Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universtatea - Sepsi. Pronostic.

Poll ended at 15 Sep 2021, 10:39

3
9
64%
1
5
36%
0
0
No votes
 
Total votes: 14

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de fanatic16 » 13 Sep 2021, 23:06

Joc foarte bun în prima repriza, bunicel în repriza a doua pana la penaltyul ratat, îmi place cum jucam, felicit echipa dar în primul rand felicit și lumea care fu la meci, anunțara oficial la pauza pe tabela 10483 de suporteri!!!!!
Ia zi ne latrulentiule cum era aia cu media de spectatori a boovenilor...
Noi 10483 contra echipei de pe locul 13, voi 1185 cu echipa de pe locul 3....
Voi nici cu dinamo nu ați fost 10000, și nici cu fcsb nu atingeti borna asta,norocu vostru ca sunteți gazda la meciul cu noi ca va mai creștem asistenta pe statistici

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de manex » 13 Sep 2021, 23:07

Si au cred ca Bancu trebuie sa ajute mai mult. Meci cu ghinion azi

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de iepurakis » 13 Sep 2021, 23:13

mare, mare greseala sa il puna pe Gustavo: era deja obosit, a gresit cam toate pasele in ultimele 15 minute... nu trebuia sa bata el.
totusi ma bucura ca ii vad mai artagosi, mai vii! si aici clar, e mana de antrenor!
sunt optimist.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Prazake » 13 Sep 2021, 23:15

Penaltyul ala ratat e 75% vina lui Bancu...Cum pana mea sa stai pe latul careului la un 11m?!?!?! Stai pe recuperare??? Sa ii arati portarului unde da Gustavo?? 0 minte...

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Takeiteasy » 13 Sep 2021, 23:17

13 puncte dupa 8 etape e putin. Pacat. Inceput de campionat mai degraba dezamagitor.

In ultimii 2 ani si jumatate motto-ul Craiovei a fost "Asteptindu-l pe Koljic". Dar nu se poate face performanta in astfel de conditii...

Ar trebui sa avem alti atacanti in vina pina cind Koljic revine la forma de alta data.

O sa fie greu cu boovenii - pentru noi e greu cu oricine din liga 1, din pacate. Sepsi a jucat slabut si tot nu i-am batut. Cu Medias am batut greu, cu noroc. Mi se pare ca aratam cam de locurile 6-7 in liga 1 - dar nu mai mult. Vin vremuri incurcate.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de manex » 13 Sep 2021, 23:31

La faza golului lor vad ca Nistor a plecat din zid ..

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Rocain » 13 Sep 2021, 23:34

ucv Si eu sunt optimist dupa modul de abordare a jocului. Suntem pe drumul cel bun e clar, e nevoie insa ca jucatorii sa joace mult mai concentrat pentru ca toti care au ratat azi au si marcat in multe dati. Am mai zis-o 1 data si o repet, unii jucatori e necesar sa aiba o discutie cu niste indivizi gen Mihai Costea: 2006-2015 era pe val, acum e o epava o ruina vai ***** lui. Asta se intampla unui fotbalist daca nu esti perseverent si te complaci in situatia aparent buna in care te afli. Sper sa se mai chinuie cativa ani prin campionatul romanesc, multi oameni au de invatat de la el cum sa nu faci.

Forza Stiinta

Avatar utilizator
empedocle
membru
membru
Mesaje: 123
Membru din: 10 Aug 2021, 20:55

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de empedocle » 13 Sep 2021, 23:46

empedocle scrie:
12 Sep 2021, 20:24
2-0
Marcheaza:
Gaman min.62
Vladoiu min. 78
Ratam penalty in min. 45.
Am intuit doar penalty-ul ratat. :)(
Terenul e greu iar astia ai mici ai nostri parca ara in gol. Avem un mijloc scund toate baloanele care se joaca pe sus acolo ajung la adversar.
Orice jucator mai inalt acolo e bine-venit !
Sepsi o echipa mai buna in aparare decat Clujul dar Clujul mai buni pe atac. Un teren bun ne avantajeaza.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Doomsday » 13 Sep 2021, 23:49

Prazake scrie:
13 Sep 2021, 23:15
Penaltyul ala ratat e 75% vina lui Bancu...Cum pana mea sa stai pe latul careului la un 11m?!?!?! Stai pe recuperare??? Sa ii arati portarului unde da Gustavo?? 0 minte...
Interesant, vazui ca Reghecampf, inainte sa execute Gustavo, ii facea semne lui Bancu sa plece de acolo din lateral.

Avatar utilizator
empedocle
membru
membru
Mesaje: 123
Membru din: 10 Aug 2021, 20:55

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de empedocle » 14 Sep 2021, 00:08

Un miros de imbacsit iese din gazon exact ca in urma cu 3 ani. Trebuie sa urci in tribuna sus dincolo de randul 30-35 ca sa nu te mai ia de nas mirosul.
Parerea mea, o ciuperca s-ar putea sa populeze pamantul ... oricat ar schimba gazonul acesta se strica. Daca mai adaugam lipsa soarelui si a ventilatiei...
Gazonul asta nu mirosea in primele luni de la schimbare.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Sep 2021, 00:17

Agonizantă partidă, ca cea de etapa trecută cu Rapid, dar acum ghinionul a fost mai puternic. Nu se poate să ai o asemenea lipsă de concentrare, nu stiu a cui o fi vina aici, poate a lui Reghe? Habar n-am.
Dupa primele 20 de minute imi venea să scriu pe forum că dăm 3 boabe, dar mai bine că tăcui. Bancu slăbănogea, Conte varză vărzească, Koljic nu e in mâna, dar ii dau circumstanțe, dupa golu ala cu Rapidu poate să rateze ca azi de 10 ori că tot nu il înjur. Nistor mai serios, probabil simte concurența cu Houri, care e sculă (tragicomice cele 3 sau 4 dueluri la cap la mijlocul terenului, cu Fofana, ditamai namila se suia pe el de-un metru). Markovic si Fedele au intrat slab si ei.
Ma bucur că se joaca rapid, pase din prima, verticalizări, cam lenți la schimbat jocul de pe o parte pe alta, covăsnenii agonizant de lenți și fără viziune, cu o apărare franjuri, nu ii văd să prindă play-off-ul.
Mi-a ieșit la limită estimarea cu asistența, 10.000 si un pic, ne revenim si la capitolul ăsta. Greu meci vine cu CFR-ul, vom avea mai puține ocazii și trebuie obligatoriu luciditate, că nu se mai poate.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Sep 2021, 00:19

A cum sa uit de Ivan...nu pot să zic decat că imi aduce aminte de felul cum juca acum 1 an si ceva, niște oportunități ratate de te doare mintea. Hai, că a fost și accidentat, dar sper naiba să revina la forma din ultimul an.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de fanatic16 » 14 Sep 2021, 00:34

Dacă cu boovenii jucam ca în prima repriza ii rupem

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de fanatic16 » 14 Sep 2021, 00:41

Takeiteasy scrie:
13 Sep 2021, 23:17
13 puncte dupa 8 etape e putin. Pacat. Inceput de campionat mai degraba dezamagitor.

In ultimii 2 ani si jumatate motto-ul Craiovei a fost "Asteptindu-l pe Koljic". Dar nu se poate face performanta in astfel de conditii...

Ar trebui sa avem alti atacanti in vina pina cind Koljic revine la forma de alta data.

O sa fie greu cu boovenii - pentru noi e greu cu oricine din liga 1, din pacate. Sepsi a jucat slabut si tot nu i-am batut. Cu Medias am batut greu, cu noroc. Mi se pare ca aratam cam de locurile 6-7 in liga 1 - dar nu mai mult. Vin vremuri incurcate.
Ce se mai aude de rejudecarea cu palmaresul?

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 8: Universitatea Craiova-Sepsi Sf.Gheorghe

Mesaj de Takeiteasy » 14 Sep 2021, 05:31

valentin0001 scrie:
13 Sep 2021, 22:57
Jucam bine, dar lotul e de locul 3. Daca inainte cfr avea lot mai bun si eram cam la egalitate cu lotul fcsb-ului (dupa parerea mea) dupa noile ttansferuri din ambele loturi si fcsb are lot mai bun.
Eu nu sint asa sigur ca lotul e de locul 3. Azi tot ce a venit de pe banca a fost zero - adica 5 jucatori intrati absolut degeaba.

Daca ne uitam la meciurile cu echipele din top 7 : am pierdut cu FCSB, Botosani, UTA, si am cistigat cu Rapid; din 4 meciuri avem 3 infringeri si 1 victorie. Mai avem cu CFR (etapa viitoare) si Farul (etapa 15) sa vedem cum stam cu echipele mai bunicele.

Va fi greu sa mai prindem anul asta locul 3 - Botosani si Farul mi se par in pole position pentru locurile 3-4. Daca inscriem mai mult / ratam mai putin si aducem 2-3 jucatori de valoare la iarna, vom mari sansele noastre la locul 3.

Eu sint multumit cu salturile de la UTA, Botosani, Rapid - si i-as dori si pe Sepsi buni ca anul trecut. Doar un campionat tare, cu concurenta acerba, ne arata unde sintem si ne poate forta sa progresam.

Închis