Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu țărănoii lui pandele?

- Victorie, ne menținem forma excelentă
8
73%
- Egal scremut ca in sezonul regular
2
18%
- Nu ne iese nimic, pierdem la un gol
1
9%
 
Total votes: 11

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 20 Mar 2022, 22:14

fanUCV scrie:
20 Mar 2022, 20:10
am întors pe Rapid de la 0-1 pe terenul lor ..
@Thunder și ce, pe vremuri, Beldeanu nu bea cot la cot cu alți comeseni .. ?!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Beldeanu a dat goluri cu Leeds, Mateiu cu cine a dat? Si nu era singur, aia e beleaua, era si Marius Constantin cu el, si altii pe care nu-i recunosc dupa mecla... 5 la masa cu 5 muieri... In fine, nu zic ca au fost carati pe brate, da` cat timp esti jucator activ, as zice ca un pahar e ok, sticle intregi in schimb, nu la fel de mult...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Mar 2022, 23:07

Paul scrie:Nu stiu cati dintre voi ati vazut jucand pe viu echipa din 80, cu toti maximii, dar cred ca ce scapa tuturor sunt 2 aspecte: 1 - chiar daca erau toti super talentati si puteau juca realmente incantator, nu jucau mereu asa, si de multe ori ne chinuiam, cu echipe gen ASA Tg Mures sau Poli Iasi, si 2 - atunci nu vedeam alt fotbal ca sa ii comparam obsesiv pe ai nostri cu “aia adevarati”, cum prea des facem asta acum folosind referinte mult peste nivelul fotbalului nostru, ca deh, avem toate campionatele mari la tv.

Zic si eu, nu dau cu parul. Cred ca avem o echipa buna acum, nu e nicio blasfemie sa tinem cu ei.
Nu ne uitam la adversari. Prima data sa ne uitam la valoarea bruta, aia de maidam. Cum face un stop, o preluare, un dribling, o pasa, cum loveste mingea etc. La asta ma refer. Sau ne uitam doar daca cade bine tricoul pe el?!


Sent from my iPad using Tapatalk

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 21 Mar 2022, 09:07

R.E.N. scrie:
20 Mar 2022, 22:12

De asemenea, nu pot sa inteleg de ce nu incercam sa jucam cu doua varfuri cand e clar ca nu miscam in atac si ca adversarul e mai mult interesat sa se blocheze. Ivan cu Markovic/Klojic in atac, si cu Baiaram Mateiu Gustavo/Nistor Campanu in spatele lor pot fi o solutie mult mai buna decat sa fortezi aceeasi formatie cu varf impins izolat, stand degeaba. Plus Ivan are calitati mult mai bune de varf decat de aripa.
Pt ca nu avem antrenor?
cum poate fi numit reghe antrenor cand el il baga pe bic la pauza in locul lui Cretu? inseamna ca ori esti depasit complet de situatie ori ti se dicteaza din loja totul!
tu ai pretentia sa joace cu doua varfuri cand el nu nimereste echipa de start cu taranii de la voluntari?
Fiecare pasare pe limba ei piere, iar reghe va pieri si el pe mana lui Bic, asa cum s-a intamplat si cu ceilalti predecesori ai lui

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 21 Mar 2022, 11:56

Pana acum 2 saptamani Mateiu era scula, acu e un betiv, Screciu era laudat, acum e cel mai prost, la fel si Pigliaceli.
Cat despre Cretu, nu a jucat nimic in prima repriza. Era normal sa fie inlocuit. Conte cred ca a foat bagat sa se lamureasca. Si sunt sigur ca au facut-o.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 21 Mar 2022, 13:59

Inteleg ca pe Conte il bagi sa-ti dai seama daca poate sau nu. Sper ca de acum incolo n-o sa mai prinda minute. Dar nu inteleg de ce a fost scos Mateiu, care s-a miscat chiar ok in prima repriza, si bagat bic. ala a demonstrat de un miliard de ori ca e paralel cu fotbalul, de ce trebuie sa-l mai vedem in echipa? Mateiu poate sa bea trei sticle de vin inainte de meci si tot joaca mai bine decat bic. Serios, eu nu cred ca am castigat mai mult de cinci meciuri in care circul asta de jucator a prins mai mult de o repriza. Si i s-au dat un miliard de sanse.

Nu cred ca Reghecampf e un antrenor slab, dar e loc sa faca lucrurile mai bine.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 21 Mar 2022, 17:39

Cu Bic nici eu nu înțeleg. E paralel, nu ne-a ajutat până acum cu nimic, și cred că nici în viitor

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Mar 2022, 18:13

Haideti ma ca a dat o bara care a fost gol dar nu s-a pus la 0-0 facut la Cluj anul trecut :) Acum ce ati vrea? Da pase in spate ca nimeni altul.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Mar 2022, 19:04

Pentru Chindia e un jucator esential.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Mar 2022, 21:05

Vi se casuna pe Sfantul Bic. Omul a fost in Tara Sfanta, ar trebui sa ne inchinam si la urmele pasilor sai iar voi il luarati pe trotineta aici !...Ntza, ntza, ntza ! Rai, bai, rai !
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 22 Mar 2022, 07:14

Nu din cauza lui Bic am mancat noi bătaie la Voluntari. Sau nu doar din cauza lui ! El a avut ca majoritatea un "merit" indirect, pe lângă cei doi "remarcati" care au facut zob meciul.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 22 Mar 2022, 12:34

Nu poti juca toate meciurile perfect. Nu numai cei 2 au gresit. Se greseste si in atac. Meciurile pierdute sunt si din cauza celor talentati din atac. Suntem echipa cu pretentii la locul 2 dar avem jucatori, foarte ofensivi, fara sut concret pe spatiul portii. Si asta in 90 de minute. Cu echipele care se apara ca Voluntari, Chindia etc. trebuie sa incerci si suturi de la marginea careului. Nu poti intra cu "varza" in plasa, daca aia nu se dau si ei intr-o parte, milogii... Unde e talentul daca nu esti in stare sa lovesti mingea corect?! Avem perceptia asta cu talentul imbelsugat, mustim de talent. Pana la urma murim de la atata talent. Railor, nu sunteti multumiti cu nimic.

PS. Cate goluri am dat sezonul asta din corner/lovituri libere sau din afara careului?

Uite pixelul albastru...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 22 Mar 2022, 13:11

Cand iti dai autogol prin min 6-7, esti condus dupa 3 minute de la egalare printr-o "neputinta fizica" a portarului, ca mai apoi acealasi cu autogolul, da o pasa direct la adversar pentru golul 3 , e greu ca "restul" sa presteze formidal si sa marcheze 4 goluri in deplasare. Si cine ne garanteaza ca daca printr-o minune marcam patru goluri, cei doi protagonisti nu s-ar fi "mobilizat" sa incasam cinci ???

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 22 Mar 2022, 13:16

Tot timpul ne e greu cand primim gol in primele minute. Si ce e greu? Sa tragi la poarta? E asa de greu la o echipa de locul 2?
Eu zic ca ne afecteaza gafele lui Acka, din cauza asta nu putem suta la poarta din afara careului.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 11 Apr 2022, 21:32

Cum de joaca oile asa de bine cu taranii de la voluntari? Sau, mai bine zis, taranii joaca asa prost? Asa mi-e ciuda.. Si sa stiti ca avea dreptate Reghe:terenul taranilor e foarte mic, e greu sa treci de ei asa inghesuiti

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 2. P-Off. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 11 Apr 2022, 22:01

Ne-am bătut singuri la meciul ăsta

Închis