Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce preferi: Mancare de praz cu masline sau parjoale moldovenesti ?

+3 Mancare de praz cu masline
11
61%
+1 Nici una nici alta
4
22%
0 Parjoale moldovenesti
3
17%
 
Total votes: 18

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 06 Dec 2021, 22:23

Screciu petarda și astazi

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 06 Dec 2021, 22:25

Era sa ne ingroape azi.
Jenant pentru unii jucatori sa se prezinte asa.
Nu pot sa inteleg, sa nu fie in stare sa execute un penalty cum trebuie, nu ma refer neaparat la Ivan. Chiar nu pot intelege cum de ratează.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 06 Dec 2021, 22:26

Vâna, Screciu, Lazar...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 06 Dec 2021, 22:26

Pacat, dar macar bine ca nu mai luaram iar bataie cu 3-2 si cu gol la ultima faza.
Daca intra sutul lui Bancu ii bateam. Apara Papp ala tot, inclusiv penalty.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 06 Dec 2021, 22:27

asmodeU scrie:Ivan are probleme grave de dinamica...degeaba imi prinzi 120 pe ora precum ghepardu daca te-mpiedici la finalizare sau rupi oase. :)(
Si un picior stang foarte slab...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 06 Dec 2021, 22:30

Takeiteasy scrie:Nu ma mira ca Ivan a ratat penalty - Andrei nu bate penalty-uri foarte bine. Si asta se poate antrena. Sut tare, pe colt, la semi inaltime - asa se da.

Uitati-va cum a dat cu FCSB - nici nu s-a uitat la portar, a dat prost, pe jos aproape de mijloc, a avut noroc ca Vlad a ales celalalt colt. Dupa acea executie mi-am spus ca va rata in curind un penalty.

Care echipa de liga 1 mai are asa multe penalty-uri ratate ? E SI chestie de antrenor. Ce echipa face rezultate ratind atit de multe penalty-uri ?

P.S. Comparati executiile din penalty ale lui Ivan cu FCSB si Botosani - acelasi tip de executie PROASTA, nu pe colt. Cu FCSB a dat in stinga portarului, Vlad s-a dus in dreapta. Cu Botosani a dat in dreapta portarului - a ratat.

P.S.2 Tot sper in victorie.
Am avut multe penalty-uri ratate si cu alti antrenori. Sa ne uitam atent cum se execura la noi loviturile libere sau cornerele. Si nu doar cu Reghe...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 06 Dec 2021, 22:30

Nu va luati de Screciu, ca nu a facut un meci rau. Da, la el se vede daca greseste. Daca e sa ne luam, sa ne luam de Vana, care din pozitie ideala de sut de la 16 m alege sa pasese, sa ne luam de Bancu care rateaza din nou din fix aceeasi poziție , de Koljic care rateaza din nou din 6 metri, de Cretu care nu stie sa dea o oasa pe atanact... . Nu m-as lua de Ivan, care e cel mai bun jucator al nostru si care alearga ca un nebun. M-am lua de Nistor care a dat toate centrarile in primul om. Din iarna curatenie. Prefer sa jucam cu 3 jucatori noi de la echipa a doua( bineînțeles Guta printre ei) decat sa mai jucam cu Vana sau Cretu.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 06 Dec 2021, 22:32

Gafe cum face Screciu si indolența lui Vâna chiar nu prea sunt in liga întâi. Este uluitoare frecvența greselilor facute de Screciu iar in seara asta a fost la un pas sa fie iar decisiv in sens negativ.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 06 Dec 2021, 22:32

manex scrie:Nu va luati de Screciu, ca nu a facut un meci rau. Da, la el se vede daca greseste. Daca e sa ne luam, sa ne luam de Vana, care din pozitie ideala de sut de la 16 m alege sa pasese, sa ne luam de Bancu care rateaza din nou din fix aceeasi poziție , de Koljic care rateaza din nou din 6 metri, de Cretu care nu stie sa dea o oasa pe atanact... . Nu m-as lua de Ivan, care e cel mai bun jucator al nostru si care alearga ca un nebun. M-am lua de Nistor care a dat toate centrarile in primul om. Din iarna curatenie. Prefer sa jucam cu 3 jucatori noi de la echipa a doua( bineînțeles Guta printre ei) decat sa mai jucam cu Vana sau Cretu.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Hai sa-l vedem si pe 33 schimbat la pauza, joaca numai la alibi...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 06 Dec 2021, 22:37

Sincer, la cum jucam, daca in playoff revine Mateiu si dam gol macar in jumate din ocazii, putem castiga tot.

N-am inteles azi de ce n-au intrat Baiaram sau Campanu. In schimb i-am mai dat o sansa lui Vana sa ne arate ca nu stie fotbal.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 06 Dec 2021, 22:42

Am anticipat corect egalul. Moldovenii au jucat cu ambitie, asa cum o fac mereu cand joaca impotriva noastra, dar noi nu bagam osul. De acum s-a terminat caderea si urmeaza sa urcam in clasament si in joc.
Pentru mine, e clar ca trebuie sa ne luptam pentru locul 3, pentru cupa si pentru formarea unei echipe care sa castige campionatul viitor.
usteag usteag usteag

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 06 Dec 2021, 22:43

Daca intra bara lui Koljic sau/si penalty-ul lui Ivan imi iesea pronosticul de victorie. Primim prea multe goluri - nu avem o formula de joc si o tactica solida. E al treilea meci in care deschidem scorul in prima repriza si apoi primit doua goluri.

Cred ca sintem singura echipa de liga 1 care a platit suma de transfer pentru 2 portari - din pacate portarii nostri sint modesti in acest tur de campionat.

E mult de lucru la club - scouting, selectie, antrenarea si asezarea in teren a actualilor jucatori etc. Mai sint 3 etape - avem meciuri grele, cel putin cu Voluntari si UTA. Imi mentin opinia ca Reghe nu a aratat deocamdata ca este super antrenor - dar mai are timp sa performeze pina la vara.

Sintem la 19 puncte de CFR - incredibil.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 06 Dec 2021, 22:57

La Botosani, un egal nu e un rezultat prost pentru noi. Rau e ca am pierdut puncte cu Sepsi, UTA, Arges, Farul. Daca luam minim 6p cu cele 4 echipe unde eram acum?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 06 Dec 2021, 22:59

Portarul nu a gresit cu nimic, chiar nu avea ce sa faca la goluri. O anume nesiguranta la unele baloane datorata de lipsa jocurilor in picioare.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 06 Dec 2021, 23:02

Avem aici un tantalau care a votat la poll ... in timpul meciului. Probabil la scorul de 2-1 pentru moldoveni.
Ii recomand sa se lase de pariurile live ... nu se pricepe si poate ajunge rau la sapa de lemn. :)(
Acum scorul topicurilor deschise de mine la meciuri este 1-1-1. Egalitate perfecta. Sa mai deschid ? :)(

Problema noastra astazi ca si in alte dati a fost ca n-am avut om care sa stie sa intre pe ...Coltul lui 16. :)(

Închis