Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2022, 15:54

E trist că lui Rotaru ii e frică să îl demită pe Cartu pentru că îi e ca s ar supăra maximii pe el sau că vezi doamne ar pleca de langa echipa maximii și niște sfătuitori
Pe mine personal mă doare in [cenzurat] daca ne ar ataca Cartu după sau Cristescu , cat despre maximi nu cred că ar pleca , pentru că și ar periclita singuri imaginea și ar da apa la moara boovenilor care urla că sunt plătiți de Rotaru, dar și dacă ar pleca nu vad care e problema, după mine poate toată maxima sa se mute la booveni, in frunte cu Cartu , nu mă interesează de cine populează tribuna oficială, singurul lucru care contează pentru mine e sa fie un mediu de lucru CURAT la echipa, in care antrenorul sa aibă putere maxima, sa nu fie lucrat de nimeni, un mediu fără cârtițe și băgători de seamă, unde nu prea vad rolul unui președinte atâta timp cât Rotaru le a făcut pe toate destul de ok înainte să facă un pas în spate.Daca chiar e nevoie de președinte la echipa așa mult , ar trebui adus un nume cu experiență în meseria asta: Dani Coman, Ioan Andone etc.
Așa zisii președinți de la echipa au fost numai de decor , iar tot Rotaru a luat deciziile importante și a rezolvat mare parte din problemele care au fost de unul singur
Îl credeam pe Rotaru un tip cu cwaie dar e clar că nici pe departe nu le are daca inca ii permite lui Cartu sa calce în picioare autoritatea fiecărui antrenor
Nu mi puteți scoate din cap că anumiți jucători au fost puși să o lase mai moale cu boovenii și cu Arges după ce am dat noi gol, ca să nu bată la ochi a trebuit să fim in ambele meciuri primii care au ocazii mari și apoi să cădem ,, inexplicabil " după minutul 60....
Sa nu omitem că cel puțin lafel de toxic precum Cartu e si Cristescu, ori plecarea numai unuia dintre ei tot nu ar fi suficienta pentru a scăpa de dihonia din club
De departe cel mai bun antrenor pentru conjunctura actuala ar fi Reghe, iubit de jucători , singurul antrenor important din ultimii ani care nu a avut conflict cu NICIUN jucător (!) , iar toți au jucat la capacitatea lor maxima , mai ales un aspect foarte important, jucau din plăcere, era fotbal
Și nu în cele din urmă, dați afară mulți jucători care ocupa locul degeaba și și au atins limitele de multă vreme
Îmi e mai ușor să i zic pe cei care trebuie păstrați: Arlauskis, Raul, Screciu, Mitrea, Bancu , Crețu, Baiaram, Vătăjelu,Ivan și Markovic.
Ivan și Markovic au avut cele mai bune sezoane din cariera lor cu Reghe, și nu mă intereseaza că a zis Rădoi că nu fac ce trebuie la antrenamente, pentru că și Rădoi e zero barat pe latura psihologica și motivațională
Cat despre Mitrea, dau vina pe sistemul complicat pentru fundași folosit de Rădoi, sunt destule meciuri în care fundașii au zis că e foarte greu sa te adaptezi la 3-5-2 ăsta
Mitrea mai merita o șansă fiind decât de câteva luni la club, in schimb nici pe Hanca nu l as fi dat afară dar de moment ce e deja în litigiu cu clubul nu știu câtă cale de întoarcere mai e sa rămână
Dau vina pe evoluția anumitor jucători din cauza sistemului care nu s a potrivit la multe meciuri, un antrenor care se respecta antrenează mai multe sisteme și le schimba in timpul jocului in funcție de adversar
PS: dați afară și Papura cu Ionuț Stancu ăla de care auzi că e împreună cu Bon interimar , mi e greu sa cred că nu există în țara asta un analist video mai bun , plus că și el se înscrie pe lista cârtițelor din club
Last edited by fanatic16 on 08 Dec 2022, 17:09, edited 4 times in total.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 08 Dec 2022, 16:17

Eu zic sa plece toti si sa ramanem noi. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2022, 16:20

Geronimo scrie:
08 Dec 2022, 16:17
Eu zic sa plece toti si sa ramanem noi. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Respect fiecare părere a colegilor de pe forum însă e prea mult ce face Cartu și clica de cârtițe la echipă de 3 ani încoace,e trist sa aibă susținători , nu merita pentru comportamentul lor toxic

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 08 Dec 2022, 16:44

Cartite, pisicute si alte balatenii formeaza clubul nostru, parerea unora. :)(
Baieti voi stati prea mult la Zoo ...cred ca de fapt nici nu stiti cum arata o cartita, vorbiti din auzite.
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2022, 16:47

Freestate scrie:
08 Dec 2022, 16:44
Cartite, pisicute si alte balatenii formeaza clubul nostru, parerea unora. :)(
Baieti voi stati prea mult la Zoo ...cred ca de fapt nici nu stiti cum arata o cartita, vorbiti din auzite.
Continuați să credeți în Cartu și o să vedeți ce bine va fi echipa...

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Prazake » 08 Dec 2022, 16:49

Clubul nostru e format din prostie, scandaluri, alegeri proaste si 0 asumare. Cel putin partea care isi ia bani. Apropo cum vi se pare un al 7 lea fundas central in echipa?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 08 Dec 2022, 16:53

Avem colegi care sunt cu nea Sorin cum eram eu cu Bic, Briceag, Fedele, Zakaric etc. Acum ii am pe Alexandru-George si Martic. Cu Ante mau astept. ;-)

Nu mai stati suparati ca ne zisa nea Mihai, ne face cadou de Craciun un antrenor. Totusi, pana la Craciu, e Dragos, nu Capu' electronic dedicat 102% acestui club.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 08 Dec 2022, 16:56

Prazake scrie:Clubul nostru e format din prostie, scandaluri, alegeri proaste si 0 asumare. Cel putin partea care isi ia bani. Apropo cum vi se pare un al 7 lea fundas central in echipa?
Arata ca noi(aici pe forum) nu ne-am inselat. ;-) Si nu cred ca ne inselam nici cu Johnny sau Alexandru-George.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Prazake » 08 Dec 2022, 16:58

Geronimo scrie:
08 Dec 2022, 16:56
Prazake scrie:Clubul nostru e format din prostie, scandaluri, alegeri proaste si 0 asumare. Cel putin partea care isi ia bani. Apropo cum vi se pare un al 7 lea fundas central in echipa?
Arata ca noi(aici pe forum) nu ne-am inselat. ;-) Si nu cred ca ne inselam nici cu Johnny sau Alexandru-George.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pai la Johnny s-a dat sentinta de cand a venit...Nu stiu ce au vazut maretii experti in fotbal din club, de si-au dat acordul... Scuze, nu stiu ce a vazut Rotaru, ca doar el ia decizii, la Johnny...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 08 Dec 2022, 17:00

Era trecut pe la fcsb. Are nea Mihai o slabiciune pentru ei, de cand avea loja in Ghencea. ;-) Nu intram in detalii.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 08 Dec 2022, 17:17

@ Geronimo, ma bucur ca mai astepti cu Ante. o: In ceee ce-l priveste pe nea Sorin, eu consider ca nu este un bun presedinte de club. Sorin nu este diplomat, nu-si face temele si sunt convins ca nu este foarte silitor, dar este alaturi 100% de club. In cazul Radoi nu a gresit decat atunci cand a insistat sa fie adus la club. Pana ieri cam toate declaratiile lui Cartu au fost de sustinere fata de Radoi, iar faptul ca a recunoscut ca boovenii au meritat victoria a fost mai mult un gest de fair play decat o critica la adresa lui Radoi.
Pe forum, cam toata lumea a fost de acord ca boovenii au meritat victoria, nu inteleg de ce Cartu nu avea voie sa spuna un adevar.
Poate o sa radeti, dar Cartu m-a dezamagit in momentul in care s-a delimitat de declaratia sotiei sale de pe facebook, declaratie cam prea desteapta pentru Radoi si alti baieti fara Bac.
Nu stiu ce tupeu are Radoi sa-l critice pe Cartu pentru declaratiile publice, cand el isi distruge jucatorii in conferintele de presa.
Este clar ca lotul trebuie primenit, dar nu te apuci sa-ti critici jucatorii in fata presei. Radoi putea sa vorbeasca ce vrea la antrenamente, in sedintele cu presedintele si actionarii, dar nu in presa. Radoi se vrea in centrul atentiei si cere mai mult respect decat merita. Pana in momentul de fata, Radoi nu a dovedit nimic in antrenorat.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2022, 17:20

Foarte adevărat vizavi de Rădoi însă refuz sa cred că nu am avut antrenori lucrați de Cartu, cu toate prostiile pe care le a făcut Rădoi nu a mințit când a spus de faptul că atât timp cât Cartu își bagă coada peste antrenor Craiova nu va putea trece la nivelul următor , a avut mare dreptate cu asta

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de manex » 08 Dec 2022, 17:26

Geronimo scrie:Avem colegi care sunt cu nea Sorin cum eram eu cu Bic, Briceag, Fedele, Zakaric etc. Acum ii am pe Alexandru-George si Martic. Cu Ante mau astept. ;-)

Nu mai stati suparati ca ne zisa nea Mihai, ne face cadou de Craciun un antrenor. Totusi, pana la Craciu, e Dragos, nu Capu' electronic dedicat 102% acestui club.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Cand zisa sa nu mai stam suparati? Ca io-s inca suparat

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 08 Dec 2022, 18:24

Eu nu mai astept cu Ante, a jucat peste un an si nu a demonstrat nimic. Nu e facut pentru joc de anduranta. L-am vazut la Pitesti intr-un moment de joc a pierdut mingea si am crezut ca pierduta ramane dar a bagat viteza si-a urmarit adversarul si a luat mingea inapoi. A avut o viteza pe care nu i-o banuiam...
Inseamna ca poate dar nu vrea sau nu vrea sa o faca sustinut.
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Dec 2022, 18:27

Adevar este ca nu am avut un antrenor care sa câștige pe linie si sa fie săpat de nea Sorin

Toti antrenorii debarcati de nea Sorin, cum zice lumea, nu erau antrenori compleți


Ariciu zburator
”Noi suntem în litigii cu Hanca și Vînă. Hanca ne cere două milioane de euro, Vînă nu știu câți bani cere”, a recunoscut Mihai Rotaru, joi, la Fotbal Club.
Cei doi fotbaliști reclamă faptul că au fost izolați abuziv de către Mirel Rădoi și nu au putut să-și exercite obligațiile contractuale pentru care sunt plătiți. În plus, se pare că nu a existat nicio o explicație concretă din partea antrenorului pentru aceste decizii luate.


Rămâne de văzut dacă cei doi fotbaliști își vor retrage litigiile acum, după ce Mirel Rădoi a plecat de la echipă.


„Vrem patru jucători, doi din Liga 1, doi din străinătate. Unul a participat acum la Campionatul Mondial. Am făcut oferte pentru un jucător de la Voluntari și unul de la Petrolul.
Suntem la jumătate. Adică noi am cerut o sumă, ei vor altă sumă. Nu e vorba de Țicu, dar nu spun cine. De la Voluntari să fie Meleke? Nu contează”
, a declarat Mihai Rotaru
Last edited by cortinadampezzo on 08 Dec 2022, 18:37, edited 2 times in total.

Scrie răspuns