Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 600
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Prazake » 08 Aug 2022, 21:10

Bobby scrie:
08 Aug 2022, 20:53
Prazake scrie:
08 Aug 2022, 17:37
E bine ca vine Radoi, dupa ce am aruncat cu bani in Reghe si Balint. Aici e milionul dumneavoastra. Menejment cumpatat...
Tare rau arata managementul la acest club. Anul trecut l-au dat afara pe Marinos inainte de returul cu Laci - si degeaba. Acum vor sa-l dea afara pe Balint cu 3 zile inainte de returul cu Zorya. Bine - daca l-ar pune pe Mircea Lucescu, as intelege. Dar tot amatori & incepatori din astia fara bac sint in discutie.
E trist, pentru ca la noi e un fel de bulgare de zapada...Niste decizii de noaptea mintii peste care s-au pus alte decizii proaste, ajungand acum ca orice ai face, sa poti lua doar decizii proaste...Si cu toate astea, avem aceeasi conducere, dam aceleasi declaratii(da, tu, Cartule) si avem aceeasi aroganta...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1172
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 08 Aug 2022, 23:14

BiancoAzzurro_AS. scrie:
11 Iul 2022, 22:40
Nu are rost, strategia asta o știm, in etapa 4-5 își dă demisia și de acolo aducem un antrenor mai titrat...că sa avem scuza până în iarnă ...dupaia mai vedem noi în iarnă care e schema

La transferuri nu ne-am mișcat rău , recunosc , puțin și bun....cu Mitrita pare fenta ...cu antrenoru' o tot bătătorim pe asta că sa avem un yes man , nu ne lăsăm ...
Vb cu mine des așa că o să mă citez pt că de data asta nu am înțeles combinația

cu Mirel de 2 ori a fost dat că sigur iar acum o lună era liber de contract și cu afinitate și compatibilitate pentru noi, era înainte de pregătirea de vara deci condiții foarte propice...acum după un refuz , pregătirea de vara e pa, jucători cam ăștia rămân , presiunea e și mai mare pt că ieși din Europa și în campionat nu e roz, daca treci de europa e și mai greu ...deci așa din afara as zice că nu se bate palma ...o să zic și invers că dacă bat palma atunci pare dubios de ce acum și nu acum o lună

Poate că și Balint are vreo clauza de minim 1.5 puncte/meci medie și decizia e doar in pixul lui roty, sau îl lasă să își frângă gatul in conference că sa se eschiveze...cine știe care e combinația , greu de zis

Grozavu pare mult mai realist la această oră sau chiar Papura interimar ...din experiența trecuta cam așa a fost


Întrebarea mare rămâne de ce naiba au semnat cu Balint de la bun început ?! Aici eu nu reușesc să mă dumiresc deloc și nu am nici o idee

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2980
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 08 Aug 2022, 23:17

Suntem singura echipa cu 5p dupa 4 meciuri. Aici se vede managementul fantastic pe care il avem, mai ales partea de scouting. Anul trecut, ne bateam cu toate cluburile mari pe Alexandru Maries. Am dus o lupta acerba pentru acest jucator de banda dreapta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8130
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Bobby » 08 Aug 2022, 23:36

De ce a plecat Reghe ? Cirtu zice ca cei de la club erau multumiti de el - dar a fost altceva, o schimbare care s-a dorit, dar Reghe a refuzat :

"Cu Reghecampf nu prea a avut nimeni ceva cu el. Reghecampf a reziliat contractul pentru că i s-au cerut niște lucruri, iar el nu a vrut să renunțe, nu a vrut să fie de acord cu noi, nu le-a acceptat. Noi am fost mulțumiți de munca lui, am jucat frumos, am dat cele mai multe goluri din campionat. Lui i s-a mai reproșat și nereușita din finala Cupei României, nu ne așteptam să nu luăm Cupa României, dar peste asta se putea trece cu vederea." (https://www.prosport.ro/fotbal-intern/s ... t-19501673)

Reghe a ratat cupa - parerea mea era ca trebuia reziliat, daca se putea face gratis / bazat pe clauza in contract. Daca stiam ca trebuie sa platesc salariul lui inca un an, il tineam (cum ma sa faci contract fara clauza de pertformanta ?).

Multi se intreaba, toti antrenorii - Mangia, Bergodi, Ouzonidis, Reghe, Piti, etc. - sint slabi ? Pai nu te interesezi cum antreneaza si ce antreneaza inainte sa-i aduci ? Bine - unul de la Digi luni seara se intreba despre obsesia lui Piti cu Matel : cum sa-l aduci ma pe asta la Craiova ? Matel asta a costat clubul vreo 150-200 k (incluzind si suma de transfer platita). Practic tot ce a adus Piti atunci a esuat - cu exceptia lui Ivan, care a costat totusi enorm, 1.5 milioane.

Stelea a pus punctul pe i : "Am senzația că l-au pus pe Balint doar așa, că n-aveau pe cine să pună. Din câte văd, e o întreagă nebuloasă acolo. Oamenii nu știu exact ce vor." (https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... lo-1844863)

Eu am spus de ani buni ca roty vrea 3 chestii : joc spectaculos; rezultate / trofee; jucatori tineri vandabili lansati. Asta, adica 3 din 3, nu prea se poate - 2 din 3 poate. 3 din 3 mai greu. Cam ca in business : ieftin, bun si la timp a mai greu. Doua din trei, poate.

P.S. Cica Radoi ar vrea transferuri : https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... va-1844929 Ce inseamna asta ? Adica un buget fix ? Ce e aia "jucator de valoare" ? Ca platesti sa aduci 3 jucatori noi, dar poate nu confirma nici unul; sau poate ca antrenorul n-are ochi si aduce petarde.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de TitiUCV » 09 Aug 2022, 08:50

Geronimo scrie:
08 Aug 2022, 18:38
Cautand antrenor l-am ratat si pe Alhassan... trecem razant pe langa fotbalisti... Oare masina de spalat de la cantonament nu trebuie schimbata?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
M-am uitat si eu acum la ce goluri a dat.... nu e rau deloc. Ne-ar putea ajuta mai ales ca noi inscriem cu fundasii si cu mijlocasii, atacantii nostrii pana acum nu au marcat in 7 meciuri oficiale. Cu tot respectul pentru Koljic, insa tot nu pare sa-si revina. :bad: iar Marko e departe de forma de anul trecut.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2233
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanucrv » 09 Aug 2022, 09:25

Geronimo scrie:
08 Aug 2022, 18:38
Oare masina de spalat de la cantonament nu trebuie schimbata?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
o:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Aug 2022, 09:33

Daca nu a venit Mirel azinoapte, nu mai vine deloc !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8130
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Bobby » 09 Aug 2022, 09:38

Cica Radoi ar fi pe teava la Craiova - cel mai bine platit antrenor din istoria acestui club, 17 k pe luna.

Nu inteleg ce-ar cauta baiatul asta la Craiova, ce-a facut in cariera sa merite banii astia, si de ce contract pe 2 ani. O sa zica lumea ca a antrenat cu rezultate bune nationala de tineret - OK, dar noi l-am avut pe Mangia, fostul selectioner al tineretului in Italia.

Radoi are mai putine meciuri antrenate in comparatie cu Jerry Gane - alta fosta fantezie a lui roty. La echipe de club a antrenat doar FCSB cu rezultate modeste : 1.59 ppm. Si FCSB chiar avea jucatori de top pentru liga 1 : Nita, Varela, Guilherme, Stanciu, Chipciu, Adrian Popa etc. Craiova este mult sub nivelul asta.

Eu n-am vazut la Radoi calitati tehnice, creier sau psihic de antrenor. Nu uit cum l-a rusinat pe Ivan in public dupa meciul nationalei cu Germania - penibil, penibil, penibil. Am vazut doar freze elaborate, masini de neam prost (venea recent la mecurile FCSB la Arena Nationala cu masini de neam prost de juma de milion), istericale prin conferintele de presa, si obiective ratate : cu FCSB si cu nationala mare. De meciurile cretine al nationalei mari sub conducerea lui nu mai amintesc. Doar celebrul meci cu Armenia pierdut in ultimele 5 minute e de ajuns aici. Radoi pare un taranus care si-a gasit un drum ca jucator - si acum se sparge in figuri cu pretentii de antrenor pentru citiva fraieri care-l platesc gras.

Habar n-am daca va avea succes - datele existente nu anunta asa ceva. Ba dimpotriva. Roty are fanteziile lui - asta e viata. Daca stia sa-si aduca colaboratori de top - ar fi ajuns in grupele Conference League si ar fi avut un titlu pina acum. Nu se pricepe si gata.

Craiova are nevoie de un antrenor serios, inteligent, bun psiholog, focusat pe meserie, cu CV bun, cu track record - nu incepator in meseria asta.

P.S Ce tranzitie ar fi de la Mangia - care a studiat dreptul parca, la Radoi - asta de nu si-a dat nici macar bacul. Si ar veni la o echipa numita Universitatea Craiova. Pai cum sa vii la universitate fara bac ?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2980
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 09 Aug 2022, 10:16

Si daca nu castigam acasa cu Mioveni, e din cauza antrenorului, jucatorilor sau km parcursi... sau poate din cauza incarcaturii din meciul cu efm. Trebuie sa gasim o scuza, eu zic sa ne pregatim din timp.

Daca vine Ra2 si cere transferuri, noi ce parere avem? Ca parca aveam un lot valoros, de ce sa mai facem transferuri? Daca nu reuseste nici Ra2, sa dam vina pe nea Sorin, ca e mai usor.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2980
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 09 Aug 2022, 11:06

Sa fie intr-un ceas bun!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 822
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Doomsday » 09 Aug 2022, 11:07

Mi-ar plăcea să se reîntoarcă Mangia, a lucrat cu materialul clientului si a adus jucători care au confirmat, și fără să-l pună pe Rotaru să dea milioane pe ei.
Mă gândesc că ar putea face o încercare de propunere.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 740
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de FreakBoy » 09 Aug 2022, 11:12

Forza Stiinta!
ucv ucv ucv
I N I M I T A B I L I

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 653
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de adi_g » 09 Aug 2022, 11:23

Să schimbi antrenorul cu două zile înaintea unui meci decisiv este o dovadă de amatorism și diletantism. Și ce caută Rădoi asta la Universitatea Craiova??!! A jucat vreun minut pentru echipa aceasta, a avut vreo afinitate?.... Dimpotrivă, este stelist get- beget... Niciodată nu a vorbit frumos despre Craiova. Măcar să fi pus pe Gica Craioveanu sau Emil Săndoi....

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 600
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Prazake » 09 Aug 2022, 11:32

Geronimo scrie:
09 Aug 2022, 10:16
Si daca nu castigam acasa cu Mioveni, e din cauza antrenorului, jucatorilor sau km parcursi... sau poate din cauza incarcaturii din meciul cu efm. Trebuie sa gasim o scuza, eu zic sa ne pregatim din timp.

Daca vine Ra2 si cere transferuri, noi ce parere avem? Ca parca aveam un lot valoros, de ce sa mai facem transferuri? Daca nu reuseste nici Ra2, sa dam vina pe nea Sorin, ca e mai usor.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pai daca s-au schimbat atatia antrenori iar noi nu ne-am imbunatatit ca si club, e vina mea? Daca tot declaram ca ne batem la titlu si noi avem aceiasi jucatori carora le-a dat Laci cu terenul in cap, e vina mea?

Cartu n-are nicio scuza, chiar daca e pe post de marioneta acolo, cum va place unora sa credeti...Daca esti pe post de marioneta, nu o faci din dragoste pentru club ci pentru bani. Asa ca, din partea mea, poa' sa se duca sa managerieze cofetaria aia.

Scrie răspuns