Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Ghostface » 09 Aug 2022, 15:34

THE LION scrie:
09 Aug 2022, 15:15
BiancoAzzurro_AS. scrie:Primul pas corect îl făcurăm cu demiterea dar tot nu îmi iese din cap de ce naiba l-au adus ?!

Rădoi e cel mai bun nume de pe piata la ora actuala care ar fi compatibil cu noi și am încredere că e smardoi daca e vreunul în vestiar șmecher ..e lider într-adevăr ... E stelist și nu leu, cei cu care a copilărit pot spune asta și despre el și despre defunctul frate apropo de comentariu lui @THE LION .. dar daca ia titlul îl vopsim in orice culoare vrea el

e și "copilul" lui Cartu , nu a lui Copilu.. și are sange în instalație daca e nevoie că de-aia ne-a plăcut și Reghe

Daaar sa vedem și oficial , că până nu vad ....
Ai jucat fotbal cu Radoi si Bostina in copilarie la Severin? Amandoi erau cu Craiova, te asigur. Cand se faceau echipele mai erau si altii cu steaua sau chiar dinamo...
Nu conteaza cu cine a tinut cand era mic,daca-l intrebi acuma in privat 90% sanse sa iti spuna ca e WCSB-ist.
E ca si in cazul lui Carragher care a tinut cu Everton cand era mic,a jucat la Liverpool si acuma 100% e cu Liverpool.
Fotbalistii care nu joaca la echipa "iubita" din copilarie isi schimba foarte usor loialitatile.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 09 Aug 2022, 16:05

fanatic16 scrie:
09 Aug 2022, 15:30
Văd că ar veni în stafful lui Rădoi și Mihai Ianovschi, fost principal la FC Arges unde a făcut tandem cu Prepeliță
Mi se pare un mare plus, Ianovschi a făcut echipă la Pitești cat a fost principal, văd o colaborare de bun augur între el și Mirel la noi, și Ianovschi imprimase un joc ofensiv la FC Arges anul trecut
Daca Ianovschi ajungea antrenor principal la noi, eu eram multumit. L-am urmarit de cand era antrenor la Slatina si pot sa spun ca este toba de fotbal. Prepelita a ramas la FC Arges pentru ca a fost un jucator cunoscut, dar ca antrenor nu are valoare nici pe jumatatea lui Mihai Ianovschi.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 09 Aug 2022, 16:20

fabius_2014 scrie:
09 Aug 2022, 16:05
fanatic16 scrie:
09 Aug 2022, 15:30
Văd că ar veni în stafful lui Rădoi și Mihai Ianovschi, fost principal la FC Arges unde a făcut tandem cu Prepeliță
Mi se pare un mare plus, Ianovschi a făcut echipă la Pitești cat a fost principal, văd o colaborare de bun augur între el și Mirel la noi, și Ianovschi imprimase un joc ofensiv la FC Arges anul trecut
Daca Ianovschi ajungea antrenor principal la noi, eu eram multumit. L-am urmarit de cand era antrenor la Slatina si pot sa spun ca este toba de fotbal. Prepelita a ramas la FC Arges pentru ca a fost un jucator cunoscut, dar ca antrenor nu are valoare nici pe jumatatea lui Mihai Ianovschi.
Mi se pare un antrenor serios , care știe ce face și a improvizat din nimic la Arges o echipa care de pe ultimul loc în toamna a ajuns la 2 puncte de playoff in primăvara anului trecut

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Bobby » 09 Aug 2022, 17:09

Geronimo scrie:
09 Aug 2022, 13:24
Primele transferuri ale lui Radoi, 2 mijlocasi de creatie bizara: Danny & Johnny. Un restart pentru amandoi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Ai avut dreptate 100 %.

Fabulos sa aduci panarama aia de Vina inapoi in lot. Radoi e mare antrenor :laughing:
https://www.fanatik.ro/primele-mutari-a ... v-20110046

P.S. E clar, pretenii lui Nistor au decis sa-l debarce pe Balint.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Aug 2022, 17:11

Vad ca i se da o palma peste bot lu Copilu, mai voalat asa...
Dar pana la urma Copilu si gasca te-a facut de vreo 2 milioane de euro per total . Balint, Hanca, Rivaldino plus salariu lui Copilu. Cheltuieli Fara rezultat !

Pare ca Rotaru are niste fetishuri, cand isi propune un nume, nu se lasa pana nu il cumpara sau il aduce la echipa. Vezi Silva (dorit de prin 2019-2020), Radoi etc.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de FreakBoy » 09 Aug 2022, 17:21

Era normal sa ii readuca, orice antrenor nou i-ar fi adus la antrenamente. O sa vedem daca ii si pastreaza sau daca macar mai striga la aia de nu au ajuns la pasa lor gresita.

Am un sentiment bun cu Radoi antrenor, nu stiu de ce, dar chiar nu am mai fost atat de optimist dupa nicio alta numire de antrenor (poate doar cand au venit Cartu si Sandoi).
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Bobby » 09 Aug 2022, 17:24

Din Fanatik :

"Mihai Rotaru nu a fost deloc implicat în negocierile cu Mirel Rădoi și chiar i-a acceptat cele două clauze care în trecut au blocat cele două părți să bată palma.

Prima se referă la faptul că niciun jucător nu va fi adus la Universitatea Craiova fără acceptul său. Cea de-a doua are legătură cu oficialii echipei, care nu mai au voie să vorbească direct cu jucătorii peste capul său."

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Aug 2022, 17:31

Niciun jucator nu va fi adus, dar vandut ... fara acordul sau haha ?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de manex » 09 Aug 2022, 17:57

Era normal ca Radoi sa ii reprimeasca pe cei doi. Trebuie sa isi faca o idee, dar a spus si el: vedem cum se prezinta dupa care luam decizii.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de FreakBoy » 09 Aug 2022, 19:07

Mă uit pe gigisport, și sunt niste imagini de la antrenament. Se tine mingea pe sus, și Baiaram o da aiurea. O prinde nistor și îl ceartă... asta ar fi perfect la efm.
L.e. ba chiar îl ceartă pe Bancu :)(
I N I M I T A B I L I

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 09 Aug 2022, 19:40

THE LION scrie:
09 Aug 2022, 15:15
BiancoAzzurro_AS. scrie:Primul pas corect îl făcurăm cu demiterea dar tot nu îmi iese din cap de ce naiba l-au adus ?!

Rădoi e cel mai bun nume de pe piata la ora actuala care ar fi compatibil cu noi și am încredere că e smardoi daca e vreunul în vestiar șmecher ..e lider într-adevăr ... E stelist și nu leu, cei cu care a copilărit pot spune asta și despre el și despre defunctul frate apropo de comentariu lui @THE LION .. dar daca ia titlul îl vopsim in orice culoare vrea el

e și "copilul" lui Cartu , nu a lui Copilu.. și are sange în instalație daca e nevoie că de-aia ne-a plăcut și Reghe

Daaar sa vedem și oficial , că până nu vad ....
Ai jucat fotbal cu Radoi si Bostina in copilarie la Severin? Amandoi erau cu Craiova, te asigur. Cand se faceau echipele mai erau si altii cu steaua sau chiar dinamo...
Nu , dar am vb cu un vecin de al lui cam acum 20 ani când juca la Steaua și el mi-a a zis....nu contest că ne simpatizează , s-a văzut cu ochiul liber și e și oltean

Daca ai jucat tu cu ei la Severin atunci o sa te cred, altfel îmi păstrez crezul mai ales că știu cum activa la Steaua că un stelist adevărat ceea ce îmi întărește cea ce știam

Mie altceva nu îmi place la categoria etica dar e cea mai buna alegere acum și spun sincer că dacă pleaca și asta eu unul habar nu am cine sa mai vina , cred că devin fan Papură la modul cel mai sincer pt că sunt satul de schimbări de antrenori in loc de schimbări de lot sau de proiect

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 09 Aug 2022, 20:01

Rădoi nu are nimic cu Jonny & Dany deocamdată așa că nu are de ce sa isi ostilizeze grupul din prima fara motiv , poate sa ii tina pe banca , nu e nevoie să facă circ

asta că sa nu vorbească peste capul lui e luată de la Piti probabil , garantat a vorbit cu el înainte să preia echipa , că doar nu e prost și știe că trebuie ordine în vestiar

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 09 Aug 2022, 20:25

Dezamăgit total de moment și de maniere, de bulibaseala de management, sper sa merite și sa ne calificam.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 09 Aug 2022, 20:32

Evident ca Radoi trebuie sa-si apropie grupul si un prim pas il reprezinta reprimirea lui Nistor.
Eu cred ca Nistor trebuie indepartat imediat, dar in echipa mai raman finu Bancu, Vatajelu, Ivan, Vladoiu, Mateiu adica gruparea " Oltenii ". De partea cealalta gruparea " Mercenarii " formata din Koljic, Roguljic si alti cativa romani printre care olteanul Capatana, cred ca se simte nedreptatita pentru ca singurul antrenor care le-a acordat incredere a fost indepartat. Cand va intrebati de ce nu mai joaca Koljic bine, trebuie sa luati in calcul si cate pase utile primeste sau cand spuneti ca Roguljic in afara de gol nu a facut nimic trebuie sa luati in calcul si cat a fost jucat de "olteni" si cum a fost jucat.
E grele baieti, e grele si aici trebuia sa intervina si nea Mihai care in problema asta e cam aerian.
Sa speram ca Radoi ii impaca si o sa vedem un grup unit care vrea sa faca performanta la Universitatea Craiova.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Stefan.. » 09 Aug 2022, 21:04

Succes, Radoi!... Bisericuta jucatorilor trebuie sparta. O eventuala demitere si a lui Mirel trebuie facuta la pachet cu imbarligatorul frustrat. Nu-ti poti bate joc de club doar pentru ca esti o legenda a acestuia. Spun multi ca Rotaru e arici si au si argumente, dar omul e mai mult un "incornorat". Pe banii lui. Poate s-o trezim incornoratul. Altfel, de inca o poveste Peluza Nord, cu mititeii. Copiii acestia duc mai departe povestea Stiintei.

Scrie răspuns