimism cronic sau cu accese epileptice a la Becali cand ii face franjuri pe toti - pac-pac

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Guardiola » 14 Sep 2021, 22:30

Mi-a plăcut jocul nostru in prima repriză și faptul că am incercat și alt sistem de joc. Că ne știau toți cum jucam, așa am surprins in prima repriza. Pentru prima dată când mă uitam la pauză la rezerve și am simțit că avem lot. Erau Vana, Câmpeanu, Vatajelu, etc. cand se refac Papp și Crețu chiar putem zice că ne putem bate cu cfr și fcsb. Singurul forțat mi s-au părut Screciu, când e pus să joace fundaș. Nici de Vladoiu nu am o părere bună, dar când am văzut cum a jucat Conte când a intrat cred că era mai inspirat cu Vatajelu. Mi-a plăcut și galeria, peste nivelul jocului. Speram să creștem in evoluții și în legături de joc.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de malus dacus » 14 Sep 2021, 22:55

Ii dau dreptate lui takeiteasy ( ciudat nume ti.ai pus, o sa.ti zic Bobby, ca nu ai infirmat ). S.a cam invatat pe la tv Mihaie. Aiurea.n tramvai. La Ioana Cosma. Parcă are contract de colaborator acolo. Hai, cand ai ceva de spus, cand vrei sa transmiți ceva, înțeleg. Dar in cazul de fata chiar nu vad rostu. N.a.spus nici pe dreacu, numai trazneli. Poate sa fi vrut sa arunce petarda aia cu Markovic la americani, altfel nu vad scopul acelei interventii.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 14 Sep 2021, 23:19

Avem atitudine, nu mai picam pe jos ca narcisele și se vede acum echipa, grupul ... Au fost așezați bine în teren, sisteme de joc schimbat și tupeu cu o echipa care nu e deloc ușoară sa fim serioși.. totuși i-am dominat și meritam clar victoria

De jucători sper doar sa între Lazar.... în rest s-au comportat ca o echipa toți și jucam fotbal ce sa mai... De la Mângia nu am mai văzut fotbal asa..pe lângă tactica, Reghe a impus disciplina și atitudine de învingător într-o luna cu lotul asta asa cârpit.. dacă o ținem tot asa cu jocul atunci am așteptări mari în iarna sa aducă 1-2 piese pe sprânceană

Închis