Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Il suparam diseara pe MeMe ?

Il suparam de 3 puncte si dispare o saptamana.
9
64%
Behaie scurt de un punct.
1
7%
Ne bat si MeMe e nedezlipit de la TV si Facebook.
4
29%
 
Total votes: 14

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 04 Apr 2022, 07:00

Freestate scrie:
03 Apr 2022, 21:45
Am fost primul care a votat victorie (e adevarat, am facut topicul) deci ma puteti duce la ... femei. :)(
Sa iti dea Dumnezeu sanatate si sa pui mana sa faci si topicul cu CFR, la care sa votezi victorie!
Cat despre tactica, da, a parut ca a fost un meci pregatit de Cartu, aparare deliberata si contra-atac. Am profitat si de impresiile de superioritate ale oilor, cu “Tase” si “Tavi” cam anulati de “Vata”.
Bravo baietii!!!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 04 Apr 2022, 07:40

Ne-au cam calarit, dar i-am batut.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 04 Apr 2022, 12:55

Am rupt un blestem de 31 ani(anul trecut cu juniorii nu era relevant). I-am ars cand le ardea buza cel mai tare. Si da,trebuie sa stim si sa invatam cand sa suferim.A fost o victorie pragmatica,a la CFR,insa victorie.FCSB-ul a dominat,insa steril si doar anumite perioade, raportul ocaziilor mari e 1-1 in prima repriza(la noi punem golul) si in a doua 2- 1 pentru ei. Degeaba latra toata presa,punctele raman ,restule can-can.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 04 Apr 2022, 13:50

Nu e asa ca azi e o zi minunata, nu simti vantul, auzi pasarelele cum canta? ... Pomii sunt mai frumosi.. :)) asa e viata dupa o victorie la oi acasa.
Am jucat tactic foarte bine, am alergat, am vrut. La fel si in tribune unde s-a cantat misto. Clar ca am foat acoperiti de oi, dar.. Na. Erau mai multi.
Despre joc pot spune ca toti s-au ridicat la nivelul asteptarilor noastre. Screciu a fost aproape perfect, venind si dupa meciul de la Voluntari unde a fost facut praf. Despre Bic.. Ce sa zic? Cand a intrat mi-am pus mana in cap. Acum imi scot palaria in fata lui.
Ce pot sa remarc este ca Pigliaceli a fost senzational si desi Reghe zice ca ne-am aparat bine la fazele fixe, eu l-as contrazice: au dat aia cu capul la fiecare faza fixa, noroc cu Pigli. Ne aparam groaznic la faze fixe.
Dar...cele 3 pucte unde ne asteptam mai putin trebuie dublate cu cfr.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Rocain » 04 Apr 2022, 14:07

Nu vreau sa fiu rautacios, dar m-am bucurat cand l-am vazut pe Mamut intrand in teren, am stiut ca vor juca in 10 incepand cu acel moment. :laughing:

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 04 Apr 2022, 15:51

Am revazut rezumatul meciului pe youtube, am insistat pe fazele discutabile si am ajuns la urmatoarele concluzii :
1. Decizia de a anula golul FCSB-ului a fost corecta, arbitrul avand posibilitatea sa aleaga intre fault in atac si hentz.
2. Penalty-ul acordat noua, are acoperire regulamentara, dar daca nu se acorda nu cred ca se facea mare scandal .
3. In repriza a doua , Fesnic a incercat sa compenseze si s-a facut ca nu vede doua faulturi in atac comise de fecesebisti. Au fost doua faulturi clare, unul la Papp si apoi la o alta faza unul la Piglliacelli .
Am vazut rezumatul dat de Look TV si cam in acelasi mod a vazut si comentatorul lor.
Rectific- Faultul asupra lui Papp a fost in prima repriza.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 04 Apr 2022, 17:06

Rămâne să batem și Cfr-ul. Neapărat locul 2 și cupa!
Forza Știința!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 04 Apr 2022, 17:48

.. pragmatism și, destul de multă, șansă .. Pigliacelli, plasament foarte bun, imbatabil .. Bic este "noul" Messi .. Ivan, tot mai matur .. cam așa cred că a fost și prin noiembrie 1989 în Ghencea . . . bravo, tuturor!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 04 Apr 2022, 20:29

fabius_2014 scrie:
04 Apr 2022, 15:51
Am revazut rezumatul meciului pe youtube, am insistat pe fazele discutabile si am ajuns la urmatoarele concluzii :
1. Decizia de a anula golul FCSB-ului a fost corecta, arbitrul avand posibilitatea sa aleaga intre fault in atac si hentz.
2. Penalty-ul acordat noua, are acoperire regulamentara, dar daca nu se acorda nu cred ca se facea mare scandal .
3. In repriza a doua , Fesnic a incercat sa compenseze si s-a facut ca nu vede doua faulturi in atac comise de fecesebisti. Au fost doua faulturi clare, unul la Papp si apoi la o alta faza unul la Piglliacelli .
Am vazut rezumatul dat de Look TV si cam in acelasi mod a vazut si comentatorul lor.
Rectific- Faultul asupra lui Papp a fost in prima repriza.
Sa ma :bad: :bad: in comentatorul de pe looksport. Ma uit la ei numai de nevoie, ca primaplay sunt singurii care transmit si in afara tarii si e rezolutia mai buna decat pe streamurile cu digisport. Facea ala clabuci de pofta cand ataca fecesebe, ramanea fara aer. Iar octavian popescu a fost pe rand speranta romaniei, cel mai talentat jucator din tanara generatie, DIAMANTUL romaniei si restul nu le mai tin minte. Culmea ca e cam tanar sa mai fi prins cantarea romaniei. Dupa ce am dat golul de 2-0 cred ca a avut un minut in care n-a fost in stare sa mai spuna absolut nimic :-D :-D :-D

La Ivan a fost 11m, nu acoperire regulamentara, a fost o intrare care n-avea nicio legatura cu mingea, pur si simplu a s-a bagat ca boul baiatul fecesebist.

N-am facut un meci frumos, dar i-am batut in sfarsit pe astia in deplasare. Si cand le ardea buza de puncte.

Cand am vazut ca intra bic am vrut sa intru aici sa postez un potop de injuraturi. Sa fie sanatos bic, scrie istorie :) Oricum, golul asta nu-l face fotbalist.

ucv
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 04 Apr 2022, 21:42

Bic a fost bagat sa rupă jocul si pentru ca in repriza a doua Mateiu pierdea cam toate duelurile, iar Șut a dat de doua ori cu capul de lângă el la cornere. Nimeni nu credea ca o sa înscrie gol cu o execuție de excepție.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 05 Apr 2022, 07:28

O analiza cat se poate de corecta.

Mai mult decât atât, au fost și faze importante. Avem două faze importante. În primul rând, avem un gol anulat celor de la FCSB, unde putem spune că avem două greșeli, nu una. Arbitrul bine că a văzut măcar una dintre ele, deci golul a fost în mod corect anulat. Edjouma sare asupra adversarului, cu brațul întins și efectiv îl lovește în față, nu foarte tare, dar este suficient pentru a fi catalogat drept fault. Și mai mult decât atât, în acel moment lovește și mingea cu mâna. Dacă acel henț nu este extrem de clar, pentru că nu știm în ce zonă a brațului a lovit mingea, nu la fel putem spune despre fault, care e evident. Ivan, dacă nu mă înșel, era acolo lângă el, făcea faza defensivă și golul este în mod corect anulat.

Un lucru pe care l-aș observa la această fază este o ușoară nesiguranță și a lui Horațiu, pentru că el nu fluieră imediat fault, ci se îndreaptă cu pași mărunți către faza respectivă. Probabil, în acel moment, are loc o consultare între el și arbitrul asistent.

O a doua fază importantă, cea care a dus la deschiderea scorului, a fost acordarea unei lovituri de la 11 metri din care am auzit foarte multe discuții. Trebuie să înțelegem că pentru specialiști nu există noțiunea asta de «a fost un penalty ușor». Ei cataloghează dacă a fost sau nu a fost. Aici nu este cazul, aici am văzut clar un atac al unui jucător, care nu a jucat mingea. Îl lovește în coapsă pe Ivan și arbitrul acordă foarte bine plasat și prompt lovitură de la 11 metri. Sunt absolut convins că în genul acesta de fază, în niciun caz, cei din cabina VAR nu ar fi intervenit pentru a-i întoarce decizia arbitrului, pentru că un contact este vizibil. Atacanții au în general tendința asta de a exagera contactul, dar el există”, a spus Marius Avram, la ProSport Live.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Apr 2022, 13:09

fanucrv scrie:
04 Apr 2022, 21:42
Bic a fost bagat sa rupă jocul si pentru ca in repriza a doua Mateiu pierdea cam toate duelurile, iar Șut a dat de doua ori cu capul de lângă el la cornere. Nimeni nu credea ca o sa înscrie gol cu o execuție de excepție.
bic de obicei e bagat ca sa rupa jocul nostru :-D
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 05 Apr 2022, 14:08

Am avut niste jucatori in meciul cu FCSB, parca inotau ...cu atat mai surprinzator rezultatul. Avem totusi rezultate bune pe ansamblu, cand unii dintre jucatorii nostri au multe evolutii de Stan si Bran.
Am avut indoieli chiar si la 2-0 ca putem castiga acest meci chiar daca am votat inainte de meci victorie... imi inchipuiam altfel desfasurarea la acel moment.
Nu-mi amintesc sa mai fi jucat vreodata atat de prost si totusi sa plecam cu toate punctele.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 05 Apr 2022, 14:44

R.E.N. scrie:
05 Apr 2022, 13:09
fanucrv scrie:
04 Apr 2022, 21:42
Bic a fost bagat sa rupă jocul si pentru ca in repriza a doua Mateiu pierdea cam toate duelurile, iar Șut a dat de doua ori cu capul de lângă el la cornere. Nimeni nu credea ca o sa înscrie gol cu o execuție de excepție.
bic de obicei e bagat ca sa rupa jocul nostru :-D
Nu stiu de ce joaca atat de prost la noi. Mi-l aduc aminte de la Medias si nu se misca deloc rau . Cred ca facea mijlocul cu Olaru pe vremea aia. Chiar si cand a fost la Chindia imprumutat, a jucat binisor si ne-a dat un gol in meciul direct. In vara ii expira contractul.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff: Etapa 3: FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 05 Apr 2022, 15:26

Într-o ieșire în mass-media marcă înregistrată Rotaru a declarat că puteam fi pe primul loc dacă nu aveam ghinion sau dacă nu ne furau arbitrii....oare chiar așa să fie? Am avut și ghinion nu contest dar locul din prezent reflectă valoarea lotului cu toate că Reghe a adus mici îmbunătățiri. Poate că Rotaru ar trebui să o lase mai moale cu aceste refulări după câte o victorie și să analizeze mai realist valoarea lotului.Nu de alta dar bate la ușă noul sezon și iar o să spună că avem cel mai bun lot din liga 1 , după 3 sau 4 sincope o să spună că a făcut greșeli și după o victorie mai importantă se va umple iar în pene. Mai încet cu laudele și un pic de obiectivitate din partea lui ar fi bine.

Închis