Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce preferi: Mancare de praz cu masline sau parjoale moldovenesti ?

+3 Mancare de praz cu masline
11
61%
+1 Nici una nici alta
4
22%
0 Parjoale moldovenesti
3
17%
 
Total votes: 18

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 06 Dec 2021, 23:04

Si eu zic ca e clar ca locul 3 este un obiectiv bun daca nu ne-am mai face de ras in Europa. Asta e:termin pe 3, ma duc în Conference Leaque si intru in grupe. Multe echipe isi doresc titlul, doar una il ia. Prea ne cramponam de titlul asta. Hai sa tintim cat mai sus si sa ne crestem jucatorii noștri!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 06 Dec 2021, 23:08

asmodeU scrie:Avem aici un tantalau care a votat la poll ... in timpul meciului. Probabil la scorul de 2-1 pentru moldoveni.
Ii recomand sa se lase de pariurile live ... nu se pricepe si poate ajunge rau la sapa de lemn. :)(
Acum scorul topicurilor deschise de mine la meciuri este 1-1-1. Egalitate perfecta. Sa mai deschid ? :)(

Problema noastra astazi ca si in alte dati a fost ca n-am avut om care sa stie sa intre pe ...Coltul lui 16. :)(
Fa tot tu topicul. Sper sa se joace cu spectatori, ma duc la meci, asa ca batem!!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 06 Dec 2021, 23:10

Declaratie Papp dupa meci :"Pot să spun că suntem niște proști că n-am profitat de acel penalty. Se mai întâmplă, se mai ratează, dar am avut șansa să luăm cele trei puncte. Ei au avut două situații și ne-au dat două goluri. Nu cred că e drept, dar trebuie să fim mai concentrați. Îmi vine să râd, suntem niște proști, pierdem puncte foarte, foarte ușor. "

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 06 Dec 2021, 23:11

asmodeU scrie:
06 Dec 2021, 23:02
Avem aici un tantalau care a votat la poll ... in timpul meciului. Probabil la scorul de 2-1 pentru moldoveni.
Ii recomand sa se lase de pariurile live ... nu se pricepe si poate ajunge rau la sapa de lemn. :)(
Acum scorul topicurilor deschise de mine la meciuri este 1-1-1. Egalitate perfecta. Sa mai deschid ? :)(

Problema noastra astazi ca si in alte dati a fost ca n-am avut om care sa stie sa intre pe ...Coltul lui 16. :)(
Daca nu îți iese la următorul, urmează alt cont.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 06 Dec 2021, 23:11

Avand in vedere ca am pus capat seriei de infrangeri, chiar daca doar cu un egal, e pozitiv, asa ca fa tot tu topicul 👍

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 06 Dec 2021, 23:13

Lazar putea face mai mult la goluri, totuși atinse mingea la amândouă golurile,dar hai sa zicem că fu ghinion combinat cu nesiguranță deoarece nu are meciuri în picioare în liga 1 din vară.
Concluzia mea după astea 3 meciuri de după pauză e că jucam fotbal , însă e incredibil halul în care ratăm și mai ales halul în care ne apărăm combinate cu ghinion în fiecare meci(la Argeș luăm roșu n min 12, ocazii foarte mari ratate ,gafe in ultimul hal in apărare),la meciul cu fcsb lafel, deschidem scorul, jucăm ok dar luăm cele mai ridicole goluri,ocazii mari ratate plus șut norocos al fcsb in min 93!), acum cu FC Botoșani iar începem în forță,ocazie mare ratată de koljic,apoi dam gol , luăm gol imediat pentru că Bălașa e făcut jalon de negrii ăia anonimi ai Botoșani ului, ratăm penalty,mai luăm gol și din offside , apoi după pauză alte ocazii nu prea mari,dar faze care trebuiau judecate altfel(vana din poziție excelentă de șut da pasa, Markovic foarte greoi și fără orizont, Crețu care deși se poziționează foarte bine greșește toate pasele filtrante)
Per total , când vom regla defensiva,când va reveni Valerică (ce fundaș bun,singurul în care poți avea încredere în momentul de față) și când nu vom mai rata așa mult vom avea rezultate dar e păcat, pentru că fotbal frumos și ofensiv jucam dar ne punem piedică singuri prin greșeli proprii, pierdem meciuri din cauza noastră,nu pentru că ar fi adversarul superior că joc .
Mare ghinion și cu accidentările, pentru ca avem mare nevoie de Valerică și Houri

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 06 Dec 2021, 23:21

fanatic16 scrie:
06 Dec 2021, 23:13
Concluzia mea după astea 3 meciuri de după pauză e că jucam fotbal , însă e incredibil halul în care ratăm și mai ales halul în care ne apărăm
Apararea face parte din jocul de fotbal...Daca nu stim sa facem faza defensiva se cheama ca nu stim sa practicam o parte importanta din jocul de fotbal.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 06 Dec 2021, 23:30

manex scrie:Si eu zic ca e clar ca locul 3 este un obiectiv bun daca nu ne-am mai face de ras in Europa. Asta e:termin pe 3, ma duc în Conference Leaque si intru in grupe. Multe echipe isi doresc titlul, doar una il ia. Prea ne cramponam de titlul asta. Hai sa tintim cat mai sus si sa ne crestem jucatorii noștri!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Daca ar citi si nea Miai... Nu poti ajunge in grupele conference league cu ce avem acum. Avem multi jucatori care nu pot trece peste limita actuala. Nu te mai astepti la cresteri de la Nistor, M. Constantin, Papp, stangul lui Ivan, dreptul lui Campanu etc.

Avem textele si preludiul, ne lipseste penetrarea Coltului lui 16...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 06 Dec 2021, 23:30

S-a vazut cat inseamna jocul de picior al lui Pigliacelli, cand iesi linistit din aparare e lucru mare dar este incredibil de slab la jocul aerian. Despre goluri cred ca si el le lua pe cele de astazi.

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Guardiola » 06 Dec 2021, 23:39

Alte lucruri care fac parte din jocul de fotbal sunt fazele fixe. La cornere suntem mai slabi și decât mititeii. Și azi am văzut cornere bătute în primul adversar.
Până acum nu m-am luat de Reghe dar sa faci experimente nereușite in meciurile grele și să nu abordezi serios fazele fixe te duce spre sfera Papură mai mult. Prodanca ii ofera energia, de când a început divorțul are o fata de pierdut in spațiu.
Markovici a intrat super in meci, și se vede că joacă din pasiune. Nu ii trebuie motive suplimentare să alerge.
Deși nu am jucat fotbal de performanta pase că Vana și Crețu pot sa dau și eu și ne mai miram că suntem la ani lumina de primele locuri.
Să termin totusi optimist, o bila alba pentru determinare și pentru Bancu.
Mama lor de căprițe blatiste moldovene...
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 06 Dec 2021, 23:44

Guardiola scrie:
06 Dec 2021, 23:39

Să termin totusi optimist, o bila alba pentru determinare și pentru Bancu.
Azi?? A dat exagerat de multe pase și centrări greșite..

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Guardiola » 06 Dec 2021, 23:49

Iancu Magheru scrie:
06 Dec 2021, 23:44
Guardiola scrie:
06 Dec 2021, 23:39

Să termin totusi optimist, o bila alba pentru determinare și pentru Bancu.
Azi?? A dat exagerat de multe pase și centrări greșite..
Bancu și când joacă prost joaca mai bine decât restul fundașilor. Asta e diferența dintre Bancu Nistor și restul lotului. Sunt oameni care scot adversari din joc și care au capacitatea să iasă cu mingea la picior fara sa o bubuie.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Dec 2021, 00:02

Iancu Magheru scrie:
Guardiola scrie:
06 Dec 2021, 23:39

Să termin totusi optimist, o bila alba pentru determinare și pentru Bancu.
Azi?? A dat exagerat de multe pase și centrări greșite..
Da, azi. Ambele goluri pleca de la el. Omul meciului. Pai vezi in oglinda, fundasul stanga vs fundasul dreapta. Si nu doar la meciul asta. Incearca sa faci o analiza pe cele doua posturi in ultimele 5 meciuri... Crezi ca e mai bine sa avem ca fundas stanga, ce avem ca fundas dreapta? Asa e si in societate, tot in boul care trage dam cu pietre...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 07 Dec 2021, 00:40

Ce mai zice Cosmin Staicu :

Lazar 5 – Bălaşa 5, Screciu 4, M. Constantin 6 (Papp ’71) 6 – Vătăjelu 5 (Vlădoiu ’46) 4, Căpăţînă 4 (Creţu ’46) 6, Nistor 6, Bancu 8 – Gustavo 7 (Vînă ’71) 3, Koljic 7 (Markovic ’69) 4, Ivan 5.

https://cvlpress.ro/07.12.2021/oltenii- ... -botosani/

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 18. F.C.Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 07 Dec 2021, 02:02

manex scrie:
06 Dec 2021, 22:30
Nu va luati de Screciu, ca nu a facut un meci rau. Da, la el se vede daca greseste. Daca e sa ne luam, sa ne luam de Vana, care din pozitie ideala de sut de la 16 m alege sa pasese, sa ne luam de Bancu care rateaza din nou din fix aceeasi poziție , de Koljic care rateaza din nou din 6 metri, de Cretu care nu stie sa dea o oasa pe atanact... . Nu m-as lua de Ivan, care e cel mai bun jucator al nostru si care alearga ca un nebun. M-am lua de Nistor care a dat toate centrarile in primul om. Din iarna curatenie. Prefer sa jucam cu 3 jucatori noi de la echipa a doua( bineînțeles Guta printre ei) decat sa mai jucam cu Vana sau Cretu.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Eu n-am inteles ce a cautat Vina la noi in repriza a doua, in loc sa fie bagati Baiaram sau chiar Cimpanu (mai trage si el un sut cu stingul la poarta). Cum sa fortezi o victorie cu Vina ??

Pun pariu ca Reghe nu il ia pe Guta in cantonamentul de iarna...

Închis