Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3470
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 05 Iul 2022, 11:03

dorumihnea2 scrie:
05 Iul 2022, 10:55
Apărare avem......nu avem mijloc.
Cand eram tanar traiam cu o ...dogma. :)(
"O femeie chiar daca e grasa ...daca are putin mijloc e acceptabila"...Intre timp am imbatranit si ...am devenit mai pretentios. :)(
Ca echipa aratam ca o strutzocamila ... nu avem nici cine stie ce aparare nici mijloc si nici atac...cert.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Arthur Rimbaud » 05 Iul 2022, 11:17

Freestate scrie:
05 Iul 2022, 11:03
dorumihnea2 scrie:
05 Iul 2022, 10:55
Apărare avem......nu avem mijloc.
Cand eram tanar traiam cu o ...dogma. :)(
"O femeie chiar daca e grasa ...daca are putin mijloc e acceptabila"...Intre timp am imbatranit si ...am devenit mai pretentios. :)(
Ca echipa aratam ca o strutzocamila ... nu avem nici cine stie ce aparare nici mijloc si nici atac...cert.
In acest caz pe ce te bazezi cand tu ai votat locul 1 pentru Universitatea ? :)- :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2478
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de marius_vl » 05 Iul 2022, 11:23

eu zic ca apararea arata foarte bine!
in orice echipa din campionat, de fapt la fcsb si cfr (caci la ei ne raportam), Bancu, Papp, Gaman, Martic ar fi titulari

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de manex » 05 Iul 2022, 11:25

A confirmat Cartu ca Martic e in cantonament. Mie mi-a placut. Era bataios si urca destul de mult. Sa vedem in ce forma este dupa pauza asta. A mai zis Cartu ca urmeaza sa mai vina jucatori la mijloc, din ce a lasat sa se inteleaga. Insa se pare ca cluburile cer cam mult, fiind perioada de transferuri la inceput.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 05 Iul 2022, 11:26

Exista o vorba @Arthur: "Nu trebuie sa crezi in miracole, trebuie sa te bazezi pe ele". Asa suntem si noi, marea majoritate a suporterilor craioveni.
Iar despre Martic, ce sa zic, a plecat ca nu am mai vrut sotia in Romania, la Craiova, ca era naspa, si acum dupa doi ani prin Elevetia fara multe jocuri, s-au gandit ca mai are putin pana la pensie si vine tot la noi. De ce a plecat daca ii placea, sau de ce revine daca nu le place?
Nu stiu ce sa zic, daca nu ii costa mare lucru ca vine gratis, pana la urma asta e, nu stiu cat de bine va juca, dar macar il ambitioneaza pe Vladoiu.

Ce facem cu mijlocasul de creatie, il luam direct din Albania, eventual ne dau ei unul de la ei, cum faceam cand jucam in curtea scolii - ba, Popescu trece la voi ca altfel va batem prea rau.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Arthur Rimbaud » 05 Iul 2022, 12:06

Paul scrie:
05 Iul 2022, 11:26
Exista o vorba @Arthur: "Nu trebuie sa crezi in miracole, trebuie sa te bazezi pe ele". Asa suntem si noi, marea majoritate a suporterilor craioveni.
Iar despre Martic, ce sa zic, a plecat ca nu am mai vrut sotia in Romania, la Craiova, ca era naspa, si acum dupa doi ani prin Elevetia fara multe jocuri, s-au gandit ca mai are putin pana la pensie si vine tot la noi. De ce a plecat daca ii placea, sau de ce revine daca nu le place?
Nu stiu ce sa zic, daca nu ii costa mare lucru ca vine gratis, pana la urma asta e, nu stiu cat de bine va juca, dar macar il ambitioneaza pe Vladoiu.

Ce facem cu mijlocasul de creatie, il luam direct din Albania, eventual ne dau ei unul de la ei, cum faceam cand jucam in curtea scolii - ba, Popescu trece la voi ca altfel va batem prea rau.
Eu am auzit de aceasta vorba, Paul. :)( Dar asta inseamna sa esuezi in ...secteur de sperantele, ori ,,sperantele, asta este ultim virtute a sclavilor''.

Pe alta parte, daca reusesti mari lucruri doar cu certitudini, parca nu mai este asa frumosa ca un miracol. :)(

Atunci cand eu am fost mic, tata spunea: ,, Fiston, si moi j'avais ordonnée ma vie que sur des certitudes seulement, elle aurait été très moche et moi très ennuyé.''
(Fiule, eu daca as fi ordonat viata mea decat pe certitudini doar, ea ar fi fost foarte urata iar eu foarte plictisit.''

Nici macar eu nu am fost o certitudine in viata tatal meu. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1399
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Iancu Magheru » 05 Iul 2022, 12:15

S-a consemnat și o premieră interesantă, primul zâmbet al lui Roguljic in 10 luni de când e la noi. Flăcăul are un potențial uriaș, mi se pare cel mai creativ din lot și foarte tehnic, dar până acum a părut apatic, neintegrat, parcă era elevu ăla venit pe final de ciclu de la altă clasă și introvertit, fără să lege 2 vorbe cu colegii un semestru întreg.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3470
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 05 Iul 2022, 12:17

Arthur Rimbaud scrie:
05 Iul 2022, 12:06
Nici macar eu nu am fost o certitudine in viata tatal meu. :)(
Ori te-au facut tarziu ai tai ori ai mai multe surori mai in varsta decat tine...adica esti ultimul venit. :)(
Speranta e speranta, moare ultima ca si ... omul. De fapt, speranta joaca "om la om", face un marcaj strans. :)(
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanucrv » 05 Iul 2022, 12:24

TitiUCV scrie:
05 Iul 2022, 10:53
o alta ciorba reincalzita. Imi place omul Ivan Martic, insa parca ar fi preferat pe altcineva adus acolo.
Cand a plecat era un jucator decent. Nu prea a fost regretat pentru ca ultimul sezon făcuse destul de multe gafe plus motivul ca e nașpa p-aci ,a picat cam greu patriotilor. Eu sunt curios dacă mai e ceva din Martic care a venit prima dată. Și nici măcar curios nu sunt : preferam un jucator nou !!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Arthur Rimbaud » 05 Iul 2022, 12:35

Freestate scrie:
05 Iul 2022, 12:17
Arthur Rimbaud scrie:
05 Iul 2022, 12:06
Nici macar eu nu am fost o certitudine in viata tatal meu. :)(
Ori te-au facut tarziu ai tai ori ai mai multe surori mai in varsta decat tine...adica esti ultimul venit. :)(
Speranta e speranta, moare ultima ca si ... omul. De fapt, speranta joaca "om la om", face un marcaj strans. :)(
Eu cred ca déjà in prima sclipirea de dorinta din ochii tatal meu, la vederea mamei, scria déchet génétique in legatura cu mine. :mad: :)(

Eu sper (pouahhhh! iarasi aceasta speranta) ca tata niciodata nu va invata limba romana si nici niciodata nu va cadea pe acest topic. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2107
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 05 Iul 2022, 13:08

E bătaie de joc daca după aducerea lui Copilu și buget mare noi continuăm aceleași obiceiuri de ciorbe reîncălzite
Amintiți va ce panaramă de jucător era Martic in ultimul sezon la noi , amintiți va mai ales acel 1-4 cu Fcsb pe arena națională când începuse pandemia in care Martic e vinovat la golul 2(sta și se uita la coman, îi lasă spatiu sa facă preluare și să dea pasa in fața porții lui oaida care înscrie), golul 3 (merge cu mingea la picior indolent și îi este furata de Man care îi pasează lui Tănase care da gol) , golul 4 ( se uita la Man ,nici nu se clintește de pe loc ,iar Man trece nestingherit și marchează)

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2107
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 05 Iul 2022, 13:14

In alta ordine de idei vad articole că îl vrem pe Lung Jr, nu prea cred că avem nevoie de încă un portar care nu va accepta să fie rezervă,ori au in plan sa l pună pe Pigliacelli Nr 10 in spatele lui Markovic ,dar numai lovitura de imagine pentru booveni ar fi priceless
Sa vezi boovenii urlând huo vândutul clonat, trădător, etc cum a fost când l am adus pe Gaman

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 05 Iul 2022, 13:32

fanatic16 scrie:E bătaie de joc daca după aducerea lui Copilu și buget mare noi continuăm aceleași obiceiuri de ciorbe reîncălzite
Amintiți va ce panaramă de jucător era Martic in ultimul sezon la noi , amintiți va mai ales acel 1-4 cu Fcsb pe arena națională când începuse pandemia in care Martic e vinovat la golul 2(sta și se uita la coman, îi lasă spatiu sa facă preluare și să dea pasa in fața porții lui oaida care înscrie), golul 3 (merge cu mingea la picior indolent și îi este furata de Man care îi pasează lui Tănase care da gol) , golul 4 ( se uita la Man ,nici nu se clintește de pe loc ,iar Man trece nestingherit și marchează)
Lumea uita repede. Nu ne-am lamurit cu jucatorii straini. Vin la noi in lipsa de alternativa. Am adus un fundas dreapta mai bun decat Capatina. Mai aveam un fundas dreapta de "mare perspectiva", Borta. Cred ca si asta are cota mai mare pe TM decat Ivan... Ivan Martic. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanucrv » 05 Iul 2022, 13:33

fanatic16 scrie:
05 Iul 2022, 13:14
In alta ordine de idei vad articole că îl vrem pe Lung Jr, nu prea cred că avem nevoie de încă un portar care nu va accepta să fie rezervă,ori au in plan sa l pună pe Pigliacelli Nr 10 in spatele lui Markovic ,dar numai lovitura de imagine pentru booveni ar fi priceless
Sa vezi boovenii urlând huo vândutul clonat, trădător, etc cum a fost când l am adus pe Gaman
Lung este un portar mai bun decat Pigliaceli ,dar și așa nu cred ca trebuie adus decat dacă il vinzi pe italian care nu suporta statutul de rezerva si se inflameaza rău. Ar trebui vandut si Lazar pentru ca niciun club din lume nu tine in lot portari de valori apropiate.
Eu zic ca altele sunt problemele noastre și din pacate nu le rezolvam sau le peticim cu deja clasica rețetă: jucatori plecati și eșuati pe afară, indiferent de campionat.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 05 Iul 2022, 13:40

Nu știu ce joaca Martic acum dar mi-a plăcut mult în trecut că și determinare , calitate și implicare și dacă vine gratis nu mă deranjează ...buba la noi e însă mijlocașul central acum și aici e și greu de găsit orice am zice noi pentru că ori e scump, ori e pretențios , ori e rar etc

Scrie răspuns