[UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Rezultat

Poll ended at 20 Iul 2022, 10:51

1
5
24%
X
5
24%
2
11
52%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Iul 2022, 00:13

Cica Hanca vine luni - zisera astia in studio la Digi

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 22 Iul 2022, 00:14

Mijlocas de creatie cred ca ar fi gasit daca urmarea cineva din conducere meciul fcsb-ului.Georgianul ala e traznet si are cota sub 300k.I-a facut muci pe oieri asta-seara!Cat despre noi.....doar o noutate....Raul Silva e fotbalist!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 22 Iul 2022, 00:14

Asa zisa Remus, copilul din flori al lui Tolontan.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 22 Iul 2022, 00:16

FreakBoy scrie:
22 Iul 2022, 00:01
R.E.N. scrie:
21 Iul 2022, 23:55
Daca astia nu cauta repede doi mijlocasi centrali sunt crettini cu spume. As prefera sa caute si un antrenor, Balint pare varza. Nici echipa nu o nimereste, ca sa nu mai zic de vreo schema de joc.
Eu cred că are nevoie și de niste suporteri, dar e posibil să greșesc.
Pai cred ca pe Cretu, Mateiu si Screciu poti sa-i incurajezi pana imbatranesti, dar n-o sa-i faci sa joace. Sau sa mai joace in cazul lui Mateiu. Imi pare rau, e unul din preferatii mei, dar nu il vad sa mai poata. Nu se poate sa intre Silva la primul meci, sa ceara mingea sa dea o pasa in fata, sa mai deschida jocul, ca mijlocasii nostri se invart in jurul mingii.

Balint il tine pe teren pe Koljic 70 de minute pentru ce? O deviere pe meci e foarte putin. Il ai pe Markovic si ii dai 20 de minute azi si 15 cu sepsi.

Si pe conducatorii nostri care viseaza la al patrulea atacant care sa frece banca, in conditiile in care n-avem niciun mijlocas decent, poti sa-i incurajezi. Dar de trei ani dau numai gherle.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Iul 2022, 00:27

Geronimo scrie:
manex scrie:Mijloc pl, Screciu nu e de mijlocas. Silva la ultima faza s-a saturat de colegii lui si a jucat rol de extrema. E prima oara cand zic ca Balint nu e antrenor. Sper ca cineva sa il intrebe de ce a facut schimbarile asa tarziu, de ce l-a tinut pe Koljic 70 de minute pe teren , de ce Campanu a jucat 3 minute cand era clar ca dreapta e moarta... Si de ce [****] stam fara mijlocasi de creatie!!!!!!?????

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Si cine e Cimpanu?! :-) In alte meciuri cu miza ce a aratat? A jucator de 500k?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Oricine era mai bun pe dreapta

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 22 Iul 2022, 08:30

Cand aveti gurishta mare si va dati cocosi ca voi sunteti Real Madrid si aia de liga a 3-a asa se intampla ...cunoscatorilor ! :)( Am votat egal si a iesit...
De parca n-ati sti cu cine dansati...
Mijlocasii centrali sunt problema la noi ...Screciu, Cretu, Mateiu, buimaci, limitati fizic si fara ...pasa, la pasa ma refer la strictul necesar. Avea Screciu mingea la picior, plecase Capatana clar pe dreapta acolo, lansarea era usor de dat dar Scxreciu ghici ?...se intoarce cu ea inapoi.
Baiaram nu poate fi la creatie, cand il vezi ca intra cu mingea in adversar si apoi da drumul la pasa iti amintesti de ... pacatele copilariei tale (asa faceam si noi cand eram ... mici) :)(
Si returul va fi greu.
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Iul 2022, 08:46

Au avut și albanejii 2 sau 3 atacuri mai periculoase dintre care doar un șut pe poartă, dar nu asta m-am frapat ci faptul că atacurile lor erau însoțite de o frenezie in tribună de zici că erau soldații Ucrainei care pregătesc contraofensiva de care se vorbește zilele astea. Vorba lui Sumudica ,, fugeau cu bomba la picior ,,. In rest determinare și doar atât. Zicea cineva că Laci sunt că Real pe lângă Vllaznia dar eu zic că sunt la fel. Cu Laci am ratat mai multe ocazii decât aseară și după ce ne-au dat gol au prins curaj și nici la retur nu am mai putut înscrie.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 22 Iul 2022, 09:35

Avem nevoie nu doar de jucători ci si de antrenor .Poate ca e prematur, dar după 2 jocuri , Balint mi se pare un antrenor neinspirat , care nu simte jocul si care nici el nu stie ce vrea de la echipa asta. Pare o combinație intre Papura si Ouzunidis. Nu cred ca-l prinde septembrie. Dacă nu trece de albanezi si mai are niste rezultate negative in campionat, dupa meciul cu "adevărații " va fi pe făraș.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 22 Iul 2022, 13:18

dorumihnea2 scrie:
22 Iul 2022, 08:46
Au avut și albanejii 2 sau 3 atacuri mai periculoase dintre care doar un șut pe poartă, dar nu asta m-am frapat ci faptul că atacurile lor erau însoțite de o frenezie in tribună de zici că erau soldații Ucrainei care pregătesc contraofensiva de care se vorbește zilele astea. Vorba lui Sumudica ,, fugeau cu bomba la picior ,,. In rest determinare și doar atât. Zicea cineva că Laci sunt că Real pe lângă Vllaznia dar eu zic că sunt la fel. Cu Laci am ratat mai multe ocazii decât aseară și după ce ne-au dat gol au prins curaj și nici la retur nu am mai putut înscrie.
La Craiova ar putea fi frenezia freneziilor la retur si ai nostri tot ar pasa in spate sau nu ar putea lega doua pase ca lumea.
O mare parte din jucatorii nostri sunt limitati dar si lenesi ca dracu'.
Vllaznia sunt limitati dar se vede ca nu sunt putori ca ai nostri.
Se vede ca au incercat sa puna osu' la treaba.
Plus interviurile dupa meci mi s-au parut atat de seci,daca eram printre suporterii care au facut deplasarea in Albania ma simteam dezamagit mai mult de atitudinea jucatorilor.
Bancu cu un "Multumim suporterilor" sec si alte clisee.
N-are niciun zvâc,nu are nici pic de ambitie. (Si asta nu se vede doar la Bancu)
Sunt surprins cum Bancu inca are banderola de capitan sa fiu sincer.
Tipu' n-are nici pic de carisma.
Also cred ca si d-asta unii suporteri si simpatizanti ai Stiintei si-au pierdut rabdarea intr-un sens,jucatorii se simt prea comfortabili si nu mai pun osu' la treaba.
Dar si campania de transferuri dezastroasa a contribuit la asta.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 22 Iul 2022, 14:07

Iar m-am visat fotbalist noaptea trecuta... :)(
Trebuie sa ma impac cu ideea ca viata netraita la timpul ei nu se mai traieste. :)(
Asta e, pe vremea cand eram eu copil si pustan chiar se juca fotbal in Craiova si eram destul bun. Am ales cartea in detrimentul fotbalului si am regretat dupa. Cred ca la 17-18 ani eram mai bun decat un Mateiu, Cretu, Screciu, Baiaram... in cel mai bun moment al lor.
Asta este belestemul prapastiei dintre generatii. Cei batrani stau si sufera vazandu-i pe cei tineri cum isi bat joc.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Iul 2022, 14:16

Freestate scrie:
22 Iul 2022, 14:07
Iar m-am visat fotbalist noaptea trecuta... :)(
Trebuie sa ma impac cu ideea ca viata netraita la timpul ei nu se mai traieste. :)(
Asta e, pe vremea cand eram eu copil si pustan chiar se juca fotbal in Craiova si eram destul bun. Am ales cartea in detrimentul fotbalului si am regretat dupa. Cred ca la 17-18 ani eram mai bun decat un Mateiu, Cretu, Screciu, Baiaram... in cel mai bun moment al lor.
Asta este belestemul prapastiei dintre generatii. Cei batrani stau si sufera vazandu-i pe cei tineri cum isi bat joc.
Asta este Free, nu avem ce face. Si eu aveam filme cu mine pe Central devastand totul in cale cu un dribling ca a lui Iliuta si cu un sut ca al lui Marcu, dar deh, ce sa facem. Incercam sa ii incurajam pe baietii astia sa faca ei ce nu am facut noi si ce au facut baietii din Craiova Maxima.
Nu merge numai cu munca si seriozitate, desi nu ar strica niciuna din astea, dar daca nu ai o glezna fina si unul care sa vada jocul si sa dea pase luminoase, e cam chinuiala.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 22 Iul 2022, 14:51

Asta asa e, daca un Cartu, un Beldeanu, un Negrila trec peste aceasta prapastie dintre generatii si reusesc sa stea acolo langa ei poate ar trebui s-o fac si eu. De fapt sunt acolo dar mai fac niste istericale din cand in cand. :)(
Promit sa nu ma mai visez fotbalist. Promit solemn !
O dau pe femei, la noapte o visez pe Nicole Kidman in cea mai buna forma a sa... :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Iul 2022, 15:22

Nus ce i-a venit lui Nicole si s-a tunat, mare pacat, zici ca are buzele calcate cu fierul de calcat.
A ramas asa cum trebuie Michelle Pfeiffer :)

Toti vrem sa vedem fotbalul de altadata, sau ma rog, unii vrem, dar ma tem ca nu se mai poate.
Acum castiga campionate ale Dan Petrescu, si lumea cica e bun, e number 1. Deci mergem frumos inapoi la visat si asta este... nu ne mai potrivim in peisaj.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 22 Iul 2022, 15:46

Ne lamurim duminca intre 18:30-20:20. Dar sigur gasim scuze, dam vina pe Giudy... ca e mai simplu si ineficient.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [UEFA Conference League] Vllaznia - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 09 Aug 2022, 13:04

fanucrv scrie:
22 Iul 2022, 09:35
Avem nevoie nu doar de jucători ci si de antrenor .Poate ca e prematur, dar după 2 jocuri , Balint mi se pare un antrenor neinspirat , care nu simte jocul si care nici el nu stie ce vrea de la echipa asta. Pare o combinație intre Papura si Ouzunidis. Nu cred ca-l prinde septembrie. Dacă nu trece de albanezi si mai are niste rezultate negative in campionat, dupa meciul cu "adevărații " va fi pe făraș.
@Geronimo :iar asta era in mintea mea dupa (ne)pregatirea de vara si doua meciuri oficiale. Balin a trecut si de albanezi, a batut si caii dar tot nu a putut sterge impresia ca echipa joaca chinuit iar victoriilor vin greu .

Scrie răspuns