Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de FreakBoy » 01 Dec 2022, 20:05

Freestate scrie:
01 Dec 2022, 18:37
Freestate scrie:
01 Dec 2022, 18:32
robertc scrie:
15 Noi 2022, 08:51

Ce conducator oltean? Nu vezi ca voi aveti numa valori ca mititelu, Olguta...sa nu mai zic de altii
Asta l-a costat 2 saptamani. Am inteles ca a mai facut din astea.
Condescendenta sau superioritate, spuneti-i cum vreti ! Olguta (cu ea ce-o fi avut, e misogin?) Mititelu si altii nu sunt singurele noastre valori decat daca vrei tu sau daca nu ti-ai scos barna din ochi.
Apoi i-a injurat pe frik si pe pokerface ...Acum nu stiu, frik e invatat cu injuriile ...ar fi trebuit sa le absoarba si pe acestea. :)(
Nu e locul unde trebuie comentat. Daca venea ai mă înjură pe mine, dar își cerea scuze celorlalți, era ok, mai ales că eu nu beau dimineața.
Forza Știința, îi da Iohannis amnistie că e din Sibiu.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 01 Dec 2022, 21:42

@Freak, daca gasesti in inima ta putin loc de iertare, las-o sa curga cu robertc, ca asa aratam cat de buni suntem noi oltenii 🙄
Bineinteles ca si Robert trebuie sa pregateasca un mic haiku de impacare, inspirat din “cin-se ia cu mine bine ii dau haina dupa mine, cin’se ia cu mine rau -sa-l fereasca Dzeu ca sunt sarpe de Dudau”

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Prazake » 01 Dec 2022, 21:52

Cam aiurea daca or sa fie mai putini spectatori ca la meciul din tur... Or sa fuga potcovitii cu numerele in gura pe strada, strigand ca au fost mai multi in tur desi i-a injurat 80% din stadion...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 01 Dec 2022, 21:53

Nu e vina noastra ca suntem cei mai destepti, frumosi si smeriti dintre pamanteni. Asta e defectul nostru... suntem prea subtili pentru ei. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de manex » 01 Dec 2022, 22:57

Freestate scrie:Cam putine bilete vandute pentru sambata. Unde este pasiunea de altadata ?
Eu cred ca oamenii vor lua bilet direct cand vor merge la stadion. Eu personal vin cu 5 oameni. Si nu am luat inca bilete.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de dorumihnea2 » 02 Dec 2022, 08:23

Paul scrie:
01 Dec 2022, 21:42
@Freak, daca gasesti in inima ta putin loc de iertare, las-o sa curga cu robertc, ca asa aratam cat de buni suntem noi oltenii 🙄
Bineinteles ca si Robert trebuie sa pregateasca un mic haiku de impacare, inspirat din “cin-se ia cu mine bine ii dau haina dupa mine, cin’se ia cu mine rau -sa-l fereasca Dzeu ca sunt sarpe de Dudau”
Regretabil pt expresia folosită....dar și noi ăștialalți de pe forum avem un stil de a,, trage ,,în omul care mai greșește.... știu ce zic pt că am mai greșit și eu și eram mitraliat și omul când e la înghesuială mai spune vrute și nevrute. Oricum de multe ori ceea ce vrei să exprimi prin scris diferă de ce ai spune prin viu grai. Știu eu cu ce sens a spus Robert? Dacă îi dai un ghiont la copilul tău și râzi sau unul și te uiți urât la el reacționează diferit copilul. Suntem putini pe forum și trebuie să avem grijă unul de altul iar dacă careva greșește trebuie să îi arătăm ce greșește.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 02 Dec 2022, 11:13

Freestate scrie:
01 Dec 2022, 18:43
Cam putine bilete vandute pentru sambata. Unde este pasiunea de altadata ?
Nu-ti face griji. La meciul cu U Cluj, cand au fost prezenti 14325 de spectatori, cele mai multe bilete s-au vandut in ultimele 3-4 ore. Cu o zi inainte de meci se vandusera cam jumatate din cate sunt vandute acum . Eu cred ca vor fi peste 20000 de spectatori, chiar daca jucam cu echipa de pe locul 15. :-)

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Dec 2022, 21:04

Vine iarna, deja apar titluri cu nume de transferuri.
U Cluj, ca si in vara, tine capul de afis cu cantitate. Calitate nu stiu...

Noi, ramanem cu aceeasi jucatori, pe care toti adversarii ii cunosc si cu care nu mai putem sa surprindem pe nimeni.
Radoi tot spune ca va face curatenie, ma intreb cum ?! un contract semnat , nu poate fi spart asa usor.
El tot spune ca unii jucatori vor pleca, insa cel mai aproape de plecare mi se pare chiar Mirel.
E ok mirel se va debarasa de x si de y, dar pe cine pui in loc ? mirel nu a inceput negocieri cu nimeni... dai afara toti jucatorii apoi pleaca si mirel ca are oferta mai bune si noi ce facem ?

Iar, avem echipe care nu isi platesc jucatorii, vedem petrolul ca au facut protest, probabil s-au terminat banii primariei pe bradul de craciun. Am inteles ca vrem echipe de traditie, cu suporteri si le sustinem cu bani publici. Ca ele sa aibe pe fisa de salarizare toti mercenarii si impresarii lor. Vezi Tamas, Budescu samd. E ok, dar asa nu ajungi la mondial nici in 100 de ani

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de marius_vl » 02 Dec 2022, 21:09

tocmai ce s-a terminat derbyul Azerbaidjan unde echipa lui Reghe a fost umilită pe propriul teren de campioana Qarabag, cred că mai mult ca sigur va fi demis în curând... ziceam și eu așa...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 02 Dec 2022, 21:56

marius scrie:tocmai ce s-a terminat derbyul Azerbaidjan unde echipa lui Reghe a fost umilită pe propriul teren de campioana Qarabag, cred că mai mult ca sigur va fi demis în curând... ziceam și eu așa...
Din cauza lui nea Sorin... baga strambe si prin Azerbaijan... ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 03 Dec 2022, 01:52

marius scrie:
02 Dec 2022, 21:09
tocmai ce s-a terminat derbyul Azerbaidjan unde echipa lui Reghe a fost umilită pe propriul teren de campioana Qarabag, cred că mai mult ca sigur va fi demis în curând... ziceam și eu așa...
Și eu am adus vorba de Reghe vizavi de cum o duce pe acolo și că ar putea urca in avionu de Craiova daca nu i iese lui Rădoi 😉
Acuma la rece cum vad eu( nu înseamnă că așa și e 100 la sută dar e părerea mea)
Prima data trebuie transferuri serioase: mijlocași ofensivi centrali, fundaș dreapta, extremă dreapta
Rădoi are coae, și încă unele mari dând afara cel mai emblematic jucător al ultimilor doi ani : Ivan
Rădoi are idei de joc concrete- se vad niste trasee și încercări de trasee lucrate la antrenament
Avem un joc care da siguranță - maxim până în minutul 70
Echipa are un joc constant indiferent de cate rezerve se regăsesc în primul 11- repriza 1 cu rapid ( cea mai buna repriza a noastră în ultimii ani in liga 1) și primele 70 de minute cu chindia ( bune având în vedere că chindia nu pierduse de 8 meciuri și dominase pe farul)
Joc mai organizat, croit in jurul lui Crețu care e motorul echipei acum fara Bancone
Jucători cu plusuri la evoluție : Crețu, Vata, Baiaram,Nistor, Căpățînă, Screciu ( fac abstracție de prostiile făcute marți, are un sezon excelent) , Arla ( ne a scos în ceva meciuri și repune f bine mingea, multe contraatacuri bune plecate de la el)
Jucători cu minusuri mari față de așteptări: Ivan , Marko, Hanca( nu a arătat nimic nimic aproape în niciun meci), Mitrea ( a greșit rău în aproape fiecare meci), Lazar( cum [****] îsi ia gol din orice șut care mai e și pe direcția lui, nu știe nici o pasa sa dea)
Pe Rivaldinho îl pun undeva la mijloc că nici nu prea primește mingi dar când le primește cam știe ce face uneori
Ce cred eu că e de făcut pe lângă transferuri
Reziliat contractul cu petardele ordinare Martic , Vina , Campanu
Folosit mai mult de Rădoi : Roguljic, Florescu, Mateiu ca să vedem ce pot ei defapt in momentul ăsta
Eu îl susțin pe Rădoi să reușească să spargă bisericuțele din lot și să continue să își implementeze ideile de joc care la prima vedere îmi cam plac
Dar exista și scenariul doi :
Rădoi nu are rezultate cu strategia lui
Pleacă de la echipa ori demis ori că așa vrea
Vine Reghecampf înapoi
Ii resuscitează pe Ivan , Markovic, Hanca și alții pt că Reghe are har de pedagog și și apropie jucătorii de el
Incepem sa jucam cum o făceam în playofful trecut cu Reghe și cine știe
Personal sunt cam 70-30 in favoarea lui Rădoi acum
Consider că alea cu grătare făcute pe ascuns doar cu anumiți jucători, cu emisiuni cu cocalari și dedicații tzanca sunt cel mai mare praf in ochi aruncat suporterilor,motivul despărțirii de Reghecampf fiind clar altul
Un antrenor ca Reghe nu trebuia niciodată îndepărtat
Nu i se poate imputa lui Reghecampf eliminarea din cupă
A jucat cu acelasi 11 la 3 zile distanță că așa a vrut Rotaru doua fronturi deși erau șanse pl la titlu
Reghe a făcut din țânțar armăsar ( Markovic cu 4 goluri la Clinceni devenit golgheterul ligii 1 la goluri din acțiune, Crețu înviat din epava in jucător cheie, Ivan cel mai bun sezon al carierei, Gustavo din rezerva inerta devenit piesa de bază, Baiaram poziție noua in spatele vârfului unde da cel mai bun randament) fara scandal ca Rădoi și a știut să își apropie jucătorii de el , țineți minte ce a zis Markovic asta iarna: Reghe e un tată pentru mine
Îl consider pe Rădoi un profesionist cu dorința de afirmare și îi doresc sa reușească, îl susțin însă parca mi e dor de Reghe , care făcuse echipa sa joace cel mai bun fotbal din liga 1 , deși cu Rădoi nu jucam rău
O paralelă Rădoi Reghe
Rădoi a avut rezultate mult mai rapide , acum suntem la 7p de lider
Reghecampf a avut un joc mai ofensiv dar a avut perioada de 7 meciuri fără victorie și Anu trecut în timpul asta eram la 25p de lider
Ambii au preluat echipa cam in același timp - Reghe primul meci pe 1 august , Rădoi pe 11 august

Vedem ce urmează , până atunci important e sa batem mâine și în teren și în tribune unde trebuie să i acoperim pe cai dpdv sonor

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 03 Dec 2022, 07:03

Foarte bine ai zis tot ce ai zis @fanatic16!
Desi mi-a placut cum jucam cu Reghe, si faptul ca pareau intr-adevar ca se inteleg bine cu el, nu cred ca solutia este sa plece Radoi si sa vina Reghe.
E ca si cum clubul transmite jucatorilor ca disciplina nu e obligatorie, toata chestia e sa ne intelegem cumva, faceti si gratare daca e, dar macar nu mai apareti la Aditza pe blog. Apropos, desi nu e important, mega-cocalarul asta i-a tot invitat pe toti interlopii din lume, in frunte cu Mititelu Junior, Serghei Mizil si niste puscariasi sinistri.
Revenind la prezent, eu nici macar nu cred ca genul de indisciplina pe care vrea sa il eradicheze Radoi e cel in care jucatorii o ard prin baruri sau manaca peste masura, cred ca este lipsa de atentie ca sa inteleaga scheme de joc si sa faca exact ce li se cere.
E ca si cum intr-o orchestra solistul de la vioara, sa zicem, nu tine ritmul, nu se sincronizeaza cu ceilalti, il ignora pe dirijor si canta dupa ureche.
Asa or fi astia la antrenamente si in meciuri - adica asta, Radoi, se omoara sa le explice o schema, si astia fac ce vor ei si rad ca prostii, si culmea, nici nu inteleg ca nu ii persecuta nimeni, ci pur si simplu se chinuie antrenorul sa puna la punct o schema la care ei nu participa dintr-o combinatie de prostie si indolenta.
Fara indoiala ca Ivan si Markovici au fost adusi la varful lor de Reghe, care poate spre deosebire de Radoi, realizase ca au anumite limite, in primul rand mentale si de educatie, si a stiut sa ii lase sa infloreasca pe limba lor.
Acum ce e mai bine? Nu cred ca se poate spune cu siguranta, dar cumva o media cred ca ar fi mai buna, adica daca Radoi ar reusi sa le gaseasca pinul la astia care nu sunt in stare sa urmeze indicatiile, si i-ar face sa joace dupa o partitura, atunci am putea sa speram la ceva ce nu am mai avut.
Radoi incearca ceva, mie imi e clar, dar e posibil sa fie ca un prof exigent care se supara pe unul care abia stie sa rezolve o ecuatie de gradul I ca nu e as la integrale.
Facem si noi tot felul de presupuneri, si avem fiecare ideile si asteptarile noastre, dar pana una alta tot ei acolo intre ei trebuie sa se descurce sa vorbeasca aceeasi limba.
Radoi se asteapta sa fie toti cum a fost el de ambitios si de atent la ce i s-a cerut cand era jucator, dar ar trebui sa invete cum sa ii dea pe brazda si pe cei care nu sunt ca el.
Nu sunt toti cum e Cretu, care acopera tot terenul si le face pe toate, in ciuda unei tehnici mai putin spectaculoase, dar asta nu e ceva rau, si de-aia poti sa il lasi cateodata pe Markovici sa inventeze ce vrea el, sa zicem de 2 ori pe meci.
Cred ca varianta de succes este Baiaram, care simula exasperant, si care cred ca in sfarsit pare ca a inteles ca nu e asta calea, si face ce trebuie.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanucrv » 03 Dec 2022, 08:39

Reghe nu se da dus de până nu i se plătește clauza și care e una mare de vreo 500k . Se repetă cumva scenariul care a fost și cu noi in vara , iar daca pleaca de la azeri și pleaca ,a doua zi e la fcsb și nicidecum la Craiova pentru ca printre altele nici Rotaru nu uită ușor. Eu nu am fost fanul lui Reghe , Radoi sau Balint ci aș fi preferat un antrenor străin ,dar cum noi nu putem/ vrem sa aducem unu -doi jucatori pe posturile descoperite imi este foarte greu sa cred ca aducem un antrenor de afara. In situația dată , ar fi bine sa rămână Radoi dar care să-și corijeze serios din iesirile publice ,care nu-l ajuta in primul rând pe el ( greu de crezut ca se va întâmpla asta, pentru ca pare un narav ) și echipa sa primească întăririle necesare in iarna ( și mai greu de crezut ) . Stam pe un butoi de [*****] și la primele înfrângeri lucrurile o vor lua razna daca se continua așa.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de marius_vl » 03 Dec 2022, 09:08

fanucrv scrie:
03 Dec 2022, 08:39
Reghe nu se da dus de până nu i se plătește clauza și care e una mare de vreo 500k . Se repetă cumva scenariul care a fost și cu noi in vara , iar daca pleaca de la azeri și pleaca ,a doua zi e la fcsb și nicidecum la Craiova pentru ca printre altele nici Rotaru nu uită ușor. Eu nu am fost fanul lui Reghe , Radoi sau Balint ci aș fi preferat un antrenor străin ,dar cum noi nu putem/ vrem sa aducem unu -doi jucatori pe posturile descoperite imi este foarte greu sa cred ca aducem un antrenor de afara. In situația dată , ar fi bine sa rămână Radoi dar care să-și corijeze serios din iesirile publice ,care nu-l ajuta in primul rând pe el ( greu de crezut ca se va întâmpla asta, pentru ca pare un narav ) și echipa sa primească întăririle necesare in iarna ( și mai greu de crezut ) . Stam pe un butoi de [*****] și la primele înfrângeri lucrurile o vor lua razna daca se continua așa.
absolut corect ce ai spus, chiar stam pe un butoi de [*****] si fereasca Dzeu sa nu batem diseara...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Dec 2022, 10:57

Cretul greseste la ambele goluri si echipa pierde cu efm, urmeaza meciul cu Arges in cupa. Daca nu castigam suntem la mila celorlalte rezultate.

Se pare ca CUPA nu este un obiectiv anul acesta din ce spune Cretul mai jos.
Dupa ce anul trecut cu Reghe am fost umiliti in dubla mansa de Sepsi. Reghe dupa ce pierde primul meci cu un prim 11 indoielnic si o strategie anihilata de Bergodi, in meciul 2 nu schimba nimic si joaca la fel ...

”Am pierdut mingea la ambele goluri, apoi s-a înscris. Îmi pare rău. E un moment dificil pentru noi, cred că e doar vina noastră. Îmi pare rău de rezutlat! Nu înțeleg de ce nu am avut energie astăzi, e frustrant.
Da, două galbene înseamnă că voi sta în Cupă și nu voi fi suspendat în campionat. Ăsta a fost obiectivul, clar. Am considerat că e mai important campionatul”, a spus Alexandru Crețu


Mizam pe campionat, e bine ! dar suntem mai aproape de locul 6 decat de locul 1 si vreo 11 puncte lipsa

Scrie răspuns