Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Prazake » 09 Aug 2022, 11:33

Prazake scrie:
09 Aug 2022, 11:32
Geronimo scrie:
09 Aug 2022, 10:16
Si daca nu castigam acasa cu Mioveni, e din cauza antrenorului, jucatorilor sau km parcursi... sau poate din cauza incarcaturii din meciul cu efm. Trebuie sa gasim o scuza, eu zic sa ne pregatim din timp.

Daca vine Ra2 si cere transferuri, noi ce parere avem? Ca parca aveam un lot valoros, de ce sa mai facem transferuri? Daca nu reuseste nici Ra2, sa dam vina pe nea Sorin, ca e mai usor.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pai daca s-au schimbat atatia antrenori iar noi nu ne-am imbunatatit ca si club, e vina mea? Daca tot declaram ca ne batem la titlu si noi avem aceiasi jucatori carora le-a dat Laci cu terenul in cap, e vina mea?

Cartu n-are nicio scuza, chiar daca e pe post de marioneta acolo, cum va place unora sa credeti...Daca esti pe post de marioneta, nu o faci din dragoste pentru club, ci pentru bani. Asa ca, din partea mea, poa' sa se duca sa managerieze cofetaria aia.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de sorinyki » 09 Aug 2022, 11:56

Sa nu fim rai, Rotaru isi doreste mai mult, este clar. Din pacate s-a fript cu Balint. Aici suntem cu toti de acord ca era o camasa prea mare pentru el!
Sa vedem ce face si Radoi, dar este clar ca trebuia un soc la echipa! Nu jucam nimic, caii ne-au dominat prima repriza, in majoritatea meciurilor jucate pana acum era degringolada, pierdeam mingea si nu reuseam sa o mai recuperam, eram dominati la mijloc. Ati uitat meciul cu nou promovata Cluj?

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Iancu Magheru » 09 Aug 2022, 12:07

Rădoi nu e antrenorul ideal pentru UCV in momentul ăsta, nici pe departe. Dar e un antrenor mai potrivit decat Balint pentru Craiova acum. Cu tot respectul pentru Laszlo, un tip cu bun simț și asumat, dar prea fricos.
In liga 1 e suficient să joci in viteza, cu pressing avansat și o defensivă organizată, că ii iei pe toți pe sus și ii pui in c*r, cum a făcut Zorya cu noi.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 09 Aug 2022, 12:29

adi_g scrie:
09 Aug 2022, 11:23
Să schimbi antrenorul cu două zile înaintea unui meci decisiv este o dovadă de amatorism și diletantism. Și ce caută Rădoi asta la Universitatea Craiova??!! A jucat vreun minut pentru echipa aceasta, a avut vreo afinitate?.... Dimpotrivă, este stelist get- beget... Niciodată nu a vorbit frumos despre Craiova. Măcar să fi pus pe Gica Craioveanu sau Emil Săndoi....
Ba da m ați mă mâncat ba cu bășinile astea, ce daca a jucat la fcsb? Asta îl împiedică să fie antrenor bun? Mie mi se pare la orice oră mult peste Balint, plus că se face respectat , având calități de lider , știe să motiveze jucatorii și mai ales, cel mai important, joaca fotbal ofensiv
Nu zic că e cel mai indicat sa vina la noi, dar în afară de el nu se mai baga vreun nume cu experiență la degringolada de la noi, deci e decent
Bine ai venit, Mirele, sper sa stai cat mai mult!
Nu pricep de ce îl cere lumea pe Sandoi, care cu tot respectul pentru ce înseamnă pentru Craiova, el ar juca ceva similar cu Balint, autobaza și antijoc
Cat despre Grande e riscant, el nu a antrenat nicio echipă, și nu ar fi putut impune autoritate fiind prieten apropiat cu unii jucători din lotul nostru
Last edited by fanatic16 on 09 Aug 2022, 12:45, edited 1 time in total.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de marius_vl » 09 Aug 2022, 12:34

fanatic16 scrie:
09 Aug 2022, 12:29
adi_g scrie:
09 Aug 2022, 11:23
Să schimbi antrenorul cu două zile înaintea unui meci decisiv este o dovadă de amatorism și diletantism. Și ce caută Rădoi asta la Universitatea Craiova??!! A jucat vreun minut pentru echipa aceasta, a avut vreo afinitate?.... Dimpotrivă, este stelist get- beget... Niciodată nu a vorbit frumos despre Craiova. Măcar să fi pus pe Gica Craioveanu sau Emil Săndoi....
Ba da m ați mă mâncat ba cu bășinile astea, ce daca a jucat la fcsb? Asta îl împiedică să fie antrenor bun? Mie mi se pare la orice oră mult peste Balint, plus că se face respectat , având calități de lider , știe să motiveze jucatorii și mai ales, cel mai important, joaca fotbal ofensiv
Bine ai venit, Mirele, sper sa stai cat mai mult!
plus basina ca daca il schimbi cu doua zile inaintea meciului din Europa iarasi e o mare tragedie!
Dimpotriva, zic ca e o miscare super inteligenta sa faca asta inaintea unui meci atat de important! Acum chiar cred in calificare!

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de JaneTrabant » 09 Aug 2022, 12:40

Gata și cu Balint, nu am fost de acord cu aducerea lui, dar Rotaru da dovada de prostie, de ce naiba îl mai aduci… ca sa-i plătești 2 salarii degeaba?
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 09 Aug 2022, 12:46

marius_vl scrie:
09 Aug 2022, 12:34
fanatic16 scrie:
09 Aug 2022, 12:29
adi_g scrie:
09 Aug 2022, 11:23
Să schimbi antrenorul cu două zile înaintea unui meci decisiv este o dovadă de amatorism și diletantism. Și ce caută Rădoi asta la Universitatea Craiova??!! A jucat vreun minut pentru echipa aceasta, a avut vreo afinitate?.... Dimpotrivă, este stelist get- beget... Niciodată nu a vorbit frumos despre Craiova. Măcar să fi pus pe Gica Craioveanu sau Emil Săndoi....
Ba da m ați mă mâncat ba cu bășinile astea, ce daca a jucat la fcsb? Asta îl împiedică să fie antrenor bun? Mie mi se pare la orice oră mult peste Balint, plus că se face respectat , având calități de lider , știe să motiveze jucatorii și mai ales, cel mai important, joaca fotbal ofensiv
Bine ai venit, Mirele, sper sa stai cat mai mult!
plus basina ca daca il schimbi cu doua zile inaintea meciului din Europa iarasi e o mare tragedie!
Dimpotriva, zic ca e o miscare super inteligenta sa faca asta inaintea unui meci atat de important! Acum chiar cred in calificare!
Decât să văd ce s a jucat joi, mai bine sa i pună Rădoi sa joace cu curaj, mai rău decât cum am jucat in tur nu putem oricum juca

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 09 Aug 2022, 12:55

fanucrv scrie:
Geronimo scrie:
13 Iul 2022, 17:02


Hai ca mai e putin si vineri, dupa 10-15 minute o strigam pe aia, pe a noastra: demisia, demisia...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Balint n-are nicio vină
Uite ce era in mintea mea la inceputul campionatului. Nea Mihai fu mai nerabdator ca noi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de THE LION » 09 Aug 2022, 13:12

Radoi e la inceput de drum. Sa nu ne facem mari sperante. O sa joace ofensiv dar sa vedem si rezultatele.
Pe de alta parte, va spun 100% ca a fost suporterul nostru inflacarat cand era la Severin. Si el, si Bostina. Marturie pot depune cei care au copilarit cu el.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de manex » 09 Aug 2022, 13:16

Greseala a fost facuta o data cu demiterea lui Reghe si a doua cu numirea lui Balint. Macar sa faca Radoi treaba, dar ma indoiesc ca incepem campionatul urmator cu el. Balint ramanea si acum daca faceam ceva puncte , asa jucand urat. Au zis mai multi:imi pare rau de el ca parea un om mai cultivat decat altii, dar pur si simplu nu a stiut ce se doreste la Craiova. Eu zic ca daca jucam frumos, aveam ocazii si idei clare de joc, nu il dedea afara. Cu Reghe am avut 7 meciuri fara victorie, din care in 5 am jucat, am ratat, am aratat ceva. Una peste alta.. Radoi e parca al saselea antrenor in doi ani... Greu sa construiești ceva asa

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 09 Aug 2022, 13:17

Pe cât de mult îl apreciez pe Rotaru ca finanțist (in sensul ca asigura o stabilitate financiară clubului, se pricepe f bine in a păstra un echilibru financiar și îmi place ca nu se întinde mai mult decât plapuma), pe atât de mult ma uimește neplăcut uneori. Parca este un copil mic, nu își asuma o strategie clară, de la care sa nu se abată. Cred ca este și teama venită din realitatea cu care se confrunta de când a reapărut mititelu pe scenă. Omule, Copilu fără Dâncu este un “copil” îmbrăcat frumos, nea Sorin Cârțu este un om care știe fotbal la greu dar nu are treaba cu funcția de președinte, Papi este un om deosebit dar la echipa satelit ai nevoie de un antrenor care sa formeze jucatori (eu, chiar dacă îmi voi lua înjurături), as fi cheltuit banii aruncați pe tot felul de “încercări” de jucatori pe un antrenor de genul Multescu. L-as fi plătit bine sa vina sa preia academia si satelitul. Nea Sorin cu Geolgau “șefi” la Scouting. Un psiholog adevărat la echipa, un preparator fizic adevărat, un președinte care sa își asume lupta cu mass-media si un team-manager care sa știe sa își apropie jucătorii, dar sa se si facă respectat in rândul lor prin caracterul său si prin puterea exemplului. Parca nu vrem sa ne rupem de tiparele “superligii” si sa mergem pe un drum sănătos, parca preferam sa o lălăim in speranța ca poate “ne va ieși pana la urma”… Păcat, chiar s-ar putea face lucruri frumoase pe termen mediu si lung dacă am încerca sa avem o strategie de la care nimeni sa nu se abată.
ucv ucv ucv

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 09 Aug 2022, 13:24

Primele transferuri ale lui Radoi, 2 mijlocasi de creatie bizara: Danny & Johnny. Un restart pentru amandoi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Bobby » 09 Aug 2022, 13:26

Habar n-am cit adevar e in asta - presa zice ca au fost probleme mari intre jucatori /lideri si Balint :

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/s ... a-19502123

https://www.fanatik.ro/unde-s-a-produs- ... v-20109992

P.S. Am scris si eu de mult ca Multescu e cel mai potrivit pentru echipa satelit.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 09 Aug 2022, 13:40

Eu cred ca Balint a fost schimbat la cererea " greilor " din vestiar, iar in conditiile astea este greu sa-l acuzam pe Rotaru. Citind despre modul in care Balint antreneaza echipele, am avut de la inceput o indoiala ca o sa reuseasca sa-l faca pe Nistor sa alerge sau sa-l aduca pe Bancu la nivelul unui jucator din 11. Nu intamplator, cel mai slab randament l-au dat jucatorii romani cu vechime in cadrul echipei Bancu, Ivan, Vatajelu, Nistor si mai nou Markovic si Baiaram. Presupun ca joi Universitatea o sa faca un meci mare in care Ivan si Bancu o sa fie cei mai buni de pe teren, in felul asta dovedind ca antrenorul era de vina.
In locul lui Rotaru as incerca sa-i vand cat mai repede pe Nistor si Vatajelu, iar pe Bancu si Ivan as incerca sa obtin un pret bun.
Dupa prima repriza din meciul cu U Cluj am fost sigur ca ceva nu este in regula. Era clar ca se doreste schimbarea antrenorului. Probabil ca greii au fost instintati inainte de meciul cu boovenii ca o sa fie schimbat antrenorul, altfel mai vedeam o infrangere.
Rotaru a fost, intr-un fel, conditionat, ori schimba antrenorul ori cu siguranta nu merge mai departe in Conference.
Realitatea este ca nici Balint, cu stilul lui, nu m-a convins, o alergatura continua fara minge. Cum sa dai gol daca nu ai mingea ?
Sper ca Radoi sa ramana consecvent in ceea ce-l priveste pe Nistor si sper sa-l vad pe Roguljic cat mai des in echipa.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 09 Aug 2022, 13:43

fabius_2014 scrie:
09 Aug 2022, 13:40
Eu cred ca Balint a fost schimbat la cererea " greilor " din vestiar, iar in conditiile astea este greu sa-l acuzam pe Rotaru. Citind despre modul in care Balint antreneaza echipele, am avut de la inceput o indoiala ca o sa reuseasca sa-l faca pe Nistor sa alerge sau sa-l aduca pe Bancu la nivelul unui jucator din 11. Nu intamplator, cel mai slab randament l-au dat jucatorii romani cu vechime in cadrul echipei Bancu, Ivan, Vatajelu, Nistor si mai nou Markovic si Baiaram. Presupun ca joi Universitatea o sa faca un meci mare in care Ivan si Bancu o sa fie cei mai buni de pe teren, in felul asta dovedind ca antrenorul era de vina.
In locul lui Rotaru as incerca sa-i vand cat mai repede pe Nistor si Vatajelu, iar pe Bancu si Ivan as incerca sa obtin un pret bun.
Dupa prima repriza din meciul cu U Cluj am fost sigur ca ceva nu este in regula. Era clar ca se doreste schimbarea antrenorului. Probabil ca greii au fost instintati inainte de meciul cu boovenii ca o sa fie schimbat antrenorul, altfel mai vedeam o infrangere.
Rotaru a fost, intr-un fel, conditionat, ori schimba antrenorul ori cu siguranta nu merge mai departe in Conference.
Realitatea este ca nici Balint, cu stilul lui, nu m-a convins, o alergatura continua fara minge. Cum sa dai gol daca nu ai mingea ?
Sper ca Radoi sa ramana consecvent in ceea ce-l priveste pe Nistor si sper sa-l vad pe Roguljic cat mai des in echipa.
Tot ce am scris a fost inainte de a citi articolele din Prosport. Exact asa am simtit si am dedus din ce am vazut.

Scrie răspuns