Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Profităm de sezonul slab al secuilor?

- Da, avem moral bun dupa victoria cu Rapid
10
56%
- Scoatem doar egal
4
22%
- Nu, va fi răzbunarea lui Bergodi
4
22%
 
Total votes: 18

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 26 Ian 2022, 11:43

Sepsi are un sezon slab, iar acum sunt la 9 puncte de play-off, practic vineri e ultima șansă a lor să spere realist la locul 6.
Gazonul de pe noul stadion din Sf G. arată top germania, deci "ne vom putea face jocul nostru".
La noi va reveni Nistor și probabil Roguljic.
Un meci la probabil cea mai scăzută temperatură din acest sezon.
Hai cu victoria, să abordăm meciul cu cfr cu stadion plin și moral erect.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Ian 2022, 11:57

Sepsi are un sezon slab dar cel puțin în meciul cu Botoșani au avut un joc solid și doar terenul înghețat plus neinspiratia lor în fața porții adverse a făcut să nu marcheze măcar un gol.Au un joc care se compară cu jocul nostru eminamente ofensiv doar că au o problemă cu defensiva care primește ușor gol.Au un sezon slab asemănător cu al nostru doar că noi suntem încă pe poziție de play off față de ei care se zbat să ajungă în față.O victorie a noastră ar fi de zece ori mai valoroasă față de cea în fața Rapidului din cauza micului complex pe care îl avem în fața lor plus că au o echipă valoroasă și un antrenor bun.Sper să ne ajute defensiva pt că atacul sigur va lovi măcar o dată.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 26 Ian 2022, 19:45

ar fi excelent să repete isprava din jocul cu Rapid .. Bergodi, probabil, pregătește ceva mai special .. hai Craiova!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 27 Ian 2022, 01:44

Din cauza de Covid si pregatire de iarna ratata, am zis ca primele doua meciuri - cu Rapid si Sepsi - nu pot conta in CV-ul lui Reghe. Nici un antrenor nu poate face treaba in aceste conditii. Orice punct scos in aceste doua meciuri e un bonus. Victoria cu Rapid a fost un miracol (ajutata si de 4-2-3-1 in loc de nepotrivitul 4-3-3). Sezonul 2022 incepe pentru mine etapa viitoare, cu CFR.

Succes vineri echipei si antrenorilor !

P.S. Deja vad ca se taie anumite fite : https://www.prosport.ro/fotbal-intern/s ... v-19401493

Asta nu e OK. Pare un management aiurea, in extreme : ii ducem pe jucatori cu avionul la Bucuresti acum citeva luni, dar ii bagam la autocar pentru Sepsi zilele astea. Era de asteptat sa se taie din buget, am scris asta - echipa are un sezon mai slabut si nu avem nici un jucator care sa dea bine la vinzare (Ivan are deja 25 de ani - nimeni nu mai plateste sume mari de bani pe el). Vad ca se incearca un pic de marketing cu Cimpanu - i-au dat numarul 7 pe tricou in mod oficial. Cimpanu n-are forta, viteza, capacitate de efort, joc defensiv, personalitate in joc, ambele picioare si joc de cap. Are uneori loviri de balon frumoase cu piciorul sting - vezi lovitura libera la sfirsitul meciului cu Rapid si acel corner executat periculos prin minutul 80 parca. Ciudat e ca nu l-am vazut pe baiatul asta la mai putin de 10-11 metri de poarta adversa, sa apara surprinzator la finalizare - o crede ca portarii adversi musca ?

P.S.2 Iarasi nu e OK sa-l pierdem pe Alex Stoica : https://3minute.net/mihai-rotaru-a-dat- ... ului-2021/

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 27 Ian 2022, 09:31

Pai poate ca nu exista o varianta eficienta de a ajunge la Sf Gheorghe cu avionul, logistic vorbind.
Iar la Bucuresti au mai mers si cu trenul.
Cu rezilierile, ca in orice alt caz, nu poti sa sti exact cauza, ce s-a intamplat.
Rotaru nu pare un tip impulsiv si care sa trateze angajatii dupa cum are el toane, gen Becali.

Iar despre meci, e mega important, sper sa batem!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 27 Ian 2022, 10:10

1. Meci extrem de important. Practic, daca batem ne cam asiguram locul in play off si ii asiguram si pe cei de Sepsi de play out, daca nu batem lucrurile se complica si incepe sa miroasa a Papura.
2. Despre Alex Stoica, desi nu stiu amanunte, cred ca i s-a facut o nedreptate pentru a i se face loc lui Papura. Stoica a avut rezultate la U17 si echipa a doua, in ciuda rezultatelor, s-a miscat binisor.
3. Readucerea lui Papura mi se pare total neinspirata pentru ca este pus in locul unui om care isi facuse datoria la club si pentru ca pare a reprezenta o varianta de inlocuire a lui Reghe. Eu prefer sa mergem pe mana lui Reghe pana la capat sau daca trebuie inlocuit sa nu fie Papura inlocuitorul.
Cornelus este un antrenor pe care nu-l vrea nimeni si nu inteleg ce datorii are Rotaru la el de il aduce mereu in ciuda rezultatelor, jocului si a opozitiei suporterilor.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 27 Ian 2022, 12:59

Eu cred că papura are poze nud cu Rotaru că altfel nu se explică, asta deja se încadrează în articolul 207: șantaj :lol:

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 27 Ian 2022, 20:06

@Iancu Magheru: Nistor revine. Rogulic abia peste doua meciuri.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 28 Ian 2022, 12:12

Sper ca stirea asta sa nu-l deraieze emotional pe Ivan :

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... a-19402186

Ce titlu de presa ! Sa te duci la ultima clasata din Franta nu e transferul carierei. Ce bani au aia ? 1 milion de Euro ?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 28 Ian 2022, 12:16

Takeiteasy scrie:
28 Ian 2022, 12:12
Sper ca stirea asta sa nu-l deraieze emotional pe Ivan :

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... a-19402186

Ce titlu de presa ! Sa te duci la ultima clasata din Franta nu e transferul carierei. Ce bani au aia ? 1 milion de Euro ?
Nu m-ar mira sa fie bagata la vrajeala ca tocmai sa il destabilizeze. Ca vorba aia, ce ii costa pe ei, asa "au auzit", asa ca dau mai departe, iar Ivan nu mai baga piciorul si capul ca sa nu se accidenteze ca pierde transferul carierei, si ar fi pacat.

ytrewq
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 11
Membru din: 27 Ian 2022, 13:55

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de ytrewq » 28 Ian 2022, 15:51

Am votat victorie cu handicap pentru noi printre alte meciuri la pariuri.
Jucam primul meci pe noul lor stadion ce ne aduce aminte de stilul arhitectural mongol :)( cu acele acoperisuri tuguiete, cu muchii putin curbate spre interior.
Ei joaca precum ... noi in anii trecuti, au jucatori tehnici si scunzi la mijloc si in lateral dar ... problema noastra sunt fazele fixe iar ei nu au cu ce. Parerea mea.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 28 Ian 2022, 19:00

este șocant să-l văd pe Vînă titular...

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2124
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 28 Ian 2022, 19:34

Ce găsi în comentarii pe pagină clubului:Yuri de la gaz metan ne dădu like pe Insta la postarea cu primul 11 ,sa fie semn că vine la Craiova?Imagine

Trimis de pe al meu moto g(30) folosind Tapatalk

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 28 Ian 2022, 20:11

Luam gol in sec 20 si dam gol cu mana. Merge 😀

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 28 Ian 2022, 20:20

Koljici trebuia sa înscrie din prima și nu mai era nicio discuție, iar la golul primit a făcut Gustavo o greșeală de jucator de județ.
Păcat ca nu suntem mai atenți la faze și mai concentrați!
Oricum golul nostru trebuia anulat!
Vedem ce va fi pana la sfârșit!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Închis