Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu al 688433 srl al familiei?

Victorie, le o tragem
21
95%
Egal , boovenii au ceva jucători
0
No votes
Înfrângere, doar pe teren că în tribune ii umilim
1
5%
 
Total votes: 22

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de fanucrv » 15 Feb 2022, 07:05

După victoria de aseara toată lumea e încântată. Inclusiv băieții din presa locală

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de Paul » 15 Feb 2022, 07:50

Da presa din Craiova e de partea binelui, si vreau sa apreciez articolul lui Cosmin Staicu, care in unele momente devenea pentru mine greu de suportat cand ii critica pe ai nostri, dar acum a scris 100% pe inima mea si a fost pe fata de partea binelui!
Determinarea si risipa de efort din partea baietilor au fost remarcabile, si tocmai ca suntem intr-un moment in care ne-a iesit as vrea sa punctez ca sunt aceiasi baieti carora altadata pur si simplu nu le-a iesit jocul si au fost imediat pusi jos de toata lumea. Eu cred ca daca au incredere, si lumea ii sustine, cum s-a intamplat ieri, reusesc mult mai multe.

Dar ce te faci cu presa centrala, care nu are de pus in evidenta decat ca a fost vezi Doamne viciere de rezultat.
Sa faca spume in continuare, noi lunea viitoare avem cu Clinceni, si cu putin noroc in jocul rezultatelor ne putem reinstala pe 3 acolo unde ne este locul, si cred cel putin putem fi aproape siguri de accederea in playoff.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de fanucrv » 15 Feb 2022, 08:21

@Paul : daca luam bataie era sarbatoare ! Asa cauta sa minimalizeze victoria si sa- i victimizeze pe caluti. Sunt insa si multi realisti dintre suporterii lor care recunosc ca nu meritau nimic aseara .

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de Freestate » 15 Feb 2022, 08:29

Trebuie sa ne obisnuim cu urmatoarele:
1. Sunt foarte multi craioveni care sustin ambele echipe dar cu Stiinta pe locul 1 si cu FC Calu pe locul 2.
Acestia poate nu servesc la meciurile FC Calu sau poate doar la ocazii mari...Le urmaresc meciurile cu altii si isi doresc sa castige in acele meciuri dar nu in meciurile cu noi.Procentul acestora este destul de mare parerea mea.
De aceea ei nu vor avea niciodata o Tribuna a 2-a precum a noastra.
2. Avem un nucleu dur, numeros de suporteri ...eu estimez ca undeva 8-10.000 dintr-un stadion intreg care nu vor linge niciodata acolo unde au scuipat.
Cand nenorocitul a spus ca U Craiova e a lui si a familiei lui (nu numai a spus ...a si practicat) multi au scuipat acolo.
3. Unii dintre suporterii lor au fost la noi pana anul trecut, echipa noastra le-a tinut de cald in perioadele de seceta. Dar acum s-au intors inapoi precum se intoarce cateaua din vecini. :)(
4.Ar trebui sa mai castigam trofee ca sa adancim prapastia dintre noi si ei.
Last edited by Freestate on 15 Feb 2022, 08:38, edited 5 times in total.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de manex » 15 Feb 2022, 08:30

Am jucat fara frica. Mi-au placut cam toti: cu exceptia lui Campanu care a fost depasit in aparare de doua ori si care a dat niste centrari... Insa a pus osul si el. Screciu e din ce in ce mai bun pe post, Cretu in creștere. Ivan a fost un fel de bau-bau pt aia, a facut un joc bun. Iar caii sunt slabi rau. Una peste alta am aratat cum trebuie sa arate o echipa care vrea. Nu am mai jucat in 3 sau 4 ca atunci cand pierdeam.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de Paul » 15 Feb 2022, 08:47

fanucrv scrie:
15 Feb 2022, 08:21
@Paul : daca luam bataie era sarbatoare ! Asa cauta sa minimalizeze victoria si sa- i victimizeze pe caluti. Sunt insa si multi realisti dintre suporterii lor care recunosc ca nu meritau nimic aseara .
Clar ca e asa, si ma bucur sa ii vad schelalaind si vaicarindu-se. Sunt penibili si isi dau arama pe fata, probabil ca in afara de cei care refuza realitatea, toata lumea vede direct prin ei.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de fanUCV » 15 Feb 2022, 09:40

titlul de campioană pentru Știința, ar fi pus patalamaua pentru mult timp vs echipa familiei .. sunt mulți din cei care țin cu ambele echipe care, probabil, au impresia că (re)trăim perioada cu Electroputere sau Jiul IELIF .. fraților, Știința e doar una și e mare!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de Freestate » 15 Feb 2022, 11:08

Fundasul lor Kovacic n-a mai avut curajul sa faca incursiuni ca prin branza cum a facut mai ales la meciul cu botoseii si in ultimele lor meciuri. Asta denota ca au jucat cu ceva frica. Mutu a avut dreptate cand a spus la meciul lor tur : "baieteii mei au trac".
Mutu pare sa fi devenit ghei in ultimul timp, (prins intr-un sarut pasional cu un prieten sarb in toamna).
Nu este exclus ca in lotul calutilor sa avem ceva specimene care au "plecat de la matca". Eu il vad pe ala micu ...Negru activul lotului, Van Durmen 100% pasiv si Baeten/Fetitzen la fel. Acum am si raspunsul la dilema de ce Balan merge de parca ar avea un furuncul intre picioare. :)(
In peluza lor e unul mic (din nastere) la 50 de ani, tiganos, cu care am facut liceul impreuna ...se numeste Gomotarceanu Renel. Cred ca ala ii fvte pe toti din peluza aia. :)(
FMSP :)(

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de FreakBoy » 15 Feb 2022, 12:44

danutu, eu nu vreau sa te desconspiri. mai asteapta si tu sa ne treaca bucuria, ba poate chiar prinzi playofful cu userul asta.

vazandu-i pe astia cum se plang, parca tot mai bun era o victorie in minutul 97 dupa un penalty dat noua dar trebuia sa fie dat faultul invers. macar sa bubuie inimile in ei.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de Freestate » 15 Feb 2022, 12:57

Auzi bai Friki, cand Miaiela Radulescu pozeaza nud la 52 de ani pentru pleiboi ...de ce crezi ca m-as ascunde eu ?
Bre, ai vazut filmul Limitless ? Eu sunt ala. Am luat dopul. :)(
FMSP :)(

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de Kellogg » 15 Feb 2022, 12:58

Macar sa fi dat și Ivan un gol că Koljic la sepsi. Poate poate se arunca botoxatul de la balcon
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de Iancu Magheru » 15 Feb 2022, 13:09

Am văzut meciul din Peluza Nord și am impresii:
Despre meci- Ivan tanc, Crețu bunicel și nu prea, a fost foarte prezent in meci, ceea ce a dus si ceva greseli, Dar nu grave. Markovic e puturos, joaca de zici ca e un hobby pt el, nu o profesie din care câștigă bani, parca il cheamă ăștia la fotbal pe sintetic și el mai cu chef mai fără vine, că stie ca se lasă și cu bere și mici după. Gustavo ca de obicei pune osul și spintecă exact cand trebuie.
I-am dominat în mare parte, mai puțin intre min 45-60 cand am cam avut emoții. Oricum, părea că e o retragere calculată, nu ne-au calarit. Despre arbitraj nu ma pot pronunța, de unde stăteam eu nu am văzut nimic clar din ce se rage prin presa.
Despre suporteri- cum mă-sa lu ta-so lu ajica au pus ăia mâna pe 1000 ceva bilete?? A fost mai populată ca oricând PS, mai ales pt că au migrat câteva sute din T2. La capitol atmosfera iarăși nu pot sa fiu imparțial, pt că am stat la margine de Nord, dar au fost câteva momente cand sudul se auzea destul de tare. T2 a fost cu noi, nicio îndoială, s-a văzut și la goluri. Petardele si artificiile au fost senzatie, dar o sa ne aduca mai mult ca sigur suspendare de teren și amenda cat salariul lui Ivan pe o luna. Nu știu alții, Dar eu prefer fumigenele alea colorate, arata mai interesant, plus ca mai puțin periculoase. Petardele sunt vetuste, mă rupeau prin 2006, acum deja si-au mai pierdut din farmec.
O seară speciala, perfectă. Mrg aproape, că nu le-am dat 5 și nici nu a fost voie cu stadion plin complet, atunci era umilința supremă. Dar nu-i timpul pierdut!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de Freestate » 15 Feb 2022, 14:15

sorinyki scrie:
14 Feb 2022, 20:35
Cum dracu au intrat mai mulți de 450 de spurcați la meci?
In primele zile de vanzari fetele notau codul biletului pe o foaie.
Cred ca nimeni nu controla cate bilete s-au vandut pentru fiecare bilet de la meciul cu CFR. Totul se facea la intimidare, sa se arate ca se controleaza. Eu am luat doua bilete intai unul pentru mine si apoi m-am dus peste 3 zile si am luat si pentru taica-meu.
La al doilea bilet mi-au cerut fetele mail-ul, le-am spus sa se uite pe versoul biletului sa-mi vada numele si le-am dat buletinul.
Era de ajuns ca in acele prime zile sa puna mana pe cateva zeci de bilete de la meciul cu CFR pentru a multiplica biletele pana la proape o mie cu ajutorul .... unor curve dintre noi care tin cu ambele formatii.
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de dorumihnea2 » 15 Feb 2022, 14:33

Când îl văd pe Marko îmi amintesc de un prieten cu care jucam pe sintetic....110 kg dar foarte tehnic și goleador doar că trebuie să i-o dai pe tavă, dacă o dai la o juma de metru de el ,,mla revedere,,.....Marko e greoi și nu intră în combinații din păcate.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: Universitatea Craiova - feceu srl 2017

Mesaj de fabius_2014 » 15 Feb 2022, 15:15

Dupa o asemenea victorie, am o placere deosebita sa va citesc postarile. O zi frumoasa pentru noi, intregita si de furia pe care o are cocalarul tatuat dupa infrangerea gloabelor lui.
Concluzii :
1. 70 % din suporterii craioveni sustin Universitatea Craiova, 20% FCU si 10 % si pe unii si pe altii ( marja de eroare 5%).
2. Diferenta de valoare dintre noi si booveni este evidenta, de necontestat.
3. Presa s-a cam lamurit de cat de neam prost sunt cei din familie si in afara de JEGsp si Irealitatea.net, toti au cam intors spatele cocalarilor.
4. Peluza Nord a facut spectacol de mare clasa. Faptul ca sclavii booveanului se auzeau cateodata destul de tare este cauzat si de simplitatea scandarilor. Se aude mult mai bine atunci cand scandezi cateva silabe decat atunci cand cand canti cateva strofe. Incercati sa simplificati repertoriul si o sa se auda mult mai clar si mai tare.
5. In privinta biletelor, pentru booveni, meciul cu noi este meciul anului. Cocalarul tatuat a scos la lupta tot arsenalul si a facut tot posibilul sa aiba cat mai multi suporteri. Practic la meciul cu noi, boovenii au avut mai multi sustinatori decat au avut la meciul cu Botosani cand au fost gazde. Eu v-am spus ca botoxatul a scos multi bani din buzunar pentru a avea multi suporteri si am estimat ca or sa fie in jur de 2000. Cred ca am exagerat putin.
6. Freestate nu trebuie sa lipseasca de pe forum.

Închis