Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucăm finala pe Giulești?

- da, ne calificăm inca din timpul regulamentar
4
40%
- da, ne calificăm in prelungiri sau penalty-uri
3
30%
- nu, noi vrem baraj de Conference cu rapidul
3
30%
 
Total votes: 10

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de fanucrv » 13 Mai 2022, 16:45

Asta zic si eu : sa ne vedem dracu de treaba si sa nu le mai dam iar prilej ăstora sa ne ia la șuturi ca ne-au scos iar nu stiu ce anonimi din Malta. Mie , eventuala ratare a barajului mi se pare ok ,pentru ca probabil se vor mai schimba niste lucruri/ jucatori pe la echipa asta. Sau așa sper..

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2022, 16:46

Cum am ajuns... locul 3 nu ne multumeste. Noi vrem mai mult dar uitam ca nici macar un 11 decent nu avem. De ani de zile stam in maxim 3 jucatori concreti. Antrenori am mai schimbat si o sa mai schimbam...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Mai 2022, 16:46

Sa nu uitam că la cum începuse sezonul deja ne vedeam în playout , bine că avem un echilibru încă , au mai crescut copii Marko, baiaram ..campanu a regresat , screciu e pe loc , vladoiu e pa

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Mai 2022, 16:51

fanucrv scrie:
13 Mai 2022, 16:45
Asta zic si eu : sa ne vedem dracu de treaba si sa nu le mai dam iar prilej ăstora sa ne ia la șuturi ca ne-au scos iar nu stiu ce anonimi din Malta. Mie , eventuala ratare a barajului mi se pare ok ,pentru ca probabil se vor mai schimba niste lucruri/ jucatori pe la echipa asta. Sau așa sper..
Corect , e un test pentru noi in primul rand..lăsând incorectitudinea barajului deoparte , in contextul dat ne cam ajuta , teoretic daca bati in baraj atunci fluieri până prin turul 3...daca nu, știi o treabă și îți faci pregătirea de vara

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2022, 16:52

Markovic sa nu creasca in greutate. Sa puna Cimpanu masa musculara. Mai avem 2 meciuri in care Vladoiu, Capatina etc. sa arate ceva... Daca joaca penibil in cele 2 meciuri(cfr si farul), eu nu mai sper la ceva notabil sezonul viitor. Pentru ce pretentii avem noi(suporterii) ne trebui jycatori care cand vin din postura de rezerve sa schimbe ceva in joc. Nu putem sa ne bazam doar pe Bancu si Ivan.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Stefan..
membru
membru
Mesaje: 164
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Stefan.. » 13 Mai 2022, 20:32

Mateiu si Bancu... Doi impostori. Primul nu mai ere ce cauta in lot, celalalt nu e fundas, doar om de lot.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 734
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de FreakBoy » 13 Mai 2022, 21:04

Eu as zice să aveți grijă cu impostura pe scări... vorbiți totuși despre doi oameni care au purtat banderola de căpitan al echipei.
I N I M I T A B I L I

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2022, 21:11

:-( ce sa facem... Pacat. Ii apreciem pe aia care joaca la alibi, cei care nu-si asuma nimic, doar pase la siguranta. Intra in min 65. gata sufocati de efort, nu aduc nimic in jocul echipei.

Sper sa ne lamurim de ei in ultimele 2 jocuri, sa vedem ce arata. Ca nu mai avem nicio presiune.


Sent from my iPad using Tapatalk

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1399
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Iancu Magheru » 13 Mai 2022, 22:11

Sper că vara asta scouterii noștri vor căuta material bun in special prin...Peninsula Balcanica! Ne trebuie jucători care să pună și osul, să aibă si calități tehnice. Românii noștri in general ori sunt tehnici, dar cu fizic de mimoze, ori drujbari. Asta e realitatea părerea mea.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Kellogg » 13 Mai 2022, 23:05

Stefan.. scrie:
13 Mai 2022, 20:32
Mateiu si Bancu... Doi impostori. Primul nu mai ere ce cauta in lot, celalalt nu e fundas, doar om de lot.
Ușor, nepoate, cu pianul pe scari. Impostorii ăștia doi de care vorbești tu au împreună peste 500 de meciuri în tricoul Științei. Că vrei că nu vrei, ei reprezintă spiritul Științei și sunt jucătorii semnificativi ai Științei din ultimul deceniu.
Intr-un fotbal in care jucătorii vin și pleacă și joaca la alibi cred că ar trebui să prețuim mai mult jucătorii care chiar și au rupt picioarele sau au băgat capul în gheata adversarului pentru Știința.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2022, 05:22

R.E.N. scrie:
12 Mai 2022, 23:07
Dupa sirul de aberatii postate in ‘articolul’ lui Bobby, incepe sa nu-mi mai para rau ca are ban pe forum. Fix tampeniile de care aveam nevoie ca sa incununez o seara de ccacat.
Fac o exceptie si iti raspund, doar pentru ca domnii care au pus mina pe forum mi-au sters textul care te-a enervat pe tine (bine - eu am contribuit la audienta acestui website alaturi de altii care si-au bagat picioarele in ultimii ani, dar asta e alta discutie). Pai poate ca tie iti place o treaba ca in Rusia lui Putin - aia cu opinii diferite sint agenturi straine neaparat platite sau dusmanii poporului. Critical thinking e ceea ce a ridicat Vestul in ultimele 500-600 de ani.

Doar scriam in text ca marele Reghe a spus la reghedere celor 4 (patru) obiective la care a stat pe banca - retur Laci, titlu, loc 2 si cupa. Eu il dadeam afara din decembrie - dar clubul asta nu e al meu si nici al tau - e al lui nea miai. Echipa nu era de titlu ? Din contra, Reghe ne aburea tot timpul pe noi si pe jucatori ca el se bate la titlu.

Si mai scriam ca nea miai a cam stricat jucaria cu timpeniile spuse prin presa de vreo 3-4 ani (bine ii statea mai tacut) : ca daca nu vinde jucatori la vara e primul favorit la titlu (!!), ca el are cei mai buni jucatori din tara pe posturi, ca noul Dennis Man e Cimpanu de la Craiova (declaratie reala recenta), ca el spre deosebire de toata lumea fotbalistica din ultimii 150 de ani nu da afara antrenorii care nu au rezultate etc.

Si am mai scris ca nu mai accept sa fiu mintit si la vara nu imi voi reinnoi abonamentul. E OK sa ai echipa de locul 3, 5 sau 10 - dar nu o mai aburi cu titlu sau cei mai buni jucatori din tara ca pentru din astea il aveam si pe boo.

Mai zic unii ca nea miai sa bage bani; gsp s-a uitat la cifre si ce sa vezi : in ultimii citiva ani echipa lui nea miai a avut fond de salarii peste FCSB. Nu prea s-a vazut asta in clasament, nu ?

Nu stiu daca lumea intelege ce va urma dupa rateurile lui Reghe - ca el a cam decis ce si cum. Va spun eu ca nea miai, Cirtu (ce a declarat azi Sorin : "Ne-am pierdut cel mai mare capital care dă identitate acestei echipe, publicul spectator. Am avut în două meciuri peste 40 de mii de fani și au plecat de la stadion cu capul în pământ"), cei de la ticketing stiu ceea ce va veni. Daca anul asta clubul a avut 4000 de abonati, nu stiu daca la vara va avea 2000. Va fi un numar aproape de boo. Iar in campionatul viitor diferenta dintre cele doua grupari la public va scadea - multa lume se simte mintita de ani buni. OK - cumpar un hamburgher dar daca tot imi zici ca de fapt hamburgherul asta e filet mignon, poate ma enervez si nu mai cumpar nimic. Deja exista un curent de opinie in Craiova : echipa lui nea miai are niste baieti alintati si plictisiti, platiti super bine si cam degeaba; echipa lui boo are jucatori cu mai putina imagine, dar care se bat pentru orice minge si chiar incearca cite ceva.

Bine - nu ma astept ca domnul proprietar de aici sa dezbata adevarul, ca de aia textul meu a fost sters. A nu se confunda cuvintul "fan" cu cuvintul "fraier". In definitiv exista o echipa privata (ca la boo), plus o grupare de fani care a fost si aia privatizata catre alte interese, ca de, exista cineva care are nevoie de acreditare la club. E o treaba care se intimpla si in presa - trade the truth for more access. Fanii se vor indeparta de acest proiect nu doar din cauza minciunilor de titluri, dar si din cauza atitudinii privatilor care se declara stapini ai opiniei publice. E o diferenta uriasa intre aceasta comunitate acum 7-8 ani si ceea ce e acum - e de fapt drumul disparitiei. Boo si cei de aici spuneau / spun "e tarlaua mea si fac ce vreau", nu ? Nea miai si multi de la club au atita minte cit sa nu alunge lumea cu arogante si ciobanisme ca pe aici. Citi dintre cei care inca mai scrieti aici a avut curaj sa protesteze cind militianul de serviciu a jignit si porcait membrii ? Poate 2-3. Asta spune multe, nu ?

P.S. Bine - nu doar nea miai bate cimpii despre echipa asta. L-am auzit pe Marius Mitran spunind ca Ivan face 10 milioane. Ca e jucator bun pentru o echipa de play off in modesta liga 1 - e una. Dar sa-l faci jucator de 10 milioane - cind nici 3 milioane nu da nimeni pe el e aberant. Ce meci grozav a facut Ivan in cupele europene sau in derbyurile cu echipele tari gen CFR ori FCSB ? In meciurile cu miza se vede valoarea, nu cind dai 4 goluri cu Mioveni.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de fanUCV » 14 Mai 2022, 08:00

.. ș, poate excepția să devină regulă . ?! .. adică, welcome back .. ?!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de fanucrv » 14 Mai 2022, 08:26

Daca rateaza și barajul, ultimul obiectiv adaugat de nevoie la cele patru enumerate de Bobby mai sus, atunci Reghe va fi demis. Eu aș alege ,cum am mai spus aici ,sa se rateze acest baraj daca ăsta e pretul unei schimbări profunde de atitudine, staf, jucatori etc la club. Și da, putem sa ratăm tot și sa nu se ia nicio măsură serioasă, doar ceva de fațadă, pentru ca doar traim in Romania unde așa merg treburile. Imi este teamă ca singurii factori care ar mișca serios lucrurile, nu neapărat in sens pozitiv, ar fi lipsa de oferte de cumpărare pentru Ivan & comp și parasirea echipei de catre spectatori (buni, rai dar platitori ). Din păcate urmatorul moment care va fi speculat intens in presă , va fi audiența ca la boo la meciul cu farul .

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2477
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de marius_vl » 14 Mai 2022, 08:28

FreakBoy scrie:
13 Mai 2022, 21:04
Eu as zice să aveți grijă cu impostura pe scări... vorbiți totuși despre doi oameni care au purtat banderola de căpitan al echipei.
hai cu ban-ul o saptamana!
Mie mi-ai dat acum vreo 3 luni ca l-am facut pe Koljic mercenar... si cat de mult mi-a demonstrat ulterior ca m-am inselat :o:

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3470
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Freestate » 14 Mai 2022, 09:57

marius_vl scrie:
14 Mai 2022, 08:28
hai cu ban-ul o saptamana!
Mie mi-ai dat acum vreo 3 luni ca l-am facut pe Koljic mercenar... si cat de mult mi-a demonstrat ulterior ca m-am inselat :o:
A fost o sanctiune blanda, eu ti-as fi dat sa stai pe bara cat a stat Koljic ...mercenarul. :)(
Nu acum serios, plimbandu-ma pe grupuri pe facebook am observat asa o emulatie a unor drosophile care au cazut in cazanul cu depresie incercand sa traga si pe altii dupa ei. Dupa doar 2 meciuri...Nu mai vorbesc de faptul ca unii ne invita sa vedem fotbal de calitate la Mititelu. :)(
FMSP :)(

Închis