Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ingenunchem in fata lui Barbut, Balasa, Dimitrov si Tudorie pentru a 4-a oara consecutiv ?

Poll ended at 15 Iul 2022, 09:10

1
13
57%
x
2
9%
2
8
35%
 
Total votes: 23

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de JaneTrabant » 16 Iul 2022, 09:29

Rezultat destul de corect dacă e sa avem in vedere ce s-a jucat.
Prima repriza a noastră, a doua a lor clar. Poate sa fi fost peste noi in a doua repriza mult mai mult decât am făcut-o noi in prima.
După ce am marcat primul gol ma asteptam sa cădem, l-am dat și pe al doilea și am căzut din cer, așa se întâmpla când te retragi și nu mai faci presing. Bine, nici nu avea cine ca la câte probleme au acuzat era nasol dacă le cerea cineva presing.
Problemele astea fizice după cantonament se datorează dozajului din timpul antrenamentele și nu am făcut revenirea de la efort tocmai cum trebuie. Eu cred ca s-a lucrat la partea fizica mult mai bine ca in alți ani ca altfel nu cădeau pe capete, iar aici ne dam seama ce pregătire de 2 lei fizica am avut.
Balint a avut noroc ca a fost forțat sa-l bage pe Gustavo, in rest nimic din partea lui, aceeași partitura expirata și fără sa reacționeze la ceea ce se întâmpla pe teren. Dacă echipa adversa schimba ceva din mers noi suntem in aer, nu mai știm ce sa facem, asta ne arată cât de fotbaliști sunt practicanții noștri de sport din echipa.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de dorumihnea2 » 16 Iul 2022, 09:38

Hai să nu exagerăm...playofful îl prindem clar dar conducerea are alte așteptări neconforme cu realitatea...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de manex » 16 Iul 2022, 10:04

Sunteti foarte prapastiosi. Am jucat prost in a doua repriza, clar. Dar sa vedem nitel cand am luat primul gol :la cateva minute dupa schimbari. Nici nu mai stiu cate, doua,,trei. Nici nu au apucat sa se aseze bine. Dupa aceea clar am intrat in panica noastra binecunoscuta si nu a mai iesit nimic. Eu zic una a la Hagi:daca nu ne dadeau primul gol, nu ne bateau :))
Imi pare rau sa zic, dar Martic a foat depasit la toate fazele. Sper sa nu fie asta valoarea lui. Imi pare bine si de interventia lui Mirko.
Partea naspa e ca mergem in Albania cu un moral jos de tot.


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de sorinyki » 16 Iul 2022, 10:24

Pigliacelli a oferit mai multe detalii despre motivul pentru care s-a despărțit de Universitatea Craiova: „Până acum o lună am încercat să prelungim, dar mi se spunea «te sunăm». A venit ofertă de la Palermo și nu puteam să refuz. Eu merg într-un oraș mare, o echipă importantă și sper să promovăm în Serie A.

Mulțumesc celor de la Craiova, s-au comportat incredibil cu mine. România e a doua mea casă”.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de lory69 » 16 Iul 2022, 10:30

Tare as vrea sa stiu cine estefenomenul care a propus prelungirea contractelor lui Mateiu si Nistor.Ieri au fost jenanti amandoi.Markovic a vrut sa arate ca este super-jucator si,in loc sa paseze dupa ce a driblat frumos pe linia de fund,a incercat sa intre cu mingea in poarta,in loc sa paseze.Imediat dupa repunerea portarului a iesit golul de 2-2.Cred ca de asta il prefera antrenorii pe Koljic....pt ca intra bine in combinatii si joaca pt echipa.Buba noastra cea mare este la centrul terenului....cu mijlocul asta suntem varza!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de R.E.N. » 16 Iul 2022, 10:42

Jenanti e putin spus. Mie Mateiu mi-a placut mereu, dar nu mai poate sa alerge, e clar. Despre nistor, nu-mi aduc aninte cand am injurat ultima oara un jucator al Craiovei ca pe taranul asta aseara. Am pierdut meciul fix de cand a intrat bboul asta in teren, care sta ca un nesimttit si se uita la faze in loc sa alerge sa stranga, ca el e jucator de ‘creatie’. Daca la primul gol e vina impartita intre el si Mateiu (nu stiu ce echipa cu o urma de pretentii poate sa lase in jucator SINGUR la 16 metri. SINGUR FRATE), la al doilea gol e vina exclusiva a taranului. Pur si simplu refuza sa mai urmareasca faza, ca ar fi trebuit sa alerge taran infect.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de florinkeke » 16 Iul 2022, 11:12

Eu nu sunt atat de prapastios.Am jucat bine 60% dim meci in fata echipei care a luat supercupa.Cu mai multa atentie si putina sansa acum vorbeam de 3 puncte.Problema noastra este la mijloc.Ne trebui mijlocasi,atat inchizator cat si coordonator.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Iul 2022, 13:11

manex scrie:
16 Iul 2022, 10:04
Dar sa vedem nitel cand am luat primul gol :la cateva minute dupa schimbari. Nici nu mai stiu cate, doua,,trei. Nici nu au apucat sa se aseze bine. Dupa aceea clar am intrat in panica noastra binecunoscuta si nu a mai iesit nimic. Eu zic una a la Hagi:daca nu ne dadeau primul gol, nu ne bateau :))
Imi pare rau sa zic, dar Martic a foat depasit la toate fazele.
Bergodi il baga pe Golofca care iti sapa transhee la marginea lui 16. Abia stai in ghete ... si Ghiuszyi ce face? Il baga pe Markovic :-x
Ambele goluri au venit cu centrari/devieri in linia 2-a, la marginea careului, unde noi jucam cu doi inchizatori (absenti) Mateiu si Cretu. Care nici nu se apara nici nu construiesc

Vrei sa joci ca Real Madrid 4-3-3, atunci ai nevoie de un mijlocas central gheata de aur, altfel ... schimba frate sistemul :smoke: (nu ma luati ca jucam 4231)

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 44
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de TheMan » 16 Iul 2022, 13:28

Eu cred totusi ca ne panicam otara cam tare:
Sepsi a intrat in joc printr-un gol dat cu mult noroc iar apoi s-a vazut determinarea celor de pe banca (nistor, martic, marko) - slabi nene. Dar si asa golul 2 al lor vine dupa o trecere printre picioare + deviere din 18m.
adica haideti sa fim corecti cu echipa, ai nostri au dat doua goluri dupa faze clare de joc. iar cat au putut au facut un pressing cum nu am vazut la Craiova de cand a revenit (in jumatatea adversa - cum ne faceau noua toti care ne bateau )

aiar pe final eram in 10 si nu cred ca suntem asa mult peste sepsi incat sa ii presam in 10 oameni.

sper sa facem un joc bun in conference si sa inceapa sa se aseze lucrurile.

Forta Stiinta!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 16 Iul 2022, 15:06

Cand ma uit la Mateiu si Cretu ca le ia cel putin 2 secunde ca sa faca o pasa sa curga mai departe ... ma apuca dracii. Stiu ca nu esti scula din aia platita cu 500.000/saptamana dar frate arata si tu ceva ! Fii macar mai bun decat mine (spectator) ...eu in cea mai buna forma a mea. :)( Sincer
FMSP :)(

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de White&Blue » 16 Iul 2022, 15:20

Aseara am fost la meci cu reprezentantul unuia din partenerii clubului, si in timpul meciului mi-a spus cateva lucruri interesante pe care le stia in mare parte de la cineva din club(nu a vrut sa imi spuna cine):
1. Clubul nu e multumit de atitudinea jucatorilor, se pare ca am avea conditii cum mai are doar un singur club din tara, iar de la jucatori cica nu se vede nicio dorinta de evolutie, stau la program, nimeni nu munceste in plus, dupa infrangerile dureroase nu se observa tristete sau frustrare printre ei, ba mai mult, cica sunt foarte dese cererile de zile libere din diferite motive. In plus, se pare ca majoritatea nu au nicio dorinta de a pleca de la Craiova la un club mai bun din afara, par ca isi doresc sa isi incheie cariera aici, si se pare ca Bancu nu e unul dintre ei, se pare ca el isi doreste de mult sa plece la un club superior doar ca nu a reusit.
2.Contractele de sponsorizare/parteneriat sunt mai mici decat banuiam eu si probabil si voi. Betano da 300k, un alt sponsor de pe echipament da 100k, si inainte sa fie si pe echipament dadea 15k.
3.Pigliacelli se pare ca nu a mai fost dorit la Craiova, chestionat amical la filmarea unui clip publicitar acum o luna si ceva, a dat de inteles ca ar urma sa plece si era vizibil trist dar nu a vrut sa spuna nimic concret.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 16 Iul 2022, 15:25

White&Blue scrie:
16 Iul 2022, 15:20
1. Clubul nu e multumit de atitudinea jucatorilor, se pare ca am avea conditii cum mai are doar un singur club din tara, iar de la jucatori cica nu se vede nicio dorinta de evolutie, stau la program, nimeni nu munceste in plus, dupa infrangerile dureroase nu se observa tristete sau frustrare printre ei, ba mai mult, cica sunt foarte dese cererile de zile libere din diferite motive. In plus, se pare ca majoritatea nu au nicio dorinta de a pleca de la Craiova la un club mai bun din afara, par ca isi doresc sa isi incheie cariera aici, si se pare ca Bancu nu e unul dintre ei, se pare ca el isi doreste de mult sa plece la un club superior doar ca nu a reusit.
Asta se vede, sa aduca africani cu foamea-n glanda ! :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 16 Iul 2022, 15:26

Este clar ca buna-ziua ca baietii astia nu vor sa progreseze...
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanucrv » 16 Iul 2022, 15:33

"Gustavo – Noroc cu accidentarea lui Roguljic, altfel Craiova nu marca şi ar fi luat bătaie. Brazilianul este singurul venit de pe bancă şi care a realizat ceva, extrem de eficient, face şi faza defensivă. Şi în sezonul trecut a fost printre cei mai buni. Rotaru însă se debarasează şi de el, pentru 200 de mii de euro, probabil ca să-i plătească pe Vînă, Nistor, Cîmpanu, Mateiu, Creţu şi alţi „papacuşi” din lot. Balint nu are niciun fel de personalitate, nu are el vreun cuvânt de spus. De altfel, s-a conformat, l-a ţinut pe bancă pe Gustavo."
Nu am facut eu caracterizarea ci Cosmin Staicu. Eu doar aș adăuga ca si banii luati pe Pigliacelli se duc tot la băieții ăștia. Trebuie sa fii prost sa-ti vinzi pe doi lei titularii, ca sa plătești niște căzături .

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 16 Iul 2022, 16:28

Freestate scrie:Este clar ca buna-ziua ca baietii astia nu vor sa progreseze...
E posibil nici sa nu poata. Degeaba ne suparam si le cerem mai mult. Ce sa progreseze Mateiu, Nistor sau Cretu?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns