Etapa 14: Universitatea Craiova - CS Mioveni

Moderator: grup_moderatori

Fordul e mai tare decat Dacia

Poll ended at 01 Noi 2021, 22:09

Da
14
93%
Egalitate
1
7%
Nu
0
No votes
 
Total votes: 15

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - CS Mioveni

Mesaj de Takeiteasy » 31 Oct 2021, 20:48

Takeiteasy scrie:
30 Oct 2021, 20:50
Cind am mai avut jucator sa marcheze 4 goluri intr-un meci ? Parca Gicanul a mai facut asta cind incerca sa iasa golgeter acum vreo 25 de ani dar nu sint sigur...
Memoria inca mai marge - intr-adevar, Gicanul a fost jucatorul care mai marcase cel putin 4 goluri intr-un meci:

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ie-1347447

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - CS Mioveni

Mesaj de Iancu Magheru » 31 Oct 2021, 21:21

Takeiteasy scrie:
31 Oct 2021, 20:48
Takeiteasy scrie:
30 Oct 2021, 20:50
Cind am mai avut jucator sa marcheze 4 goluri intr-un meci ? Parca Gicanul a mai facut asta cind incerca sa iasa golgeter acum vreo 25 de ani dar nu sint sigur...
Memoria inca mai marge - intr-adevar, Gicanul a fost jucatorul care mai marcase cel putin 4 goluri intr-un meci:

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ie-1347447
Într-un 10-3 cu UTA, wow. Sunt curios dacă găsesc pe undeva rezumatul acelui meci.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - CS Mioveni

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 31 Oct 2021, 21:35

Poate mai ținem și noi pe pigliacelli pe banca daca e obosit.... Și pe Houri , Nistor, Bancu de ce nu ..că să își de-a seama că mai există și concurenta

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - CS Mioveni

Mesaj de inter » 01 Noi 2021, 10:03

Takeiteasy scrie:
31 Oct 2021, 20:48
Takeiteasy scrie:
30 Oct 2021, 20:50
Cind am mai avut jucator sa marcheze 4 goluri intr-un meci ? Parca Gicanul a mai facut asta cind incerca sa iasa golgeter acum vreo 25 de ani dar nu sint sigur...
Memoria inca mai marge - intr-adevar, Gicanul a fost jucatorul care mai marcase cel putin 4 goluri intr-un meci:

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ie-1347447
memorabil e pokerul dat de Sorinaccio in meciul cu steaua 5-2 in campionatul 82-83 ... am fost la meci ...a fost super usteag

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - CS Mioveni

Mesaj de Takeiteasy » 01 Noi 2021, 20:22

Panduru l-a criticat des pe Markovic anul asta pe TV la Telekom, acum vad ca se bucura cu el :

https://twitter.com/OfficialUCV/status/ ... 92/photo/1

Asta e pozitiv - unele din criticile lui Pandi au fost intemeiate (greutatea lui Jovan cind era la Clinceni, etc.).

Eu unul sint fan Markovic - sper ca baiatul sa creasca mult fizic si tactic in perioada urmatoare; si sa fie ferit de accidentari. El nu prea a crescut in ultimii 4 ani, de cind Gigi Multescu l-a debutat in prima liga, din cauza accidentarilor dese. Jovan are un sarm aparte pentru ca joaca uneori un fotbal instinctiv, de curtea scolii in sensul ofensiv si al "distractiei pe teren", cum zicea marele Ilie. O maturizare tactica si o evolutie spre pragmatism ar insemna mult pentru cariera lui.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - CS Mioveni

Mesaj de Paul » 02 Noi 2021, 08:32

Si mie exact asta imi place la Marko, faptul ca joaca din talent si e in stare, cu un control excelent al mingii, sa depaseasca in dribling si sa reuseasca executii extraordinare, este exact ce imi place la fotbal, un fel de impertinenta de curtea scolii, in care cine stie cu mingea vrea sa se dea mare.
Mereu m-au enervat cei care i-au cantat prohodul, ca vai Doamne e terminat, shaormar si cocalar, nu are treaba cu fotbalul de performata si tot asa.
Din pacate si suporteri ai Craiovei au sarit sa il demoleze, si totul a culminat cu crucificarea lui la meciurile nationalei, de parca restul jucau impecabil si el strica armonia.
Asa au facut si cu Mitrita, cu gura pe el mereu, ca cica simula, adica nu baga piciorul in pamant sa i-l rupa ciomagarii.
Ar trebui sa ne bucuram cand avem astfel de jucatori, astia fac din punctul meu de vedere ca fotbalul sa fie un spectacol, nu un chin recompensat cu trofee si laude din partea presei habarniste si corupte.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 14: Universitatea Craiova - CS Mioveni

Mesaj de fanucrv » 02 Noi 2021, 12:24

Echipa a avut un parcurs remarcabil, cu victorii frumoase, goluri multe si un joc convingator. Acum insa urmeaza momentul adevarului. Jucam cu farul, arges, fcsb si botosani. Un program extrem de complicat. Daca reusim sa legam victorii , atunci putem spune ca anul asta, mai mult ca oricand, ne batem pentru titlu. Reghe are dreptate cand indeamna la calm si moderatie in declaratii si sper ca jucatorii sa ramana seriosi. Vedem ce va fi .

Închis