Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce preferi: Mancare de praz cu masline sau parjoale moldovenesti ?

+3 Mancare de praz cu masline
11
61%
+1 Nici una nici alta
4
22%
0 Parjoale moldovenesti
3
17%
 
Total votes: 18

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Dec 2021, 08:59

Din păcate aseară am constatat că probabil nu avem antrenor bun la portari. Mirko și-a arătat de multe ori neputința, pe Rusu l-am văzut la echipa 2a cum le-a mâncat. 3 puncte în ultimul meci iar de Lazar ce să zic.... E f nesigur și f slab la jocul de picior. Rău cu rău dar și mai rău fără de rău.... Eu zic că Mirko ne ajuta mai mult aseară decât a făcut-o Lazăr, cel puțin la jocul de picior. În rest Bancu The Best, Vatajelu păcat că a fost scos, dar na el are antecedente cu roșii luate, Screciu nesigur plus gafeur, Bălașa jalon dar ca un mic plus la el îmi place câteodată răutatea lui în joc, Nistor în lipsa lui Houri este singurul care tine mijlocul, Crețu a întrat mai bine în meci dar e de evitat să se bage la construcție, Ivan nu a avut un meci strălucit, Kolici splendid la gol dar păcat că a tratat superficial faza cu bară, Gustavo bun, Markovici neimplicat iar Vladoiu slab. Păcat că nu a întrat Câmpanu mai ales că juca împotriva fostei sale echipe și se știe că de multe ori ăsta e un plus psihologic pt jucător. După min 70 am picat un pic fizic și fără Kolici, Gustavo care au ieșit și Ivan stors de puteri nu am mai contat doar pe incursiunile lui Bancu. Dacă ne raportăm la meciul cu oile aseară am avut noroc pt că puteam să luăm iar gol în prelungiri...... Din păcate am constatat iar cu ce îndârjire joacă Botoșani împotriva noastră și zic păcat că nu joacă astfel și cu fcsb sau cu cfr..... Dar se știe de ce...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 07 Dec 2021, 11:01

FreakBoy scrie:
06 Dec 2021, 23:11
asmodeU scrie:
06 Dec 2021, 23:02
Avem aici un tantalau care a votat la poll ... in timpul meciului. Probabil la scorul de 2-1 pentru moldoveni.
Ii recomand sa se lase de pariurile live ... nu se pricepe si poate ajunge rau la sapa de lemn. :)(
Acum scorul topicurilor deschise de mine la meciuri este 1-1-1. Egalitate perfecta. Sa mai deschid ? :)(

Problema noastra astazi ca si in alte dati a fost ca n-am avut om care sa stie sa intre pe ...Coltul lui 16. :)(
Daca nu îți iese la următorul, urmează alt cont.
lasa-l cu ce cont vrea, ca e printre putinii care mai misca pe forum o:

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 07 Dec 2021, 18:53

Avem o tona de jucatori f slabi, care sigur sigur nu.si vor mai ridica nivelul - Balasa, Crețu, Ivanov, Vana, Capatana. Plus M. Constantin care are 400 de ani. Ce sa mai faci cu ăștia, frate? Si, cum sa te astepti sa castigi un meci cand bagi in teren de la 2 in sus asemenea legume? Hai, o petardă acolo, de umplutură, merge. Dar n-ai cum cu 2-3 muraturi totale sa castigi ceva.
Cu altii - Cimpanu, Markovic, Baiaram - zicem ca sunt tineri si merita sa ne mai batem capul.
Lazar n.are nicio vina la goluri. Iar circaru daca e in figuri si nu accepta rezerva, mai bine Pa!

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 07 Dec 2021, 19:02

Si noi si moldovenii am jucat intr-un tempo mai ridicat, jocul era haotic de ambele parti asa cum spunea si comentatorul cu multe greseli. Multi dintre ai nostri au fost depasiti de viteza iar un Balasa, Constantin, Capatana, Vana au parut mai lenti ca niciodata. Nistor a avut si el probleme sa se adapteze la joc... nefiind un temporizator de profesie, din contra ...risca foarte mult.
Cred ca Houri putea juca rolul de ...temporizator iar in ideea cresterii vitezei de joc va avea un rol esential.
Stiu, ma intrebati de ce ma contrazic ? Chiar daca cresti viteza de joc la un moment dat cineva trebuie sa spuna stop, sa gandeasca pentru ca daca incerci sa joci in viteza desi n-ai fost obisnuit cu asta ... intr-un compartiment se va rupe lantul si ii vei da adversarului situatii bune.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 07 Dec 2021, 19:34

Prestatia Stiintei in liga 1 in acest campionat pare imaginea fidela a lui Koljic in acest moment - Elvir rateaza mult, din situatii foarte clare, si marcheaza euro goluri din pozitii grele, dar mai putine (doua de fapt in campionat - golurile superbe cu Rapid si Botosani). Ca echipa, Craiova isi pune piedica singura, iroseste oportunitati simple - dar are si realizari de exceptie, dar mai rar.

Vorbind de Koljic - in 57 de meciuri in liga 1 el are 27 de goluri marcate. Ma intreb - a mai avut Craiova un atacant in liga 1 cu asemenea randament : 27 de goluri in primele 57 de meciuri de liga 1 ?

Craioveanu nu a avut acest randament in primele campionate la Craiova (https://www.romaniansoccer.ro/players/players.shtml) :

1990 - 1991 Universitatea Craiova 13 3
1991 - 1992 Universitatea Craiova 23 4
1992 - 1993 Universitatea Craiova 29 5

Oblemenco - da, este peste Elvir :

1967 - 1968 Universitatea Craiova 16 9
1968 - 1969 Universitatea Craiova 25 19
1969 - 1970 Universitatea Craiova 30 19

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 07 Dec 2021, 19:38

malus dacus scrie:
07 Dec 2021, 18:53
Avem o tona de jucatori f slabi, care sigur sigur nu.si vor mai ridica nivelul - Balasa, Crețu, Ivanov, Vana, Capatana. Plus M. Constantin care are 400 de ani. Ce sa mai faci cu ăștia, frate? Si, cum sa te astepti sa castigi un meci cand bagi in teren de la 2 in sus asemenea legume? Hai, o petardă acolo, de umplutură, merge. Dar n-ai cum cu 2-3 muraturi totale sa castigi ceva.
Cu altii - Cimpanu, Markovic, Baiaram - zicem ca sunt tineri si merita sa ne mai batem capul.
Lazar n.are nicio vina la goluri. Iar circaru daca e in figuri si nu accepta rezerva, mai bine Pa!
La balast poti sa-i adaugi linistit si pe Papp, Vatajelu, Vladoiu, Conte (?), Screciu, Fedele...si incep sa ma cam lamuresc si de Houri asta.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 07 Dec 2021, 19:40

Takeiteasy scrie:
07 Dec 2021, 19:34
Prestatia Stiintei in liga 1 in acest campionat pare imaginea fidela a lui Koljic in acest moment - Elvir rateaza mult,
Oblemenco - da, este peste Elvir
Asta cu imaginea nu prea tine, Oble are niste procente mai bune dar eram clasati mai jos in campionat in acea perioada decat acum.
Era un fotbal diferit, in acele timpuri in Romania fiecare echipa chiar daca era in josul clasamentului castiga acasa...Se castiga usor acasa si golgheterii de obicei marcau acasa...Cu toate astea clasamentul era mai strans decat acum (intre prima si ... ultima clasata).
Acum este impredictibil, poti pierde usor acasa iar golgheterii nu sunt siguri ca marcheaza acasa.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 07 Dec 2021, 19:46

Leonard Albert scrie:
07 Dec 2021, 19:38
La balast poti sa-i adaugi linistit si pe Papp, Vatajelu, Vladoiu, Conte (?), Screciu, Fedele...si incep sa ma cam lamuresc si de Houri asta.
La o cana de vin fiert si la o discutie te fac sa-ti schimbi parerea de .. 67 % dintre ei. :)(

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 07 Dec 2021, 19:50

Ahhh, dublu post ! Sorry !

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Dec 2021, 19:56

asmodeU scrie:
07 Dec 2021, 19:46
Leonard Albert scrie:
07 Dec 2021, 19:38
La balast poti sa-i adaugi linistit si pe Papp, Vatajelu, Vladoiu, Conte (?), Screciu, Fedele...si incep sa ma cam lamuresc si de Houri asta.
La o cana de vin fiert si la o discutie te fac sa-ti schimbi parerea de .. 67 % dintre ei. :)(
Pe Papp, Vladoiu, Conte si Screciu nu i-as considera balast. Ca fac si meciuri proaste sunt de acord, dar pot progresa, au potential.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 07 Dec 2021, 20:12

Vatajelu și Vladoiu sunt de.ai nostri si imi vine greu sa.i bag la balast. Oricum, nu sunt balast. Sunt decenti. De Conte am uitat. Si de Fedele. Pârnăi și astia. Papp nu e balast. E ok. Iar Screciu chiar are calitati. Plus ca-i oltean. Nu e balast nici Screciu. Da randament ca fundas central, dar în tandem cu alt fundas cu experiență gen Gaman. Sau M. Constantin cand avea 399 de ani, nu acum cand a împlinit 400. In fine, suntem departe rau de ce visam noi. Bălașa, Vâna. Deci noi jucam cu niște băieți care-s cam cel mai praf pe posturile lor din toată liga 1 si avem pretenții.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 07 Dec 2021, 20:49

asmodeU scrie:
07 Dec 2021, 19:46
Leonard Albert scrie:
07 Dec 2021, 19:38
La balast poti sa-i adaugi linistit si pe Papp, Vatajelu, Vladoiu, Conte (?), Screciu, Fedele...si incep sa ma cam lamuresc si de Houri asta.
La o cana de vin fiert si la o discutie te fac sa-ti schimbi parerea de .. 67 % dintre ei. :)(
Poate ca ma faci sa-mi schimb parerea dupa cativa litri de vin...problema e ca dupa aia tot imi revin :lol:

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 07 Dec 2021, 20:51

Malus, Vatajelu si Vladoiu or fi ei "de-ai nostri", dar iubirea asta nu aduce puncte si nici campion nu te face.

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Guardiola » 07 Dec 2021, 21:37

Vatajelu daca ar juca constant ar fi de 10x mai bun decât Căpățână și pe faza de atac și în aparare. Și Vladoiu e peste Căpățână pe postul de fundaș dreapta. Papp daca nu s-ar fi accidentat ar fi undeva la nivelul lui Gaman. In rest așa cum zise si mai sus avem jucători ca să dea bine la număr.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau


Închis