Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de robertc » 08 Dec 2022, 18:37

Freestate scrie:
08 Dec 2022, 18:24
Eu nu mai astept cu Ante, a jucat peste un an si nu a demonstrat nimic. Nu e facut pentru joc de anduranta. L-am vazut la Pitesti intr-un moment de joc a pierdut mingea si am crezut ca pierduta ramane dar a bagat viteza si-a urmarit adversarul si a luat mingea inapoi. A avut o viteza pe care nu i-o banuiam...
Inseamna ca poate dar nu vrea sau nu vrea sa o faca sustinut.
Gigi ,tu il placi numa pe Cartu la clubul nostru :)))

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Dec 2022, 18:39

„Deci vor fi două etape, am planul făcut. Știu care sunt pașii, nu știu dacă o să-mi iasă. Știu variantele numărul 1, 2 și 3 de antrenori. (n.r. – varianta Laurențiu Reghecampf) Nu pot să discut despre un antrenor care este sub contract. Absolut toți antrenorii pe care îi vizez sunt sub contract. Doar să intre în Top 3 antrenori străini fără contract. Pentru că nouă ne-a mers bine, de-a lungul timpului, cu antrenori străini”, a spus Mihai Rotaru

„Drumurile dintre Universitatea Craiova și antrenorul Mirel Rădoi s-au despărțit. Totodată, Știința s-a despărțit și de stafful tehnic format din Mihai Ianovschi, Vergil Andronache, Horațiu Baciu și Robert Tufiși. Pentru următoarele două meciuri, echipa va fi condusă de Dragoș Bon și Ionuț Stancu, în timp ce preparatori fizici sunt Cătălin Tudor și Daniel Ene, iar antrenor cu portarii Daniel Tudor”

„În momentul acesta, din punctul de vedere al imaginii, domnul Rădoi a fost nociv pentru Universitatea Craiova. Adică lasă în spate o echipă care are o grămadă de animozități în relația cu suporterii, în relația cu mass-media, în relația dintre staff și conducere. Trebuie să o luăm de la zero. Tot ce am încercat să construim cu domnul Rădoi s-a întors împotriva noastră în acest moment”, a spus Mihai Rotaru - acelasi lucru l-a spus Miti despre Croitoru

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Prazake » 08 Dec 2022, 18:41

cortinadampezzo scrie:
08 Dec 2022, 18:27
Adevar este ca nu am avut un antrenor care sa câștige pe linie si sa fie săpat de nea Sorin

Toti antrenorii debarcati de nea Sorin, cum zice lumea, nu erau antrenori compleți


Ariciu zburator
”Noi suntem în litigii cu Hanca și Vînă. Hanca ne cere două milioane de euro, Vînă nu știu câți bani cere”, a recunoscut Mihai Rotaru, joi, la Fotbal Club.
Cei doi fotbaliști reclamă faptul că au fost izolați abuziv de către Mirel Rădoi și nu au putut să-și exercite obligațiile contractuale pentru care sunt plătiți. În plus, se pare că nu a existat nicio o explicație concretă din partea antrenorului pentru aceste decizii luate.


Rămâne de văzut dacă cei doi fotbaliști își vor retrage litigiile acum, după ce Mirel Rădoi a plecat de la echipă.


„Vrem patru jucători, doi din Liga 1, doi din străinătate. Unul a participat acum la Campionatul Mondial. Am făcut oferte pentru un jucător de la Voluntari și unul de la Petrolul.
Suntem la jumătate. Adică noi am cerut o sumă, ei vor altă sumă. Nu e vorba de Țicu, dar nu spun cine. De la Voluntari să fie Meleke? Nu contează”
, a declarat Mihai Rotaru
Bergodi a avut 14-3...Si asta a fost criticat de Cartu, inainte sa plece.

Meleke si Jair

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 08 Dec 2022, 18:52

robertc scrie:
08 Dec 2022, 18:37
Gigi ,tu il placi numa pe Cartu la clubul nostru :)))
Sunt mai pretentios din fire...singurul jucatori care se apropie cat de cat de nivelul pe care il cer pentru U Craiova este Bancu.
Dau si eu din clanta dupa meciuri, ii critic dar pana la finalul saptamanii imi trece si ma multumesc cu ce avem. Deocamdata meciul de ieri nu s-a racit, este pe masa de lucru. :)(
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 08 Dec 2022, 19:00

cortinadampezzo scrie:
08 Dec 2022, 18:39
„Deci vor fi două etape, am planul făcut. Știu care sunt pașii, nu știu dacă o să-mi iasă. Știu variantele numărul 1, 2 și 3 de antrenori. (n.r. – varianta Laurențiu Reghecampf) Nu pot să discut despre un antrenor care este sub contract. Absolut toți antrenorii pe care îi vizez sunt sub contract. Doar să intre în Top 3 antrenori străini fără contract. Pentru că nouă ne-a mers bine, de-a lungul timpului, cu antrenori străini”, a spus Mihai Rotaru

„Drumurile dintre Universitatea Craiova și antrenorul Mirel Rădoi s-au despărțit. Totodată, Știința s-a despărțit și de stafful tehnic format din Mihai Ianovschi, Vergil Andronache, Horațiu Baciu și Robert Tufiși. Pentru următoarele două meciuri, echipa va fi condusă de Dragoș Bon și Ionuț Stancu, în timp ce preparatori fizici sunt Cătălin Tudor și Daniel Ene, iar antrenor cu portarii Daniel Tudor”

„În momentul acesta, din punctul de vedere al imaginii, domnul Rădoi a fost nociv pentru Universitatea Craiova. Adică lasă în spate o echipă care are o grămadă de animozități în relația cu suporterii, în relația cu mass-media, în relația dintre staff și conducere. Trebuie să o luăm de la zero. Tot ce am încercat să construim cu domnul Rădoi s-a întors împotriva noastră în acest moment”, a spus Mihai Rotaru - acelasi lucru l-a spus Miti despre Croitoru
Ce a spus Miti despre Croitoru ?
L-am ascultat si eu pe Rotaru si vreau sa spun ca a fost extrem de elegant cu un om care l-a lasat cu kuru in balta cand l-a ars buza mai tare. Pe langa toate astea, Radoi a avut grija sa plece cu tot strafful, nu a lasat niciun secund care sa mai antreneze echipa ultimele doua etape.
Am spus ieri ca suntem ambitiosi si avem idei fixe si indiferent ce se intampla rau la club, vinovat este ala care nu ne place noua, in cazul tau Rotaru. De data asta, nici macar Radoi nu i-a adus vreo acuza lui Rotaru, desi a acuzat cam tot ce misca in club, dar noi ii gasim ceva bube in cap lui Rotaru.
Sunt curios sa stiu ce credeti voi ca ar fi trebuit sa zica Rotaru in cazul asta. Va asigur ca daca tacea, erau foarte multi care il acuzau ca tace cand clubul este in situatia in care este.
In momentul de fata intre suporteri si jucatori sunt animozitati, intre suporteri si conducere sunt animozitati, intre jucatori si conducere sunt animozitati, in concluzie Rotaru are dreptate cand spune ca Radoi a fost nociv din punct de vedere al imaginii .

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2022, 19:05

fabius_2014 scrie:
08 Dec 2022, 19:00
cortinadampezzo scrie:
08 Dec 2022, 18:39
„Deci vor fi două etape, am planul făcut. Știu care sunt pașii, nu știu dacă o să-mi iasă. Știu variantele numărul 1, 2 și 3 de antrenori. (n.r. – varianta Laurențiu Reghecampf) Nu pot să discut despre un antrenor care este sub contract. Absolut toți antrenorii pe care îi vizez sunt sub contract. Doar să intre în Top 3 antrenori străini fără contract. Pentru că nouă ne-a mers bine, de-a lungul timpului, cu antrenori străini”, a spus Mihai Rotaru

„Drumurile dintre Universitatea Craiova și antrenorul Mirel Rădoi s-au despărțit. Totodată, Știința s-a despărțit și de stafful tehnic format din Mihai Ianovschi, Vergil Andronache, Horațiu Baciu și Robert Tufiși. Pentru următoarele două meciuri, echipa va fi condusă de Dragoș Bon și Ionuț Stancu, în timp ce preparatori fizici sunt Cătălin Tudor și Daniel Ene, iar antrenor cu portarii Daniel Tudor”

„În momentul acesta, din punctul de vedere al imaginii, domnul Rădoi a fost nociv pentru Universitatea Craiova. Adică lasă în spate o echipă care are o grămadă de animozități în relația cu suporterii, în relația cu mass-media, în relația dintre staff și conducere. Trebuie să o luăm de la zero. Tot ce am încercat să construim cu domnul Rădoi s-a întors împotriva noastră în acest moment”, a spus Mihai Rotaru - acelasi lucru l-a spus Miti despre Croitoru
Ce a spus Miti despre Croitoru ?
L-am ascultat si eu pe Rotaru si vreau sa spun ca a fost extrem de elegant cu un om care l-a lasat cu kuru in balta cand l-a ars buza mai tare. Pe langa toate astea, Radoi a avut grija sa plece cu tot strafful, nu a lasat niciun secund care sa mai antreneze echipa ultimele doua etape.
Am spus ieri ca suntem ambitiosi si avem idei fixe si indiferent ce se intampla rau la club, vinovat este ala care nu ne place noua, in cazul tau Rotaru. De data asta, nici macar Radoi nu i-a adus vreo acuza lui Rotaru, desi a acuzat cam tot ce misca in club, dar noi ii gasim ceva bube in cap lui Rotaru.
Sunt curios sa stiu ce credeti voi ca ar fi trebuit sa zica Rotaru in cazul asta. Va asigur ca daca tacea, erau foarte multi care il acuzau ca tace cand clubul este in situatia in care este.
In momentul de fata intre suporteri si jucatori sunt animozitati, intre suporteri si conducere sunt animozitati, intre jucatori si conducere sunt animozitati, in concluzie Rotaru are dreptate cand spune ca Radoi a fost nociv din punct de vedere al imaginii .
Cum dreac in ochii atâtora de aici e Rotaru vinovat și Cartu nu are nicio vina, e curat ca lacrima, nu cumva sa zică cineva de el ceva că înseamnă că e boovean sau rău dacă zice ceva de Cartu

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 08 Dec 2022, 19:37

Hai sa nu mai cautam vinovati, hai sa cautam solutii...
Eu zic noi astia de pe forum sa ne facem o ...brigada, cu banner, steag si tot tacamul.
Brigada Maxima...ar fi perfect.
Dar nu ne imbracam in negru. Ne imbracam precum KKK in alb.
Ce ziceti ? :)(
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Dec 2022, 19:43

kkk suna a gay gay gay

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2022, 19:44

Freestate scrie:
08 Dec 2022, 19:37
Hai sa nu mai cautam vinovati, hai sa cautam solutii...
Eu zic noi astia de pe forum sa ne facem o ...brigada, cu banner, steag si tot tacamul.
Brigada Maxima...ar fi perfect.
Dar nu ne imbracam in negru. Ne imbracam precum KKK in alb.
Ce ziceti ? :)(
Fratele meu , scrisai pomelnice de soluții, dar poate la tine cuvântul soluții înseamnă altceva decât înseamnă în dicționar

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 08 Dec 2022, 19:45

@ Freestate " Brigada Maxima " Old boys. Eu votez, pentru. :hai

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Dec 2022, 20:06

cortinadampezzo scrie:
08 Dec 2022, 18:39
„Deci vor fi două etape, am planul făcut. Știu care sunt pașii, nu știu dacă o să-mi iasă. Știu variantele numărul 1, 2 și 3 de antrenori. (n.r. – varianta Laurențiu Reghecampf) Nu pot să discut despre un antrenor care este sub contract. Absolut toți antrenorii pe care îi vizez sunt sub contract. Doar să intre în Top 3 antrenori străini fără contract. Pentru că nouă ne-a mers bine, de-a lungul timpului, cu antrenori străini”, a spus Mihai Rotaru

„Drumurile dintre Universitatea Craiova și antrenorul Mirel Rădoi s-au despărțit. Totodată, Știința s-a despărțit și de stafful tehnic format din Mihai Ianovschi, Vergil Andronache, Horațiu Baciu și Robert Tufiși. Pentru următoarele două meciuri, echipa va fi condusă de Dragoș Bon și Ionuț Stancu, în timp ce preparatori fizici sunt Cătălin Tudor și Daniel Ene, iar antrenor cu portarii Daniel Tudor”

„În momentul acesta, din punctul de vedere al imaginii, domnul Rădoi a fost nociv pentru Universitatea Craiova. Adică lasă în spate o echipă care are o grămadă de animozități în relația cu suporterii, în relația cu mass-media, în relația dintre staff și conducere. Trebuie să o luăm de la zero. Tot ce am încercat să construim cu domnul Rădoi s-a întors împotriva noastră în acest moment”, a spus Mihai Rotaru - acelasi lucru l-a spus Miti despre Croitoru
Probabil că același lucru l-a spus pe Miti, dar nu poți compara declarațiile de iubire ale lui Croitoru cu declarațiile de război ale lui Rădoi.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Dec 2022, 20:12

El a fost "pregătit" să antreneze doar România! Versiunea Burleanu & Stoichiță.Cum naiba să înțelegi fotbalul din Europa când confunzi Nyon cu Lyon?Sau când nu știi că poți confunda Teiuș cu Beiuș sau Aiud, cu Abrud. De "Ocne", nu mai vorbesc.
Nu ne-a "înțeles" nici pe noi, pe FCU, și nici pe FC Argeș.' Geaba este un fervent apreciator al curentului impresionist, ceasuri, Ferrari, Versace șamd. Am spus-o și repet: FĂRĂ BAC E GREU!C u BAC, lumea arată într-un fel, făr' de el arată în alt fel.
Ca jucător, a inventat pasa înapoi și în lateral in fotbalul românesc. Dinu și Boloni au inventat diagonalele și verticalizările. Rădoi a reușit să-i "demonteze" tehnic și mai ales mediatic. Mă refer la percepția unor ziarici (vorba lui Boanchiș) din aceeași generație cu el, care nu i-au văzut jucând pe predecesori. Se spune că era și "sifonul" perfect. Asta până când și-a văzut banii in căruță. Dinu Păturică ar fi invidios. E prea plin de el cu banii- n jeb. E prea formă fără fond.
A antrenat 10 meciuri în prima ligă și 20 la România. A ajuns imagine, nu și antrenor .Deh, ce face ceasul din om!M ă rog, poate Ferrari, Gucci, Versace, Vuitton. Declinul echipei naționale a început cu inchizătorul Rădoi (2002 -2008). A fost fără Bac și în teren și în afara lui. Noroc cu Olăroiu, că de la Nădlac încolo nu- l cerea nimeni.
Halal, Al-Hilal ș-atât!
poetul sticlelor Marcel Puscas

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de marius_vl » 08 Dec 2022, 21:08

minunată ideea cu boicotul, o lovitură de imagine extraordinară după tot scandalul ăsta..

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Iancu Magheru » 08 Dec 2022, 21:16

marius_vl scrie:
08 Dec 2022, 21:08
minunată ideea cu boicotul, o lovitură de imagine extraordinară după tot scandalul ăsta..
Da, chiar acum câteva minute am văzut. 7000 de like-uri și peste 1500 de share-uri intr-o oră, nici dacă luam cupa nu aveam reach-ul asta. Bineînțeles, decizia asta nu are probabil nicio treabă cu Austria și în realitate ii doare în cot pe cei din club de Schengen și UE. Dar s-a profitat de conjunctura ca să mai plusăm masiv la imagine, ca prea eram terfeliți. Cine a avut ideea merită o primă! Iar dacă ideea a fost lui Mihai.. eh, stăm bine la mansardă :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 08 Dec 2022, 21:19

apld @ marius_vl, o idee excelenta care a fost extrem de apreciata de suporteri. Felicitari celui care a avut ideea.
In istorie, oltenii le-au cam dat-o la austrieci si azi am fost primii din sport care indemnam la boicot. Bravos ! apld

Scrie răspuns