[UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Cum crezi ca se va desfasura acest meci ?

Poll ended at 28 Mai 2022, 09:28

1. Batem in timp regulamentar
12
92%
2. Batem in prelungiri
0
No votes
3. Batem la lovituri de departajare
0
No votes
4. Nu ne calificam
1
8%
 
Total votes: 13

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Geronimo » 27 Mai 2022, 11:28

:-( si declaratiile tampite ale conducerii fac mult rau. E multa lipsa de realism la noi.

E bine ca mai sunt 8000 de nebuni. Nu ma simt si eu singur.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Mai 2022, 11:28

Să batem si vom fi peste 20.000 la meciul din conference din turul 2, indiferent de adversar.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fabius_2014 » 27 Mai 2022, 12:34

Freestate scrie:
27 Mai 2022, 11:26
Nu aveam voie sa fim sub 20-22.000 la acest meci...
E slaba miscarea la bilete, foarte slaba.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Freestate » 27 Mai 2022, 12:46

Iancu Magheru scrie:
27 Mai 2022, 11:28
Să batem si vom fi peste 20.000 la meciul din conference din turul 2, indiferent de adversar.
Pe caldurile alea si in perioada concediilor nu calca nimeni la meci...
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Mai 2022, 13:38

Freestate scrie:
27 Mai 2022, 12:46
Iancu Magheru scrie:
27 Mai 2022, 11:28
Să batem si vom fi peste 20.000 la meciul din conference din turul 2, indiferent de adversar.
Pe caldurile alea si in perioada concediilor nu calca nimeni la meci...
Poate ai uitat sau nu erai la meciuri in 2019 in campania europeană. 15.000 cu Sabail, 22.500 cu Honved. Ar fi fost 30.000 cu AEK, dar n-a mai fost..

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Freestate » 27 Mai 2022, 13:55

Am fost la ambele meciuri, cu Honved ar fi trebuit sa fie plin stadionul. Era inainte de pandemie, acum dupa ... mai greu cu prezenta.
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Mai 2022, 14:49

Eu am constatat ca de cand avem telefoane mobile atmosfera nu mai e la fel haha. Sunt si alte motive dar, spre exemplu. deplasarile nu mai sunt la fel.

Inainte se dadea anunt pe forum ca intalnirea se face la ora X la carrefour militari, se umpleau 10-20 de masini si se mergea in coloana spre meci.
Acum fiecare pleaca cand vrea, fiecare are agenda lui. - Ba, ne sunam cand suntem la stadion si ne intalnim acolo ! fmm de smartphone

Suporteru a devenit cam aristocrat asa, vine la meci sa manance carnati si sa bea mirinda, mai o barfa mai o poza. intamplarea face sa fie si un meci de fotbal acolo unde iesim vineri seara haha. Si nu e un fenomen intalnit numai la craiova . E un fel de Arenele Romane, iesim cu prietenii sa bem o bere sa mancam un burger si intamplarea face ca e si un concert acolo, canta una Iron Maiden haha

Lazar - Vladoiu , Gaman, Constantin, Papp - Gustavo, Nistor, Cretu, Mateiu - Ivan, Jovan

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 27 Mai 2022, 15:34

Eu am fost încântat de marketingul nostru, am spus clar ca suntem Nr 1 in Liga I. Dar ceva s-a întâmplat, nu știu ce. Dar am impresia ca de un an, un am și jumătate “batem pasul pe loc”. Da, a fost nenorocita de pandemie, dar cred ca trebuia lucrat și mai mult pe marketing tocmai pentru ca era o “perioada moarta” la nivel de spectatori. Am senzația ca nu mai venim cu nimic nou, cu idei care sa atragă publicul. De aceea suntem la 8–10.000 de spectatori la un meci foarte important pentru club (dpdv al imaginii, ptr ca avem deja ani buni consecutivi de când suntem “in cupele europene”, dar și financiar, s-ar pierde minim 5-600.000 €, ceea ce in campionatul nostru contează). Da, vin “sufletele”, suporterii de “și la bine și la rău”. Dar trebuie făcut ceva sa ii (re)aducem la stadion si pe cei ce țin/simpatizează cu Stiinta. Zic si eu, nu dau cu parul.
Despre meci nu vorbesc din superstiție.
Am încredere in băieți si ii iubesc (sa ne înțelegem, la modul de suporter al Științei 😂) necondiționat.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de csm310 » 27 Mai 2022, 16:43

Freestate scrie:
27 Mai 2022, 11:26
Nu aveam voie sa fim sub 20-22.000 la acest meci...
Am fost 20000 in 2018 in semifinala de cupa cu Botosani, jucata joi seara, dar pe vremea aceia nu aveam suporteri care murmurau la prima pasa gresita si nici pretentii la campionat, in meciul de azi e posibil orice, e posibil sa le dam iar un 5-1, e posibil sa dea iar gol Papa din foarfeca si Pap sa scoata tot ca ultima oara, e pacat ca multi nu inteleg miza meciului acesta, care e de 10 ori mai important poate decat cel cu fcsb.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 27 Mai 2022, 17:06

Csm310, te rog sa ma scuzi, dar “vorbești vorbe”. TOT TIMPUL la Știința au fost suporteri “care murmurau” la prima pasă gresită”. Nu îți pun la îndoială atașamentul pentru Știința, dar îți spun eu: pe Oblemenco inclusiv “Craiova Maxima” a avut parte de suporteri care “murmurau”, chiar de fluierături. Dacă ești mai tinerel sau mai “nou” suporter al Științei”, pot sa îți reamintesc meciurile in care Mitrița era adulat, era Zeu, iar când echipa avea o perioada mai slaba, devenea “cel mai slab” și era fluierat. Mai recent? Ivan. Mai vrei? Stai cuminte. La Știința așa a fost tot timpul. Și nu pentru ca erau/sunt suporteri de rezultat. Pentru ca este prea mult suflet și prea puțin echilibru. Dar asta face din Știința “Campioana unei mari iubiri”. Nebunia asta! Ești fluierat la o pasă gresită la Știința atunci când joci slab sau pierzi, dar nici nu te simți mai iubit și mai fericit atunci când îți dai sufletul si faci spectacol. Dacă mai si castigi, ești Zeu fără sa ceri. Asta este Știința. Cine înțelege bine, cine nu, sa fie sănătos. 💙
ucv ucv ucv

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Mai 2022, 22:54

Gol de Champions League , calificare,,de ,, Conference League dar din păcate meci de Liga 1 .... să nu uit ,, hotărârea,, jucării acestui meci de de ,, ligă județeană,,....bine că suntem în Cupe.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 27 Mai 2022, 23:22

Mă așteptam să fie greu pentru că presiunea era la noi ...arbitrajul varza , mă așteptam și la asta ...bine că am trecut cu brio ucv

Decizii de 2 lei sa faci baraj de genul asta, doar că mă saturasem sa vad că iar ne plângem și voiam sa vad că suntem maturi că să depășim o echipa de impresari ...**** la securistul sef Burleanu și **** și securistului de Gino

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Freestate » 27 Mai 2022, 23:32

Fost la meci, prima data in galerie, la Nord...n-am mai putut sa bat din palme si sa strig de prin minutul 22, apoi am priceput ca tinerii aia de la nord nu dau atat de tare din palme si nu striga chiar asa tare si nu sar toti. :o:
Oricum un cocktail de efort fizic si vocal care face bine la sanatate. Pareri:
1. Multe cantece se canta acolo in barba pentru cei din peluza ceea ce nu e bine. Se consuma degeaba energie si nu au impact. Intervine si plictisul,
Se canta prea repede, nu se apasa pe diftongi si nu se aude.
2. Hei, hei hai Stiinta sau Stiinta, Stiinta. se striga prea alert si se pierde suflul repede.
Trebuie revenit la mid-tempoul anilor '80.
Stiin-ta ! se striga acum 40 de ani sacadat, mai apasat si mai patimas asa cum este ...sarutul oltenesc. Stadionul tuna :)(
Meciul nu pot sa-mi dau cu parerea ... nu l-am vazut din cauza steagurilor negre. :-D
Jucatorii cu nr.17 si 47 de la Botosani ar fi buni pentru noi dar inteleg ca 47-ele este dat la CFR.
FMSP :)(

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de White&Blue » 28 Mai 2022, 00:39

Freestate scrie:
27 Mai 2022, 23:32
Se canta prea repede, nu se apasa pe diftongi si nu se aude.
2. Hei, hei hai Stiinta sau Stiinta, Stiinta. se striga prea alert si se pierde suflul repede.
Trebuie revenit la mid-tempoul anilor '80.
Stiin-ta ! se striga acum 40 de ani sacadat, mai apasat si mai patimas asa cum este ...sarutul oltenesc. Stadionul tuna :)(
Meciul nu pot sa-mi dau cu parerea ... nu l-am vazut din cauza steagurilor negre. :-D
Jucatorii cu nr.17 si 47 de la Botosani ar fi buni pentru noi dar inteleg ca 47-ele este dat la CFR.
Total de acord cu observatia ta legata de modul in care se canta, dar se pare ca nu observa nimeni. “Din prima zi in peluza” era mult mai ok la inceput cand se canta mai lent.
Legat de Botosei, as spune nr. 5 si nr.17.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: [UEFA Conference League] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de csm310 » 28 Mai 2022, 01:11

G.Ovidiu-Catalin scrie:
27 Mai 2022, 17:06
Csm310, te rog sa ma scuzi, dar “vorbești vorbe”. TOT TIMPUL la Știința au fost suporteri “care murmurau” la prima pasă gresită”. Nu îți pun la îndoială atașamentul pentru Știința, dar îți spun eu: pe Oblemenco inclusiv “Craiova Maxima” a avut parte de suporteri care “murmurau”, chiar de fluierături. Dacă ești mai tinerel sau mai “nou” suporter al Științei”, pot sa îți reamintesc meciurile in care Mitrița era adulat, era Zeu, iar când echipa avea o perioada mai slaba, devenea “cel mai slab” și era fluierat. Mai recent? Ivan. Mai vrei? Stai cuminte. La Știința așa a fost tot timpul. Și nu pentru ca erau/sunt suporteri de rezultat. Pentru ca este prea mult suflet și prea puțin echilibru. Dar asta face din Știința “Campioana unei mari iubiri”. Nebunia asta! Ești fluierat la o pasă gresită la Știința atunci când joci slab sau pierzi, dar nici nu te simți mai iubit și mai fericit atunci când îți dai sufletul si faci spectacol. Dacă mai si castigi, ești Zeu fără sa ceri. Asta este Știința. Cine înțelege bine, cine nu, sa fie sănătos. 💙
N ai inteles la ce m am referit, am vrut sa pun accentul pe faptul ca avem asteptari mult prea mari, avem o fire prea perfectionista, eu am 22 ani, am prins perioada din liga a 2 a, perioada de pe vechiul Oblemenco din 2014, perioada de pe Extensiv din 2015-2016, si pot sa ti spun ca mi e dor de oamenii de atunci, de fanii de pe Extensiv, mi se pare ca eram mai uniti atunci, poate si fiindca eram mai putini, si jucatorii erau altfel de jucatori, n aveai ce sa i reprosezi unui Mazarache care alerga intr un meci cat Baiaram acum in tot campionatul, sau Nuno, Zlatinski, etc. Acum la prima pasa in spate incepe murmuru, sau cand pierde Baiaram o minge imediat incepe t2 sa se irite, parerea mea, vrem, nu vrem s o acceptam, doar la victorii suntem cu adevarat uniti, dupa cele 5 victorii la rand, am avut 20k fani cu Voluntari, atunci, da, a fost o sustinere adevarata, pana prin min 60 70 cand iar se auzeau nemultumiri, cu toate ca eram in avantaj si inca aveam sanse la titlu, cand era sa luam titlul la fel a fost o oarecare unitate, iar contrariul este meciul cu Sepsi din cupa, cand t2 huiduia jucatorii, iar noi, peluza, aplaudam echipa, ma duc si mai in spate in 2020 cand peluza protesta impotriva lui Mirko, si t2 il aplauda si ne fluiera pe noi cand cantam, asta nu e unitate, e vorba de principii aici, acum nu vreau sa zic ca e mai bine sa jucam cu 2000 oameni sau sa l aducem pe Mazarache din liga a 2 a, e vorba ca trebuie sa fim uniti si la bine dar mai ales la greu.

Scrie răspuns