[UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Cum crezi ca se va desfasura acest meci ?

Poll ended at 28 Mai 2022, 09:28

1. Batem in timp regulamentar
12
92%
2. Batem in prelungiri
0
No votes
3. Batem la lovituri de departajare
0
No votes
4. Nu ne calificam
1
8%
 
Total votes: 13

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Freestate » 28 Mai 2022, 08:24

In sfarsit apar si eu pe o transmisie la TV ! Adica pot sa fiu identificat de mine insumi.: :)(
https://www.youtube.com/watch?v=FzAwvkTJogY
Minutul/secunda 4.57 stop-cadru:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9799
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de manex » 28 Mai 2022, 08:28

botoseii au fost incurcati de meciul asta. Ati vazut interviul de dinaintea meciului al lui Croitoru? Ziceai ca da declaratii pentru noi. Asta nu inseamna ca s-au dat la o parte. Insa nu au jucat cu rautate, cu concentrare. La 1-0 pt noi ei trageau de timp. Parca nu doreau sa aiba nici macar o ocazie. Declaratiile lui mi-au placut.
Noi am jucat... Prost. La noi s-a vazut apasarea. Dar asta nu justifica prea mult jocul. Unde e jocul ala minunat, cu pase precuse, cu devieri, cu ocazii.. Ne trebuie clar mijlocasi.. Extrema, aparator...
De acum puteam sa ne dam cu parerea despre ce va fi. Mi-a placut ala de la botosei, cred ca jaja.. Viteza, tehnica.. Chiar ar fi bun la noi


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Mai 2022, 09:15

I-a facut finu cadou lu nashu, rosul ala sau nu ?

Eu nu inteleg ce noroc avem noi, ca la toate meciurile cheie din sezonu asta ne-a arbitrat sfesnic asta....

Craiova-Maxima mai da trofeu ? Ivan merita, mi se pare singurul care a avut un progress considerabil, il vedem si in cifre

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2102
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de gogu2005 » 28 Mai 2022, 10:49

Felicitări echipei! Mă bucur că s-au mobilizat și și-au păstrat concentrarea mai ales cu năpârcile astea de la Botoșaniul phulii mele.
Așa că Europa venim! Încă o odată batem la porțile gloriei.
CRAIOVA NESUPUSA


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Paul » 28 Mai 2022, 12:15

Ce sa fie, dat cu batul la gard. Probabil ca Markovici i-a spus ca nu ajung mingi la el ca ne bagaseram cu fundul in poarta iar Reghe i-o fi reprosat ratarea cand a scapat singur. Mare scofala, se intampla probabil frecvent asa ceva, si cred ca stie Reghe cum sa gestioneze. Iar Markovici e un copil. Si presa e plina de vulturi, nimic nou.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Freestate » 28 Mai 2022, 13:22

Ca sugestie pentru moderatori. Dupa terminarea meciului pot sa adauge in titlu scorul pentru ca peste timp cand oamenii citesc acest topic sa stie care a fost scorul. Noi initiatorii topicului nu mai putem adauga nimic in postul initial.
FMSP :)(

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Dany » 28 Mai 2022, 16:21

Păcat ca nu a fost mai multa lume, dar mi-a plăcut atmosfera în special începând cu min. 80 când a început și tribuna a 2-a sa cânte.
Un sentiment frumos, poate ar trebui ca băieții de la peluza sa încerce sa îi ridice în picioare și pe cei din tribune mai des. Știu ca nu e posibil tot meciul, dar măcar de câteva ori pe repriza ar fi super.
Asa e la Craiova!!!!
Felicitări!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 511
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanUCV » 28 Mai 2022, 17:32

.. cam sleiți de puteri, jocul amintind, pe alocuri, de perioada cu grecul .. Crețu, cam buimac .. iar Markovic, atitudine de copil cu copil .. ! .. mai bine încerca să atingă cota de goluri autoimpusă, parcă 15 "boabe" .. sinusoidal sezon mai avuserăm . . .!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Freestate » 28 Mai 2022, 17:35

Da, Markovic inca nu constientizeaza ca .. laptele praf s-a scumpit si ca ala mic trebuie sa manance. :)(
Mult mai proaspeti si vivace mi s-au parut moldovenii, uneori i-am blocat cu greu....
Putin heirupism aseara pe gazon din partea alor nostri.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fanucrv » 28 Mai 2022, 18:20

Dany scrie:
28 Mai 2022, 16:21
Păcat ca nu a fost mai multa lume, dar mi-a plăcut atmosfera în special începând cu min. 80 când a început și tribuna a 2-a sa cânte.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Asa este ! Nu prea am vazut tribuna a doua sa incurajeze echipa intr-un meci in care nu am facut un joc grozav. Echipa a părut obosită și lentă. Știu ca sunt suporteri înflăcărați pe forum și se vor supara daca spun ca așa cum ne prezentam, nu facem mai mult de două tururi in Europa. Băieții trebuie sa conștientizeze ca trebuie sa puna osul serios ,daca vor sa faca ceva pentru ei si pentru clubul ăsta. Altfel riscam sa tragem la indigo inca un sezon cu aceleași obiective delarate si cu aceleași "realizari".

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 932
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de robertc » 28 Mai 2022, 23:32

Noi schimbam doar antrenorul,jucatorii raman acesiasi si performanta la fel. E o metoda buna is/ is not ,poate onaplica si comducerea...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2022, 11:13

fanucrv scrie:
Dany scrie:
28 Mai 2022, 16:21
Păcat ca nu a fost mai multa lume, dar mi-a plăcut atmosfera în special începând cu min. 80 când a început și tribuna a 2-a sa cânte.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Asa este ! Nu prea am vazut tribuna a doua sa incurajeze echipa intr-un meci in care nu am facut un joc grozav. Echipa a părut obosită și lentă. Știu ca sunt suporteri înflăcărați pe forum și se vor supara daca spun ca așa cum ne prezentam, nu facem mai mult de două tururi in Europa. Băieții trebuie sa conștientizeze ca trebuie sa puna osul serios ,daca vor sa faca ceva pentru ei si pentru clubul ăsta. Altfel riscam sa tragem la indigo inca un sezon cu aceleași obiective delarate si cu aceleași "realizari".
Doua tururi e putin?! Daca trecem noi doua tururi in europa si terminam pe 3 in campionat, eu sunt super multumit.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2909
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fabius_2014 » 29 Mai 2022, 11:39

Daca vrem ca FRF sa nu ne puna " bete in roate " in campionat, trebuie sa facem o figura frumoasa in cupele europene. Nu poti sa emiti pretentii la campionat, in fata lui CFR Cluj, si sa te elimine nimeni in cupele europene. Intr-un fel dai cu pumnul in masa lui Burleanu cand aduci puncte din Europa si in alt fel cand te bate neica nimeni.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Iancu Magheru » 29 Mai 2022, 12:33

Sunt un milion de motive pentru care competiția asta trebuie tratată cu maximă implicare. Bani la buget, crește experiența și cota jucătorilor, crește respectul pentru club, mititeii rămân și mai izolați, orașul Craiova capătă mai multă vizibilitate internațională. Dacă ar fi după mine, aș prioritiza Conference și campionat, iar in cupă aș juca aproape exclusiv cu echipa a 2-a, dar nu aș trage cu forța maxima la campionat atâta timp cât am fi încă angrenați in europa. Abia dupa eliminare aș prioritiza titlul.

Scrie răspuns